Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mima135
6. apr 2015

@mima135 este sa chcem spytat kedy Vam to zacalo a co bol spustac?

edimamija
6. apr 2015

@gretyka mne zas tie lieky nie su dobre. Ja uz fakt uvazujem,ze zalahnem.

sillwan
7. apr 2015

Dobre rano...
Ja mam za sebou narocny vlanajsi rok, menila som pracu, byvaly zamestnavatel mi robil problemy, celu jesen narocna staz, 3 mesiace v kuse stres kazdy den. Od Vianoc potom uz zdravotne problemy - bolesti krcnej chrbtice, takze rehabka, potom chripka atd. ako som uz pisala v mojom prvom prispevku. Nazbieralo sa toho vela a pravsepodobne vsetky tie problemy uz boli sposobene depresiou.
Vcera vecer som sla spat o desiatej, vzala som si neurol 0,25, chvili trvalo nez som zaspala,ale zobudila som sa uz o druhej rano...do rana prevalovacka v posteli, myslela som, ze ani nevstanem rano... A stale striedavo zima, teplo..vyzliekam sa, obliekam sa...vola som dr., vraj si uz mam navysit Asentru a na noc vziat dva neuroly... Baby, kedy bude lepsie... Nici ma to, strasna unava a vycerpanie, pritom naladu mam uz lepsiu... Len chut a energia chyba...a ta strasna nespavost...
Mozem k tomu medunkovy caj?

anina63
7. apr 2015

@sillwan Ahoj,ten čaj môžeš,taktiež je dobre šumivé magnézium alebo magne b6 ....tie hnusné stavy budú postupne prejdu,len to chce čas.

mima135
7. apr 2015

@sillwan ja som si dnes volala doktorke ktorej som sa nedovolala, mna tiez maly zobudil o 2 a od vtedy ani z svet spat potom som zaspala rano a vstala som spotena :( teraz zasa zima a take sivne tlaky hlave :( a co ti doktorka povedala?

mima135
7. apr 2015

ja zasa vobec nemam zlu naladu le z toho ze som vycerpana stale by som iba spala :(

gretyka
7. apr 2015

@edimamija Volala som tam, tento tyzden by mala ordinovat. Kde zalahnes, chces ist na hospitalizaciu?

edimamija
7. apr 2015

@gretyka aj ja som volala. Vo stvrtok k nej mam ist. A ty si preco volala? ides aj ty?

sardinka333
7. apr 2015

@sillwan prejde to ale chce to ČAS! Dobre že si navýšila Asentru, polka je nič.

gretyka
7. apr 2015

@edimamija Ano, mala by som ist na kontrolu,ale este neviem, kedy pojdem.

edimamija
8. apr 2015

@gretyka No mne uz cez tel.hovrila,ze by som mala zalahnut..

gretyka
8. apr 2015

@edimamija fiiiha a co spravis?

sillwan
8. apr 2015

Ahoj... Nadalej prezivam. Rana a doobedia su najhorsie. Dnes po mierne navysenej davke neurolu na noc spanok do piatek, ale svieza po nom nie som. Bola som schopna prichystat desiatu strasiemu, odviest mladsieho do skoly, ale to ma tak unavilo, ze som si musela lahnut...stale sa motam, po obede a k veceru sa mi to zda trosku lepsie.. Ale stale ziadna slava...vlastne ani neviem, ako pocitim, ze prisla nejaka ulava...neviem, ako sa zamestnat..lebo na nic nemam chut..mamka sa ma snazi rozptylit, o vselicom sa rozpravame...to mi trochu pomaha...dnes som uz mala zas slzy na krajicku, ze to nezvladam... Citim sa ako strasny slaboch, neschopak...oproti vam, ked citam, ze s tym aj do prace idete...

edimamija
8. apr 2015

@gretyka no uvidim ako sa dohodneme vo stvrtok ale asi pojdem.

lauraaaaaa
8. apr 2015

Ahojte potrebujem poradit,najprv som si pár prispevkov precítala,ale iba teraz odhodlala sa spýtat.Takto začnem.
moja psychiatrička akoby bola hluchá co jej hovorím.najprv som zacala brat sertralin aktavis,,po recidíve,/asi prisla tým ze dcera bola na zápise v skole ,ja som nastupila po 7mich rokoch do roboty.svoje povolanie mam rada,som cukrárka,doma som vypekávala,no v robote mi to dajako nevislo.polmesiaca som pracovala na dohodu a ked bola rec o zmluve,chytili ma obavy.../no po mesiaci pnke ,a dvoch dní co som pracovala som zase nastupila na pnku, s tým ze mi zmenila liek na elicea a rispen.som doma je mi o niečo lepsie no zase pocitujem nazvem to debilitu,myslienky sa mi pletu hlavou,alebo nastupi nic nerobenie len sedenie.Predtým som bola dost aktývna zienka a teraz,no nespoznávam sa.no a podstata,chcela by som si dat alebo zvýsit dávku rispenu alebo pridat miesto rano večer aj na obed.no doktorka povedala aby som nemeniladávkovanie.neviem ci pridat ci nie.

janulka_janovicova
8. apr 2015

Čas na zmenu, čas na rozprávanie
https://www.dusevnezdravie.sk/5-5-2015-skus-hov...

nastafa155
8. apr 2015

Veľa slniečka radím 🙂

gretyka
9. apr 2015

@edimamija Bola som dnes aj ja na kontrole, ale nevidela som tam ziadnu mladu zienku, tak asi sme sa obisli....

edimamija
9. apr 2015

@gretyka neviem kedy si bola,ale ja som bola poobede. Od 13 som tam bola do konca.

gretyka
9. apr 2015

@edimamija ja som bola doobeda...a ides do nemocnice?

sardinka333
9. apr 2015

@sillwan urobila si synovi desiatu, vypravila ho do školy, odviedla..to je málo? To je praveže znamka toho že pomaly po KROKOCH ideš dopredu a napreduješ. Takže tá ulava už prichadza...niektorí nedokažu ani to. Začni vnímať aj tie male kroky, ktoré robíš, male víťazstva každého dna, ktoré si dokazala a pochvál sa za to lebo si to zaslužiš. Nemysli si, že my resp. ja som nejaka hrdinka, superžena. Tiež mam stavy melancholie, smutku, napätia - lieky zatial neuživam koli tehotenstvu, ale niekedy si vravím, že či by som si nenasadila.Ale skor po porode ked tak, už to nejako vydržím, mavam to zatial len občasne. Poznám ženu, ktorá nebola schopná ani vstať rano z postele a to ma doma 3 deti...a dnes čiastočne pracuje. Proste len ti chcem povedať, že aj ked teraz vidíš tmu tak to stále nie je také čierne ako to ty sama vidíš - neurotik sa nevidí objektívne, naše pocity nám zastreli pohlad na vec. Takže každý den si večer ked pojdeš spať zrekapituluj den a zameraj sa na to dobré čo si za ten den dokazala, spravila aj keby to bolo že si ošupala zemiaky, alebo urobila ,,len,, desiatu deťom a pochvál sa za to a povedz si ,,to som dnes dokázala a zajtra to bude zase lepšie,, proste nevyhánaj tmu, ale zapál svetlo.

sardinka333
9. apr 2015

@lauraaaaaa prečo si myslíš, že doktorka je hluchá? Myslíš že ta nechápe? kolko berieš tu kombináciu liekov? Možno ešte nenastal plny učinok....ta ,,debilita,, to je asi nejaka forma ,,depersonalizácie,derealizácie - proste cítiš sa ,,ako by si len bola, ale ide dianie, život akoby pomimo teba...ale to len tak dedukujem. čo sa týka liekov nie som odborníčka tak nechcem radiť, určite sa treba pýtať, pýtať a pýtať doktorov - ak berieš len napr. polovicu napr. elicei - to je v podstate liek cipralex, espcitalopram tak to je naozaj malo, mala davka.

edimamija
9. apr 2015

@gretyka nie. Zobrala mi Mirzaten a ponechala len Rivotril a Elenium.

edimamija
9. apr 2015

@gretyka a s tebou ako?

sillwan
10. apr 2015

Sardinka, dakujem ti za povzbudive slova.... Ja sa rano donutim vstat, lebo musim vziat lieky, najest sa...takze rana mam take klasicke, umyjem riad, vychysram deti, jednoho odvedie muz, jednoho ja...ale po navrtae hned padam do postele a strasne ma laka spanok...dve hodky prelezim...potom troch pocuvam hudbu, trosku pocvicim, ale s velkou namahou, obed ,jem, ale vari mamka, vcera som dokonca bola po obede aj deti vyzdvihnut, ale cestou spat uz mi nebolo dobre a cele po obedie som uz len prelezala. Vecer malinko pookrejem, a spat chodim s uderom 22... Dnes som vola dr, ze len v posteli vylihujem, tak mi povedala, ze uz by sa to malo zacat lamat...vo stvrtok az idem na kontrolu...von ked idem mam take uzkostne stavy...

gretyka
10. apr 2015

@edimamija To je zvlastne, najprv Ta chcela poslat do nemocnice a potom Ti zoberie AD a necha "len" benzaky? preco? Alebo beries ine AD?
Mna zatial nechala tak, ale ja sa citim OK a lieky este nebudem vysadzat, lebo som povedala, ze v maji nastupujem do prace a velmi sa toho bojim...Ale ja som ani nechcela vysadzat kvoli tomu...obcas si musim dat aj ja Elenium...ked nastupim do prace tak po nejakom case ma chce poslat na nejake psychol. vysetrenie tam v nemocnici, ze ci som sa naozaj uz uzdravila alebo len vdaka liekom sa citim OK....

gretyka
10. apr 2015

@sillwan Je to vsetko super, co robis....aj to staci....uvidis, stale to bude lepsie a lepsie....krok po krociku...nie si jedina, ktora takto bola a po nejakom case aj do prace mohla nastupit...drz sa! 😉

sillwan
10. apr 2015

Gretyka, dakujem!!!

mima135
10. apr 2015

baby zacala som brat AD a este 3 krat do dna neurol, som strasne unavena nervozna busi mi stdce a boli a nohy. AD som prve dva dni mala po pol a dnes celu ? Radte je to normalne ustane to ?

monikaboh
10. apr 2015

@mima135 aj ja mam momentalne cez den na ukludnenie polku neurolu a na noc cely. Asi si na zaciatku liecby a kym zaberu AD stav sa ti moze mierne zhorsit. Aj ja som to tak mala. Ale po cca 3 tyzdnoch sa mi stav trochu zlepsil.Tak si neurol uz poobede niekedy ani nedam...Uvidis bude to lepsie len to chce cas a vydrzat a daako zamestnat mysel... 😉