Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

gretyka
16. apr 2015

@tslobik Tak asi len skusit zmenit pracu. A hlavne verit, ze sa Ti podari najst nieco ine, nepoddavat sa. 🙂 drzim palce!

lauraaaaaa
16. apr 2015

@tslobik ahoj presne aj mne sa to takto zacalo,lenze ja som bola 7rokov doma ,z toho tri na MD a 4roky nezamestnana,potom prisla práca,a nespavost,a ak som náhodou zaspala tak som sa vzdy ztrhla zo sna, bol ako nocná mora.a ked som uz nevedela spat ja som aj okná umývala lemn aby som na debiliny nemyslela.prácu som jednoducho nezvládala,precovat som prcovala,bolo vyprodukovane ale cítila som sa ako keby som fungovala na 20percent,nejedla som ,bo mi nechutilo,schudla som na49kg pri mojej výske 168cm vraj podvíziva.ked som vydela ako sa ludia dzgaju jedlom akoby len pre jedli zili,moja chut do jedla cím dalej tým viac prechádzala.takze na PN-ke tobolo prvé ze som s jedlom doslova bojovala.PN-ka mi pomohla v tom ze som bola v prostredí ktoré poznám cize doma,a ake kolvek pomyslenie na zmenu aj vo mne vyvolávalo neistotu.vraj to som mala z nízkej sebadovery.nahodila som si taký rituál,ze vzdy pred spaním v tu istu hodinu som si cajík na spanie spravila a popíjala.nehovorím ze som spala ihned.bolo ze som menila aj miestnost kde by som spala,skusala som ci to nie je aj miestnostou,yacas som spala v hale inokedy v obývacke.ucila som si farebne vankusili v tvare vtácika,a tie boli aj ako relax,a aj na duš.mne psichiatricka poradila farby zltá a zelená a vona ruze.

lauraaaaaa
16. apr 2015

@gretyka Ano aj ja si myslím ak sa dobre necítis zmen prácu,táto ti nesadla.

tslobik
16. apr 2015

@gretyka Práveže mám prácu, ktorá je fajn, len veľa cestujem, skoro vstávam, neskoro chodím domov a málo zarobím, keďže aj preveziem. Teraz mám možnosť robiť v mieste bydliska a neviem sa rozhodnúť až tak, že z toho nespávam. Prácu zmeniť chcem, kvôli tomu dochádzaniu ale zase sa bojím, že ak zoberiem tú novú a nebudem to zvládať, alebo sa mi nebude páčiť, čo potom.....Budem zase ľutovať. Ja mám proste pocit, že každé moje rozhodnutie je zlé......

@lauraaaaaa Ja som bola doma 4 roky a už mi to išlo na mozok.....Lebo sme sa presťahovali a nikoho tu nepoznám, s nikým sa nestýkam,......Tak som bola rada, že pôjdem do kolektívu, ale je toho na mňa veľa akosi, to cestovanie, skoré vstávanie, prídem unavená a o 20-tej už ležím v posteli. Z novej práce mám neskutočné obavy, či to budem zvládať, či sa mi bude páčiť, či nebudem ľutovať a pod. veci.....Proste akoby som nebola nikdy a s ničím spokojná.....neviem myslieť pozit. aj keď sa snažím, ale proste si neviem pomôcť ☹ a to ma štve.

lauraaaaaa
16. apr 2015

@tslobik je to beh na dlhe trate,ale nie take ze by neskoncil,ja som doteraz ta,raz hore raz diolu,uz si myslíj je to ok,a zase pride niekto a som tam kde som bola.Raz sa i tak budeme musiet postavit oproti vlastnemu strachu a konfrontovat.dalej sa mi tazko uz dáva rada,bo ako písem stále sa hladám.ja som doma pekávala,no potom práca tolektív...a teraz uz odmietam aj doma piect,uvidím co sa stane ci spustacom neboli niektorí ludia z okolia...

lauraaaaaa
16. apr 2015

a o strachu tolko,strach nás má posuvat a nie brzdit,takze ak sa necítis niekde dobre,tak pocuvaj svoj organizmus,kym nevyskusas tu prácu co sa ti crtá,nevies dovtedy porovnat.a budes aspon na cistom,so samou sebou. 😉
@tslobik

lauraaaaaa
16. apr 2015

@tslobik a asi aj ty si mala velké ocakávania kedze ti to nevislo.Mne zakazdím psychiatrička povie,ze zase ocakávam od seba ci druhých príliz vela.neviem ako je to u teba. 😔

tslobik
16. apr 2015

@lauraaaaaa aj ja asi tak. Proste chcem byť akoby 100%, ale zistila som, že nie kvôli sebe, lebo ja sa mám v podstate rada, ale skôr kvôli okoliu. Aby si náhodou nepomysleli, že som neschopná, hlúpa. Proste málo si verím, je pravda, že som nebola vedená k sebavedomiu......skôr tým štýlom - rob v tichosti, čo sa od teba očakáva....

fausti
16. apr 2015

Ahojte, neviete mi odporucit dobru psychiatricku alebo psychiatra v Bratislave? Niekoho overeneho.

tslobik
17. apr 2015

Ahojte, ostal mi Sertralin Actavis 100 mg, expir. 12/2015 (30tbl.). Neviem koľko sa dopláca, ale poslala by som ho tej, ktorá ho užíva a mala by záujem za poštovné cca 0,60€.

talulah27
21. apr 2015

Ahojte dievčatá ako sa máte dlho som tu nebola. popíšte dačo o sebe. asi ste večšinou v súkromke ale občas pribudne príspevok aj sem 🙂

anina63
21. apr 2015

@talulah27 Ahoooj,no veru,že si dlho nebola.....ty sa pochváľ. Ako stále raz hore raz dole 😉 a to väčšina nie len ja. Ked si už zvykám na to,že už,už je lepšie,tak ma to stopne,že hallllo 😉 som tu.

talulah27
24. apr 2015

Ahoj anina 63 no ved toto raz hore raz dole 🙂 najhoršie je že sú obdobia ked je tých zlých dní menej alebo nie sú vobec a potom zrazu to príde presne ako píšeš a vtedy je to čistá panika najhoršie je to ked to trvá viac dní to je úplná beznádej a potom to prejde a hovoríš si ty vole ako som to mohla takto prežívať ☹ no skrátka a dobre stále sa s tým učím žiť už to bude tretí rok. stále mám frontin 0,25 večer ale nejako sa mi nezdá že by mi bolo od neho lepšie ked to príde a ked mi je dobre tak mi je prosto dobre aj bez neho.

zuzana914
24. apr 2015

možno niekomu poradím, mne veľmi padali vlasy, úplne mi zriedli a pomohol mi šampón a vodička s chinínom, tu nájdete viac 🙂 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.84040...

ruzicka32
4. máj 2015

Baby ako sa mate? Aj na vas tak zle vplýva to pocasie? Tiez mate niektorá take blbe pocity, závratov, ze sa vam chce spat stale a mate taku beznadej v sebe? Co vam proti tomu pomaha? a je tu niekto aj s pocitmi derealizacie? (to je , ze sa vam zda ako by bolo vsetko okolo vas vymyslene)

lauraaaaaa
4. máj 2015

@ruzicka32 ahoj presne dnes som nad tým rozmýslala,ci to iba na mna vplýva počasie, chce sa mi vkuse dnes spat a byt ako vyžmýkana...K večeru sa mi stav zlepsil.

martina2322
5. máj 2015

Podobne ☹

monikaboh
5. máj 2015

Až po
@martina2322 no aj ja som dosť závislá od počasia A toto mi nerobí tiež dobre

evina57
5. máj 2015

Ahojte žienky, ja som skončila v októbri v nemocnici. V jeden deň som mala príznaky ako pri infarkte 😒 Robili mi testy, všetko v poriadku, aj tlak. Ako keby sa nič nestalo. Diagnóza - úzkosť, vyčerpanosť. Neskôr aj tetánia hoci príznaky nemám žiadne. Skôr ako sa mi toto zistili, mala som stále pocit na odpadnutie a tlak v hrudi. Odporučili mi magnézium. Do januára ma stále sprevádzali tieto pocity. Teraz len raz za čas. Predtým som sa stále nervačila. Hlavne kvôli svokre.
Treba hlavne všetko hodiť za hlavu, myslieť pozitívne - áno, ľahko sa to píše ale pomáha to. Treba sa zaťať a povedať si, že nejde o život, vždy nejako bolo a bude. Len sami sebe robíme zle. Robte to, čo vás baví, napĺňa.
Aj joga mi pomáha alebo hudba. Pijem magnéziovú vodu. Tabletky a umeliny do seba nedávam, to robí neplechu a antikoncepcia tiež k týmto stavom dopomáha, hneď som ju vysadila.
Takže ženy, nejedujte sa! 🙂 😉

ruzicka32
5. máj 2015

No ja veru tiez nemam rada tieto zmeny pocasia ale je pravdou, ze sa treba zamestnat a mysel obcas nastastie pozabudne na tie chmurne myslienky. a mali ste niektora aj tu derealizaciu?

lauraaaaaa
6. máj 2015

@ruzicka32 ano mam derealizáciu a depersonizáciu

ruzicka32
6. máj 2015

@lauraaaaaa ahoj a prosim ta ake lieky uzivas na to? aj sa ti to zlepsuje?

lauraaaaaa
6. máj 2015

@ruzicka32 no beriem ,elisea a rispen1.a ci sa so zlepsuje?no neviem skadial to doktorka usudila ze mam dajaku,depersonalizáciu a derealizáciu?do teraz som myslela ze zijem v realite.akurát som mávala pocit ze ludia sa o mne rozprávaju v mojej prítomnosti o mne a ja som nereagovala, ze je to o mne, alebo sa o inom debatovali a ja som ze sa o mne rozprávaju.alebo kamoska myslela nieco o sebe a ja som bola v tom ze to na mna hovorí,hmm,ako to cítam,dáva to vobec zmysel?teda ci to chápeš.

talulah27
6. máj 2015

@ruzicka32 no tiež mavam niečo podobne je to totalne hnusný pocit napríklad sa mi niečo stane a potom rozmýšlam či to bolo naozaj a čim sa v tom viac vrtam a rozpitvávam to tým mám potom vačšiu úzkosť 😝 cele na prd ale neberiem na to žiadne lieky. chodím iba neurologičke a psychologičke od neurologičky mám frontin 0,25 ten si dávam iba na noc ale na toto to nepomáha.

ruzicka32
7. máj 2015

myslim, ze je to touto hnusnou dobou, ludia nemaju prácu alebo sa o nu boja, zijeme v strese. Mali by sme sa na to vykaslat a zacat naozaj mysliet pozitívne, tesit sa z uplnych malickosti a verím, ze nam to potom prejde. Citala som na nete, ze ta derealizacia a depersonalizacia je vlastne unava mysle takze zacnime relaxovat a uvidime ci to pomôze. Ja som si zohnala teraz taku relaxacnu hudbu tak uvidim. Baby drzme si vzajomne palce aby sme boli zdrave 😉

yollanda
7. máj 2015

ahojte, liecim sa uz x rokov, ale v poslednom case mi je chvilu dobre, potom tlaky v hrudi, v hlave. nic ma netrapi, len taka uzkost ma prepada.... beriem alventu a kventiax.

ruzicka32
7. máj 2015

Baby este ma napadlo aj vy mavate vysoký tlak z toho stresu? Môze to vies aj k infarktu?

lauraaaaaa
8. máj 2015

@ruzicka32 tlak nie ten mám nizky vzdy skor pulz vyjde aj na 136

aengus
10. máj 2015

Ahojte,doteraz som len citala a vasa diskusia mi velmi pomohla hlavne na zaciatku,ale pomaha mi vlastne stale vzdy sa tu docitam nieco zaujimave od ludi ktory tiez kazdy den bojuju sami so sebou. Liecit som sa zacala terapiami po prvom ataku (vtedy som netusila co to je,myslela som si,ze mam mrtvicu 😊 .Vedela som dlhsie,ze mam problem neriesila som to. Po ataku som sa vykaslala na predsudky a vyhladala som pomoc. Najskor mi bola diagnostikovana uzkostna depresia,povedala som si fajn par mesiacov budem brat lieky a bude dobre. Zacala som 20mg Arketis a vecer a pri atakoch oxazepam. Hned piaty den som dostala silny atak skoncila som v nemocnici. Casom sa vyklula z depresie panicka porucha a dnes beriem 60 mg arketis a 25 mg xanax. Xanax mam novy s prespala som s nim 2 noci a jeden den a konecne mi je lepsie. Davky mi zvysoval 2 mesiace vyse mesiaca som sa citila uplne mizerne mala som 3 ataky,ale teraz je chvalabohu lepsie a som vdacna aj za tento pokrok. Pomaham si bylinkovymi cajmi a cvicenim ked vladzem. Dakujem za brozury ktore tu niekde su velmi mi aj tie pomohli 😊 . Ake mate skusenosti s xanaxom? Urcite to niekde v diskusii je necitala som to cele.

aengus
10. máj 2015

@fausti poznam vynikajuceho psychitra v BA chodim k nemu a nedam nanho dopustit.