Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dida232
14. júl 2016

@domkaaaa Domka vydrž...predpokladám, že si si už dala nejaký ukľudňovák, ak máš taký brutál stav, že uzosť a nejde to preč, skús niečo čo ťa uvoľňuje v normále...na mňa trebárz veľmi dobre pôsobia sviečky, keď si pozapalujem...najviac mi vždy pomôže kúpeľ..kopec peny a sviečky okolo..tam sa dokážem uvoľmiť a snažím sa tú uzkosť zo seba zmyť...neviem inak ako ťa trochu povzbudiť...možno to naozaj je tým navýšením, musíš to zvládnuť..alebo si pusti do telky úplne nejaký slaďák..ja neviem twilight alebo také niečo pri čom trochu uletíš z reality...možno blbosť čo som napísala ale neviem ako inak ti pomôcť..vydž!!!

mijo53
15. júl 2016

dievčatá, neviem či ste veriace, choďte do kostola, hoc aj každý deň, za ten pokoj v duši to stojí, choďte na spoveď hoc aj 1-2 krát do mesiaca, vyrozprávajte sa s kňazom, pomôže Vám tak ako psychológ, a nebudete používať žiadne lieky, toľko liekov ako beriete, k tomu cigarety a tak veľa, káva, to Vám určite nepomôže. Mala som kolegu silného fajčiara prestal fajčiť z dňa na deň a nikdy sa k tomu viac nevrátil, druhý bol tiež taký, ale ten dlho cmúľal cukríky

umabell
15. júl 2016

@mijo53 ty si asi myslíš ze vsetky co sme tu si vymyslame a ze tabletky jeme len tak pre srandu králikov.. Som veriaca a keby mi ma kostol pomoct prestať jest lieky tak tam aj spavam... Ty vôbec ale vôbec nerozumieš tejto teme... Keby mal kostol a spoved pomoct tak by psychiatri nemalo co jest. Ty ani nemas potuchy cim si prechadzame absolutne nevies o com je rec... A. Vies co idem si zapalit lebo ma uz fakt ze ser.. s

dida232
15. júl 2016

@mijo53 my vieme, že nám káva a cigaretka nepomôže o tom sme si tu už písali..ja do kostola nechodím a možno máš pravdu, že to pridáva a robí pokoj na duši ako píšeš...no choroby si tu nik nenamýšľa ani nič..každá jedna čo tu sme tie tabletky jeme dobrovolne nasilu...nikto nechce byť na ADčkach...to je tá posledná štácia u každej z nás..každá si niečim prešla a bojovala, kým na tých liekoch skončila..veľa tu baby skúšali všelijaké alternatívy...oo to nie je až také jednoduché ako ty si to opísala..ver tomu

olivia77
15. júl 2016

@mijo53, to je vsetko v poriadku, aj kostol, aj spoved, aj knaz... ano, pre tie, ktore su veriace... aj modlitby... to vsetko je super, ak sa modlime, uprimne a zo srdca za nase zdravie, aby nas tieto choroby alebo ako to nazvat, opustali... ale fakt, uzkosti a strachy, panicke ataky, to su stavy, kedy mozes ist do kostola hoci aj 20krat, ale to absolutne nepomaha na ten bolestny stav duse, na stav, kedy nevies co so sebou, ked ta tvoje telo neposlucha... ty si taketo nieco nikdy nezazila, lebo by si nedokazala napisat, to co si napisala... ja som naozaj za modlitby a vsetko s tym spojene, ale lieky su aspon na prekonanie najhorsich stavov, ked baby uz nevedia, ako by bez nich normalne fungovali... myslis, ze oni ich chcu brat? urcite nie, to nikto nechce... ved same vedia o ich ucinkoch, ze to nie je cesta stale brat lieky, ale fakt, ked si v stave, kedy nedokazes normalne zit, liek je vykupenie aspon na nejaky cas... ja napriklad skusam alternativu, neberiem lieky, zatial sa mi to dari, ale nebudem tu machrovat s tym, ze lieky neberiem, lebo sama neviem, ako bude, co bude... ale mas pravdu, modlim sa zato, aby som nemusela... a co sa taka kavy a cigariet, to su zavislosti ludi... ale zavislost je vsetko, co clovek musi casto mat alebo bez toho nevie byt... napriklad take sladkosti, aj to je zavislost, aj pozeranie telky, ked bez toho niekto nevie vydrzat... ty nemas ziadnu zavislost, nic? lebo potom si ojedinely exemplar... tiez som si niekedy myslela, ako su cigarety hrozne, zle... ale vsetko je zase len o psychike... poznala som cloveka, ktory nikdy nefajcil, zdravo jedol, behal, sportoval, stale na bicykli... dostal rakovinu pluc... hej - PLUC! nechapal nikto... ale, neskor vyslo najavo, ze ten clovek sa trapil... ochorel... ako je mozne inak, ze dostal rakovinu bez jedinej cigarety? a mojho dedka otec fajcil cely zivot, dozil sa krasnych 87rokov, a keby nebol padol a nemal zlomenu stehennu kost, zil by este viac... tot vse k cigaretam... vsetko je v hlave... nehovorim, ze cigarety su zdrave, ale nemyslim si, ze iba oni mozu za rakovinu... to je zmes viacerych faktorov, ale hlavny faktor hraju emocie a nasa mysel... co v sebe zivime, dusime, co nevieme spracovat...

janka_banka
15. júl 2016

@mijo53 ešte si mijo zabudla napisat,že to musí byť kňaz normálny...ja som mala možnosť spoznať dvoch kňazov,jedného co ma ako dieťa chytal za stehna a pýtal sa ma v 14 tich rokoch na môj pohlavný život 😟...a druhý??? Hmmm...nekomentujem...takže moja dôvera k ním? A osobne si nemyslím,že kňaz ma môže zbaviť liekov...jedine Pán Boh to dokáže...môže dať slová do ust kňaza ale tých pravých kňazov je ako šafranu... Ale nič proti nim nemám aby to zase tak nevyznelo...môj názor je ten,že Boh nám dal aj psychiatrov,lekarov a aj lieky...a je v Božích rukách čo s nami bude...niektoré veci neovplyvnime a musíme ich prijať tak ako sú...opakujem sa,ale žiadna z nás nemá radosť keď musíme jesť tabletky a každá z nás sa snaží vyliečiť...a toto je tiež jedna z ciest že si tu píšeme a pomahame a nekritizujeme😉

janka_banka
15. júl 2016

@olivia77 plne súhlasím s Tvojimi slovami Olivia...tie čo sme prešli depresiami ,atakmi vieme,že je to stav a naša myseľ a myšlienky to neovplyvnia...😉

olivia77
15. júl 2016

@janka_banka, presne este to som zabudla dodat... knaz je vsemohuci? nie, nie je, to je iba Pan Boh... ale knaz je clovek ako aj my, so svojimi hriechmi, nerestami a tak isto zavislostami... to len mozno babky veria, ze knaz je anjel na zemi... takych je taaak malicko, ktori stoja aj za spoved, aj za ozajstnu pomoc... ja som chodila dokonca na cirkevnu skolu, kde sme mali farara, a to nechcite vediet akeho!!! spoluziakovi vynadal, ze je debil a retardovany... mal frajerky a vsetko sa o nom vedelo... to bol farar mne osobne najodpudzujucejsi na svete, taku mam akurat konkretne skusenost... museli sme chodit povinne ako trieda na omsu, a na tej ma vyhodil z kostola, ked ma videl, ze sa so spoluziackou smejeme... jemu kto nebol sympaticky, tak to patricne dal najavo... ten clovek nemal s fararom nic spolocne po vsetkych strankach, iba ho pripominal oblecenym ruchom... ved ak pozeras telku sem tam, vidis tie obtazovania od knazov a ine nechutnosti, co sa stali, ale aj stale deju!!! nikto, opakujem nikto nie je viac a ten, co robi zazraky, je iba Pan Boh, naozaj!!!! a tomu staci verit, to je to najdolezitejsie...

apolka77
15. júl 2016

@olivia77
@janka_banka
@umabell
dievcata krasne ste to napisali, dala by som vam milion like-ov, ale nejde to, tak aspon cmuk 😅

Ja som mala babku kostolnicku, aj dedo sa potom angazoval..z ich strany sme ako deti boli nutene chodit do kostola povinne sme mali prijimanie, birmovku, aby nebol konflikt, inak by babka hucala po mame a bola by hadka a potom oduvanie do konca zivota..ako dieta som to vsetko vnimala, toto nasilu modlenie, nechapala som to, lebo nikto mi to detskou recou nevysvetlil..postupom casu som si ku kostolu vybudovala odpor...bolo mi tam zle, chytali ma tam zaludocne krce..ked som uz bola vacsia tak 12 rokov jednoducho som povedala ze tam chodit uz nebudem..mali ste vidiet babku, ta skoro prisla o rozum..postupom casu som si vytvarala nazor o viere a nabozenstvach a teraz ked mam skoro 40 som presvedcena ze ziadne z nabozenstiev na svete nema nic spolocne s BOHOM, Jezisom Kristom...je mi z toho smutno, v mene nabozenstva sa ludia nenavidia,v mene nazbozenstva sa vrazdia, vedu vojny..vsak aj vcera v noci, to ze umrelo vyse 80 ludi vo francuzku z toho 10 deticiek, tak v tom je zas zamiesany nabozensky fanatizmus..v mene boha...
Proti kostolu nic nemam a chapem, ked si tam clovek potrebuje oddychnut, nacerpat silu..ale nepotrebujem k tomu farara, knaza, rabina ci popa...verim, ze v kostole su anjeli ale aj mimo...verim v jedinu silu, ktora nas stvorila, ale nepotrebujem k tomu reci ako na sibenici od farara...taka kuriozita, moja mama si kazdu nedelu pusti v radiu omsu, vari pri tom..tak som to chvilu pocuvala, ale dlho som nevydrzala, ten farar rozpraval takym hlasom ako minutu pred smrtou, proste jak zdechlinka..ludia si tam prisli nacerpat silu a on i tam v priamom prenose umieral..to bolo daco strasne..neviem preco katolici maju take deprimujuce omse, uz ked, pacia sa mi cernosi a gospeli, je to tam zive, ludia tancuju, spontanne, nikto sa na nic nehra..ale nie u katolikov = krestanov je kazda omsa ako pohreb...pre mna nechutne..ako dieta som mala vycitky co som zas urobila zle ze nas pan Boh tresta??? babka mi hovorila ze ked nebudem posluchat, dostanem sa do pekla..ze ked nebudem dobra, pan Boh sa bude hnevat...aj farari to hovoria...ake nezmyslene lzi v mene nabozenstva..teraz mi je to smiesne...je mi luto vsetkych co toto pocuvaju kazdu omsu...lebo vsetko je naopak..BOH NAS VSETKYCH MILUJE..aj tych co ho sklamu a robia chyby..aj vrahov, klamarov...kazdemu dava sancu znova a znova..lebo jeho laska je nekonecna...
nikoho nesudim nech si chodi do kostola, ale viera je ovela zlozitejsia na pochopenie... a vsetky nabozenstva su len nastrojom ako cloveka este viac zmiast..je to cele poprekrucane v prospech cirkvi, aj to ze je dotovana statom s tym vobec nesuhlasim...ale to je o inom..mne napriklad vadi, ze kostoly sa zamykaju a otvaraju sa az ked je omsa...ja by som si tam napriklad v tichosti aj posedela, ale nemozem, lebo sa boja, ze im tam nieco ukradnu aj toto je vysledok nie celkom pre mna pochopitelny o com to nabozenstvo teda je..mi vychadza ze o nicom...ak ma clovek vieru vo svojom srdci ma kostol vo svojej dusi a nepotrebuje aby mu dalsia ovecka cistila mozog...ja sa Boha nebojim ani smrti..verim ze tam bude vsetko v poriadku...verim v reinkarnaciu ale nikoho o tom presviedcat nebudem..je to moje presvedcenie a nebudem ani vyberat peniaze aby som k sebe pritiahla dalsie zbludene ovce.. takze ja sa na to pozeram inak ako pani mijo, ale pochopila som ze to bude zas nejaka pani co sice cita prispevky ale o tychto stavoch nema ani ponatia...nevadi, kazdy mame svoj osud a zaroven aj moc ho trosku ovplyvnit..ak je chcenie... 😵

apolka77
15. júl 2016

@olivia77
@janka_banka
@dida232
@umabell
ametyst

dievcata, citali ste knihu CHATRC???
Pre mna jedna z najlepsich knih na svete...tazko sa mi citala, ale ja si takto predstavujem Boha...je vsade...v nasom svedomi..ked nam nasepkava..je tu aj tam..ani zena ani muz....je to len pozitivna svetielkujuca energia plna lasky...

kubimatej
15. júl 2016

Baby moje takže výsledky krvi už mám. Krvný obraz v poho až na hraničný hemoglobín a protrombínový čas mám mierne zvýšený, no neviem čo to znamená..dr mi len zavolala, že počkáme do prvého menzesu..tak sa môžem dopovať neurolom, lebo nervičky pracujú

domkaaaa
15. júl 2016

Baby hrozna depka 😢Co sa mohlo pre boha stat? 😢😢 mam chut ist nasoat do nemocky lebo len bezvladne lezim a nic nerobim .... Ja sa uz bojim ze mi nic nepomoze zasa tie deoresivne myslienky hnusne ktore ma ovladaju...

ametyst123
15. júl 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, to opuchnuté ucho a hlavne bolesti v uchu naozaj môžu byť po kúpaní, pretože vo vode je kopec napr. siníc, baktérií, rias, a neviem čoho ešte,... a tie môžu spôsobovať zápalové infekcie.... ako napr. uší, ale aj očí... atd... dokonca aj bolesti brucha, ak sa takejto vody napijete... môžete mať z toho problémy.... Môj bratrance, sa chodí často kúpať do vody v prírode.... a odtiaľ si "doniesol" taký zápal oka, že sa ho nemôže už asi rok zbaviť.... nič mu nepomáha.... neviem, fakt čo to chytil za pliagu.... alebo to môže byť aj hocičo iné... ja nevravím... ale viem tolko, že to chytil pri kúpaní v prírode.... Ja osobne som na žiadnom kupalisko ani na jazere nebola. ale myslím si, že kedže teraz beriem Atb a dosť silné.... CIPHIN, alebo ciprofloxacín...tak ten mi má vraj zničiť streptokoka aj stafylokoka, a iné pliagy čo mi zistili... ale mám pocit, že mi to maximálne oslabilo imunitu... a tak sa ma asi chytil ten zápal ucha... mne niekedy stačí, ked ma silnejšie prefukne nejaký vietor... a už ma bolí ucho.... no uvidím, či mi to prejde.... ved neviem, čo by mi na to ucho ešte tak mohli dať, ked beriem silné antibiotiká.... 😖 ... ale ja už ked doberiem atb, kašlem na to... ja už dalšie nechcem.... strašne ma od nich bolí zalúdok, ešte viac ako predtým.... takže takéto niečo nepotrebujem....k životu... 😒 ... ale fakt je teraz vela ludí chorých a s virozami, a to je aj tým prechodom napr. zo zimného priestoru do tepla... a naopak.... so zmenami teplôt... hotúčavami.... takže nás chorých nejak pribuda.... aj moje deti už od včera majú teploty... zase sú doma... lebo doteraz chodili do školky.... hoci je júl... ale dalo sa dať deti do školky, tak som si povedala, že radšej nech budú v školke, jak so mnou doma... aj ja si potrebujem oddychnut.... a nazbierať silu, a pri nich to velmi nejde... sústavne vyžadujú pozornosť.... a chcú aby sa im človek venoval každú chvilu... ale ja proste niekedy fakt nevládzem... možno aj tými horúčavami to bude....
Ironia je... že sme sa tešili na leto.... 🙂.... ked bola zima.... taká depresívna.... ☹ a ked už je leto... je to na nevydržanie.... 😖 🙂... Jak v tej pesničke..... "Je nám teplooooo - od S hudbou vesmírnou.... 🙂 Ale aj tak mám radšej teplo, jak zimu... lebo ja som taká zimomravá, mne je niekedy zimno aj pri 36 stupnoch.... 😅....

olivia77
15. júl 2016

@apolka77, necitala, ale presne ako si to popisala, on je vsade!!! Boh je energia, on je laska... a ja tomu verim, treba sa zverit jeho ruk... aspon ja to stale robim uz... ked sa citim, ze by som nieco nezvladla, poviem si, Boze moj, som v Tvojich rukach a tym padom viem, ze vsetko bude v poriadku, ty ma podrzis...

olivia77
15. júl 2016

@ametyst123, ano, veru mam to z kupania... aj usna povedala, ze to bude tym... tak som dostala atb kvapky do ucha a pripadne atb aj ustne, ak by sa to zhorsovalo a neprechadzalo, ak by som sa celkovo citila zle... no dnes je lepsie o 50%, musim zaklopat... ucho sice opuchnute je, no tie pulzujuce bolesti odchadzaju... uz boli aj na dotyk trosku menej... tak vyckam, keby nieco mam v zalohe atb od lekarky... ale si zober, tak neurobia ti lekari kultivaciu, ake bakterie su v uchu a hned ti drbnu s prepacenim atb? to je klasika u nich... a v cakarni mi vcera u tej usnej chlapik hovori, ze tiez mal zapal, dala mu atb, zase to ma po 2 tyzdnoch... a toto je presne to!!! no lebo mu netrafila antibiotika... lebo oni fakt len TRIAFAJU... potom raz clovek ochorie poriadne a nezaberie mu uz nic, lebo uz vsetky bakterie budu na antibiotika rezistentne... pretoze doktori ich davaju ako cukriky... nevedia uz ani odlisit virusovy zapal od bakterialneho kultivaciou... nato sa ta kultivacia ma robit, no seru nato... hrozne ma toto vytaca, ako sa s nami hraju, jak keby sme neboli ludia, ale z umelej hmoty... ze ved tu mas, hadam zabere... preto aj ty mas doniceny organizmus, to ta odrovnavaju viac a viac tie atb... ja ked som raz brala na silny zapal mocoveho mechura atb, ja som myslela, ze umriem, co mi tak bolo po nich zle... to muselo byt ine svinstvo... tak ma palila zaha, ze nikdy odvtedy som taku zahu nemala... to bol hnus... ale musela som to jest, lebo by som zdochla, uz som mala krv v moci...

dida232
15. júl 2016

@apolka77 nečítala...ja verím v Boha tak nejak po svojom..nespochybňujem jeho existenciu..rozprávam sa s ním pred spaním..ale do kostola nechodím ..proste si tiež o tom myslím svoje...rešpektujem každého, jeho vieru a som tak spokojná...

umabell
15. júl 2016

@apolka77 krasne si to napísala uplne suhlasim..
Aj ja verim ale do kostola nechodím aj mne tam byvalo zle ako decku a vsetci akoze katolici najma tie babky ako vysli z kostola hned sususu nenavidela som ich ake sunfalosne... Nosim v srdci Boha vela sa s nim rozpravam... Verim v anjelov...

ametyst123
15. júl 2016

@olivia77 Olivia, presne tak ako píšeš, lekárom sa nechce robiť rôzne testy, šak šupneme hocijaké atb... a ideš... a potom .... vrátilo sa vám to? a prečo?.... jak nechápaví.... Ja som bola nedávno pri krčnej.... urobila mi síce prvé testy... teda výter z nosa a hrdla... šupla atb... Amoksiklav.... a po vybratí som prišla na kontrolu... kontrola pozostavala z toho, že lekárka mi hovorí, ako sa mám, ja že stále zle... a ona kontrolný výter neurobila... a rovno ma poslala na alergologické.... že sa mám objednať.... tak som sa objednala na august.... ale pre istotu som zašla aj k obvodnej a povedala som jej čo a ako... a ona hned, "a to vám nerobili kontrolné vytery?"... a ja že "nie".... a ona.... Tak zrobím ja.... urobila.... vysledok .... stále mám streptokoka, a dalšie pliagy... nezmizli.... Prečo krčná neurobila kontrolný výter?... a rovno ma poslala na alergologické...?.... Ja neviem, ako to chodí u tých lekárov, ale majú nejaké obmedzenia na isté výšetrenia.... asi majú stanovený počet, kolko vyšetrení na mesiac môžu urobiť... a konec.... neviem, či to tak stále funguje ... asi ano.. ale je to taká blbosť že až... lebo čo ak príde človek taký, ktorý naozaj potrebuje vyšetrenie, ktorým by sa zistila nejaká závažná vec, ale oni mu to neurobia, lebo už by prekročili limit... Ale zase na druhej strane je to len moje zamyslenie sa nad vecou, a nie som lekárka... takže neviem, ako to chodí, len čisto teoretizujem... nie že ma tu bude niekto chytať za slovíčka... dufam, že nie.... 🙂 .... ale taký mám z toho celého zdravotnictva pocit... že sme pekne v prd....i.... 🙂 soooory za výraz... ale nedalo sa inak.... 😅 😕 😵 ...

aninika
15. júl 2016

@mijo53 Ono by bolo mozno niekedy fajn ist do kostola, keby clovek mohol. S uzkostami, agorafobiou a podobnymi vecami je clovek rad, ked dokaze fungovat doma... a nie ist do kostola... a este tam vydrzat... 😉

kk77
15. júl 2016

@domkaaaa ahoj mne sa vzdy pri zvysovani pohorsilo aj na dva tyzdne, je to normalne treba vykryt benzacmi.

domkaaaa
15. júl 2016

@kk77 a aj depka sa da benzacmi vykryt? Takto zle mi pri tychto ad este neebolo uz bolo celkom fajn a dnes 4 den od navysenia zlom a nic sa mi nechce nic robit nikam ist len nad sebou premyslam 😢

umabell
15. júl 2016

@domkaaaa ved tieto depka o uzkostna stavy výkrijes benzacmi ničím iným...

bambulka05
15. júl 2016

@umabell
@domkaaaa presne tak pocuvaj umabell. Ja tiez ked som zacinala s AS som to musela vykryvat 3x denne lexaurinom. Tak mi to nariadil psychiater. A urobil dobre. Inak by som to nezvladla. Aj ked to neboli s nimi 100% ale bez nich by som ani z postele nevysla. Tak sup sup pekne si supni benzac aj 3x denne. Ale pravidelne az potom sa dostavi ucinok.

ikaza
15. júl 2016

co su benzace?

domkaaaa
15. júl 2016

Lenze ja som v nemocke a tam mi ich nedavaju baby 😢 Dala som dnes jeden 0,5 a to je maaalo pre mna 😢 Ale musim setrit lebo doktorka mi uz nepredpise

domkaaaa
15. júl 2016

Ja sa trapim uplne uz 3 tyzdne ako mi nasadili ad mi neurol dali v nemocke len jeeden ... Potom som ho nepotrebovala len teraaz ako mi navysili su to muky a som doma nie v nemocke

mijo53
15. júl 2016

Dievčatá, prepáčte, ak sa Vás môj príspevok dotkol, nebudem Vám viac nič písať, len Vám poviem, že som za života prežila možno viac ťažkých chvíľ ako Vy všetky dokopy. Aj teraz posledný mesiac mám chvenie žalúdka, búšenie srdca , stres z určitých vecí, ale nikdy , nikdy som nešla s tým k lekárovi a nebrala lieky. Včera som bola na spoveď a hneď mi bolo lepšie a dnes sme s manželom sa narobili ako kone. Bojovala som ako som mohla a koľko som vládala. Čím viac idem do kostola aj v týždni, tým sa lepšie cítim a s farármi také skúsenosti nemám. Prajem Vám rýchle uzdravenie, ale pamätajte, že kým budete fajčiť toľko cigariet ako píšete, tak ľahko sa toho chvenia nezbavite, cigarety sú pliaga

kk77
15. júl 2016

@ikaza benzace su benzodiazepiny, laicky ukludnovaky napr. Neurol, frontin atd.

ikaza
15. júl 2016

dakujem 🙂

bambulka05
15. júl 2016

@domkaaaa juj a to preco ti nedali benzace. Mne psychiater hned predpisal a brala som ich cca 3 mesiace kym mi AD nezabrali. Potom som ich vysadila. Mne osobne neurol nezaberal tak mi dal potomlexaurin a ten mi krasne pomhol.