Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

aprilka90
24. feb 2014

@esselte jeden denne 10mg .... achjo, dnes ale asi zoberem ešte raz lexaurin som fakt nervozní a neklidná ☹

anna1950
24. feb 2014

Najprv som mala neurodepresivne stavy.Spustilo mi to umrtie mojej 39 rocnej sestry.O 2 roky som mala mat 40 a tak som sa strasne bala ze ked sme šli do Madarska s detmi tak ma to pochytilo na hraniciach.Tlak som mala 230 / 130.Myslela som ze to je moj koniec.Zamiesal sa mi do toho prechod a bola som viac u lekara ako doma.Ked som z toho ako tak vysla tak pred 5 rokmi na velkonocnu nedelu mi bolo hrozne.Za hrudnou kostou mi ako keby vrela voda.Pred obedom manzel prisiel za mnou do spalni ze mi zmeria tlak.To sa mi uz nedal zmerat.Ked prisla RZP tak mi osetrovatel zmeral tlak ale nechcelo sa mu verit ze aky mam vysoky, tak mi zmeral lekar.Uz som mohla byt 2 krat na druhom svete.Tlak som mala 265/145.Lezala som mesiac v nemocnici a tam to zacalo znova.Bala som ist aj sama aj na WC a nie este sprchovat.Teraz uz aspom zostanem sama doma ale mimo domu nechodim tych 22 rokov.

anna1950
24. feb 2014

@lucinka0921
@esselte Ja beriem eliceu a spitomin.Asi 5 rov som mala pauzu ale aj tak som sama necchodila nikam.Je to hroza cela choroba.

lucinka0921
24. feb 2014

@esselte tesim tesim,len nech uz to je 😉

lucinka0921
24. feb 2014

@anna1950 to vazne,ze 22 rokov nikde nechodite sama?Ja som tiez bola niekedy na tom tak,ze som sa bala na wc,do sprchy,z domu som nevychadzala niekolko mesiacov,sama ked som mala ostat,to bol horor.Potom som bola 9 mesiacov bez liekov v pohode,chodila som sama,ale ked niekam dalej,tak sama nie,ale nemala som ani dovod.Ja som myslela,ze ste bola na tom tak dobre,ked ste mali aj prestavky,ze ste chodila vsade a sama....Teraz aj sama ostavam v pohode,len peso niekam dalej sama nepojdem a ani s niekym,len autom,aj to s niekym a v poslednej dobe aj atak sa dotavi....Ja verim tomu a aj tu uz vela bab pisalo,ze po AD boli natolko v poriadku,ze zili ako predtym,uplne v pohode.len teraz ste ma tym dost prekvapila

anna1950
24. feb 2014

@lucinka0921 Dnes som bola u lekarky a ta mi povedala ze to len trenink.Este ked sme byvali v meste tak som aspom do obchodu isla sama ale teraz byvame 4 km od mesta tak to uz vobec.To by som asi len za branu vysla a uz mi neda dychat.

anna1950
24. feb 2014

@lucinka0921 Najlepsia je moja 10 ročna vnučka.Dcerka byva u nas a ked sa mi neda nadychnut tak pride drobec ze babi zas fučis,Niekedy sa na tom zasmejem ale niekedy mi to neni smiesne.

lucinka0921
24. feb 2014

@anna1950 ja len,ze ked ja po prvej liecbe,som bola v pohode,ako keby som uplne zabudla,ze co mi bolo,ja som si normalne tie stavy nepamätala.A podla toho co pisete,som bola na tom podobne,aj teraz s tym chodenim niekde.U mna je to vraj agorafobia.Ja som chodila peso v pohode,vlakom,busom,nemala som s tym problem,niekde do obchodu som aj sama sla,ale ked uz niekde dalej do mesta alebo tak,tak vzdy isla mama so mnou,byvali sme vtedy este spolu a nepracovala vtedy,tak chodila so mnou.Ani neviem,ci pre istotu,alebo ze na prechadzku a tak lepsie vo dvojici,aspon pokecame a tak.... Ale je pravda,ze ja som vtedy "trenovala",kazdy den,niekolkokrat do dna som chodila stale dalej a dalej od bytovky,aj ked som nezvladla,ze to na mna prislo,tak som sla domov,ale proste stale som tak chodila,hoci aj len o meter dalej a to ma tesilo a ako keby som tym proste prisla na to,alebo moja hlava prisla na to,ze sa mi nic nestane a tak.neviem ako to viac popisat.Takze urcite aj na tom nieco je.A preco neskusate chodit von sama,najprv za branu,potom strosku dalej a tak pomalicky?Mne sa to tiez hovori dobre,ja len obcas chodim,ked mam na to naladu....Ale aj tak,co viem,co tu baby pisali,tak AD im natolko pomohli,ze nemali ziadne ataky a aj mne tak pri prvej liecbe.Oci som ten strach mozno mala v sebe,ale sla som a ataky som nemala ziadne a tak som vedela proste,ze je mi uz dobre a ziaden atak nebude a tak nejak to slo.Ale mna aj nakoplo to,ze ked mi psychiatricka povedala,ze ked sa nezbavim agorafobie,tak budem musiet ist do nemocnice a to som nechcela.Deti su zlate,mne moja neter 6 rocna v tomto velmi pomohla,ani nie ze nejak umyselne,ale proste jej pritomnost mi nedovoli mysliet na hluposti

anina63
24. feb 2014

@anna1950 Ahoj,popíš niečo viac,ako s tym bojuješ a tak....

anina63
24. feb 2014

@anna1950 aaaa teraz som došla k tomu čo si písala.... 🙂

esselte
24. feb 2014

@anna1950 a spitomin vám pomáha?Mne nepomahal vobec, ja musim rivotril,neurol a tak, ale chodím normálne do práce a prečo nechodíte von?Veď lieky vám určite pomáhajú, skúste ísť aspoň raz von, uvidíte, čo to s vami urobí, a čo psychoterapia,Chodili ste niekedy, ja teraz chodím

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 a ja ti určite budem držať prsty, ak nezabudnem aj sa pomodlím

anna1950
24. feb 2014

@esselte Spitomin mi pomaha ale ked niekde idem tak si dam duplu.Je vela liekov ale moja lekarka mi ho dala lebo neni navykovy.YZ tychto liekov sulen 2 co su neni navykove.A preto si radsej pred neakov cestou dam radsej 2 a mam pokoj.Ale aj tak sa neodvazim sama.Co sa tyka psychoterapii tak som pred 20rokmi lezala aj v nemocnici a tam snami robili take hovadiny ze som prisla este horsie.Bola som aj na lieceni kde do mna pchali aj 2 krat denne apaurin a to je po tyzdni uz droga.Ked som prisla po mesiaci domov tak som myslela ze sa zblaznim.

edimamija
24. feb 2014

@aneta174 aj ja mam slabe chvilky,nie som nicim ina ako vsetky tu.. 😉

edimamija
24. feb 2014

@esselte ano,zvladnes.

anina63
24. feb 2014

@esselte pridávam sa..... 🙂

anina63
24. feb 2014

@anna1950 môžem sa spýtať ako dlho berieš Eliceu ?

anna1950
24. feb 2014

@anina63 Uz bude pomaly rok.

anina63
24. feb 2014

@anna1950 ja ju beriem tiež to bude rok v marci,.Dlho som bola na 5mg a preto mi asi nezaberalia a tiež bez benz.Bola som neskôr za druhým dr. a ten vravel,že mám nízku dávku.Teraz beriem 15mg.Aj tak to ešte nie je tak ako má byť.

anna1950
24. feb 2014

@anina63 Ja beriem 10.

lucinka0921
24. feb 2014

@esselte jej dakujem moja,si zlata 😉

anina63
24. feb 2014

@172 Hello, kočka kde si? Je lepšie?

anina63
24. feb 2014

@lucinka0921 Luci,dnes som poobede zaspala a vstala som ako mechom buchnutá 😝 Ako to pôsobý na teba?

simka1111
24. feb 2014

@esselte Wellbutrin nie je xanax 😀 Je to normalne AD . , vychytava dopamin a noradrenalin :P

danielagabriela
24. feb 2014

Baby moje ja som sla dnes sama rano na bus a na zastavke mi prislo fakt zle,ze som myslela, ze ani nenastupim...☹ nakoniec som sa premohla a celu cestu som to predychavala a prezila som....sice sa mi zdalo tych 20 min ako nekonecno, ale musela som to dat.....

lucinka0921
24. feb 2014

@anina63 ja ked spim poobede,tak tiez som este asi hodinu taka nijaka,zaspata,ale potom pohoda,aj do polnoci kikirikam 😀 Ale niekedy vstavam uplne nabude,ale to malokedy.Ale ja si musim pospat,lebo potom k veceru som taka uplne ospala,ze aj o 18 by som uz spala.Akurat dnes ma rozladila ceska ordinacia v ruzovej zahrade,lebo tam dnes bolo,ze ked je clovek unaveny a napriklad krv v stolici ma,tak nieco nie je v poriadku,pochopila som to tak,je to nieco vazne a som sa zlakla,lebo ja som mala niekedy krv pri stolici,ale plne taku cerstvu ale vela,jak pri kramoch.Sice uz dlhsie som to nemala,ale hned som si na to pomyslela a uz dumala...Tak rozmyslam,ze si kupim asi test na okultne krvacanie v stolici,kedze som taky bojko,aj ked si vravim,ze to nic nie je,ale proste ja potrebujem mat istotu....Aj cakam kym mi pride moja karta a hned chcem ist k obvodnemu nejakemu,nech mi urobi prehliadku,krv vezme,lebo uz dlho som nebola na preventivke a hned by som sa aj opytala na tu unavu,vsak to nie je normalne ci?Ale zase ked si spomeniem,este ked som chodila do skoly,ja som stale spala poobede,tak neviem.

lucinka0921
24. feb 2014

@danielagabriela super a vidis,ze sa ti nic nestalo 😉 zvladla si to,aj ked ti bolo zle,ale zvladla,super

danielagabriela
24. feb 2014

@marlenka75. Ahoj, tak objednala si sa dnes? A. Ako si prezila tento pekny dnik?

danielagabriela
24. feb 2014

@lucinka0921 dakujem aj ja som sama so sebou spokojna a prekvapena, ale dufam, ze mi to nebude takto robit stale...

anina63
24. feb 2014

@lucinka0921 Noooo,tak to je zase na rozmyšľanie,vidíš ako málo stačí a myslííííš.Uvidíš,ked pôjdeš na vyšetrenia,a len aby človek stále na niečo myslel 😒 Ja pre pokoj duše by som si spravila nejaký test,ked existuje,lebo som veľký bojko 😝