Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tslobik
29. jún 2016

Mňa najviac trápi to chúďa môj syn....Že sa s ním nedokážem blázniť, venovať sa mu tak, ako by som chcela. Ako to vy zvládate s detičkami? Keď máte napr. zhoršený stav?

necesita
29. jún 2016

@tslobik ahoj.netrap sa.prejde to.ja som bola pol roka chodiaca troska.scera mala dva roky,ked to zacalo.nedokazala som sa ani len premoct.vsetko bolo nasilu a samozrejme som mala velke vycitky,ale to sa postupne upravi.ked som pocula vetu,chce to cas,tak ma to hned pumpovalo.ale teraz viem,ze naozaj vsetko chce svoj cas.neda sa to urychlit.a hlavne ziadne vycitky!!!

tslobik
29. jún 2016

@necesita Ďakujem, si milá

necesita
29. jún 2016

@tslobik neni za co.kazda vieme len opisat vlastnu skusenost.mne aj to velmi pomaha,ked vidim,ze v tom nie som sama a da sa bojovat.lem musime chciet a nepoddavat sa.prekonat samu seba a zmenit sa.neboj sa,nejde to zo dna na den,ani za jeden tyzden,ani mesiac.ale kazdy den a krasny zazitok je krocik k vylieceniu.vzdy najdi aspon jeden krasny moment aj v tom najhorsom dni.a postupne tych krajsich dni bude viac a viac a tie zle pojdu do zabudnutia.ale nesmies to unahlit a velmi chciet,lebo potom kazde zlyhanie vracia na zaciatok.aj to ze som ustlala postel bol uspech,alebo navarila,dala make up atd.krocik po krociku

umabell
29. jún 2016

Inac dnes aj ja den ze hnoj tlaky na hrudi total rivom sa napchavam ide uz na mna stres zo sťahovania to balenie babyyyyy pana beka až som dnes revala ako blba teplo mi bolo bordel no otras... Nech sme uz zabývaní uz bude dobre... Brr.. Vsetko ma. Rozhadze otca jeho tam 😕 😨

umabell
29. jún 2016

@tslobik presne to aj mna velmi bolelo ked som mala zle stavy ze co s malym... Nastastie mi pomáhali ale aj tak ma.videl a len co isiel spat revala som ako. Blazon.... Ale deti sú rozumne tvory neboj zvladnes.. Musis... Musime...

umabell
29. jún 2016

@ametyst123 ahoj teba rivo neuspava? Mna neuspaval ale dnes veru som si svacla este polku na obed normálne sa mi jazyk lepil na podnebie a ako opita som bola 😕 😕 a toto som mala asi pol hodku a potom to prešlo.. Ale nidky predtym som to nemala... Inac vystresovana som ako prasa tak asi ma chcel uspat 😀 no nedala som sa.... Ale teraz sa mi veru chce uf....

domkaaaa
29. jún 2016

Baby ste tu?

ametyst123
29. jún 2016

@umabell Rivo ma trošku uspáva, ale môžem popri nom normálne fungovať, a to je dobré, a môže byť, že si mohla byť ako opitá, ale vieš, čo skôr si myslím, že to bolo z toho stresu zo sťahovania a tak, skôr by som povedala, že to bol začiatok uzkosti, ale prešiel, tak ja by som to vôbec nebrala tragicky, práve naopak je dobré, že Ti očividne zabral, hoci si sa cítila čudne, ale potom Ti to prešlo, takže je to ok..... A spánok rozhodne potrebuješ, takže pekne krásne dufam, že už spíš.... 😅 😵 . Dobrú nocku... 😅

ametyst123
29. jún 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaaa som tu.... 🙂 ....A Ty ešte nespíš? Či nemôžeš spať?... Dufam, že sa máš dobre, napíš, ako sa máš, čo robíš počas dna, a ako sa cítiš, či už cítiš nejakú zmenu, alebo zatial velmi nie.... síce je to fakt krátky čas, ale ja pevne verím, že Ti bude dobre.... Silno Ti držím palceky, nech je to tak.... 😉 ... Mne dnes bolo mierne blbo.... neviem, ale stále ma ten zalúdok nepočúva.... a kedže od zajtra už mám volnejšie dni... aspon teda dúfam, skúsim si dať o polovičku tabletky ADčiek viac, aj lekárka mi to navrhovala už dávnejšie... len som sa doteraz bála, ako to bude na mna účinkovať, ked mi bude treba chodiť po lekároch, a vybavovackach... ale az o tyzden mam ist zase k lekárke, tak to skúsim teraz navýšiť... a ked to zaberie.... budem rada, my sme dneska boli na oslave, kedže je Petra a Pavla... a v rodine takého máme.... tak sme boli, ale najedla som sa grilovaného mäska, ktoré bolo fakt vynikajúce, ale je mi teraz tak blbo, že nemám ani tušku.... 😀 .... už som si dala aj Pancreolan, aj tabletu sody bicarbony, teraz aj Ibalgin, lebo ma z toho rozbolela neskutočne hlava... a už ani neviem, čo by som si ešte mohla dať.... 😅 😕 ale radšej nič.... pijem veeeela vody, tak dufam, že aspon to zaberie, a v noci ma nebude bolieť zalúdok, toho strachu sa bojím najviac, že ma začne bolieť zalúdok tak silno, že odpadnem... už sa mi to raz stalo.... a tak sa bojím, aby to neprišlo zas..... ale nemôžem len jesť stále iba také dietne jedla.... takú chuť som už mala na to ugrilované mäsko... 😠 ... neodolala som.. a teraz trpím... 😵 . Tak dúfam, že to čoskoro prejde... idem sa umyť a spať... a dufam, že Ty si mala dneska lepší den ako ja.... Inak ja už by som chcela aj niečo doma urobiť... tooolko mi toho treba urobiť... a doteraz som bola rada, ked som vobec popratala, a navarila... bol to neeeskutočný úspech... ale mohla by som sa už pustiť aj do niečoho väčšieho... 😅 napr. upratať nejaké skrine.... 😅 možno.... uvidím.... 😕 😔 .... alebo zažmúrim oči... a neuvidím..... neporiadok.... 😀 ... nie nie, nie je to až tak hrozné... ale už by bolo aj načase dačo poriadnejšie robiť.... 😵 . Tak Domi, dufam, že si ok, ja Ti silno držím palceky, nech to dáš, určite to zvládneš, uvidíš, aj my sme si tým prešli, a zvládame to, je to fakt lepšie, ako na začiatku..... tak určite tak bude aj Tebe, alebo sa z toho rovno dostaneš... 😵 😉 . Tak dobrú nocku... asi už spíš, tak nech sa Ti niečo pekné sníva..... 😉

domkaaaa
30. jún 2016

@ametyst123 moja zlata uzkosti trochu ustupili a hlavne myslienky len som staaaale unavena 😢 To ma teraz trapi ze aj keby chcem nieco robit nemam silu sedim a papula sa mi otvarab😂 Hihi .... No kazdy den chodim na vyychadzky ale aj ked idem kruti saa mi hlavasom malatna a spomalena akoby ma tie ad uzkmovali zvykne si nanto organizmus? Lekari tvrdia ze ano ... Ze ro je kratka doba alenze toeto ad byvaju utlmujuce ... Dost casto mi byva aj nevolno a boli ma hlava .... Ale psychicky sa minoooepsilo 😊 O kusocek len nech si uz to telo navykne

kubimatej
30. jún 2016

Babiky musim ist na urgentnu kyretaz..boze aky mam strach..co ak ma uspia a nepreberiem sa?! mate niekto skusenost antidepresiva a uspatie?

172
30. jún 2016

@kubimatej ja mam skusenosti,povies ake ad beries a oni si uz poradia...ziadny strach,urcite sa preberies 🙂

umabell
30. jún 2016

@domkaaaa ahoj aj mne sa tak tocievala hlava trvalo to asi 2 tyzdne a potom to prešlo... Neboj....

evak12
30. jún 2016

ahojte dievcata,chcem sa opytat,mozem si dat pichnut apaurin,ked beriem rivotril?,od vcera mam strach,ze co bude dalej ......hlava mi ide prasknut,oblieva ma pot,nevladzem nic ...dakujem

janka_banka
30. jún 2016

@evak12 jasnacka Evak kľudne si daj pichnúť...treba len povedať že beries aj rivo,ak by sa nedalo pichnúť povedia Ti neboj nič...

umabell
30. jún 2016

@evak12 ja ked som brala lexaurin a išla som na pohotovost dali mi apaurin a nabalil ma ešte diazepamom 🙂 neboj aj magnezium si daj pichnúť ulavi sa ti

kubimatej
30. jún 2016

baby som po zákroku..dali mi fraxiparine methergin a teraz novalgin a idem domov..som uplne ko, cela sa trasiem..vecer mozem na toeto lieky svoje antidepresiva?!

apolka77
30. jún 2016

@kubimatej
vsak to si sa mala spytat dr, resp. im povedat ake beries ad...my to nemozeme vediet, jedine ze by tu bola nejaka magistra ci psychiarticka.

a inak ako ti pisala ametyst ak si nedas povedat a stale beries neurol 0,25 a az ked ti je ze fááááááákt zle nasadis 0,5 (ktory zaberie aj tak najskor za pol hodku) tak ako co cakas????
neurol sa nema davat az ked pride atak ale ako prevencia pred nim..ked ti je stale zle, myslis ze zrazu ti prestane? Daj si dievca povedat a ber 0,5 3xdenne a ked nie tak sa neterigaj na vylet lebo mozes akurat skoncit v nemocnici...

kubimatej
30. jún 2016

@apolka77 ja som im povedala, ze co vsetko beriem a tak mi znizili anestezu na nizsiu..ale prepustacku mi doniesla len sestricka a jej som sa teda spytala a ona , ze robte ako chcete, tak si nedajte..no zase mam strach, ze si nedám a bude mi na hovno..takze tak

domkaaaa
30. jún 2016

Bbulky moje bola som na priatelovych primociach ale stale som sa citila ako keby nikde nemam svoje miesto taka napata neuvolnena ... Po obede len spat a spat 😢 Tak som si lahla a na hodinu zaspala nic sa mi nechcelo robit dokonca ani riad umyt 😏 Moze byt ze este tie lieky nezabrali ???

janka_banka
30. jún 2016

@domkaaaa domi jasnacka že to môže byť že lieky ešte nezabrali...ja mám dnes týždne id nasadenia novych liekov a tiež sa niekedy tak cítim že "tu som , aj tu nie som"...akoby mi mozog oddychoval a ja som robila veci len automaticky...mne hovorila lekárka ze je to v pohode...a tiež bývam ešte taká nervózna a neviem si nájsť miesto...snáď to prejde a bude nám už len a len dobre 😉

umabell
30. jún 2016

@kubimatej keby si si aj nedala ad jeden den tk nevadi... Mas to stale v krvi.. Daj si rank adecko a pokracuj normalne..... A ako apolka píše davaj si 3x denne 0,5mg neurolu inac sa ti nepolepsi vazne.. Ja som brala lexaurin 1,5mg 3xdenne...ved musíme žiť nie prezivat!

umabell
30. jún 2016

@domkaaaa domi spi ked sa ti da ja som vtedy vela spalanto mi veru aj pomohlo normálne telo a hlava pýtali spat... Kludne spi aj pol dna... Neboj bude to v poriadku 💗lieky zaberu daj im cas....

necesita
30. jún 2016

Tak ja sa dva mesiace pripravujem a postupne vysadzam ad.dnes prisiel velky den D a posledna tabletka.cely den si vravim to zvladnem.vyberiem 3,5 rocnu dceru zo skolky, taka cudna bola.doma meram teplota 39.infarkt.dostala som aj kramy,chronicke mandle sa mi zase ozvali,mala sa pred hodinou zgrcala na kompletku teplota nie a nie dole,jej spoluziacka skoncila s tym istym v nemocnici na infuziach.hned ma rozbolel zaludok,myslim len na frontin v kabelke( ale 9 mesiacov som sa ho nedotkla) a spievam si od smatanovej Par dni : "to zvladnes,to zvladnes, nezostanes na dne" 🙂

ametyst123
30. jún 2016

@necesita Ahojky Necesita, a nebude to začiatok kiahní,?.... mne tak moji synovia zo školky dostali, a začalo to vysokými teplotami ,ktoré nešli zbiť dole.... tak som už pri 40 stupnovej teplote, ked nezaberal ani Nurofen, ani paralen sirup, normálne napustila vanu s vlažnou vodou... a dala som ich tam sadnúť, ale nie voda až po krk, len nohy a pol bruška im voda zakrývala,ked si do vane sadli..... lebo vyššie by to bolo nebezpečné... mohli by dostať aj zápal plúc.... tak som ich tam pekne dala, aj ked revali ako tury.... 😔 .. ale "hrala" som sa s nimi, stála som pri vani... a hrali sa s hračkami vo vani..... a tak im to zabralo trochu pozornosti.... a postupne som ich trošku po trošku oblievala tou vodou.... a vydržali 5 minút vo vode... a zbilo im to teplotu na 38.... čo je super.... takže ak nič iné nepomôže..... ani Paralen sirupík, ani Nurofen... dokonca môžeš dať tak, že dáš Nurofen... ale hned daj zapiť vodou... lebo Nurofen dráždi na kašel a na vracanie... takže hned daj vodu, nech aspon tri -štyri glgy vypije dcerka.... aby sa nepovracala.... a mlieko žiadne nedávať pri takýchto vysokých teplotách.... a po 4 hodinách môžeš dať potom namiesto Nurofenu ...Paralen sirup... a tak zase po 4 hodinách... Nurofen......striedať to... je to lepšie... ako čakať 6 hodín... kým dáš další Nurofen... alebo Paralen.... a takto to pri vysokých teplotách je menej rizikové.... a nech vela pije vodičky, čajíku... hoci aj cukrené... nevadí... len nech tekutiny dostane do seba.... A je zaujímavé, že v školke si nevšimli, že má teplotu?.... Mne hned volajú, že berte si decko domov, lebo má tepltou.... 😖 .... A neboj sa, ja som si tiež myslela ,že to nezvládnem... ale moj muž spal... a ja celú noc okolo jedného, a potom okolo druhého syna.... a zvládla som to... akosi som sa nabudila.... a išlo to... neboj aj Ty to zvládneš.. 😅 .... a v prípade potreby máš po ruke "barličku".... 😔 tak nevadí.....

necesita
30. jún 2016

@ametyst123 kiahne sme mali pred dvomi mesiacmi.nechcem jej davat nic ak nema nad 38,5.mala pred hodinou 39 a tak som jej supla nurofen.do minuty vygrcala vsetko.tak len meram kazdych 5 minut a sledujem,a rozhodujem sa nad cipkom.vyzliekla som ju odokryla a "odparuje" sa to z nej 🙂 cipok som este nedavala tak sa bojim toho cirkusu . Uz mi oci klipkaju,ale ja viem spat rak tvrdo,ze radsej este pockam 🙂

ametyst123
1. júl 2016

@necesita Čipok môžeš dať, tým nič nepokazíš, práve naopak, znížiš tepltou.... lebo ked Nurofen vygrcala, tak vlastne nemá v sebe nič.... lebo sa to ešte podla mna nestihlo dostať do obehu.... takže neváhaj , a ten čipok jej daj... lebo ked v noci zaspíš, a teplota sa jej zdvihne, môže to byť nebezpečné.... Inak ja dávam čipok, ale najprv dám kusok Sudocremu - mastičku, na ten konieč čipka, aj kusok na riťu, a lepšie do potom ide.... a ked ju dáš lahnuť a obe nožky pod kolenami chyť a zdvihni, lepšie sa Ti bude ten čipok dávať, a aj dcerke to nebude také nepríjemné.... Držím palce... a pokial nechceš dávať čipok, tak skús zábaly.... ja som už ale na zábaly nečakala, ked im stupla teplota nad 39.... to už rovno vlažný kúpel..... do pol pása..... Predsa, ten kupel schladí polovičku tela, a vlastne tá krv obieha, a schladzuje sa tým pádom v nohách.... takže aj celková teplota potom klesá.... ja by som pri teplote nad 39 už dávala kúpel, alebo zábaly, a Paralen sirup, alebo Panadol čipok... neviem , aký máš... .tak daj... aby teplota počas noci ešte nestúpla.... Pri tak vysokých teplotách, už treba aj niečo riešiť, pri nižších nie, nech sa telo pokúsi samo z toho dostať, a bojovať.... ale pri vysokých to už treba riešiť... A ten Nurofen Ti vyvracala, takže vlastne nemá teraz v sebe nič... takže kludne jej daj čipok.... aj s trochou mastičky....a bude to ok....Držím palce.... nech teplotu zbijete dole..... 😉

evak12
1. júl 2016

ahojte,dievcata poradte,od rana mam strach v zaludku,nechuti mi jest,bojim sa,ze sa mi to vsetko vrati,co by bolo dobre urobit?dakujem

simka1454
1. júl 2016

dievčatá bola som u tej psychologičky a bola som prvý raz a asi 10 minút som bola u nej ale hovorila že budúce keď prídem tak aby som rátala takú pol hodinu až hodinu,idem až 18.7 tak neviem či to bude stačiť chodiť raz za mesiac,uvidím. V posledné dni ma velmi bolieva žalúdok a nechutí mi jesť aj ráno vstanem a vôbec žiadny hlad nemám a niekedy mám taký pocit na vracanie. Mávate to aj vy ? Ja mávam aj také trasenie rúk no nie stále iba chvílami a hlavne keď idem niekde preč ale stáva sa mi to aj doma ke´d mi začnú behať hlavou blbé myšlienky. V stredu sme boli dcére na promóciách ale našťastie som to zvládla v pohode aj keď aj tam v sále sa mi triasli ruky ale potajme som zapila tabletky a trošku to prešlo. Včera som si bola dať napísať pokračovanie pn-ky na ďalší mesiac a taký divný pocit mám od tej obvodnej, tiwž nič nehovorí len to napísala a dovi. Aj doktora mám takého že len píše,nič nepovie a som u neho maximálne 10 minút. Už som si raz na kontrole hovorila v duchu že - chlape veď niečo hovor však mne šibne pri tebe..Ja si myslím že nestačí len tabletkami sa kŕmiť ale rozhovor je dôležitý lebo mňa tie moje myšlienky stále zaťažujú a keď sa nemám s kým porozprávať a len to dusím v sebe tak to môžem hltať lieky ešte poriadne dlho.