Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
5. júl 2016

@janka_banka
ano Janka, je to tak.

ako pise Ametyst modli sa a pros o uzdravenie, pride ulava verim v to.

V nasej rodine su takmer vsetci neurotici..proste hned panika, hnev, uzkost, obavy proste katastroficke scenare. Moji rodicia v kuse pozeraju tv, sleduju krimi a spravy kde ich este viac strasia, potom ked im nezdvihnem hned telefon tak uz si myslia ze som mrtva alebo sme v nemocnici...lenze oni to neriesia...
ja som si z toho zobrala ponaucenie a spravy nepozeram..tie ma neskutocne sklucovali a vztahovala som si vsetko na seba..uz som sa aj o dceru a syna zacala bat. ale snazim sa to zmenit, nechcem aby z nich vyrastli podobne jedince, neverieci Tomasi.
Verim ze zivot sa da zmenit, ked chceme...

ja ked som sklucena a uzkostliva a plna strachu, modlim sa a prosim vsetkych anjelov, aby mi pomohli, aby mi poslali uzdravujucu energiu..niekto si mozno zaklope na celo, ale mne sa vzdy ulaví...niekedy cakam priam dufam, ze aspon v zablesku uvidim tuto silu, ale este sa to nestalo..nevadi aspon ze mam moznost ju citit a verit ze su.
Pretoze aj toto je dar..

ametyst123
5. júl 2016

@apolka77 😅 ... Takže som Ta predbehla.... 😀 ... no stáva sa... 😀 .. Naozaj by som Ti rada napísala, čo som skutočne zažila, a čo ma presvedčilo o tom, že ten druhý život,po smrti existuje, a podotýkam žiadne "halucinácie" alebo hocičo také to nebolo.... ale toto ma presvedčilo o tom, že život po smrti je, aj ked si to mnohí neuvedomujú alebo to možno popierajú.... ja viem svoje, a nikto ma už nemôže presvedčiť o opaku.... 😔 ... nedá sa to.... A naozaj to vie, len môj manželik, ktorý teraz tiež vie, že posmrtný život existuje,.... nemôžem o tom fakt hovoriť, aj keby som velmi chcela.... a je to zároven smutné, ale aj krásne zároven.... ale nemôžem..... 😔 .....
A to s tými prianiami ,ano, ja som si už od detstva priala skveleho manžela, a dobré deti, a zaroven aj aby som aj ja bola dobrá manželka a mama.... hoci na tomto ešte pracujem... 😀 ..... a tiež som si priala ako paneláková bytovkárka malý domček, kde by som mohla kludne aj s mojim manželom a detmi bývať... a splnilo sa mi to.... takže je skvelé priať si, a bude nám dopriate, ale pozor, aj to ked si clovek želá, pre niekoho niečo zlé... nikdy to netreba robiť, pretože aj ked ten dotyčný človek vám mohol napr. nejako ubližiť a tak.... vráti sa mu to, ale netreba mu priať zlé... lebo to, čo prajeme druhému sa môže vrátiť nám..... takže na toto pozor.... A k tomu mám tiež kopec príkladov, napr. môj jeden blízky príbuzný, raz ked ho vykradli, povedal, že aby ten človek do roka umrel..... a stalo sa.... či verite alebo nie... ale potom po dalšom roku zomrel aj ten môj pribuzny.... takže bacha aj na takéto "priania"..... treba si priať len to dobré... a za ludí, ktorí vám ublížili, tažko sa mi to síce píše, ale tiež treba prosiť len dobré.... aby sa to nakoniec neobratilo proti vám.....keby ste si priali zlé..... a ten dotyčný človek, ktorý ubližil, alebo ubližuje, on sám dostane to, čo mu patrí..... možno inak ako by sme si predstavovali... ale to zlé ho dostihne..... to mi môžte tiež veriť.....

Prepáčte, že som už zašla až do takýchto vecí... toto som rozoberať nechcela.... ale ked sa tu rozoberala aj táto tema... tak som si napisala svoje ..... 😔

apolka77
5. júl 2016

@ametyst123

chapem a respektujem.

Ja som naopak rada ze sme zabrdli aj do tejto temy. Ma fascinuje.

marusia12
5. júl 2016

@ametyst123 sorry, take dlhe sa mi nechce citat... 🙂

marusia12
5. júl 2016

@apolka77 takze horoskopy nie, ale hromadne sa budeme modlit 😭😭😭😭😭😭 zacina ma to tu bavit ... zas 😂😂😂

marusia12
5. júl 2016

@apolka77 neuveris, ale rok som pracovala v blazinci a videla som skutocne kdeco...

apolka77
5. júl 2016

@marusia12

nie je modlit ako modlit 😉

ty si rob co chces, vykladaj si horoskopy ked na ne veris..

prepac za uprimnost, ale prides mi v tejto teme ako "zabrdačka".
Ta to naozaj bavi?
Potom sa necuduj ze mas psychicke problemy., vies kritizovat vie kazdy somar, ale poradit, reps. normalne sa bavit na urovni tak to uz nie...takze nadych vydych moja.
V tejto teme sa hasterenia asi nedockas. 😉 🙂

tslobik
5. júl 2016

@marusia12 neviem, ale pojem "blázinec" by som nepoužívala.....

domkaaaa
5. júl 2016

@janka_banka janulka dakujem mojka ❤️ Teraz som to zasa prechvalila a dosla depka ze sa mi nikam nechce 😢 Bola som sa prejst ale nasilu a teraz mam ist do mesta s priatelom ale aj to bude nasilu ... Premahali ste sa takto? Lebo doktor mi kaze stale no tak sa pekne prekonajte prinutte 😏 Uz som z toho celkom znacne unavena a vycerpana

marusia12
5. júl 2016

@apolka77 no vidis ako si mimo... ja problemy nemam... myslela som si, ze ano..... ale nastatie aom do toho nespadla, snazim sa fungovat bez nich a nie s kazdym mracnom hltat Neurol. Ked do tejto diskusie vpadne nkekto, kto ma problemy tak sa musi zlaknut.... tie rady, ako ktory liek komu pomohol.... ved kazdy clovek ke iny a iste tu nebudem radit, aby si dali lieky.... treba riesit u lekara a nie na MK.
A co sa tyka nazvu blazinec, volaju to tak aj zamestnanci, tak sa nebudem tvarit, ze je to dovolenkovy rezort. Mam odvtedy vela kamaratov, co tam boli na pobytoch a je to uplne iny stav, ako tu opisujete. Nazivo vidiet elekteosoky a pod. Vas donuti premyslat o zivote a o sebe inak. Ak niekto tvrdi, ze AD nie su navykove.... tak klame. Su navykove, staci rok pracovat v tom kolektive, vidiet tych pacientov a pochopite ldeco. Cize.... bez poriadneho vysetrenia sama ziadne AD... a uz vobec nie hore dole neurol ako lentilky. Zeny vedia zvladat situacie, tak to treba aspon skusit. Tiez mam za sebou jedno zrutenie, nebola to ziadna sranda ale aom stastna, ze to nebolo horsie. Dnes uz viem, ze vela "depresii" vobec nie su depresie ale len zla nalada.... ale neurol to vyriesi???

evak12
5. júl 2016

@domkaaaa ahoj,ano treba sa premahat,poviem ti,ze keby nie moj manzel,tak doteraz sedim doma ako troska .....drzim palce,vies mne nemocnica vobec nepomohla,hlavne teraz ked som tam bola v maji dve tyzdne,ale doma rodina mi velmi pomohla

janka_banka
5. júl 2016

@marusia12 ale kým zaberú AD a človek má veľmi zlé nežiaduce účinky tak treba nasadiť nejaký "tlmič" ... nie je to sranda ... môj ocko bol 2xna liečení v "blázinci" po dvoch neuspešných pokusoch o samovraždu (2x som ho našla ja a môžem napísať z vlastnej skúsenosti, že niekedy je utlmovák dobrá vec ) ... ja tiež neužívam momentálne žiadne benzo, moja lekárka je toho názoru, že aj depku treba pretrpieť, vyplakať ... ale niekedy je bolesť taká veľká, že si človek môže siahnuť na život a vtedy by som lieky už nenazývala lentilkami, ale priam potrebou ...

tslobik
5. júl 2016

@evak12 to je veľmi dobre, že máš rodinu, ktorá ti pomáha....Ja som v tom sama.

marusia12
5. júl 2016

@janka_banka Samozrejme suhlasim.... tiez som lieky vyuzila v krizovom case. Ale je rozdiel mat skutocne chorobu a rozdiel brat AD ako zabavu z nudy. Dnes sa za depresiu povazuje kazdy stav smutku ale skutocna depresia nie je sranda. Osobne sklanam poklonu kazdemu, kto s tym zije, so skutocnou psych poruchou. Castokrat vsak za to moze stav hormonov v tele a nie zle pocasie. Riesit, ze sa mi niekde nechce a mam sa prekonat a ist? No tak sa mi nechce a sedim doma.... na toto nepotrebujem chodit k psych..... ja som sa nikdy v tych stavoch nenutila, robila som len to, co som chcela, nutenie mi stav zhorsovalo. Ak je mi dobre v posteli tak nevidim dovod sa trepat na Gerlach, aby som komusi urobila radost.... radost treba robit sebe a okolie to musi pochopit.

apolka77
5. júl 2016

@marusia12
mozno keby si riadne citala prispevky zistila by si, ze tu nikto neuziva ad z nudy alebo preto ze je zle pocasie. Vytahujes slova z kontextu a menis ich zmysel...

prepac, ale veta "ja problemy nemam" ma skoro rozosmiala.
TAK TEDA GRATULUJEM. 😉

evak12
5. júl 2016

@marusia12 neda mi nereagovat,tu jednoznacne plati-KTO TO NEPREZIL,TO NIKDY NEPOCHOPI,dalej zbytocny cas vase RADY komentovat

magia22
5. júl 2016

Ja som si vcera dala neurol 0,25 vecer zacala mi trpnut tvar tak som myslela ze idu stavy..no ako som si ho dala tak po hodine mi bolo strasne...a dnes z rana uplny des hlava boli taka otrandzena tak som sla na pohotovost...spravili mi odberi a ze nemam uzivat neurol ze je to pre mna silny liek a ze neucinkuje tak ako ma...dali mi nieco slabsie Ansilan sa to vola mate niekdo skusenost?

ivka2812
5. júl 2016

Baby prosím vás je tu aj nejaká skupina alebo sukromka o depresii ?

simka1454
5. júl 2016

@apolka77 neberiem Tvoje slová určite v zlom,áno je to pre mňa ťažké začať rozhovor,doktor sa ma opáta ako sa mám a ja mu poviem ako sa cítim a on len píše aj sa ho pokúšam niečo opýtať ale neviem sa proste zbaviť tých strachov v sebe,on mi odpovie pár slov a dosť,no vela na výber nemám, je to malé mesto a on je jediný v meste.
U tej psychologičky som bola prvý raz a povedala že prvý raz preto tak menej aby sa oboznámila s mojím problémom tak sama uvidím ako dlho tam budem budúce a ako často ma bude objednávať.
Samozrejme sa snažím niečo robiť hlavne veľa čítam a teraz v lete okolo mojich oblúbených kvetiniek. Len to všetko ide veľmi pomaly,ja vôbec nie som nadšená z toho že mám brať lieky a tie ma uspávajú,to sa potom premáham aby som len nezaspala. Za najhoršie na sebe považujem že ma vie všetko dlho trápiť a keď sa mi určité záležitosti neustále opakujú a trvajú velmi dlho tak aj moje sebavedomie je na bode mrazu.
Preto som prišla do tejto diskusie aby som sa dozvedela viac od dievčat ktoré si tým prechádzajú aké majú skúsenosti a ako a čím si vedia aj samé troška pomôcť.

kubimatej
5. júl 2016

Ako baby ja mám dosť pre dnešok. išla som malému vziať k jednej pani motorku na aute a môj muž bol s malým na prechádzke..kukám z auta a on sa objíma s cudzou ženou :( mňa jebne..fuuj ako mi je zle..a vysvetlenie doma, že so mnou sa už tri mesiace nedá nič robiť, ani nikam nechodíme :/ zbláznim sa a podávam o rozvod. nie že by ma podporoval, ale on toto 😭😭

ivka1302
5. júl 2016

@magia22 to sa mi snad len sniva😝😝😝Ty mas este odvahu sa tu dievcat pytat o radu?😝😝😝Skuste si spolu s marusia 12 pysat navzajom budete si mat co povedat. Zistila som ze mate velmi vela mudrych rad o ktore sa chcete poradit. 🌺🌺🌺Ale vazne vy dve nemate ani najmensie ponatie o tom ako pomoct a preto vas prisim nepiste!!!!!!Ja som tu davnejsie pisala a prispievala pretoze aj ja som si presla tym cim prechadzaju vsetky tieto statocne dievcata a musim sa sklonit pred ich mudrostou a statocnostou ako vsetky bojuju a vo viere idu dalej. Ja lieky tiez neberiem ale nikdy by som nesudila ludi ktorych okolnosti prinutili siahnut po tomto rieseni. A marusia12 ak je pre teba sprava od ametyst taka dlha a narocna ze ju nedokazes precitat tak si kupuj komixy je to kreslene😂😂😂Inak nemam co dodat. Povodne sem tam len citam ale sory na toto sa nedalo nezareagovat. A este nieco aby vam dvom bolo jasne toto je forum kde si kocky navzajom pomahaju. A pokial ide o tu modlitbu marusia tak ANO,!! Ja sa modlim a modlia sa aj dievcata tu na fore. Ak by si chcela poslem ti nejake modlitby😊😊😊😊

simka1454
5. júl 2016

@ivka1302 zdielam Rvoj názor rovnako som premýšlala prečo sem pridávajú takéto príspevky, ani jedna z nás nie je nadšená tým že berie lieky,že má ťažké stavy,ja mám ťažšiu formu depresie so somatickými príznakmi a ak by som nešla k dektorovi hoci som velmi dlho váhala,lebo som sa cítila ponižujúco a ani teraz mi nie je všetko jedno keď idem na kontrolu a nebyť liečby tak možno tu už ani nie som. Rovnako mi pomáhajú aj modlitby a verím že sa uzdravím.

apolka77
5. júl 2016

@ivka1302 😉 🙂 skoda, ze tu nie je tlieskajuci smajlik. 😵

apolka77
5. júl 2016

@kubimatej to myslis vazne??? si nic netusila? 😖

janka_banka
5. júl 2016

@kubimatej Ahoj moja, no tak toto čo píšeš čítam s otvorenými ústami 😢 ... a je neuveriteľné čoho sú schopný ľudia, žiaľ aj tí najbližší ... ja vlastne ani neviem čo napísať, iba snáď toľko, že tento človek si Ťa vôbec nezaslúži, nevie čím prechádzaš, ako sa trápiš, bojuješ a nie aby pri Tebe stál, on vrazí nôž do chrbta ... a vieš čo??? Možno sa to takto nezdá kubimatej, ale asi to takto malo byť, teda ja si myslím, že veci sa pre niečo dejú a možno keď otvoríš oči zistíš, že sú okolo teba aj ľudia, čo Ťa ťahajú dolu.. tak hlavu hore ... človek, ktorý na Teba akože nedokáže čakať tri mesiace nestojí za Tvoje trápenie i ked to teraz určite bolí a sklamanie bude ešte nejaký čas bolieť ... ale nič nekončí, máš detičky a máš pre koho žiť a vlastne máš celý život pred sebou, ja verím, že ako porazíš túto chorobu, porazíš aj sklamanie a prenesieš sa cez všetko ... držím palce ...

kubimatej
5. júl 2016

@apolka77 netušila..hoci sa správal tak odmerane ku mne, vzdy mi povedal, ze kvôli tomu, ze furt jojkam ako mi je zle a jeho to uz nebavi počúvať..a teraz toto..ešteže som išla v aute s kamarátkou, inak by som asi nedošoférovala ani domov. tlak na hrudi uplne 200/100 ledva som predýchala. on totiž to nečakal ze ka asi sadnem do auta a pôjdem okrajovou časťou mesta..hold osud.
@janka_banka no moja teraz v tomto mojom stave ma to riadne stiahlo dolu..a koľko som mu pomohla zp začiatku násho vzťahu a on si to neváži..ach škoda slov..a ďakujem za podporu 💗 no meviem ako to dám, ledva stojím na nohach

apolka77
5. júl 2016

@simka1454

simka si silna zena, urcite to das, verim ti. 😉

Ide to pomalicky ja viem, ale podstatne ze to ide..vsak ked neprsi nech aspon kvapka..
Ja som bola tiez zufala, ale teraz po 8tyzdnoch je to oooovela lepsie..ty ak si spominam, si pisala ze ked sa ti polepsilo si prerusila liecbu asi tam je problem..

Ked citas literaturu o nasich stavoch urcite si vies racionalne zhodnotit, ze sa trapis zbytocne nad cim co uz bolo..co bolo bolo to uz nezmenis, ani ludi nezmenis..ublizili ti, je to ich zla karma..pomodli sa aj za nich a zelaj im vela lasky..nic ine sa neda robit..treba pozerat dopredu, nezacykli sa stale na tych istych problemoch..tato choroba tento nas stav nam hovori ze nieco musime zmenit v nasom zivote, chvilku postat a povedat si DAKUJEM, UZ STACILO...Povedz si to zakazdym ked ta prepadne zufalstvo
DAKUJEM, UZ STACILO..
ja si to poviem a hned sa mi ulavi..netrestaj sa za svoje chyby, omyly..pocit viny, hanby ta obera o vela energie..urcite si super mama, dcera mala promocie,neviem ci mas viac deti ale ak aj nie, mysli na dnesok nie na to, co bolo..lebo to sa uz zmenit neda...
kazdy vecer vizualizuj, ako si zdrava ako ti je dobre, hovor to sama sebe....

co sa tyka terapii, opytaj sa psychologicky ci praktizuje KBT terapiu, velmi ti ju odporucam..mam trosku obavy ze chcela za 10minut zistit o tvojom probleme ale to sa neda... :- ale vsak uvidis, potom urcite napis ako prebiehala terapia a ja ti poviem ci ma vobec zmysel tam chodit..lebo ako som ti pisala uz som jednu taku mala, kde som viedla monolog, ako fajn, ona si tiez daco v kuse len pisala...no nepomohlo mi to..a tato KBT terapia ta nuti pracovat na sebe..nejde o to aby si svoje problemy vyriesila, ale aby si sa naucila primerane eagovat v zatazovych situaciach...precitaj si nieco o tom na nete je toho vela...a tebe urcite prospelo takto intenzivne na svojom sebavedomi pracovat..ono je to vsetko z detstva, tie pocity ze nic nezvladneme ale nenechaj svoje emocie nech riadia tvoj zivot..ak sa modlis tak urcite veris, ze tam hore je niekto kto sa o teba postara a vzdy ta bude milovat nech budes akakolvek..tak sa uvolni sa skus sa oddat tejto sile..
citala si knihy ako MILUJ SVOJ ZIVOT ci LASKA SA RODI V TEBE?
alebo ANJELI V MOJICH VLASOCH??? precitaj si to, je tam vela o nasich problemoch a trapeniach...vela sily zelam. 🙂

apolka77
5. júl 2016

@kubimatej

Je mi to naozaj luto co prezivas, musi to byt riadny sok. Viem, ze teraz akekolvek rady asi ani nebudes vnimat, ale prosim ta uvedom si ze VSETKO ZLE JE NA NIECO DOBRE,,,
ja som si raz pozerala tvoj blog a myslim ze si sa tam raz stazovala na mm...mne to nejak doplo ze tvoje problemy ktore mas akoby idu z vasho vztahu..nie som vestica ale som si hned pomyslela, ze sa trapis aj kvoli nemu...
u mna sa tato panika zacala ked sme prezivali najvacsiu krizu s mm..choval sa vtedy velmi zle z mojho pohladu, hladel na dno poharika viac ako je potrebne a ja som neskutocne trpela...tak si myslim ze aj ty niecim podobnym prechadzas ci si prechadzala a ani sa necudujem ze ti je zle...ja som v tom obdobi ked sme sa v kuse hadali mala neskutocne silne kramy..v zivote som takenieco nezazila, tieklo zo mna ako z kohutika uplne ze kusy nestacila som menit vlozky snad kazdych 10minut...nastastie mi pomohla injekcia keby nie musim na kyretaz ako ty..teraz viem ze to som mala z tych hadok s mm a celkovo z nasho choreho vztahu....my sme vyse roka zili aj oddelene ale teraz uz rok sme spolu a pracujeme na sebe...
tvoj pribeh moze byt iny, ale asi to tak malo byt ze si ho dnes videla...

a teraz je doma? vie ze si ho videla?

ametyst123
5. júl 2016

@marusia12 Vieš Marusia, škoda, velka škoda, že si si ten siahodlhý príspevok neprečítala, tam som písala presne o tom, čo všetko tu dookola stále píšeš a píšeš, a nevnímaš to, čo píšu ostatné dievčence. Skús si fakt prečítať ten príspevok, a fakt pochopíš, že sme tu ženy, ktoré máme fakt naozaj problém, ktorý bol diagnostikovaný lekármi.... a nie že sme si sami "z nudy" naordinovali lieky... keby si to čítala, pochopila by si ovela viac.... ale kto nechce vedieť, nachádza výhovorky.... alebo si to možno čítala, a nechceš sa k tomu vyjadriť, lebo vieš, že nemáš tak celkom pravdu.... ale je to Tvoja vec.... Ale je zaujímavé, že tu prispievaš na toto forum, ked problém nemáš, ludia nehladajú na internete veci, ktoré sa ich priamo alebo nepriamo nedotýkajú, a už vobec len tak náhodou nezabrdnú do skupiny ako je táto.... kde je názov.... Depresia..... atd.... Takže neviem, otázka priama.... prečo si tu?.... Ty si neprešla tým, čo my ostatné, nevieš to pochopiť, tak ako to nevedela pochopiť ani moja svokra.... ktorá ma neustále iba ešte viac deptala.... ale aj jej manžel dostal depresie... a stredne ťažké.... a až vtedy možno trochu pochopila.... Tak ked nemáš o tom ani páru.. .tak načo píšeš o veciach, o ktorých nemáš šajnu..... ?.... Ked si prečítaš moj predchádzajúci príspevok, potom sa ozvi, a reaguj, prosím.... alebo nereaguj, ako chceš.... len dufaj, že takéto problémy nikdy nebudeš mať.... to neprajem nikomu, ani jedna z nás.... 😔

olivia77
5. júl 2016

@apolka77, k tomu silnemu menzesu, teda krvacaniu celkovo, je to po duchovnej stranke unikanie radosti z tela... takze myslim, ze mas velku pravdu... urcite to ma velky suvis s tym, co clovek preziva... ak ta radost zo zivota nie je (co teda pri velkej krize v manzelstve nie je urcite), tak sa moze stat toto... a nasledne az kyretaz... moja mamina ma za sebou kyretaz (tiez velmi zle obdobie), krstna takisto (po smrti brata)... takze bude to mat vela docinenia s tym... vsetko je proste zo psychiky... fakt...

Neexistuje zdravá duša a choré telo, tak ako neexistuje chorá duša a zdravé telo!!!