Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sardinka335
12. júl 2016

@kutuska elicea je fajn je to tiez escitalopram takze berieš tu istu učinnu latku ...to čo pišeš je skor na terapie....proste prekonavat pomaličky tie strachy....proste spravit to aj ked sa bojim. Lebo ako nahle sa začneš zatvarat doma tak to bude len ťažšie a ťažšie sa odhodlat ist niekde. Najprv stači ist len von...neskor k dveram obchodu ani nie do vnutra..a potom to dáš. Atak moze prist hocikde...aj doma. Toto je skor ,,strach zo strachu,,. Preto je velmi vhodne kombinovat lieky a terapiu.

apolka77
12. júl 2016

@zuzkostna mylsim ze netreba tak dlho cakat ja som presla zo dna na den z lexaurinu na neurol...a ten neurol mas najniszsu davku, kludne si ju daj aj cez den aj ti nezabere este jednu...

slimme
12. júl 2016

Ahojte, potrebovala by som od vas poradit nejaku perfektnu psychiatricku, nezalezi z akeho okresu, okrem vychodneho slovenska...idealne nejaku co sa vzdelava aj nadalej a neboji sa predpisat lieky tehotnej a dojciacej zene ak je treba, dakujem...

ametyst123
12. júl 2016

@kubimatej Kubimatej, a čo ak je to trochu aj inak, čo ak Tvoj manžel má možno v niečom pravdu, ja viem, znie to hlúpo.... ale čo ak ho tá žena uháňa, a on ju nechce.... lebo sú také ženy, ktoré si proste nedokážu vtrepať do hlavy, že ich nejaký chlap nechce, a doliezajú a doliezajú, až kým, chlap - slabý to tvor - 😖 podlahne.... čo ak to bolo v tomto prípade tak?... Prečo Ti trieskala ráno na dvere? ked si ju zablokovala na fb...? To znie minimálne čudne.... nie? Inak prečo netrieskala na dvere aj s Tvojím mužom?.. ale sama?..... čo ak by možno stálo za to, vypočuť si aj verziu Tvojho manžela.... neviem, nehovorím ,že on neurobil chybu, zrejme asi áno... ale čo ak chce vaše manželstvo zachrániť?.... neviem, skús sa s ním normálne porozprávať, a hlavne aby tam neprikvitla tá .......... 😠 .... Daj mu možno šancu, vysvetliť to... a potom sa zariadiš.... ale nech Ti povie fakt pravdu, apeluj na to.... aj keby to znamenalo, že Ta s nou podviedol, ale bola to z jeho strany chyba..... ale nech Ti povie pravdu, .... a uvidíš ... ja fakt neviem, niekedy sa aj chlapi dostanú do blbej situácie, ked ich "uhánajú" iné ženy.... lebo v dnešnej dobe proste bohužial sú aj také ženy, ktoré nehladia na to, že rozbíjajú manželstvá... a rodiny s deťmi.... Tak skús zistiť pravdu, možno z iných zdrojov aj o tej "druhej".... hm?.... a bars by som jej kecám neverila.... už to je divné, že Ti preposiela sms-ky.... ako som už predtým písala... čo ak Ta chce ona sama deptať... a možno Tvoj m. sa len nechal zlákať do pasce?.... No minimálne je to na zamyslenie...

apolka77
12. júl 2016

@kutuska

ahoj ja som mala presne toto iste co ty, neboj AD uz skoro zaberu zatial si davaj ako barlicku nejaky benzac, teda dufam, ze ti ho psych., predpisala...a uvidis uz to bude len lepsie a lepsie. Ja beriem AD uz skoro 2mesiace a mam sa o hodne lepsie, uz mi nerobi problem skoro nic..nakupujem ako besna mam z toho dokonca radost, dr. nie je vobec problem ani cakanie v rade...a to som prezivala naozaj hrozne stavy..len pekne ber tie ad A BUDE DOBRE. 😉

apolka77
12. júl 2016

@olivia77
Jasnacka ze pokroky robis, uz len to, ze mas tolko sily skusat bylinky aj ked tu skoro kazdy pise ze im to vobec nepomohlo, si silna zena. 😉
Nutit sa asi nema cenu aj ked zalezi na konkretnej situacii..o co ide, ale ty poznas seba najlepsie a vies odhadnut ze ci by si to dala ci nie...
Ja som vela krat na podnet rodiny ci kamosky sla do niecoho co sa mi teda vobec nechcelo resp., som sa bala ze dostanem atak...a poviem ti ako predychala som to, taky pravy atak to nebol a velmi vela stresu a napatia...neviem ci to stalo za to tolko adrenalinu do tela vypustit...takze asi stredna cesta bude naj..hlavne treba krok za krokom postupovat...aj ked niekedy spravime krok vpred a dva vzad nevadi, hlavne ze to nevzdavame to je najhlavnejsie... 🙂

apolka77
12. júl 2016

@kubimatej
ahoj,
mna napadlo presne to iste co ametyst.
Hlavne sa potrebujes uprimne porozpravat s mm.,vydiskutovat si to...
A to bol mm o 5rano v krcme ked si za nim sla s tou zenou? nechapem

olivia77
12. júl 2016

@apolka77, uplne s tebou suhlasim a dnes som bola prvyraz po mesiaci uplne ze sama vonku a paraaaada 🙂 takze pokroky tu suuu 🙂 sa tak tesim!

qidko
12. júl 2016

@marusia12 Ahoj dlho som tu nepisala ale take blbe rady ako davas ty a este jedna no neviem nic ale to nic dotycna bude vediet o kom pisem strcte si za klobuk tu su dievcata bojovnicky ktore su silne koli sebe a rodine a urcite teke negativa nepotrebuju 😖 tak si ich nechaj te pre seba

A inak dievcata dari sa mi som na seba pysna 😎 prajem vam vsetko dobre vela sil drzim palce

Evak 12 som na teba veeeelmi pysna drzis sa 😵 no myslim ze trosku viac sebavedomia by neuskodilo 😀 nic v zlom prajem ti aby si to dala

Tak sa majte dievcata myslim na vas vecer sa stretneme pri modlidbe 😵 za vsetky bojovnick

tslobik
12. júl 2016

Ahojky babule.....Už nie som na PN, pracujem. Bojujem. Koncom týždna majú otca pustiť z nemocnice po 2 mesiacoch ožiarov. Som rada, kvôli nemu. On je silný psychicky - na rozdiel odo mna, ale už to zvládal ťažšie ku koncu. Je vyživovaný sondou, ale vraj za cca mesiac sa to má ustaliť o môže jesť normálne.....Snažíme sa......Je to všetko ťažké, lebo aj muž má starkú v nemocnici vo vážnom stave. Navyše žijem tam, kde sa mi to nepáči a nezvykla som si za cca 3 roky, ale priala by som si iba zdravie mojich blízkych......Teraz beriem lieky všelijako, aj dosť často lexaurin......uvidíme, čo prinesie čas. Trápime sa, ale aspon nateraz som rada, že otec pôjde z Klenovej konečne domov.......

domkaaaa
12. júl 2016

Babulky vyvollala vam niekedy hadka taku sialenu uzkost alebo depku? Bolo mi do placu a nic nic sa mi nechce nemam na nic naladu a to sa spustilo po hadke... To moze byt prosim pradte 😢

kubimatej
12. júl 2016

babky k mužovi sa vyjadrím zajtra..ale teraz potrebujem pomoc..dnes som sa citila super az doteraz..ostala som slabá, bolia ma nohy a mám bolesti v podbrušku..a som biela ako stena a hnedé čokle pod očami..zase panikárim, že zomieram :(

mijo53
12. júl 2016

@kubimatej nepanikár, nezomieraš, keď si bledá a kruhy pod očami tak asi máš malo železa, kúp si železo v lekárni a jedz cviklu, pečeň, nohy môžu bolieť od chrbtice a podbruško - nemáš pred menzesom? nič si nenamýšľaj. Mňa tak boli chrbtica a od toho nohy, že úplne som chromá a každý sa ma pýta, prečo chromkám

mijo53
12. júl 2016

@domkaaaa hádka? bolí hlava, tlačí na hrudi, pláč, nervy. Ukľudní sa, neviem s kým si sa pohádala, keď s manželom, choď mu dať pusu, lebo v hneve sa nechodí spať a hneď ti bude lepšie, to myslím vážne

umabell
12. júl 2016

@kubimatej keby si videla mna moja zlata vacky pod očami mam tiez a chrbát ma. Boli ako svinu neboj este neumries a ani ja... Nepripúšťaj si tak vsetko k srdcu kruhy zmiznu podbrusko boli mozno mas ovulku a chrbat ze si zle lezala alebo deti si. Nosila neboooooj hlavu hore💗

umabell
12. júl 2016

@domkaaaa jasne Domi vsetko vie vyvolať uzkost neboj skuste si to vyriesit a hotovo.. Ja som sa dnes tiež povadila s mm mam pred kramami tak som ako byk aj aom revala aj uzkost mala a kaslem nato.. Hlavu hore💗

apolka77
12. júl 2016

@kubimatej
bodaj by i nebola bleda ked za vsetko prezivas...uprimne aj mna bolia nohy, niekedy neviem kde ch strcit a podbrusko ked som prechladnuta... 😉 neboj nic sa nedeje, si len vystresovana, vynervovana, nevyspata, sklamana, ubolena...ale vsetko co nas nezabije nas posilni..to je pravda...hlavu hore...daj si neurol na ukludnenie. drzim palce a ozvi sa.

sardinka335
12. júl 2016

@kubimatej je toho teraz na teba dost, myslím si ze aj na ,,koňa,,, by toto cele bolo vela. A je prudka zmena počasia...z velkych teplot sa ochladzuje takze aj to je mozné ze ta ovplyvnilo.

apolka77
12. júl 2016

@domkaaaa ano domi kazda hadka, konflikt u mna = uzkost a panika...ja proste napate situacie nezvladam pre mna je to koniec sveta..vtedy na nic ine neviem mysliet. ..cas to ale vzdy vyriesi a potom sa cudujem ako som mohla byt taka pribrzdena...drz sa.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
12. júl 2016

@kutuska
beriem ARKETIS ucinna latka paroxetinum, momentalne sme zvysili na 30mg /asi dva tyzdne je tomu)...neurol si uz nedavam pravidelne iba ked citim ze som v uzkosti aj to uz len polku t.j. 0,25mg...niekedy si dam iba raz, niekedy dvakrat za den a uz bolo aj ze som nemusela vobec uzit..uplne som zabudla ze mam neurol...tak asi dobre znamenie, neboj aj ty ho skoro nebudes potrebovat..a dva mesiace je dlha doba, to uz budu lieky zaberat aj ked nie na 100% tak na 80%...a neurol si mozes dat aj v den svadby...tak nestresuj dopredu.

simka1454
12. júl 2016

dievčatá ja mám dnes zvláštny celý deň,zadriemala som viac razy cez deň a teraz večer taká úzkosť silná prišla, rozbolel ma žalúdok a len do plaču mi je ,už som z toho unavená,keby to už konečne všetko prešlo a čítala som že niektoré vás bolia nohy,mňa hrozne bolievajú niekedy sa mi aj zle chodí

apolka77
12. júl 2016

@simka1454 aj mne sa dnes driemalo aj som si pospala o 17hod., na hodinku..je to aj pocasim...nasad si nejaky benzac ukludni ta a pojdes zas spinkat..nemylsi na zle...mysli na pekne veci a dychaj z hlboka do brucha..pusti si relaxacnu hudbu a predstavuj si aka si zdrava a stastna.pa.

ametyst123
12. júl 2016

@simka1454 Ahojky Simka, aj ja mam podobny den ako Ty... cely den som zaspatá.... uzkostliva, dala som si celý rivotril na obed.... namiesto polky... a pomohlo... ale tiež ma hrozne bolievajú nohy a sa mi aj zle chodí.... ale to ja skôr pripisujem krčovým žilám... čo mám na nohách.... takže ja sa snažím to premáhať... beriem to tak, že bohužel... trebalo by ísť aj na cievne... chystám sa... ale lekárka ma neposiela na dalšie vyšetrenia.. čaká , ako mi zaberú aj ATB.... a ja chcem ísť aj na interné vyšetrenie, na neurologiu, ortopediu, a na cievne.... len moja lekárka si asi myslí, že chcem byť na pn-ke asi rok.... 😖 ... tak neviem.... ale na druhej strane rada si doma oddychnem , lebo som vyčerpaná... zo všetkého... ale aj vyšetrenia chcem mať už za sebou..... 😖 . Simka, tak ako radí, Apolka, daj si benzáč... a ten Ta ukludní.... ono velmi robí zle aj toto horúco.... tie horúčavy... ale od zajtra má byť mierne ochladenie , tak dufajme... že možno bude.... a budeme sa citiť fajn... 😉 Drž sa....

umabell
13. júl 2016

Ahojte baby schudli ste niektoré z ad? Ja zo 71 kg na 53kg co myslim ze je az az a myslim zw kramy mi hapruju aj z tohonze som schudla... Ludia si uz myslia ze som chora... Dokina mi povedala ze ak budem chudnút zmeni mi lieky co si o tom myslite ide ma slak trafit mam pms vcera som mala dostať aj som. Sulpirid vysadila pred kramami ako mi kazala ale bojujem ako..... Beriem Prothiaden a Sulpirid.. Sulpirid kazdy druy den pred kramami mi kazala vysadit 5dni pred len uz to veru ciitm.... Kua ako si tie kramy vyvolam 😅 😨 Mna uz picne...

dida232
13. júl 2016

@umabell Umka..veru ťažko ti poradiť...ja som pri AD pribrala...ale čo sa týka chudnutia...keď som držala dietu a schudla, tak mi tiež kramule haprovali a k tomu ten sulpirit...joooj..z toho som mala krámy širinu marinu...takže sa asi vôbec nečuduj, že ti skáču...a teda, že ťa picne, tak to ti verím, to je človek tak nervózny až no... ☹ 😒

domkaaaa
13. júl 2016

Baby dnes depka upone 😢 Zvysuju mi davku lieku moze to kolisanie toto sposobit? Ze sa mi nic nece?

dida232
13. júl 2016

@domkaaaa Domka ja neviem či to nebude fakt tým počasím alebo čím, lebo ja by som už druhý deň len spala a som úplne nevládna...ledva sa premáham, aby so ako tak fungovala...och...

zuzkakovka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dida232
13. júl 2016

@zuzkakovka heh tak aspoň to máme potvrdené a vieme, že to je vo veľkom nie len u nás 🙂