Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dida232
9. aug 2016

@enusko tiež si myslím, to čo olívia...byť na tvojom mieste, snažím sa to podchytiť hneď na začiatku, pokiaľ sa to nezhorší...treba si pomôcť buď nejakými prírodnými preparátmi alebo aj nejakým slabším benzáčom...nečakaj, pretože potom už ťa AD asi neminú, keď to prerastie do zlých stavov.

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simka1454
9. aug 2016

mne je dnes úplne na figu a ešte ma do toho aj kríže bolia ledva sa hýbem a len do plaču mi je. Stále mám veľmi málo dobrých dní, ten dnešný nestojí za nič a ja mám rovnaký pocit že nestojím za nič,zase ma ovládol taký čudný pocit a strach.

ametyst123
9. aug 2016

@kutuska Ahojky Kutuska, a ako dlho si brala tie Adčka na nižšej dávke? prosím napíš mi, lebo občas zabúdam.... 😒 . Lebo ak si to brala mesiac dva, to ešte neznamená, že Ti nezaberali, to že Ti zaberajú, podla mna zistíš, vtedy, ked začneš mať aj svetlé dni, a Ty si ich mala, pozri ja beriem Adčka už 7 mesiacov, Z toho 3 mesiace najprv iné... teraz 4 mesiace iné, a stále mám občas uzkosti, a hlavne ked ide menzes, citim sa hrozne, ale tie ataky a uzkosti, je ich podstatne menej ako na zaciatku, tak posledný mesiac som mala atak iba raz, a to pred mesiacom asi- tak.... čo je teda podla mna dosť pokrok.... takže ak máš aj svetle dni, a to je dobré, a uzkosti a ataky, budú čím dalej tým menej, len treba vydrzať.... A to, že si namýšlaš, že ČO AK,.... tak to aj bude Tak.... práve preto, že na to stále myslíš, ako môžeš čakať, že Ti bude lepšie.... pozri sa, aj ja som to robila, a občas ked mi príde zle, tak prečo.... ale hned viem, prečo... lebo som na to myslela,....že už mi je dobre, a príde strach.... že čo ak.... a mozog si to spracuje po svojom... a uzkosť prichádza.... proste musiš sa snažiť, ovplyvniť svoj mozog tak, aby si začal všetky situácie vnímať nielen negatívne, lebo o tom je tá panická porucha, ale aby začal tie pozitívne situácie brať naozaj ako pozitívne.... nie ako negatívne..... takže ak na mna idú také myšlienky,hned to snažím zamietnuť vo svojej hlave, a robím čokolvek, čo ma tých myšlienok zbaví.... to jest napríklad robím nejakú činnosť čo ma baví.... alebo len sedím pre telkou, a kukám na film, ktorý ma naozaj musí zaujať, aby som nemyslela na "blbosti"... 😉 .. Ja si to tak sama sebe hovorím.... že na blbosti nebudem myslieť... a pozri, dnes mi bolo fakt zle... ale to preto ,že som dostala menzes.... a to som sa dnes starala nielen o svoje deti, ale aj o krstňatá.... takže bolo ich neurekom..... a ešte som aj šoferovala s nimi... a dala som to.... 😉 ... Takže neboj sa miest, kde si myslíš, že Ti bude zle.... ale práve naopak, treba skusať tam isť.... neboj sa, predýchaš to, prežiješ, a "barličku" so sebou a vodu maj pri sebe... a ideš....Barličku mýslim ten neurol.... Nepozoruj sa príliš.... aj ja to robím... ale snažím sa prestať.... A to že sa Ti zatočí hlava, to prejde.... len dýchaj a stále dýchaj... pri panickej poruche totiž ludia nedostatočne dýchajú.... a nedostatok kyslíka spôsobuje resp. zhoršuje paniku.... preto ked citiš, alebo si mylsiš, že to na Teba ide.... zastav,dýchaj pekne pomaly, zhlboka, nádych, výdych... a hlavne si hovor, je to v pohode, ziaden atak nepríde... je to pohoda... a keby aj chcel ten sviniar prísť, tak mám neurol.... 😉 ... a nič sa nedeje... len klud... pohoda.... ja si tak hovorím.... a už som tolkokrát bola v Lidli, kde mi prvýkrát prišlo akože zle.... ale predýchala som to.. a bála som sa potom ísť znova... ale išla som... zasa sa to snažilo na mna prísť... ale už to viem prekonávať... a ide to.... zvládam to.... a aj Ty to zvládneš.... Neboj sa!!!! Nedovol strachu, aby Ta ovládal.... si predsa v pohode....nič sa nedeje, ani keby traktory padali, ..... 😉 Ok?... Držím Ti palčeky..... Drž sa moja....

ametyst123
9. aug 2016

@simka1454 Simka, nedovol strachu, aby Ta ovladal.... Ty mu to chceš dovoliť... aby Ti riadil strach život?..... Ja nie!... Ja sa nechcem v kuse len báť a báť a báť... a stále len báť.... 😒 Chceš to hádam Ty?... Neverím... Tak sa neboj, uvidíš, prídu aj lepšie dni.... a ten strach porazíš... neboj sa... 😉 . Inak mna bola dneska naozaj velmi velmi hlava... mala som pocit, že dostávam porážku, ale viem, aké su príznaky porážky, a kedže som ich nemala, tak som vedela, že ma proste bolí hlava... a asi budem mať menzes... a dnes to aj prišlo.... 😖 ... Takže viem, že je to menzesom, vtedy sa ten stav zhoršuje... mne už bolo vlastne vcelku tri dni zle teraz, pred tým menzesom... ale už som čakala, že asi to bude to... a aha nesklamala som sa.... A aj mna velmi velmi boleli kríže, dokonca som nevladala vstat z postele....ráno.... ale dajak som sa pozviechala...a dnes z tej bolesti hlavy som asi trikrát plakala.... a ked som si poplakala... ulavilo sa mi... ten tlak v hlave sa mi zmiernil... takže aj ten plač je na niečo dobrý.... on pomáha... aj ked my si myslíme, že plakať netreba, resp. že to treba potlačiť .... ale to nie.... aspon s tým plačom sa odplavia aj naše negatívne pocity....a stresy.... a ked na Teba ide plač... treba si poplakať... a po každom daždi výjde slniečko.... 😉 😵 .... Takže potom sa na seba usmej v zrkadle... tak to robím ja... 😵 ... a hned mi je lepšie.... 😵 .... A inak nebudeš mať svoje dni?.... lebo stavy sa fakt vtedy zhoršia.... to bude zmenami tých hormonov, ako to tu už dievčatá písali.... Takže neboj.... bude lepšie.... len vydrž.... 😉 Držím palceky.... Drž sa...

ametyst123
9. aug 2016

@enusko Ahojky Enusko... tak áno pocit hrče v krku mám aj ja, závrate už len občas, a slabosť občas.... a mám panickú poruchu.... ale opýtam sa Ta aj takto.... Bola si na vyšetrenia, ako napríklad štítna zlaza, gastro, neurologia, ortopedia?... Lebo toto môžu byť príznaky aj iných chorôb... ale nemusia.... pretože sú to často aj príznaky psychickej poruchy.... ale aj nemusia byť... Takže najprv by Ta Tvoja lekárka mala poslať aj na tieto vyšetrenia... lebo aj napr. problémy so štitnou zlazou, môžu spôsobovať závrate, slabosť aj pocit hrče v krku, ale napr. môžeš mať pocit hrče v krku aj od zalúdka... lebo sa Ti kyselina vracia do pažeráka a spôsobuje tam problémy... ako napr. ten pocit hrče v krku a pocit na vracanie.... atd... dalej to môžu byť aj neurologické alebo cievne problémy... alebo napr. zaseknutý nerv, alebo platnička v chrbtici napríklad... a tiež môžeš mať tieto problémy... Takže ak si nebola aj na týchto vyšetreniach, odporúčam pochodiť si... aby sa vylúčili iné problémy... a tak budeš vedieť , že je to psychika... Inak ja som si dala aj urobiť výtery z hrdla a nosa... kde mi zistili stafylokoka, streptokoka, hemofila influenza, neiseriu a candidu.... všetko pekne krásne na jednej kôpke.... a toto mi mohlo spôsobiť... zduté uzliny.... a teda pozápalové zväčšené lymfatické uzliny.... častými nepreliečenými kašlami.... a tiež mi našli aj malé 3 mm ložisko na štítnej zlaze... ale to všetko mi zistili, a možno preto mám tú hrču v krku, ale nemusí to tak byť... môže to byť moja panická porucha, ktorú viem, že mám.... citim to tak.... citila som panické záchvaty, ataky, uzkosti zo začiatku velmi velmi intenzívne... az som skončila pár krát na pohotovosti... takže viem, že to nie je len týmto mojim zdravotným stavom spôsobené... ale je to aj tá panická porucha.... a spustila to smrť mojej mamky.... a to pritom dovtedy som za posledné roky prežila smrť 7 mojich najbližších ludí, počnúc otcom, dedkami oboma, babkou...atd... a nič z toho mi nespustilo panickú poruchu... ale smrť mojej mamky, stres, vela problémov v práci a doma, živé deti, nedostatok spánku, zlé stravovanie.... tak toto všetko ma nakoniec dostalo tam, kde som nechcela byť.. a ani som netušila, že takto môžem skončiť, s psychickou poruchou.... nikdy... by som si to nepomyslela... to mi ver.... 😔 . Ale je to tu, a riešim to, nevzdám sa a budem bojovať aj dalej, chcem a musim, aj kvoli sebe, aj kvoli svojim blizkym to proste nevzdám... ani nahodou.... 😉 . Inak ten pocit hrče mám už dosť dlho...vlastne od začiatku... takže tých 7-8mesiacov to už bude... a niekedy je to lepšie... niekedy horšie... ale dá sa to stále nejak predýchať, piť vela vody... a stále žijem... 😉 . Aj ked bolo to hrozne... ale zvladnuť sa to dá.... a som tu stále... 😉 Takže Ty držím palčeky a drž sa. 😉

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simka1454
10. aug 2016

@ametyst123 mám svoje dni od pondelka a tuším aj odvtedy ma tie kríže bolia, no dnes zas smutno,do plaču ale pripisujem to aj počasiu,nikdy som takto nereagovala na zmeny počasia ale v poslednej dobe to na mňa strašne vplýva a ešte ani obed nevarím čo sa cítim nemožne. Už mám tolko liekov že začínam mať v tom chaos čo mám kedy brať. U psychologičky sme začali s jacobsonovou metódou som zvedavá či mi toto pomôže, zatial sa mi zdá že nič moc.

apolka77
10. aug 2016

@kutuska
ahoj moja,
ja sa len chcem spytat, ci ti ten citalec pomohol..predsa 52dni je dost, ze preco ti ho psychiater zmenil za eliceu...
zle ti moze byt nielen ze ti zvysil eliceu ale aj preto, ze si presla na ine Ad...
TAKZE, hlavne klud moja 😉
prestan sa bat a nerozmyslaj o tom, ze ti bude na svadbe zle...
po prve, ak by ti aj nahodou bolo, tak si das neurol...ja by som si ho na tvojom mieste dala uz vopred aby som si nemusela robit starosti a uzila si svadbu..
po druhe, mas este mesiac a to uz budes mat viac svetlejsich dni a elicea bude zaberat silnejsie...
po tretie, mas po ruke nejaku terapeutku, s ktorou by si rozobrala ako sa citis a coho sa bojis? ak nie, najdi si..
skus sa sustredit na veci, ktore ti robia radost... neboj sa brat neurol, vdaka nemu prekonas tie najhorsie chvile a ked ti bude viac dni lepsie postupne nebudes mysliet len na zle veci...

odporucam zamerat sa na veci dusevne..knihy, bachove kvapky..relaxacne cvicenie, hudbu..sviecky proste skus si vytvorit okolo seba harmonicku atmosferu a uvidis ze to svetielko nadeje tam najdes...a uvedom si, ze z panickej poruchy sa neumiera, tak hlavu hore.. 🙂

apolka77
10. aug 2016

@ametyst123
OLIVIA,

DIEVCATA,

tak bola som vcera si dat zamiesat bachove esencie..tak dufam, ze mi to ta pani spravne odhadla, ze ake mi treba..skoda, zabudla som sa jej spytat co mi namiesala, Olivia by mi vedela asi povedat...
o mesiac mam prist povedat ako sa citim, pripadne nieco pomenime..zatial miesala 6 esencii, ze to staci, mam to brat 4x4kvapky..tak ja si to dam priamo na jazyk, ked nemam pohar s vodou po ruke...snad je to o.k..pravdaze po jednom dni necitim este nic...
pytala som si este nieco na spanok tak mi dala kvapky valeriany..zda sa, ze mi trochu uz vcera zabrali, alebo si to namyslam a bola som unavena...uvidime...
zo zaciatku som mala z tej pani co mi to miesala celkom dobry dojem, ale vcera to z nej slo ako z chpatej deky..tak len dufam, ze sa vtom trochu vyzna...som sa jej pytala, naco je jej moj datum narodenia..tak hovorila, ze sa zaobera astrologiou, ale zatial sa tymto smerom hybat nebude, jedine ze by jej bolo nieco nejasne,ale podla toho co som jej vravela nema pocit ze treba zistovat cez hviezdy...
takze tolko toho...musim byt teraz len trpezliva a brat to poctivo...

posledne 3 dni ma boli hlava, ako vzdy v okoli spankov..jeden den lavy druhy pravy....tak som zasa asi nieco zobrala nespravne..bude to na 100% zle spracovana emocia, hnev a sklamanie...z toho to mam..nemam pred menzesom skor ovulaciu a co som prekvapena brufen mi uz tak neucinkuje..tak sa budem musiet popozerat po nejakom inom lieku na migrenu...aj zaludok mam nejaky pokazeny tieto dni..taky citlivy hlavne navecer...tak potom pijem Vincentku ci samaritan nech sa mi vygrga..ale to vsetko je spojene s tou hlavou to uz ide ruka v ruke so zaludkom a naopak...tak sa musim dat do poriadku...

olivia77
10. aug 2016

@apolka77, ano davaj si na jazyk, ked si das aj viac ako 4x denne, vobec nevadi, intuitivne ak citis viac, kludne si daj, len odstup medzi jednotlivymi davkami nech je aspon 30min... dufam, ze ti tam dala esencie na uzkosti a strachy, ale verim ze ano... o 2tyzdne uz budes vediet posudit, ci pomahaju a o 4 uz uplne...

apolka77
10. aug 2016

@olivia77

no vsak som hlavne rozpravala o strachu a uzkosti a tak dufam ze zamiesala tie spravne...co sa tyka posudenia tak snad pocitim nieco k lepsiemu aj ked tie strachy su teraz kryte cez AD..ale uzkosti mavam stale...hlavne navecer aj tu hrcu v hrdle...to sa mi zhorsuje pri napati a nepokoji co je samozrejme...mozno sa mi zlepsi aj spanok..co by som si najviac zelala..lebo som unavena..
najhorsie, ze vobec neviem posudit ci mam tie stavy z niecoho konkretneho, coho sa bojim (ak ano, musim to mat hlboko v podvedomi ) alebo je to celkovo, vseobecne z neurotickej povahy...

olivia77
10. aug 2016

@apolka77, a zle spavas? teda nemozes zaspat? vies co, ja som mala totalnu hrcu v krku, to mi dlho ostavalo, aj pri brani bachoviek, ale teraz uz ako presli 2mesiace, uz sa skoro uplne stratila... nechcem zakriknut... teraz uz tyzden to skoro vobec nemam, aka som stastna, nevies si ani predstavit... postupne tie priznaky totiz pri bachovkach ustupuju... len to fakt trva... no ja som tu hrcu az taku mala, ze ma hrdlo cele palilo az bolelo, uz som si povedala, ze hadam to ani nezmizne, ze to ostane, no aj tak som bola rada, ze tie ostatne priznaky pomaly poodchadzali... myslim, ze strach mas urcite, len mozno nevies pomenovat, lebo cela panicka je proste strach... kazdy ho ma z niecoho ineho a v inych situaciach, ale strach tam hra najvacsiu rolu spolu s uzkostami... zalezi, kedy ta panika chyta, v akych situaciach, podla toho skus zistit, z coho nasledne ten strach prameni... u mna uzavrete priestory, kde niet moznosti uniku, strach z ataku, cize strach zo strachu a strach, ze stratim kontrolu pred ludmi... to bolo asi hlavne, co mi to vyvolavalo... ale aj dlhorocne stresy, ale strach bol viac v popredi... ak mas spravne esencie, v tom pripade ucinky URCITE pocitis, aj po 2-4tyzdnoch tyzdnoch uz budes vediet zhodnotit, ze zaberaju...

apolka77
10. aug 2016

@olivia77
ja som to uz mala tak rozbehnute, nechala som to zajst az tak daleko, ze ma to chytalo vsade a hocikde, proste celodenne som bola uz mimo..aj doma som uz prezivala uplne okno akoby to nie som ja...tlak v hlave...som mala pocit ze mi niekto natlacil noviny do hlavy..ja to ani neviem opisat...
no ale mala som to asi ako ty medzi ludmi a tiez som sa hlavne bala akoby "strapnit" medzi nimi..viem, ze kedysi ako si opisovala svoje stavy mala som to iste len non stop...ale presne ako ametyst pisala ja som sa tie vracala na tie miesta kde ma to chytalo najviac napr.lidl a tesco...ale bez neurolu som to teda nedala..som si myslela ze sa zblaznim...teraz s AD v pohode len ta uzkost...

ano mam problem zo zaspavanim..trva mi to dlho kym zaspim sa tocim ako prasa na grile...ked uz konecne zaspim budim sa v kuse, staci maly zvuk vsetko ma zobudi,,sa strhnem zo spanku akoby ani nespim len driemem...az nadranom tak hlbsie prave ked potrebujem vstat do prace..ked som mala dovolenku som uz o 5bola hore..som citala knihu a potom bumm o 7som zaspala do 11...dnes v robote som myslela ze zaspim postojacky...ale som si na 100% ista ze to mam z AD takyto plochy spanok..len co je zaujimave ked som brala 1x AD tak som spala v pohode a teraz nie...tak snad kombinacia bachoviek a valeriany mi to trosku napravi..

olivia77
10. aug 2016

@apolka77 a ako dlho tie tvoje stavy trvali, kym si sa odhodlala to riesit? no moze byt ten spanok aj z AD... mne bachovky pomohli aj na spanok, ja spim ako zabita uplne, ani vstat sa mi nechce... a nebudim sa s uzkostou uz, nastastie... sem tam pride nejaky blby den, ale uz to je minimalne a ja to nejak vzdy "vyspim"... mne spanok uzasne pomaha... na druhy den akoby som uz nato zabudla... ja som mala hroznu slabost tela, tocaky, tu hrcu v hrdlu neuveritelne silnu, ja som myslela, ze sa zadusim, ked to uz neprejde... to bolo strasne, fakt... a to vnutorne chvenie, pulzovanie v tele, akokeby sa moje vnutro cele roztriaslo a niekam ponahlalo... bachovky by ti so spankom mohli pomoct... potom daj urcite vediet, ako si natom, budem rada... neboj, pojde to s nimi... a ataky mavas, ci nie, v obchodoch to v pohode zvladas?

bambulka05
10. aug 2016

Caute babenky. Dlho som sa neozvala kedze dovolonkujem v plnom prude ale citam vas poctivo. Mam sa fajn. Dnes som bola na kontrole u psychiatra. Chcel mi zacat znizovat davku ale ja som mu povedala ze sa este na to necitim resp. ze mam strach z toho. Tak to este neurobil. Co si i tom myslite? Kedy he ten spravny cas? Beriem citalec jednu tabletku rano od marca.

romea
10. aug 2016

Ahojte kočky idem po radu sem k Vám chcem prestať brať AD a olanzapin beriem 100 mg fevarinu a 5 mg olanzapinu liečim sa na úzkostnú-depresívnu poruchu, obsedantno-kompulzívnu a nešpecifikovanú psychotickú poruchu ako ich mám postupne vysadiť od zajtra chcem jesť len 50mg fevarinu po dobu niekoľkých týždnov a potom neviem tak každý druhý den si dať dávku a takto to znižovať a s tým olanzapínom mi neviete poradiť ako ten postupne vysadiť dakujem pekne

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
10. aug 2016

@olivia77

no takto,
prve priznaky panickych atakov som mala uz v septembri 2011, kedze som nevedela o co ide, trapila som sa rok, kym som zacala brat AD

cize AD od sept. 2012 do dec.2014 - zabrali mi super..tak som vysadila
ALE,

uz v januari, februari 2015 sa mi vsetko vratilo (nepresli ani 2 mesiace 😢 😝

Zas som sa trapila bez AD az rok a pol...skusala som bezne dostupne prirodne akoze AD ako su persen, kvapky lubovnika, vela magnezka ...ale nic mi nepomohlo...ataky jak svina

teraz od 10.maja beriem AD, ani som si neuvedomila dnes su tomu 3mesiace...ataky uz vobec nemavam, ,,iba taku neistotu...

teda ak si to pochopila uz som po 2x na AD tych istych-ARKETIS a medzi nimi som mala rok a pol prestavku som sa trapila bez nich..keby este pred rokom viem o bachovkach tak by som urcite skusila a bola by som zvedava ci zaberu. lebo ja som to mala fest rozbehnute, presne ako pises..trasenie tela, akoby som ho ani neovladala ja..som myslela ze sami kazdu chvilu podlomia kolena ze sa neunesiem...aj ked som sla po chodniku tak som mala dojem ze som na lodi a spadnem lebo sa nemam coho chytit...

co sa tyka spanku tak je to pre mna novinka ja som vzdy spala jak zabita do 10min. len co som lahla a uz tri mesiace sa trapim...tak dufam..idem si dat hned teraz valerianu... 😕

apolka77
10. aug 2016

@romea
no s vysadzanim by som sa rozhodne poradila s dr...nerob to sama, ja som vysadila velmi rychlo a mala som vsetko naspat...ja by som vysadzala aj pol roka po malickych davkach ale pod dohladom lekara...nie tak z fleku...

limetka26
10. aug 2016

@apolka77 ahoj, akoby som citala o sebe, tiez beriem arketis. Vo februari som skoncila, no uz treti den som na ad ckach znova

ametyst123
10. aug 2016

@kutuska Ahojky Kutuška, no ja neviem, ale Citalec, a Elicea, je v podstate to isté.... no Citalec je citalopram... účinná látka je to SSRI, a Elicea?... je to escitalopram čo je vlastne to isté, a je to tiež SSRI.... Takže otázka skôr znie.... ked si užívala tieto Adčka už dlhšie, a nemáš pocit žiadneho zlepšenia... podla mojho nazoru potrebuješ zmenu Adčiek , ale za iné ADčka... ale z inej skupiny tým myslím... nie SSRI... môžno niečo celkom iné.... ja neviem, ale ked Ti dve adčka z rovnakej skupiny, a vlastne z rovnakou podstatnou zložkou nepomohli, tak Ti treba zmenu, ale na iné adčka.... a na inú skupinu liekov.... Mne osobne Citalec nerobil vôbec dobre.... a manžel berie už 4 mesiace Escitalopram mylan... to je tiež to isté... (len iný názov) a žiadne zlepšenie tiež nevidí..... takže podla mna treba zmeniť lieky za iné.... a ten neurol pomáha....? berieš ho pravidelne...? alebo len občas , ked máš pocit, že ho potrebuješ?.... Lebo podla mna zo začiatku zohráva doležitú rolu hlavne benzáč.. u Teba neurol.... ktorý by si mala brať pravidelne, nie len kedy tedy... ked Ta napadne.... ja beriem Rivotril... a je dosť slabý, ale pomáha mi... a to je podstatné.... a beriem ho už 7 mesiacov pravidelne 3x denne... po polke tabletky..... a je mi lepšie.... ako na začiatku... a to je podstata, má Ti prísť zlepšenie, hoci pomalé , ale zlepšenie... ale ak to zlepšenie u Teba velmi nenastáva... a vlastne berieš ten istý liek aj nadalej.... očividne Ti nepomáha.... Ja neviem, ale mám pocit, že vela lekárov strašne rado predpisuje hlavne ten Citalec a jeho generiká..... všetky možné.... neviem prečo... asi je to univerzálny liek... 🙂 alebo čo?.... Ja si myslím, že nie je odveci skúsiť aj niečo iné... ktoré pracuje na inom základe ako SSri.... A ak Ti neurol nerobí dobre... a neukludni Ta, tak ber niečo iné.... skús napr. Rivotril, Diazepam, Lexaurin, proste ako sa hovorí, každému niečo iné sadne.... Tak držím palce... a hlavne sa neboj... svadbu si užiješ, vôbec sa nestresuj, pretože ten den tak straaašne rýchlo prejde... 🙂 ...a ked sa budeš stresovať, ani z neho nič nebudeš mať.... Ja som sa na ten den tešila... (ale to bolo pred 10rokmi).... a nedopadlo všetko super superovo, ale ja som na to kašlala, ja som sa s mojim manželom zabavila, a bol to len náš den, a to bolo super.... 🙂 ...a doteraz sa teším z nášho dna svadby.... 🙂 ... hoci zádrhle tam boli... ale na nich absolutne nezáleží..... vždy sa niečo poserie... 😉 ale ber to ako pozitívum.... nemôže byť všetko tip-top, aj ked sa budeš snažiť najsuperovejšie ako budeš vedieť... aj tak sa môže nájsť niekto, kto sa proste rozhodne Ti to pokaziť, alebo sa proste situácia môže pokaziť, alebo čokolvek, takže neboj sa vecí, situácií, zvratov, hlavne si fakt tú svadbu užite aj so skoro manželikom... 🙂 😉 😵 ... a bude to super... a na svoju paniku si možno ani nespomenieš, a ak ano.... máš tabletky.... a nič sa nedeje.... a aj keby si tam odpadla, ver mi, 😉 že nebudeš prvá nevesta.... 😉 ktorá na svadbe odpadla... 😉 tak sa neboj.... a dopadne to tak, ako to má byť.... uvidíš.... 😉 Držím palčeky.... Drž sa... 😉

olivia77
10. aug 2016

@apolka77 a spustac pp vies? z coho to prislo? mala si nejake zle obdobie?

ametyst123
10. aug 2016

@bambulka05 Bambulka, ak sa na to necitiš.... a berieš od marca ADčka... mne moja lekárka psychiatrička povedala, že každé Adčka sa majú brať minimálne polroka, a to tie správne adčka,... a až potom, ked sa človek cíti dobre, môže uvažovať o znižovaní dávok... ale po trošícke aj niekolko mesiacov... Takže ak sa na to necitíš, nie je to dobre znižovať dávky, len pekne ber dalej, a až ked sa fakt budeš citiť na to, že to zvládneš, tak postupne, ale fakt pomaličky po štvrtke, aspon mesiac dva, znižuj, potom dalšiu štvrtku... a ked sa budeš citiť zle, naspať sa k tej štvrtke naviac vráť.... a potom ked Ti bude lepšie... zase skús znižovať... Je to beh na dlhé trate, ale ak nechceš aby sa Ti to vrátilo... stojí to za to.... radšej pomaličky pomaly znižovať, ako znížiť naraz, a bum.... zase to mám späť.... Niektorí ludia berú udržiavaciu minimálnu dávku každý den, už len preto, aby sa im nevrátili tieto problémy.... ale niekto nemá problém znížiť aj zo dna na den, a vysadiť, a nevráti sa mu nič... Takže každý je individuálny, a pokial sa na to necitiš, Ty musiš vedieť, že to ešte nejde... a ak to pojde, a bude ten správny čas, tak to začneš vysadzať... neboj sa.... ten čas príde... uvidíš.... 😉 Držím palce....

apolka77
10. aug 2016

@kutuska
neboj sa zaberu, len musis si k tomu dopomoct aj sama..
ber to tak, ze sa ti to stalo, aby si nieco v zivote pochopila..
cloveka postihuju choroby, lebo zasiel nespravnou cestou..netreba to brat tragicky, ale ako sancu na napravu,,
vsak ako inak ti to ma telo povedat???
myslim, ze nejake naznaky asi boli u kazdej z nas, ze nieco nie je v poriadku uz aj predtym, ale sme to ignorovali...

ja to beriem vyslovene ako sancu dozvediet sa o sebe..nikdy by ma nenapadlo klast taky doraz na dusu, keby ma nepostihla tato porucha..vsetko zle je na nieco dobre...a treba verit na silu myslienky..vsetko co si myslime o com rozmyslame tvori nasledne nasu emociu...dostavame do podvedomia tuto informaciu, ked casto sme smutni stava sa to nasim kazdodennym chlebom a krmime tym nase telo a dusu..naopak myslienky si vieme sami ustriehnut, ked budu optimisticke tak aj emocie si vytvorime krajsie...aj to sa zapisuje do nasho podvedomia..takze ja vzdy tvrdim, ze to, aky budeme mat den, zavisi vyhradne len od nas..lebo sme to my, kto riadime myslienky v nasej hlave..ak su negativne, nemozeme cakat vyzdravenie...je to zlozite, ale odkedy toto viem a verim tomu, dari sa mi lepsie...
pre mna je velmi oslobodzujuce, ze som to JA kto riadi moj zivot a nie iny ludia...nikto nema taku moc ako moja vlastna myslienka...a s energiou vesmiru, ktora je pravdaze plna sily a pozitiv moze vsetko len dobre dopadnut...ja v to, verim. 😉

apolka77
10. aug 2016

@limetka26 tak drzim palce..ja som velmi vahala ci brat po 2x AD ale nevedela som fungovat,,rok a pol som sa zas trapila...no teraz uz 3mesiac mam arketis a panika nie je..iba ta uzkost este trochu..uz ani neurol neberiem..cize zabrali znova...inak je zo mna chodiaca mrtvola 😝

apolka77
10. aug 2016

@olivia77
no spustacom bolo, ze som vtedy v sept.2011 rano odpadla, ako som robila detom desiatu do skoly...mm bol vtedy doma, nasiel ma uz pod stolom lezat, som sa zobudila na to, ze krici moje meno a snad ma aj fackuje...tak som nechapala...lenze on trdlo ma nedal do lahu,ale ma oprel o gauc a ja som sa na par sekund prebrala, ale znova som citila ze odpadavam..tak som mu takto 2x po sebe odpadla...on bol uplne hotovy...no a od toho dna mam paniku jak vysitu...ale este tesne predtym som mala dost vycerpavajuce obdobie...aj som vela sportovala aj som nevedela si rady so svojimi emociami, vela som sa hnevala na mm...tak to bol taky "trest" co ma postihla panika..