Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

eliska13
28. apr 2016

@ametyst123 a ty neponocuj🙂pravdu pises vo vsetkom, ale ked zazila pri tom kolegovi steklenie v bruchu, pekne myslienky nanho tazko sa jej na to zabudne.Ale verim, ze je na dobrej ceste to zvladnut.Janku kup si ten casopis fakt super clanok.Pod vplyvom hormonov si cloveka idealizujeme, voni nam, prehliadame chyby...nikto nevie ako to dopadne /vztah do buducnosti/ ty mas uz zodpovednost za deti, rodinu....iste bolo by to krasne prve mesiace mozno rok....ale si predstav, ze by si mala s muzom a detmi prezivat rozvod delbu majetku stahovanie..neviem ci to stoji za to, ale take mslienkove poblaznenie je chvilu prijemne chapem Ta🙂

janka_banka
29. apr 2016

@ametyst123 ďakujem za fakt super slová, som rada, že niekto mi to fakt na rovinu napíše ako to je a vie ma stopnúť, si presne ako doktorka 🙂...ona mi tiež hovorí presne toto isté ... aby som si uvedomila, že sú to pudy a tými pudmi si môžem rozbiť to krásne, čo som si budovala celé roky ... vieš priznám sa Ti, že ešte s tým kolegom píšem sem-tam sms, odišiel z práce do Anglicka, ale to pobláznenie pomaly ale iste odchádza,lebo vidím aký je nevyspelý vzťahovo, proste môj muž je fakt oproti nemu hotový doktor 🙂 .... a ja si ho niekedy nevážim ... ale tiež má svoje chyby, citovú odmeranosť a ja som človek,ktorý toto potrebuje, aby nebol len v svojej bublinke,ale aj trošku cítila z neho také spolucítenie ....a to moje zlato začalo chodiť na terapie, on zvlásť a ja zvlásť,ja k lekárke,on k lekárovi a títo dvaja spolu kominukujú ... verím, že to dáme dokopy a budeme tam, kde aj na začiatku, a ten náš vzťah sa len utuží a ja sa už nedám namotať len tak nejakému playboyvi ...jáááj moja kebyže Ty vieš načo som sa znížila pri tom mojom pomätení zmyslov, prefackať ma treba..

janka_banka
29. apr 2016

@eliska13 dnes idem poctivo kúpiť ten časopis 🙂 ... ako moje decká hovoria, ruku nato mami 😀

qidko
29. apr 2016

Ahojte dievcata ako citam robite pokroky krok po kroku.Ja sa trapim koli EVAK12 ma sa velmi zle mam pocit ze to vzdava jej spravy su sialene smutne a ja neviem ako jej mam pomoct☹ ivka velmi mi tu chybas verim ze sa mas dobre prosim ak to budes citat napis par riadkov a nakopni nas silou a peknymi slovmi budem cakat

janka_banka
29. apr 2016

@qidko 😖 ☹ jaaaj to ma mrzí, ani neviem, čo napísať, len snáď to, že v tom nie je sama ... trpíme všetky s ňou a verím tomu, že každá z nás by z jej bolesti niečo zobrala na seba, len aby sa jej uľavilo ... budem sa modliť za silu aby jej dal pán Boh a aj nám, aby sme aj mohli pomáhať ...držím silno palce...

babika1234
29. apr 2016

@domkaaaa ty si davky sama nezvysuj urcite ja som mala tento tyzden tiez taky aj som.si.poplakala nie si pred menzesom ?

qidko
29. apr 2016

@janka_banka dakujem,skoda ze nemam zazracny prutik aby som dokazala kazdemu pomoct☹.... vsetkym dievcata moje by som pricarovala zdravie aby sme sa mali dobre....tak sa majte pekny zvysok dna

domkaaaa
29. apr 2016

@ametyst123 beriem ju praveze dnes 28 den ale mala som davku 37,5 co je uplne malo :( a teraz mam vyssiu davku tyzden ... Foktor povedal ze ak zabrala na depresiu co zabralaa naozaj tak zaberie aj na uzkost len zevraj ta odchadza pomalsie

domkaaaa
29. apr 2016

@babika1234 mne ju zvysil doktor 🙂 a ano mam zajtra dostat kramy ... Vidis to ma nenapadlo 🙂

apolka77
29. apr 2016

@domkaaaa podla mna si este tvoje telo nezvyklo na liek, ale snad coskoro pride ulava.
Ja by som ho urcite nemenila teraz, hlavne ked si si cely mesiac odtrpela. Po skusenostiach s paroxetinom viem, ze trvalo aj 2 mesiace, kym som sa stabilizovala, a potom bolo super cele 2roky. drzim palce aby zabral na uzkost.

Ale ked to tak zhodnotis od zaciatku lieby urcite sa ti polepsilo, vsak?
Ak ano, je to na dobrej ceste.
Zvlastne ze az po 3tyzdnoch ti zvysil davku..som myslela ze sa to robi po par dnoch ci po 1tyzdni...Vydrz, lebo zmenou tabletiek by to telo uz vobec nevedelo co robit a riadny gulas by to bol pre mozog.

junova
29. apr 2016

@qidko Ja som dnes s ivkou volala a uz len rozhovor s nou ma nabil. Evak skus ist za psychologickou, hádam ti terapie pomôžu. Ak môžeš skus nájsť na každom dni niečo pozitívne, skus sa hýbať aspoň prechádzky, vela spať, zdravo jesť, dodržiavať liečbu. Drzim ti palce. Ty to dáš.

apolka77
29. apr 2016

@babika1234 tabletku som predsa len nezobrala, intuicia mi hovori pockat a posnazit sa zvladnut to svojimi silami a Bozou pomocou ako sa hovori.
Sranda je ta, ze ked som si predstavila znova brat to svinstvo a ako mi bude na zaciatkoch zle, tak zrazu sa mi uzkosti akoby zazrakom polepsili. Ako su, ale miernejsie. Mozno sa tym AD nevyhnem,ale chvilu to este vyskusam bez.
Zasla som k obvodnej, poziadala o odber. Je to taka ludska dr. poradila mi psychoterapie, tak som tam volala mam termin az 23.5..skoda. Ja uz som rozmyslala aj o hypnoze..mozno by som na nieco prisla a posunula sa dalej.

junova
29. apr 2016

@apolka77 A pomohli ti predtym antidepresiva? Mala si veľké nežiaduce účinky? Koľko si ich brala? A koľko si vydrzala fungovat bez nich v pohode? Ja som na tom rovnako neviem, či začať brať lieky alebo nie. Nikdy som antidepresiva nebrala. Mám raz mesačne silnú úzkosť a je mi zle. Asi panicka porucha. Aj cez den cítim občas úzkosť ale slabú, skôr také myšlienky, že prečo som to dostala, či sa z toho dostanem a tak. Inak sa v pohode starám o domácnosť aj deti. Dobre spím aj jem ako predtým. Niekedy som aj dva týždne v pohode bez úzkosti a potom prídu dni ked cítim počas celého dňa mierne úzkosti. Keby som vedela, že mi lieky pomôžu zbaviť sa tej hnusoby tak idem hned po ne. Vážne neviem čo urobiť. Všade pisu pridite hned keď začnú problémy, skôr sa vyliecite. Tak neviem.

apolka77
29. apr 2016

Dievcata, bola by som rada, keby ste napisali ci Vam pomaha napr. motivacna literatura.
Mna dost ukludnuje spisovatelka L.HAY Miluj svoj zivot., a este viac od nej LASKA SA RODI V TEBE. To ked som mala uplne ze den pod psa a otvorila som na hocijakej strane, tak ma to velmi povzbudilo a zaroven ukludnilo.

Mate aj vy nejake knihy, ktore Vas oslovili a pomohli v tejto chorobe?

Ja si niekedy hovorim, ze mozno toto vsetko zle sa deje preto, aby som sa nieco /o sebe, inych/ naucila. Mozno to nie je zlo, ale dar, aj ked sa to tak nezda, hlavne ked odpadavam pri pokladni 😝 alebo pri beznych cinnostiach, ktore si zdravy ludia ani neuvedomuju. Ja sa to snazim brat z tejto stranky, co ma nezabije to ma posilni...pravda nie vzdy to funguje..ale dnes som optimista, lebo mi je celkom fajn 🙂 to iste zelam aj Vam.

evak12
29. apr 2016

ahoj dievcata,ja to nevzdavam,len,uz ma to unavuje a nebavi byt doma a robit stale to iste,a rano a doobeda je to najhorsie,ale zajtra idem na brigadu na nocnu od 18 do siestej rana,tak mam obavy ci to v takom stave zvladnem a dakujem za podporu

qidko
29. apr 2016

@junova ved prave ja Ked som s nou hovorila nabila ma energiou a uz len pocut jej hlas je balzam na dusu......

Evicka moja zvladnes to musis si verit nedovol hlave aby si padla este hlbsie....mysli pozityvne a zajtra to urcite das my budeme s tebou aspon myslienkami a podrzime ta sme tu preteba tak ako ty pre nas ....je pravda ze sa o teba bojim viac ako momentalne o seba kies by som ti vedela a mohla pomoct....

@evak12

evak12
29. apr 2016

@qidko prosim neboj sa,musim si poradit sama .....a dakujem,a este manzel je dost proti tomu aby som ihned naskocila na dvanactku,ze lekarka ma nechce pustit,len ked na par hodin ......

apolka77
29. apr 2016

@junova
Ahoj.
Je to velka dilema.
LIEK CI DOZIVOTNE TRAPENIE.
Ja som sa trapila cely cely rok. Ale mne bolo zle skoro kazdy den a nie ibaze vnutorna uzkost ale vyslovene stavy fyzicke ked ti je blbo, slabe nohy, akoby opita na odpadnutie, triaska...no velmi neprijemne, ubijajuce. Tabletky som mala doma a predsa som sa odhodlavala na ne skoro dalsie 2mesiace. Ja som typ co chemiu neznasa..ale uz mi byvalo tak zle ze som nezvladala vobec doma fungovat. Tak 1x som zobrala ARKETIS v oktobri 2012 a brala som ho do konca roka 2014. cize vyse 2 roky. Zaciatky boli tazke ako pri vsetkych AD zhorsenie stavu...ale po 2mesiacoch som citila zlepsenie...potom cele 2roky mi paroxetin /to je ucinna latka toho lieku/ zachranil zivot...znova som mohla chodit von, na dovolenky s kamoskami s detmi..proste ako volakedy...ALE zaroven som pribrala 20kg aj viac...a odrovnal mi uplne radost zo sexu...nebola som schopna vzrusit sa...aj toto AD prinasaju.

Ked som liek vysadila, co som myslela ze som uz vyliecena, tak nepresiel ani mesiac a mala som naspat vsetku paniku a uzkost...moja skusenost AD nelieci iba potlaca priznaky a vacsina ludi co ich uz raz brala tak sa k nim neskor musela vratit...
Zasa sa trapim uz rok...niekedy je mi lepsie raz horsie..bola som znova u psychiatricky...ta sa ma opytala "a co odo mna ocakavate?" naozaj, najprv ma to sklamalo a teraz viem ze inak mi nevie pomoct iba predpisovat to svinstvo...Mam tabletky v skrinke a kazdy den rozmyslam ci zobrat prvu davku ci nie..,chcem ist v lete s detmi na dovolenku, zvladnem to? neviem..trapi ma to hrozne. Bojujem, ako som pisala vyssie idem na terapie ale az o tri tyzdne. Chcela by som to zvladnut bez AD. uvidim.

Na tvojom mieste by som si skor nasla dobru psychoterapeutku a chodila na sedenia. Ved nebyva ti zle az tak casto. Skus najprv toto. Psychiater ti v nicom nepomoze, iba vypise recept...sam ti nevie povedat ci prave tieto ad ti zaberu...ked nezaberu vyskusame nove...ale to, co to robi s telom vieme iba my..lutujem velmi dievcata,ktore beru niekolko AD naraz plus ine ukludnovaky to musi byt masaker pre organizmus..aspon keby im pomohli, ale ako vela dievcat pise stale sa citia zle. Ani sa necudujem.

Mozno som ti nijak neporadila ale skus byt obklopena pozitivnymi ludmi a citaj vela motivujucej literatury plus pohyb co ta bavi, zdrave jedlo...lebo ako pises dobre spis /to aj ja a ani s ad som nemala ziadny problem/, nechudnes...tak to mi pripada ze to na AD nastastie este nie je.

junova
29. apr 2016

@apolka77 No ved ja fyzické problémy nemám. Som úplne fit, občas migrena. Skôr občas úzkosť, vnútorná nervozita. Ja som nepribrala ani neschudla. Život ma teší, chodíme na výlety. Iba tá úzkosť a blbé myšlienky ma trapia. Chodím na terapie a tam ma tiez odhovaraju od antidepresiv. Tebe sa po vysadeni antidepresiv podarilo schudnúť a čo sa týka sexu opäť to klape?

junova
29. apr 2016

@apolka77 ja som myslela že pôjdem so psychiatrom nezáväzne pokecat. Keď odmietnem lieky urazi sa?

babika1234
29. apr 2016

@apolka77 samozrejme tieto knihy kupujema su fakt mega ... odporucam aj joga na yotubu bars co proste ...

babika1234
29. apr 2016

@apolka77 Psycholog psychoterapeutka najdi si to je tiez super vec

kikikat
29. apr 2016

Ani som si nemyslela že je náš S depkou tolko,ja som mala depresie skúsila som pohltat aj dake tabletky,aj žily som si chcela podrezať,ale vždy zakročil môj muž,čo je paradox lebo všetko to bola jeho vina,ale tak som si raz povedala že musím žiť pre svoje deti,a pozbierala som sa,trvalo to asi pol roka pribrala som 6 kíl ale už sa nechcem zabiť( zatiaľ, ostala som trochu precitlivela až labilna)

apolka77
29. apr 2016

@junova ked ta zivot tesi, nemas tie fyzicke prejavy ako ja, bud rada a zabudni na AD, terapeutka ti dobre radi.
Po vysadeni som schudla vyse 10kg, takze vsetko este nie...a sex klape ako predtym nastastie 🙂

apolka77
29. apr 2016

@junova ide o to, ze psychiater nema cas kecat. na to je psychoterapeut.

ja ked som pri tych prvych ad chodila k psychiatricke bola som s nou spokojna, nenutila ma k nicomu, ale teraz po roku co som k nej prisla velmi ma sklamala,akoby som ju otravovala, vyzerala unavena...ale koniec koncov aj ona je len clovek...no oni su hlavne na predpisovanie AD a nie na kecanie...maju plnu cakaren ponahlaju sa pri tej rychlosti ani nevies uz drzis v ruke recept na AD a dalsí pacient ide dovnutra a tak dookola...

kikikat
29. apr 2016

@apolka77 ale aj tak najviac pomôže rozprávať o tom,a hlavne S niekym kto to chape

apolka77
29. apr 2016

@kikikat hm, to je smutne, ale snad je ti uz lepsie. Ake lieky beries? drzim palce.

kikikat
29. apr 2016

Neberiem nic,zistila som že ak sa o dievcata nepostaram sama tak nikto,musím zabudnúť na svoje problémy,ak nechcem aby moje deti vyrastali S troskou

apolka77
29. apr 2016

@kikikat to ano, to pomoze aj mne. Ale niekedy ti ludia chcu pomoct, ale kedze nic take neprezili netusia a skor uskodia.
Najlepsie je spojit sa ked aj cez net s ludmi, ktori sa navzajom podporuju,motivuju ako tu. Necitat len negativne veci o chorobe ale naopak sa povzdbudzovat navzajom. Vsetko je v nasich hlavach, myslienkach a tie NASTASTIE ovladame iba my.

kikikat
29. apr 2016

@apolka77 kedisi som si myslela že depresie majú iba ľudia ktorý nemajú čo robiť,a majú veľa času na premýšľanie,teraz uz viem že to bol omyl