Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bulica
25. sep 2016

@umabell čo ja viem, dnes ani nie, ale ja mám tieto hrudnikove problémy každý deň, nechcú prejsť, nie je to nič nevydrzatelne, ale je a otravuje to a mám strach, že to nikdy nepríde.

umabell
25. sep 2016

@bulica ja som to mavala ked mi byvalo zle a pomohol mi Rivotril... Mozno to je psychicke.. Neskúšala si si dat benzac? Ci by to preslo?

sandra2308
25. sep 2016

@bulica urcite je to zo psychiky a urcite to prejde☺ Ja som to mala nedavno asi tri tyzdne, uz som si namyslala, ze bud mam nieco so srdcon alebo na plucach😐 , aj sa mi tazsie dychalo. No preslo to, mavala som to aj predtym, som si ista, ze to je psychicke, neboj prejde to

bulica
25. sep 2016

Včera som mala zlý deň, celý deň bolest žalúdka a večer úzkosť a nastupujúci atak, ktorý sa mi podarilo zahnať lexaurinom, tak možno sú to ešte dozvuky včerajška, neviem. Len ma to vždy trochu znervózni lebo celý týždeň mi bolo celkom fajn.

kubimatej
25. sep 2016

ahojte moje..hlásim sa po dlhšej dobe aj ja..trittico už konečne ako tak účinkuje a ja dokážem žiť aj na 100% 🙉 až pokiaľ nedostanem menzes..vtedy hrozné stavy :/ či už ťažké dýchanie, napínanie na zvracanie, chvenie a tras..aj teraz a potom tá moja smrtiaca nálada a strach zo smrti..a gynekologické vyšetrenia sú dobré.

bulica
25. sep 2016

Vidíte zabudlasom, aj ja som dnes dostala menzes, tak to bude možno aj tým 😣

evak12
25. sep 2016

@bulica ahoj,a ako dlho pred menzesom mozu trvat tie stavy?aj tyzden pred?dakujem

mm103
25. sep 2016

Kočky ja sa chcem opýtať keď máte úzkostné a depresívne stavy ťažko sa mi to vyslovuje ale máte aj vy také blbé myšlienky niekoho zabiť? potlačia to tie lieky?😥

domkaaaa
25. sep 2016

@timea179 ja odzajtra a tiez neurol dnes som si nedala a hroza stav 😢 Depka uzkost setko ... Keby dam neurol pomoze mi to aj na depresiu? Len by som lezala nic sa mi nechce na nic nemam chut

umabell
25. sep 2016

@mm103 ahoj ano.... Neboj sa sú to len myslienky aj na som to mala je to fuj... Mne lekarka povedala ze sa mam nad tým pousmial... Ako dlho berieS lieky.? To všetko prejde

umabell
25. sep 2016

@domkaaaa Domi ja som brala a beriem rivotril stale..panw bože kedy to už pochopis ze to zo začiatku treba... Ak tri krát denne! Aj pol roka...

mm103
25. sep 2016

@umabell beriem tretí deň a bojím sa že aby som malej čosi nespravila... Teraz po siedmich rokoch sa mi vrátila depresia spolu s panickou poruchou.mam paretin ráno a neurol... niekedy keď to na mňa príde sa az bojím....A hanbím sa...je to hrôza...

domkaaaa
25. sep 2016

@mm103 mavala som a ano potlacia vsetko neboj 😊

domkaaaa
25. sep 2016

@umabell umka uz mam v sebe 😊 Predpisal mi lekar 😊

domkaaaa
25. sep 2016

@umabell beriem 2 krat denne staci to?

domkaaaa
25. sep 2016

@mm103 pomaha ti neurol aj na depku???

mm103
25. sep 2016

@domkaaaa áno ukľudnuje ma.. beriem 0,5...mám 27,chcem ešte druhe dieťa a mám obavy či sa toho zbavím tak ako prvýkrát 😥 asi treba veriť

domkaaaa
25. sep 2016

Ja mam len 0,25 😢 Kolkokrat beries denne ja dva ... A ako sa to depka prejavuje? Jasne ze zbavis ja by som chcela prve dietatko no zatial sa mi neda s tymito stavmi
@mm103

kachita
25. sep 2016

@domkaaaa kolko mas rokov, domkaaa?

domkaaaa
25. sep 2016

@kachita 24 😊

mm103
25. sep 2016

@domkaaaa ja beriem 0,5 večer pretože ja nemôžem spávať v noci... depka no ja som skôr veľmi uzkostna,tras,tie myšlienky,plac,busenie srdca,pocit,ze to nezvládnem,ze zomriem.. diagnostiku mám relaps panickej uzkostnej poruchy.. keď som to mala prvýkrát bol to des.. vtedy som už bola v stave že som sa len knisala na posteli,nedokazala som fungovať... vtedy som moja užívala neurol 0,5 trikrát denne plus rispen mizarten a elify...do dvoch tt som bola vtedy fit... teraz som tiež začínala neurolom som myslela Že to dám len myšlienky silneli a v práci mi bolo stále na odpadnutie... nemohla som ísť sama nikde ani do obchodu tak som šla... najskôr mi predpísala Alventu z nej mi bolo hrozne zle a teraz mám ten paretin plus neurol...

kachita
25. sep 2016

@kubimatej menstruacia vzdy vedela rozhodit i mna, pomaha na nu i benzac, ale i tam to vzdy nejako len pretrpim

@evak12 ano, mala som zhorseny stav aj jeden tyzden pred ms
@mm103 ver mi. Nikdy malej ani nikomu neublizis. Su to myslienky, tzv. prezlecena uzkost. Skus ich prijat, nebojovat s nimi, oni stratia na sile a pride cas, ledy sa uuz nezjavia.

mm103
25. sep 2016

@kachita ďakujem si zlatá 😘

kachita
25. sep 2016

@mm103 tiez som si tym presla, ja uz nebojujem s liekmi, beriem to tak ze maju pomoct a vdaka nim moze byt kazdy den pekny. A dieta ss da vynosit i na AD. Kedysi som si svojou snahou byt cista a bez liekov akurat uhnala riadny kolaps. Nie, dakujem. Zivot je kratky, kadeco sa moze stat a ja tejto poruche/chorobe nedam minimalnu sancu na to, aby mi ukradla moj zivot.

ariadna08
25. sep 2016

@mm103 ahoj aj ja som mala tie myslienky, je to strasne ale fakt to prejde. Mna doktorka stale ubezpecovala, ze urcite nikomu neublizim. Liecim sa uz pol roka na generalizovanu uzkostnu poruchu. Po par tyzdnech liecby tie myslienky zacali slabnut, neboj sa este sa na nich aj zasmejes. Ale ja mam stale strach aby sa mi to nevratilo.
Ak prvy krat si mala tie myslienky ?

domkaaaa
25. sep 2016

@mm103 ja mam okrem uzkosti bohuzial aj depku aj nervozitu 😢 A odtajtra beriem nove lieky tak som zvedava ... A co dnes robkate?

mm103
25. sep 2016

@ariadna08 prvýkrát pred dvomi mesiacmi...ale snažila som sa to potláčať...

mm103
25. sep 2016

@domkaaaa neboj treba veriť určite ti zaberú treba asi vydržať je to otrasny pocit keď je človeku zle.. našťastie ja som každému môjmu blízkemu o tom povedala a teraz je u mňa Svokra,chodi ku mne mamina a musím veľa veľa rozprávať aby som zabudla alebo počúvať hudbu čítať knihu...

mm103
25. sep 2016

@kachita určite áno je to hrozné tie stavy kedy nevieš kam a čo sa s tebou robí 😔

domkaaaa
25. sep 2016

@mm103 aj u mna o tom vedia a vsetci ma podporuju ❤️ Aj ja ked som s niekym mi je omnoho lepsie len niekey mam zasa stav byt radsej sama 😢 Neviem vselijak sa mi to strieda