Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
7. nov 2010

Ahojte dievcence 🙂
@janulkama
@filipal
@svija
Tak idem sa aj ja zapojit do debaty 🙂 Ja mam asi 5 den zvysenu davku sertralinu na 50mg a musim povedat,ze sa citim fajn,no asi 3 dni som bola stale unavena,ale teraz je to uz v pohode.A ja odkedy beriem ten sertralin,tak som taka pokojnejsia,nerozhadze ma vsetko... @janulkama mala by si zavolat alebo zajst ku dr a povedat jej to co si pisala tu...

janulkama
7. nov 2010

@lucinka0921 vieš aký mám strach,že mi povie,že by som nemala byť s malým?? ☹ ☹

lucinka0921
7. nov 2010

@janulkama A preco by ti mala povedat,ze by si nemala byt s malym???

filipal
7. nov 2010

@svija 🙂 gratulujem, ze tak sikovne vysadzas....aj mne sa tak dari...nepises na ako dlho ides prec. ked sa vratis, urcite nam napis.

@janulkama ty sa netrap! urcite ti liecba zaberie, len bude musiet najst spravny liek. to nie je ziadna tragedia, ze ti treba trosku pohladat....ved uvidis, co ti lekarka povie. mozno si zacnes zvykat teraz na novy liek (zabudla som ako sa vola je na predchadzajucej strane) tusim ho berie @hroska. preco by si nemohla byt s malym? pristim ta, vsak psychozu.....neboj. skor ta zneistila teraz ta vymena liekov. davku si mala dost malu, ja som brala 150 mg sertralinu...
k inemu lekarovi by si nechcela skusit?

@lucinka0921 to mas este stale dost nizku davku. super, ze ti je lepsie. 🙂

janulkama
7. nov 2010

@lucinka0921 ja neviem,začínam byť voči nemu taká agresívna chvílkami,keď začne plakať a vydobíjať si to svoje,nemám vobec trpezlivosť...vždy mu dám na zadoka pošlem do izby...ja toto musím rýchlo vyriešiť,inak to nejde takto ďalej...

Inak takú zvláštnu otázku Vám dám...Myslíte si,že by som môj celkový psychický stav mohla zlepšiť,keď s MM budem spávať??Ja mám popôrode strach,že otehotnem a vôbec ma to neláka a naspávame spolu,ak tak raz za 2 mesiace...ja viem,že je to málo,ale antikoncepciu som nezniesla a ochrana mi spôsobila len problémy po ženskej stránke...Ja som teraz dovolala s mojou mamou a tá tvrdí,že aj to by mi mohlo pomôcť,vraj budem kludnejšia a postupne si na sex zvyknem a už ho odmietať nebudem....

janulkama
7. nov 2010

@filipal uvidím,povedala mi,že do 2 týždňov by mi mal tento nový liek pomôcť,lebo som predtým už brala vyše 3 týždňov ten sertralin...Potom mám prísť,ak sa mi nepolepší,zmení mi zasa lieky...Nad novým lekárom už uvažujem,ešte uvidím,ako to pôjde s týmto cipralexom..nechcem to hodiť hneď za hlavu,musím to vydržať,ja viem,ale začína to byť ťažšie než som si myslela ☹
Musím bojovať,len neviem ako začať....

lucinka0921
7. nov 2010

@filipal ano viem,ze mam este nizku davku,teraz mi zvysila na 50mg a o cca mesiac mi zvysi na 100mg a ze to by som uz potom mala fungovat normalne... A co tebe vlastne je?Ty mas klasicku depresiu alebo co?
@janulkama a ked si brala sertralin tak si nebola taka na maleho?A s tym sexom,podla mna by si to mala skusit.Ja sice odkedy beriem AD tak moja chut na sex rapidne upadla,ale tak 2-3 krat do mesiaca ho mam.A musim povedat,ze ja som potm par dni taka kludna,vesela 😀 😀 😀 Skus mozno sa ti to zapaci.A vsak nemas sa coho bat,ked si budete davat pozor.Ja antikoncepciu neberiem ani som nikdy nebrala a ani ochranu nepouzivame a este som neotehotnela...A teraz by som ani nechcela,kedze beriem AD... A nemas chut na sex,tak si pustite s manzelom nejaku motivaciu a mozno prides hned na chut...

janulkama
7. nov 2010

@lucinka0921 taká som začala byť posledné 2 týždne,čo mi jeho správanie začalo vadiť...ale odteraz sa posnažím riešiť v klude...musím,malého milujem a verím,že aj on bude lepší,keď ja nebudem nervózna...

janulkama
7. nov 2010

a za ten sex,mne vadí,že už vždy musím začať ja!!!Už som mu to minimálne 5 krát povedala,prečo čaká iba na mňa,kedy začnem...

savanna
7. nov 2010

@janulkama neboj sa, na psychiatriu ta len tak nezavru 😕 Ved keby kazdeho s panickou poruchou chceli zavriet na psychiatriu, na vazne pripady by im ani nezostalo miesto 😅 Myslim, ze je to skor sucastou tvojej uzkosti, my uzkostni ludia si dokazeme vytvarat taketo katastroficke scenare a potom sa tym donekonecna trapit. V akom zmysle si agresivna? Kazdy je niekedy nervozny, za to ti este syna nikto nevezme. A 4. den na AD to je prave cas, ked sa ukazuju vsetky vedlajsie ucinky, aj nervozita 😉 To musis vydrzat a bude lepsie. Myslim, ze je lepsie byt zo zaciatku na polke, ako ti povedala doktorka, aby si organizmus zvykol. A potom ked zvysis, organizmus si opat bude zvykat na vyssiu davku a docasne sa ti stav moze opat zhorsit. To je uplne normalny priebeh a moze trvat aj 2-3 tyzdne, kym sa ti polepsi. Ale je to vsetko len docasne a potom ti bude zase lepsie.

lucinka0921
7. nov 2010

@janulkama No vsak maly citi,ze si nervozna,tak je aj on... Skus byt kludnejsia a uvidis aj maly bude v pohode... A s tym sexom,tak to ti nezavidim,to by som asi ani ja chut nemala... Ja mam to stastie,ze moj priatel stale do mna supe 😀 ale toleruje,ked nemam chut.A tvojmu manzelovi nevadi,ze ma tak malo sexu?

janulkama
7. nov 2010

no asi mi zabral xanax,lebo mám pocit,že to určite zvládnem...jaj,len aby som sa takto cítila aj ráno...
Dievčatá,veľmi mi pomáhate,upokojili ma aj Vaša povzbudivé slová...určite sa mi to zlepší...ja dúfam,že pokial to príde u Vás budem mať stále takú oporu.ĎAKUJEM♥

auburn
7. nov 2010

@janulkama nepomohlo by ti, okrem ineho co ti tu dievcence radia, aj aby niekto iny sa venoval malemu teraz ked sa necitis dobre, napriklad nech sa mu venuje viac manzel ked je doma a ty sa zamestnavaj niecim inym, aby si nemyslela na seba, napr.mne pomohlo upratovanie a triedenie veci...
Ta nervozita voci malemu je v tvojom stave by som povedala na mieste, tiez ked sa mi zhorsil stav, deti mi vadili, krik, ked nieco chceli, bola som z nich nervozna, kricala som... a aj som to povedala psychiatr., brala to normalne, tak sa neboj, pories s lekarkou svoj stav, skus jej zavolat, preber s nou z coho mohlo nastat to zhorsenie tvojho stavu, vobec nemysli na to ze ta posle niekam na psychiatriu lezat, neviem uz co z toho co som na sebe v tomto stave skusala pomohlo, ale opakovala som si aj v duchu dookola, SOM POKOJNA, VO MNE AJ OKOLO MNA JE VSETKO V PORIADKU, SOM POKOJNA, VSETKO JE V PORIADKU....
Co sa tyka sexu, za seba mozem povedat ze u mna je teraz odkedy som na AD totalna nechut, nemienim sa do niecoho silit, pritulit sa to ano, muz to zatial znasa, tak uvidime ako casom.. ale urcite by som sa na tvojom mieste do nicoho nenutila.

Inak tiez teraz prezivam nie moc prijemne dni, u dcerky sa znova objavili tazkosti, vo stvrtok sme behali po vysetreniach a v piatok skoncila v krajskej nemocnici kvoli vysetreniam, ktore sa mensim detom robia tam. Prva reakcia bola u mna panika- prislo mi zle, ze zas nemocnica, co teraz ako to zvladnem v tomto stave. Mama sa ponukla ze pojde miesto mna, tak som sa upokojila, potom na druhy den ked sme ich zaviezli, som mala pochybnosti zas ako to bez malej zvladnem, co som to urobila ze som s nou neostala, to bolo asi horsie ako keby som bola pri nej(ma 3,5r.a este som bez nej nebola), preplakala som takmer cely den, boleli ma ruky, nohy od unavy... nakoniec ked som videla ze mala aj mama to v pohode zvladaju, tak som sa vcera uz nejak upokojila a dnes je uz lepsie
Uvidime este ake vysledky prinesu vysetrenia v najblizsich dnoch, len dufam ze to nebude nic vaznejsie ako ma.

daniela1974
7. nov 2010

@marika1977 Ahoj Marika. Co sa stalo? Sama neviem. Vyhodila som si lieky tak som dostala abstak. A kruty. Stale som si vravela ako to tento krat znova zvladnem, tak ako prvy krat, ale figu. Dost som si prestudovala o AD a tehotenstve, vo vseobecnosti je velmi zla osveta o brani liekov v tehu.Vsade sa docitas len cistu informaciu ZIADNE LIEKY ale co tie zeny co su skutocne chore? Nemaju mat deti? Ja uz na tie stranky ako tehotestvo.academy a pod ani nechodim, lebo tam citas len Zdrz sa kavy, proste si ju odopri. Zdrz sa liekov, ved sa tes na dieta. Ono to ale nie je take lahke, kto mal skutocnu depresiu vie, ze pevna vola Ti je na dve veci. Ono to nevylieci vylet do IKEI. Akurat Ti to sposobi to, ze do tej IKEI 2 roky nepojdes, lebo Ti to bude pripominat.

lucinka0921
7. nov 2010

@janulkama neboj aj rano budes v pohode.Nemusis sa bat,mi to vieme pochopit a aj podporit,lebo pre nas je to velmi dolezite....Aj mna ste velmi podporili a musim povedat,ze aj pomohli... Ja som tiez kazdej z velmi vdacna...Keby nie vas,tak mozno este stale by som sa neodhodlala zmenit dr......

janulkama
7. nov 2010

@auburn moj malý bol často v nemocnici a vtedy mi to začalo...naposledy som bolo s ním v nemocnici v júli a tam som o desiatej večer skolabovala,lebo mu museli vymeniť kanylu ,vtedy ma vymenila moja mama,prišla v noci a mňa muž zobral domov sa vyspať...nenávidím nemocnice a všetko okolo tokho,malý iba keď zakašle,tak už som v strehu...už mi povedali,že si to robím sama,že som precitlivelá,ale ako som nemala byť,keď moje vlastne dieťa leží 41 teplote štyri dni,napichali ho kortikoidami,aby mu ju zrazili a podobne...strašné spomienky...
Vám držím palečky moja♥

Budem sa snažiť byť pokojná,asi to bude zmenou Ad,zasa od začiatku,lekárka mi slúbila,že do 2 týždňov to bude dobré

janulkama
7. nov 2010

@savanna tak tú psychiatriu som už hodila za hlavu...mám ju nejakú už domotanú,to z tích blbých myšlienok,ktoré musím okamžite hodiť za hlavu... 😉

daniela1974
7. nov 2010

@janulkama Uvidime ako bude, ale uz neverim, ze to zvladnem bez liekov. Mozno si ich budem davat kazdy druhy den. Ja som druhe tehotenstvo aj kojila s AD, dala som si zavolat psychiatricke konzilium v porodnici, lebo lekari na mna vrestali a hlavne sestry, to bolo najlepsie, ze sestry, asi 20 rocne, mali pocit, ze maju strasne skusenosti, tie boli mudre, ze to sa nesmie v ziadnom pripade, tak som sa nastvala, muselo dojst ku konziliu a nasli liek, pri ktorom som mohla kojit. A zrazu to islo.
Asi tak ako po prvom porode som nemohla pit hroznovy drus, pri druhom som musela, pri prvom som nesmela pouzivat dudel, pri druhom mi dieta priniesli s nejakym cudzim dudlom, pri prvom som sa musela prechazdat po 6 hodinach pri druhom mi vynadali naco vstavam, ja viem, ze veda ide dopredu... ale ... Ked raz nesmiem kysle pit, naco mi preboha dali na obed kapustnicu??? Som odbocila od temy.

janulkama
7. nov 2010

@daniela1974 ty sama seba poznáš,tak uvidíš,čo budeš potrebovať...a gratulujem k drobčekovi v brušku:o))

daniela1974
7. nov 2010

@janulkama Jeeeej dakujem, tusim si prva kto mi gratuluje a tesi sa. Mam pocit, ze tretie dieta nikto v rodine akosi neberie.
Esteze ja som taka milujuca matka, ze sa tesim aj keby som mala desat deti.
Mozno ked mi zacne rast brucho to zacnu inak brat.

janulkama
7. nov 2010

@daniela1974 😀 😀 😀 až sa mi úsmev na tvári vyčaril...teším sa s Tebou...

janulkama
7. nov 2010

no pre mňa pokročila hodina,už mi je lepšie aj vďaka Vám...dobrú nôcku:o)))) Zajtra sa vidíme,mám návštevu u psychológa tak uvidím ako bude....papa

radulinka00
8. nov 2010

@janulkama Neboj se, je to jenom začátek musíš vydržet, já beru něco podobného a pomohlo mi to, ale první týden se mi jakoby zhoršila úzkost, je to prý normální. Beru ad 3 měsíce a přes den se cítím normálně, ale pořád mám problém se spánkem, že nemůžu usnout, tak beru ještě ad i na noc půlku tablety, ty spíš dobře? Ten Cipralex je opravdu dobrý, bere ho spoustu lidí. Tak vydrž pa.

filipal
8. nov 2010

@lucinka0921 ja som mala uzkostne stavy, ale uz som ok.....ale nechcela som prilis skoro vysadzovat, aby sa mi nevratili.
dievcata, uz dlho tu nikto nespomenul, ako pomaha relaxacia, jogove (alebo relaxacne) cvicenia.
@auburn ako aj ty pises....opakovat si stale dokola upokojujuce formulky. aj pan Chudik nahovoril psychobalzam, da sa kupit na CD.
sexu by som sa nebranila, 😉 uvolnuje, zblizuje a pod.....ale
@janulkama antikoncepciu by som nepodcenovala. vies, ak si teraz v horsom psychickom stave nahodne tehotenstvo by ti neprospelo....

janulkama
8. nov 2010

@filipal pred otehotnením som antikoncepciu brala,ale po pôrode neviem čo sa stalo mi nesadla žiadna anikoncepcia,bolo mi z nej zle a podobne,takže mi ju vysadili...preto ju neberiem,inak by som ju brala...Ja sa bojím otehotnieť,nechcem už zažiť taký pôrod,keby mi povedali,že budem rodiť ako predtým,tak sa asi zbláznim 😒

janulkama
8. nov 2010

@radulinka00 ja viem,že to musím vydržať,aj vydržím,len chvílkami na mňa prídu také stavy,že mám pocit,že to nezvládnem...asi to patrí k tomu,čo už ☹

filipal
8. nov 2010

@janulkama snad len nejaku inu metodu..... 😉

janulkama
8. nov 2010

@filipal za tú j´gu,tak ma tu v Malackách nahnevali...chcela som tam ísť,lebo je to jediná jóga na okolí a oni,že som si mala dať prihlášku a už ďalších členov neberú...tak si môžem ísť akurát tak pískať
existuje aj iná varianta,ale to zas MM krúti nosom...ale určite sa s ním nejak dohodnem,veď ak chce aj on,musí sa troška prispôsobiť 😉

lucinka0921
8. nov 2010

@filipal A za ako dlho si sa dala do poriadku?A ked si mala tiez uzkostne stavy tak si fungovala "normalne",teda robila si bezne veci,ako nakup a tak,teda chodievala si vsade?

filipal
8. nov 2010

@lucinka0921 veru nie....sedela som u nasich. bala som sa aj zostat sama. najhorsie stavy som mala v lete. boli prazdniny a vtedy ja mam v robote klud, tak som to zvladla...a do jesene mi lieky zabrali. AD som brala rok - cely rok od stabilizovania az po zaciatok znozovania davky....cize celkove aj rok a pol...