Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timea179
15. máj 2014

@anina63 dnes som aj cestovala po nebezpecnom useku ale v zdravi som docestovala.... 😀 takze som ani velmi nevnimala moju diagnozu 😀 aaa dufam ze zajtra bude stupen 6 😀

timea179
15. máj 2014

dnes ste tu v podstate nikto nebol okrem mna??? to ste sa vsetci vonku slnili??? 😀

timea179
15. máj 2014

a zistila som ze pisem ako talian 😀

anina63
15. máj 2014

@timea179 Ahoj 😀 😀 😀 mna ešte len čaká v noci cestovanie,tak dúfam,že to bude v pohode.Vidíš,čím vyšší stupen,tým lepšie 😀 😎 Práve,že dnes to tu malo žiť,lebo vonku brrrrrr.......

mirulka147
16. máj 2014

Ahojte žienky tak ako sa mate v tomto upršanom počasí ?Beriem štvrty den AD idem den po dni pomali ,do obeda bol muž so mno tak mi bolo lepšie .Už tolko nevyplakuvam aj nalada sa zlepsuje podla MM ,deti pomahaju a ja odychujem .Len škoda že je tak mrzko vonku lebo drobec sa doma nudi a len vymyšla aj mne by prospela prechádzka no ešte hlasia zle počasie .Aspon ma nemrzi že sa mi neda isť na zahradu ved ta tiež neutečie a všetko dosadim ked bude lepšie 😉 Pozdravujem spolutrpitelky 🙂

timea179
16. máj 2014

@anina63 ty nepracujes?? 😀

mimok
16. máj 2014

@lenka00 diazepam si viem dat len stvrtku rano, ked som sama s malou, inak ked som s niekym tak to je v pohode. O vysadzani mi doktor nic nehovoril, tak myslim ze to budem mat stale. Teraz ma skor trapi zaludok

esselte
16. máj 2014

baby , aj u vás je také hnusné počasie, už sa konečne vyčasuje, chvalabobu, lebo zajtra idem na svadbu, dúfam, že mi bude dobre, ale samozrejme, že aj lieky idú so mnou, ak by niečo, a čo vy? Ako sa držíte? Ja ináč celkom fajn, beriem stále pareti, rivotril a na noc xanax ako predtým, teraz je ok, ale radšej nepredbieham, lebo zajtra mi bude zle, ja nesmiem chváliť, potom sa to hneď zhorší

timea179
16. máj 2014

@esselte u nas je slniecko aj ked len take male 🙂 ja som sa ani nechvalila radsej ze mi je super a aj tak sa to trochu pokazilo.....

anina63
16. máj 2014

@timea179 Ahoj,mám voľnooooo 🙂 ,relaxujem lebo prší a čítam.Ojavila som na nete včera knihu život po živote,tak som si večer čítala a to boli sny 😀

timea179
16. máj 2014

@anina63 ja som knihu naposledy citala na zakladnej 😀 co myslis,???mozem byt vkuse unavena aj z toho ze mam total stuhnutu chrbticu?? uz aj hlava ma pobolieva a aj oci.....do kelu.... 😀

esselte
16. máj 2014

@timea179 presne aj u mňa sa to pokazí, ak poviem, že je už fajn a strašne priberám od tých liekov, musím už začať držať diétu, ale až po zajtrajšej svadbe

esselte
16. máj 2014

@anina63 aká je to kniha?ja som to ešte nečítala

anina63
16. máj 2014

@timea179 Timi,pri našich stavoch je snád každý kúsok tela niečím aspon v mysly zasiahnutý......aj ked výsledky po vyšetreniach sú ok. Stuhnutá chrbtica,zastrené videnie,bolesti svalov a pod.

anina63
16. máj 2014

@esselte včera som našla na jednom fore ako sa jedna kočka pýtala psychol.čo má robiť,lebo sa veľmi bojí,že zomrie a čo ju čaká po smrti a tak....odporúčal jej prečítať si túto knihu. Esselte a kočky,ked niekedy čítam za sebou,tak zistím,že som popísala s chybami napr.mysly má byť i na konci,ale v tej rýchlosti to niekedy neustriehnem,tak si nemyslite,že neovládam pravopis 😀 ale stáva sa 🙂 starnem 😀 😀 😀

3009
16. máj 2014

@esselte aj ja priberám, lebo mi strašne začalo chutiť jesť i keď lekárka hovorila, že to od liekov nie je, ale myslím, že ak sa trocha psychika ukľudní, tak telo si pýta jesť. Ja si robím veľké porcie šalátu zo zeleniny a pojedám s jogurtom a grahamovým pečivom, aby som žalúdok akosi oklamala. Ale dnes aj včera ma chytila chuť na sladké, aj som si dala, ale som si povedala, že dosť. Aj mňa na budúci týždeň čaká účasť na svadbe, takže to bude ťažké. Aspoň som niečo pre seba urobila, že chodím denne min. 2 hod. na prechádzky so psom, však preto som si ho aj zobrala z útulku. Samozrejme ak neleje a nejde nás odfúknuť. Som rada, že sa cítim už natoľko fajn, že to zvládam, lebo pred mesiacom by som to ešte nezvládla. Príjemný víkend všetkým.

lenka_21
16. máj 2014

Baby, ak mate chut na sladke odporucam zmiesat banan s avokadom (zrelym) a pridat 100% kakao...mozete sa prejedat, je to zdrava alternativa 😀 😀 😀

anina63
17. máj 2014

Zdravím kočky,dnes doobeda som pri varení počúvala kázne knaza Kuffu......nebola som "sama" 🙂 a počula som veľa pekných myšlienok.....tiež dobrá terapia.Pekný den 🙂

mirulka147
17. máj 2014

Ahojte ako sa dnes mate ,mne je dnes dako nafigu .Do toho toto upršane počasie nachvilu prestalo tak som obliekla drobca že sa aspon po pred bytovku prejdeme.A kym som ho doobliekala tak znova začalo pršať no na poražku .Ešte ma k tomu celi den bolia nohy ,už nech je lepšie .

babetkomoje
17. máj 2014

@lenka3330 no o o su obdobia kedy sa to da zvladat aj bez liekov. Musime proste zmenit myslenie aj ked je to tazke ale to jedine skutocne zabera....

babetkomoje
17. máj 2014

@mimok ahoj, neboj nikdy nic neurobis a nikomu neublizis. X krat som sa na to pytala psychiatra a on ma ubezpecoval nech sa nebojim ze to tak ma kopec ludi tieto vtierave myslinky ale nikto ich este nezrealizoval. Dokonca mi povedal aj praktiku ako tym myslienkam zabranit... Spomen si na svoju najhorsiu myslienku. Ja som napriklad mala myslienku ze zabijem seba alebo priatela nozom. Tak mi lekar kazal vziat noz a drzat ho prilozeny pri krku.... A cakat v tej situacii az kym ta prestane bavit a ty si budes 100% ista ze to skratka nechces urobit. Opakuj to aj kazdy den. Ja som to skusala dovtedy az kym ma to nepreslo uplne a uz sa mi ani nechcelo to skusat lebo sa mi to zdalo totalne bezpredmetne....

mimok
18. máj 2014

Ahojte dievcence. Ako sa dnes mate? Ja tak akosi divne. Citim take tlaky v hlave a cele telo take napate a unavu citim. Uz neviem ci je to psychika alebo pocasie.

dewyn
18. máj 2014

@mimok ja sa necitim dobre uz cely tyzden. pocasie, bol velmi intezivny a silny spln. no a tento vikend mam tiez tlaky v hlave a uzkosti. podla mna pocasie a psychika spolu.

adnil1927
18. máj 2014

Ahojte, potrebujem surne radu,vysadila som postupne antidepresiva vcera, uzivala som uz najnizsiu davku, avsak citim akysi nepokoj a prehana ma, mozu to byt vedlajsie ucinky z vysadenia, predsa som brala AD rok a pol a posledne tri mesiace som mala tu najnizsiu davku a vsetko bolo ok, az na vcerajsok a dnes.Prosim poradte, lebo sa zblaznim ☹

3009
18. máj 2014

@adnil1927 pravdepodobne sú to abstinenčné príznaky z vysadenia AD. Počkaj 1-2 dni, ak to neprejde, tak zavolaj psych., nech ti predpíše nejaké neuroleptikum napr. Tiapridal, ktorý je určený na tento účel - na odstraňovanie abstinenčných príznakov z vysadzovania AD alebo benzodiazepínov. Dlho nečakaj!

adnil1927
18. máj 2014

@3009 Ďakujem, uvidím ako mi bude zajtra, ak zle tak hneď idem za psychiatrom.

mmama
18. máj 2014

Aj vy sa citite zle ked ste nachladnut alebo mate chripku?

esselte
18. máj 2014

ahoj, na svadbe bolo super, perfektne som sa zabavila, hoci môj muž netancuje, nevesta bola krásna, hudba a jedlo super, normálne som to vydržala trocha divný pocit, kým sa všetko nerozbehlo a potom už fajn, aj ráno to bolo ok, tak dúfam, že sa to nepokazí

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helen4
18. máj 2014

ahojte ženičky,..som tu nová a chcem sa opýtať či niektorá z vás užíva alebo užívala AD solakcit?,..dakujem 🙂 Helka