Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
26. apr 2016

@janka_banka ahoj. dakujem za odpoved. A aku davku beries? Nebolo ti zle od zaludka na zaciatku? asi si to uz ani nepamatas 10rokov je dlha doba. ..ak mozem napisem ti IP. 😉

babika1234
26. apr 2016

Nie nebieriem alventu iba sme ju skusili s doktorkou ,mam arketis no.presne ako si to napisala ked sa ukludnis chuti ti atd so sexom som nemala problem nie! teraz partnera nemam tak neviem haha ale ked bol vsetko bolo ok ...su tu dievcata co beru alventu urcite ti poradia mne bolo zle velmi zle od nej

apolka77
26. apr 2016

@babika1234 a ako dlho si ju vydrzala brat? tu alventu?
a ako dlho uz beries arketis? z neho ti nebolo zle? lebo mne na zaciatku sa z neho neskutocne tocila hlava, hlavne ked som si lahla krutila sa so mnou cela izba..ale trvalo to iba tyzden si pamatam...na neho som si tiez dlho zvykala asi 2 mesiace. tak zas ma caka tato neprijemna tortura.

evak12
26. apr 2016

ahojte,dievcata,chcem sa vas spytat,aj vy ste mali take stavy,ze sa vam vobec nic nechcelo?nebavilo?nevedeli ste sa do nicoho donutit?

3009
26. apr 2016

@evak12 ak ešte pretrváva depresia alebo úzkosti, tak sú to bežné javy aké popisuješ. Neboj sa ak budeš úplne stabilizovaná všetko sa vráti do normálu - budeš mať chuť aj robiť, zaujímať sa o veci naokolo atď. Treba na to čas.

babika1234
26. apr 2016

@evak12 ano mam podobne stavy

babika1234
26. apr 2016

@apolka77 Jeden den som vydrzala brat alventu bolo mi zle zle zle nakolko antidepresiva poznam z tejto tabletky neviem to opisat myslela som ze vyskocim z koze bolo mi vsetko ..No nie netoči sa mi hlava z Arketisu tebe ano ?nemas nieco s tlakom ?

apolka77
26. apr 2016

@babika1234 ta hlava sa mi tocila prve tyzdne kym som si na arketis zvykla, potom to prestalo...ale dobre som sa citila az po 2mesiacoch..aj neskor..strasne dlhaaaa doba, pritom dr. vravela ze za 3tyzdne by to malo zabrat..nehrozilo ale potom mi bolo fajn cele 2roky okrem teda toho co som spominala priberanie a nulove vzrusenie...

apolka77
26. apr 2016

@evak12 ano mam to iste, ale to je unava z neustaleho stresu.

eliska1986
26. apr 2016

Ahojte užívali ste niektorá sulpirid?mali ste nežiadúce účinky že sa vám spustilo mlieko?Dakujem za odpoved

helga170
27. apr 2016

Držím palce. A nezabudnite, že je dôležitá strava a hlavne pohyb a fyzická námaha. Neseďte zbytočne pri televízii a myslite pozitívne.

babika1234
27. apr 2016

Eeeej baby mame tu best pocasie drzim palce a prajem pozitivny den ...

bernusha
27. apr 2016

@eliska1986 Dobry den ..ano

eliska1986
27. apr 2016

@bernusha Ddobry vecer co robit v takomto pripade?mozem prestat uzivat tento liek?ako ste to riesili vy?

bernusha
28. apr 2016

@eliska1986 ..jasne,ja som ho ihned prestala..lebo som hormonalne velmi rozhadzana...mlieko,menstruacne problemy....vymenil mi za druhe

eliska13
28. apr 2016

@janka_banka Ahojte vsetky🙂takto som bola ja vychovavana ako vo vaticke a pozoor, aby sa nic nahodou nestalo.Velmi si davam pozor, aby som sa tak nespravala k dietatu aj ja.Ako sa mate co nove? Boli sme chori cela rodina bezna viroza no som z nej uplne vystavena.Janka chodite s muzom na terapie?idem pocitat vsetky prispevky.Niekto sa pytal na sex zivot s paretinom ja som brala Seroxat a vsetko ok🙂

domkaaaa
28. apr 2016

Ja pri alvente nemam so sexom vobec problemy 🙂 🙂 pri inych ad sa mi nechcelo

janka_banka
28. apr 2016

@eliska13 AHOJTEEEE ....no ja sa mám momentálne hore-dole, začala som chodiť na terapie každý týždeň 2x a je to riadna makačka, lebo som rozhádzaná a ešte aj domácnosť,robota, menzes,decká choré ... jaaaaj potom sa človek pýta,že či takto som si vlastne predstavovala život ... ono keď dlho nie je dobre, tak mám potom fakt mindráky a rozprávam to mužovi a ten chudák je z toho na nervy 🙂 ... ale inak aj on začal chodiť na terapie, aby sa trošku snažil pochopiť moje potreby, moju chorobu a pod. ... ale dievčatá čo sa týka toho sexu ... ja mám taký big problém ... prečo mňa môj muž nevrzušuje??? Ja to nechápem, ale vlastne od začiatku od nášho vzťahu to bolo také, vždy som si hovorila, že to je mojou chorobou, ale potom prečo ma vzrušujú niektorý iní muži? Ja ľúbim svojho muža, ale proste nie je tam vášen... čo sa tým dá robiť??? Niekedy sa bojím, že nejakému neodolám a potom to ako rozchodím ... ďakujem za rady dievčatá a prajem pekný dník moje zlaté 🙂

janka_banka
28. apr 2016

@eliska1986 ja som mala pri Sulpiride presne tento istý problém, brala som ho každý deň, menzes nikde a keď mi urobili test na prolaktín -hormón na tvorbu mlieka,skoro sme odpadli, z hodnoty 20 na 200 stále mlieko ...potom sme znížili dávku na 3xtýždenne a kleslo to na 13 hodnotu ... naozaj tento liek rozhadzuje hormonálny systém ... bacha nato !!! a to by každá lekárka mala nato pacientku upovedomiť, že môže nastať takáto komplikácia, lebo je to nepríjemné .... mne aj srdce bilo a bola som ako duracellka 🙂

eliska13
28. apr 2016

@janka_banka vies raz som citala nejaky psychologicky clanok o vasni sexe vztahoch a tam bolo, ze vasen sa pominie a zostane laska, po rokoch v manzelstve uz asi len kamaratstvo🙂)vasen uz zazijeme len v bocakoch berte ma s nadhladom:x
Ale bola si do muza zalubena nie? Motyle v bruchu tesila si sa nanho....
Zacala som si kupovat novy casopis fit styl v terajsom cisle je krasne popisane ako funguje chemia v novom vztahu dopamin je hore serotonin...velmi ptaktickym sposobom je napisane ako laska dokaze divy a ludia su v ruzovych oblakoch nespia chudnu...
Janka mame krizu stredneho veku co uz...aj horsie to moze byt.

janka_banka
28. apr 2016

@eliska13 juuuj Eliška zlatá si ma pobavila 🙂 ... asi máš pravdu, že mám krízu stredného veku 🙂 ... ale ja som taký snílek ...a čo sa týka toho manžela, ja som pri ňom nikdy nemala také to šteklenie v bruchu, ja som ho mala skôr rada ako človeka, on je hrooozne dobrý, dobrý otec a aj teraz vidím ako sa snaží starať o mňa, i keď mám pocit, že odo mňa uteká keď mi je zle, ale je tiež pravda, že niekedy je s nami kríž, že si sami nevieme pomôcť a chceme to od druhého ... a preto by som chcela zažiť ten pocit toho šteklenia ... ja som sa vydala v 19-tich a stále mám pocit akoby som prešvihla nejaké obdobie svojho života, takú bestarostnosť ... lietať zamilovane v oblakoch...juuuj čo by som zato dala a potom príde bum realita...ale aj realita sa dá spraviť krásnou, ja viem ... ja keď budem čítať všetky tie veci, ja ich poznám, ale čo som už dilino niekedy ??? 🙂 Neviem rozkázať svojim citom .... dievčatá buchnite ma niečím už po hlave 🙂 ...

domkaaaa
28. apr 2016

Babenky stalo sa vam niekedy ze pride taka uzkost ze sa vaam chce plakat a vy neviete preco?

domkaaaa
28. apr 2016

@domkaaaa zasa mam uzkost ze co sa to so mnou deje :/

charity
28. apr 2016

Histamínová intolerancia dokáže vyvolať pocit depresie, nespavosť, úzkostné poruchy, panické ataky, sebevražedné tendencie, podráždenosť, únavu,... a zhodou náhod na ňu zaberajú antidepresíva. Takže Vám odporúčam dať sa u imunológa otestovať, či nemáte v skutočnosti "len" histamínovú intoleranciu a zmeny nálad prichádzajú v závislosti od toho, čo ste v poslednej dobe jedli...
Ak áno, stačí zmeniť jedálniček a budete fit aj bez liekov.

apolka77
28. apr 2016

@eliska13 no to je sranda, lebo ja som brala paroxetin 2roky a s tym sexom problem bol...ako chut bola, ale neschopnost vzrusit sa to ma ubijalo....no na kazdeho to ma iny vlpyv..

@janka_banka
@domkaaaa
@babika1234
dievcata,
ja mam hroznu dilemu ci zacat brat znova AD. Ci to predsa len nezvladnem cez terapiu...ako bola som rozhodnuta, ze zacnem,ale ked si predstavim ake to je svinstvo o ktorom ani psychiater ci iny odbornici nevedia na akom principe to funguje, tak to ma nesmierne odradza. Arketis uz mam doma, no naozaj neviem...

domkaaaa
28. apr 2016

Baby pri navyseni Ad sa stav trochu pohorsi ci by sa nemal? Alebo ste kazda braala ten ukludnovak?

ametyst123
28. apr 2016

@janka_banka Ahojky Janka, tak môžeš mať pocit, že ked sa v 19-tich vydáš, že si akoby niečo zmeškala.... ale nemusí to tak byť... práve preto si to myslíš, lebo si na svojho manžela natrafila hned, a ako píšeš je to dobrý človek, a stará sa o deti a o Teba, čo azda chceš zlého chlapa?..... Ver tomu, že po svete ich chodí teda kopa, a Ty máš doma dobrého chlapa, síce šteklenie v bruchu nemáš, ale je fakt pre Teba také podstatné?..... Vieš koľko dievčat a žien plných ideálov a ideálnom mužovi, so šteklením brucha,..... 😖 nakoniec skončili s deťmi, ktoré ani nechceli, a chlapi ich nechali, a o decku ani netušia.....? Ja neviem, ale ja som bola taký doslovne "domased".... mna absolutne práveže nelákalo chodiť vonku, iba fakt málokedy s kamoškami.... a ja som si zase myslela, že si chlapa vôbec nenájdem...... a dokonca som si ani chlapa doslovne nehľadala... nechala som to voľne.... "plávať".. povedala som si, že ked príde, tak príde, ak nie, tak nie,..... nemala som ten pocit, že som niečo zmeškala..... a nakoniec som v 26 išla prvýkrát na rande... s chlapcom, ktorý sa mi páčil už dávnejšie.... a ako som sa neskôr dozvedela, aj ja jemu, a konečne mal odvahu sa ku mne ozvať.... tak sme šli na rande.... a po roku a pol sme sa vzali..... 😵 .... Nemusíš mať pocit, že si niečo zmeškala, čo si zmeškala, ? chodenie po baroch, balenie kopy cudzích chlapov na jednu noc, "blynkanie", po zlom alkohole, alebo Ti chýbalo vybúriť sa, alebo nedajbože drogy....? Ver mi, že si nezmeškala nič, a všetko sa deje z nejakého dôvodu, a všetko má byť tak, ako je,.... aj ked máš niekedy pocit, že nie je...... Mne osobne nechýbalo ani chodenie po baroch, chodiť s kopou chlapov, alebo nedajbože nejaké svinstvá brať..... a nemám absolútne pocit, že som niečo zmeškala.... som rada, že mám manžela, ktorý je mám taký pocit, asi vernou kopiou toho Tvojho... 🙂 lebo je to fakt dobrý muž, postará sa o deti, o mna, o domácnosť... a ako píšeš, ked mi je zle,.... zo začiatku mi pomáhal, ale teraz radšej odíde, lebo vie, že mi nemôže pomôcť, a trápi ho to, tak radšej ide do inej miestnosti, ale viem, že je niekde nablizku..... a to je podla mna láska..... starať sa o toho druhého, zaujímať sa o neho, ako mu je, a čo cíti..... a to šteklenie v bruchu.... áno super, dobre, ked ten pocit zažiješ, super, ale ja si myslím, že aj v Tvojom manželstve by sa takéto niečo dalo, len skús na chvilu zabudnúť na svoje problémy, viem, že je to ťažké, ale navrhni svojmu manželovi, ked máš lepšie dni, len tak náhodne, že podme napr. s deťmi do parku sa prejsť, alebo spoločne v nedelu sa niekde vybrať, alebo ísť si zaplávať... alebo dať deti niekomu, kto by sa o nich postaral... .a začať sa o svojho muža zaujímať.... by si neverila, ale tak ako sa meníme my.... ženy.... a naše vnímanie všetkého.... aj muži sa menia, a možno toho svojho ani nepoznáš tak dobre, ako si myslíš... možno je v nom skrytý romantik, len to treba nejako z neho dostať von.....čo Ty na to?.... Vela párov totiž, ako si to všímam u iných, si myslí, že toho druhého už pozná ako svoju vlastnú dlan, ale nie je to tak, ludia sa menia, aj zmyslanie, postoje, hodnoty, a to je zaujímavé predsa zistovať, ako sa človek zmenil, čo ho zaujíma,... lebo ver tomu, že ked Tvojho muža napr. pred rokmi zaujímalo niečo, teraz to tak vôbec nemusí byť.... a zaujíma ho niečo celkom iné... a inak, aj v sexuálnej oblasti to tak môže byť.....možno to len chce trošku oživenia... trošku zmeny.... možno nečakanej, prekvapivej, a možno sa aj zázraky udejú..... a možno príde aj u Teba k tomu "štekleniu v bruchu...." 😵 .... A radím Ti, kolegovia v práci, alebo iní chlapi, na čo je to dobré..... že sa chvílkovo potešíš, a potom ..... potom čo?..... príde vytriezvenie...? a realita, a výčitky, že si si rozbila rodinu.... a čo deti?.... A nakoniec ani ten kolega, alebo hocijaký muž nemusí byť taký, ako si si myslela..... tak prečo .....sa do takého niečo vôbec púšťať, alebo sa nad tým vôôôôbec zamýšlať..... 😔 .... nemysli na "hovadiny" 😀 ... ale na to, aby si sa v prvom rade dala dokopy..... a tak môžno aj Tvoje manželstvo sa zmení k lepšiemu.... 😉 .... Nad tým si neuvažovala? Že ak s Tebou Tvoj muž ostal, aj napriek všetkému, čím si si prešla, že Ta má rad...?...... Asi by to nerobil len tak, a dávno by Ta bol opustil...... nie každý chlap má na také niečo.... "žalúdok"....? neviem, ako to inak nazvať.... Takže nerob si tažkú hlavu z vecí, ktoré ani nie sú..... sústred sa na to, čo máš, a čo chceš dosiahnuť, a teda hlavne vyzdravieť.... a celá Tvoja rodinka bude happy.... a Ty tiež..... a uvidíš, že to bude lepšie..... tak načo mať akékolvek zajačie umysly, ked máš doma rodinu, ktorá Ta očividne lúbi...... Toť môj názor.... kvôli nejakému chvilkovému pobluzneniu.... zničiť si svoj zivot...a aj život svojich najbližších,..... to nieeeee..... romantické filmy sú jedna vec, realita je iná vec..... ...... Tak držím palce, sme predsa ludia, tak mám rozmýšlať aj mozgom, či nie....? Nechcem to napísať celkom vulgárne, ale na rozdiel od zvieratiek si vieme rozkázať, a uvažovať aj hlavou, nielen niečím iným...... 😕 😵 Dufam, že si ma pochopila, čo som Ti chcela vlastne povedať.... ale poviem Ti, že vo svojom okolí vidím kopce dobrých párov, ktoré sa rozvádzajú, a myslíš, že sú šťastní.....?.... práve naopak.... a nikdy už ani nebudú..... a deti tiež nie..... vždy tam bude rozpoltené srdce...... 😒

ametyst123
28. apr 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaa, no ja mám stále pocit, nechcem tu nikoho odrádzať, ale už tu je pár dievčat, ktorým Alventa proste nerobila dobre, prípadne im možno zabrala, a po čase prestala učinkovať.... neviem.... ja osobne by som sa pre tento liek nerozhodla, už len z toho dôvodu, čo som si tu o nej prečítala..... Ak chceš zvysiť dávku, a je Ti zle, tak si daj ukludnovak, na to práve tie ukludnovaky sú.... aby pri tých prechodných stavoch nám nebolo zle, a aby sme to dokazali prekonať.... ja ale mám pocit, že by si tú Alventu mala zmeniť.... to je len môj názor.... nie som lekárka.... tak ma tak aj ber.....
No a čo sa týka, toho, že Ti je niekedy do plaču, ani nevieš prečo..... ano.... aj ja mám také stavy..... aj uzkosti občas..... a poplačem si, niekedy aj zistím príčinu, inokedy sa mi proste len chce poplakať... poplačem si.... a je to ... prejde ma to.... a idem dalej..... je to normálne, takže to ber ako sprievodný jav, a nerieš to..... poplač si, a bude Ti lepšie.... a nakoniec si povieš, ani plakať som nemusela, šak načo aj?..... 😉 ..... a časom toho plaču bude menej a menej.....uvidíš...
Ale ja by som tú Alventu zmenila..... asi Ti nezaberá, ked sa citiš stale nedobre..... ja neviem, ale mala by si sa citíť lepšie.... ale dajak tú zmenu k lepšiemu zatial nepíšeš.... tak neviem.... a ako dlho tú Alventu vlastne berieš... môžeš mi pripomenúť...? Lebo ked to je dlhšie ako dva- tri mesiace..... a nepomáha Ti, tak Ti nepomáha, a nie je to liek pre Teba, Ja nevravím ,že niekomu nemôže pomôcť, ale Tebe zrejme nepomáha.... tak by som zmenila lieky.....aj Adčka... prípadne možno aj benzak.... Napiš ešte raz, čo teraz momentálne berieš, a ako dlho..... dobre? Zatial čauky....

eliska13
28. apr 2016

@apolka77 ak sa necitis uplne zle myslim zle myslienky, nespavost chudnutie zvracanie ja by som si vybrala psychoterapie a nie lieky.Teraz na jar su ludia podrazdenejsi neviem ako sa citis....

ametyst123
28. apr 2016

@charity Ano, súhlasim, histamínová intolerancia je svinstvo.... a ja som si tiež myslela, že ju asi mám, dali mi však urobiť testy, z krvi, a lekár povedal, že nemám histamínovú intoleranciu..... Možno mám nejakú potravinovú intoleranciu.... napr. na mlieko... ale nemám momentálne čas chodiť po lekároch....a zistovať aj toto, a to ešte musím isť k internistovi, na celkové vyšetrenie, a na chrbticu..... atd atd....ale pochodila som už kooooopec rôznych vyšetrení.... a nič.... Potajme som možno aj dufala, že asi radšej mať tú histamínovú intoleranciu.... že sa vyliečim, budem brať lieky... stravovanie zmeniť nie je u mna problém.... dietu dodržiavať.... ale nepotvrdilo sa to..... radšej ako panickú poruchu.... ale nevadí, aj z toho sa dá dostať.... a verím tomu, že to dám.... a že to dokážu aj ostatné dievčence tu na fore.... držím nám všetkym palce....