Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kamilka.c
10. dec 2009

ahoj soni 🙂 ty mi prides taka pojasena uplne skvele 🙂 aj mne tak bude zase ?
co robkas?

soniada
10. dec 2009

no jasne ze ti tak bude, preco by nemalo? nevidim dovod...
pred pol hodkou osm prisla z prace a teraz do seba dzgam tycinku lebo som mala chu na nieco sladke a rozmyslam ze kde sa mi to ulozi ci na riti alebo na stehnach 😀 ze sa tie tuky nikdy neukladaju do prs! 😀

kamilka.c
10. dec 2009

no tak mne sa do prs isto neukladaju mne idu asi do hlavy lebo ja sa tlacim tlacim stale a moja vaha je vaha 10 rocneho dietata
a aku robotku robis ked si v nej skoro nocovala ? 😅

povuma
10. dec 2009

kamilkaaaa , aj ja chcem vahu aspon 15rocnej pubertacky, mne ide vsetko do brucha, pneumatiky mam jak Mischelin 😖 😖 🙄

soniada
10. dec 2009

kamil tak to ti zavidim...
robim v telekomunikaciach ..no teraz mame toho tak viac..tak

kamilka.c
10. dec 2009

ahoj povuma no ja sa prilis dobre necitim som taka od 3 mesiacov malej a to som nabrala 3 kila a bola som vdacna aj za ne lebo to bolo fakt dost zle ako som vyzerala a vela ludi co am stretne povie ze som sa zmenila a to robi to ze som ina v tvari lebo som chudsia malinka take nic ako take pravitko rovne som 🙄
a neverim ze si ako Mischelin neprehanaj 😵
soniada isto vam mam aj ja co zavidiet a ver ze co sa tyka postavy to mi nemusite zavidiet modelkou nie som som len vyziabnuta palicka

soniada
10. dec 2009

kami a to si taka bola vzdy? to mas asi v genoch...tak si s bruckom musela byt chutna..spajdlicka s bublinkou v strede 😀

kamilka.c
10. dec 2009

nie praveze nebola aj ked ani nadvahou som netrpela ale az taketo nic to sa zo mna stalo po porode
co je tiez dost zvlastne ked som kojila bola to dost zataz na chrbticu
a teraz nemam ziadnu zataz 😅 😖 fnuk
a ked som bola tehu mas pravdu bola som ako "hajzlovy" pavuk 😀 😝

kamilka.c
10. dec 2009

kde ste utiekli ?

soniada
10. dec 2009

som tuuuu, sak to tu sledujem a asi nejako zle..
a kami ako dlho ti je uz nanic? a tusis aj z coho by to mohlo byt? mne dr tvrdi ze z detstva to byva a z postoja k svojim rodicom, aky mas na to nazor? je to mozne aj u teba?

kamilka.c
10. dec 2009

ano je soniada 😔 a potom to ma este pokracovanie...u teba je to ako?

soniada
10. dec 2009

tak isto 😀

danculik
10. dec 2009

Ahojte neviem ci pisem spravne ale dufam , ze ano....necitala som to tu nejak vela, len tak zbezne a asi sa tu bavite o tabletkach ktoré uzivate pri depresii. Tiez navstevujem uz 4-tymesiac jednu pani psychiatricku...a uzivam tabletky...ze trpim depresiou....na zaciatku ked som ich zacala brat som sa citila pod psa..nemohla som spat v noci,cez den som bola unavena....trvalo dlho kym mi zabrali tabletky....ale zabrali a zacinam postupne od buduceho tyzdna pomaly vysadzovat...budem brat uz iba kazdy druhy den...chcem sa vsak opytat, mate niektora skusenosti s tabletkami Hapilux?...ak ano dajte mi prosim info...lebo niekedy mam pocit ze nezaberaju vobec....🙂

soniada
10. dec 2009

danculik a ty ides uz aj vysadzovat?? no jasne ze niekedy sa ti zda ze nezaberaju vobec 4 mesiace su kratka doba..ale ja tie tabletky nepoznam mozno sa mylim 😕

danculik
10. dec 2009

soniada...no ano doktorka mi tak urcila....zevraj budem na tabletkach pol roka..cize styri mesiace ich uz beriem normalne kazdy den a od buduceho tyzdna iba kazdy druhy den..a potom neviem...ako dlho sa zvyknu brat antidepresiva ked hovoris ze 4 mesiace je malo?

soniada
10. dec 2009

no ja beriem uz vyse 3rokov a neviem ako sa zvyknu brat ale tak 2-3 mesiace rva pokym tak stabilne zaberu..neviem aku si mala diagnozu, kazdy to ma inak, si stastna zena ze tak rýchlo vysadis a hotovo 😔

danculik
10. dec 2009

no vsak uvidime ako to bude zaberat...inak nevies mi poradit taka otazka mimo tejto temy....ako je to pri rozvode? ked sa zena lieci nejaky cas na antidepresivach u psychiatricky, môžu jej zobrať dieťa? ze daju do starostlivosti otca lebo som liecena u psychiatra aj ked iba tabletkovo?

bambulik
10. dec 2009

ahoj kočky...
tak Vás furt čtu, protože u mě to začalo v roce 2006 v létě a prošla jsem různýma fázema, bez doktora, s psychologem, pak už i u psychiatra, brala jsem léky chvíli, pak jsem otěhotněla, takže bez léků a jak jsem po roce odkojila hned jsem si šla pro léky
myslím že jsem toho zvládla dost
měla jsem pořád bolesti hlavy, silné a dennodenně, musela jsem vše v práci i doma mít na 100%. klepaly se mi ruce, zvracela jsem, byla jsem i na pohotovosti, nejedla jsem, vše jsem vyblila....
a byla jsem na CT, EEG, po všech doktorech čertech jsem chodila a nic mi nenašli
a mám diagnozu uzkostna panicka porucha - nejlépe to vystihl můj psychiatr takto:
přetrvávající somatoformní bolestivá porucha, vždy mi jde vše do hlavy, strašná bolest
beru ráno citalon 20 mg a když se necítím mám brát navíc jeden prášek Rivotrilu
jste na tom někdo podobně kočky?
někdy je mi fajn, někdy na ..., ale zvládám, musím

soniada
10. dec 2009

danculik tak s týmto nemam skusenosti ešte.chvalabohu.. 😔
kazdopadne to ze si liecena u psychiatra podla mna nema nejaky vplyv na vychovu dietata aj ked baby na tom boli blbo ale postarali sa a podla mna klobuk dolu.. mne napr ked zabrali tabletky tak som ok a ty ich beries iba fakt chvilu a kedze ti dr povedala ze idete vysadit tak to znamena ze aj ty si ok..ale zalezi samozrejme ako to poda tvoj manzel...myslis ze to nejak viditelne ovplyvnilo vychovu ? ved depresiou trpí vela ludi. Ale to su len moje dohady nechala by som rady na skusenejsie zeny a mamicky 🙂

filipal
11. dec 2009

Danculik, 4 mesiace je kratka doba na uzivanie AD. dnes sa vacsina psychiatrov priklana k dobe aspon 1 roka od zlepsenia stavu. neviem aka je odbornicka, ta tvoja lekarka, lebo vies, aj lekari su vselijaki....
hrozi ti, ze teraz, ked si sa konecne stabilizovala, sa ti depresia vrati a budes musiet celu tu torturu absolovovat znova...ja beriem AD 6 mesiacov a vobec sa ich nechystam vysadzat, hoci som uz dlhsie stabilizovana...
aj moja psych. ma taky nazor. 😉
co sa tyka rozvodu, zverenia dietata do starostlivosti, nema liecba AD ziadny vplyv! praveze ked sa liecis, je zaruka,
ze budes ok. ved to by sme sa vsetky tu museli vzdat deti! a vacsina tu v diskusii sme matkami. 🙂
inac tvoja lekarka by mala dodrzat lekarske tajomstvo... 🤐 mozno by to vytiahol manzel, co? 🙄

Bambulik, ano, su tu kocky s podobnou diagnozou. aj beru nieco podobne co ty...
urcite sa ti ozvu. 😉

dobre ranko vsetkym 🙂 🙂 🙂 🙂
dokelu, to pribuda tolko depresii???? asi to predvianocne obdobie to robi!!
normalne nestiham povzbudzovat... ☹ 😝
a to o tych datloch len rozvijajte, mozno to pomoze... 😀 😀
Srdcko, vies ze aj u mna je to tak, ze den - dva po M? to budu asi hormony.... 😅

srdcko81
11. dec 2009

No kurna baby-hormony-ja mám este problem aj s cholesterolom-ako zacali tieto kolotoce a vsetky vysetrenia tak bolo o.k.A na dalsej kontrole cholesterol 8,1-prisna dieta-ziadne vyprazane slôadke masne-maso kuracina morcacina ryby-sem tam chuda hovadzina-a tak som bola schudnuta a bledá-cholesterol klesol-a ako nastupili AD tak som krasne pribrala -cholesterol sa drzi ale samo za pomoci tabliet-ale aj tak som rada lebo som sa bála ze ked priberiem tak to bude katastrofa-a hlavný problem co mám ze HDL teda dobry cholesterol mám strasne nizky a nejak nemozme tdvihnut a zevraj to má spolocne aj s hormonami-ale zase ked mi beru krv aj na hormony-tak ich mám v norme-tak nechápem ako sa mi to v tom organizme miesa-no a zevraj mám vrodene zle spalovanie tukov-tak mam este takýto problem,k tomu mám problem s kozou-mala som exem a zostala mi z toho nadmerne vysusena pokozka-takze po kazdej sprche hned natriet-a nie hocicim ale mliekom Eucerin 10% urea-2,5 deci stoji cez 500,-Sk-to mám tak na týzden-no sou so mnou zit-ktomu lieky atd,vitaminy ktore musim kvoli tomu cholesterolu-a furt ho mám nizkly-ide ma trafit.Davas si pozor na to co zozeries a este aj tak priberies-niekedy si pripadám jak lokomotiva-ja mám teda stastie-ako vy pisete ze napr-to ide do brucha-no tak mne to ide vsade-do prs do zadku do noh do brucha a o xichte ani nehovorim-mam kratky krk tak hned mám podbradok-uz ma triafa z toho-no ale asi keby som si mala vybrat ci chcem byt chuda alebo mat PP tak asi radsej budem ako slon 😀 😝 😅

srdcko81
11. dec 2009

Ahojte-este ked sme pri tých datloch-tak Vám tu napisem jeden pribeh na ktorý strasne spomina moja babka.
Zil u Nas jeden pán a mal strasne vela deti a ked sa mu narodilo 13ste dieta tak sa mu chlapi v krcme smiali-ze uz by mohol aj prestat a on im na to povedal,,ze ci si on kvoli jednemu decku pokazi j.......u. 😀

danculik
11. dec 2009

soniada....tak ja si myslim, ze moja doktorka je ok, pomohla mi.Teda to tak cítim,môj problém prečo som ju navštívila bol ten, že keď som sa hádala s mangelom, tak jednoducho moje reakcie neboli primerané, toznamená, že som niekedy dosť kričala a nevedela som sa ovládať,proste zlosť do mňa vošla a ja som na chvíľu bola ako nepríčetná.Lenže problém je aj v tom, že mangel ma dosť k tomu vyprovokoval...ale to je o inom. a vlastne mi pomohli tieto tabletky to zmierňovať...a odvtedy čo ich beriem to sú 4 mesiace tak som sa vôbec nehádala s mangelom aj ked je to take,že sa budeme rozvádzať, proste reagujem úplne inak na rôzne situácie ako predtým...aj rodina si všimla že som iná....takže že by som trpela nejakou extra ťažkou depresiou to nemôžem povedať, žijem normálny život akurát to bolo v tom, že som sa nevedela v niektorých situáciach ovládať.a pomaly ale isto som sa to naučila.Život teraz vnímam trošku inak ako vtedy cez "čiernuclonu" vtedy bolo všetko pre mňa problém, teraz už nie..dokonca dám malú postrážiť aj svokre čo predtým nehrozilo(ale to je iná tema)

filipal....no vyššie som sa rozpísala.....ja to beriem tak že 4 mesiace to beriem každý deň...a od budúce týždňa to idem brať už iba každý druhý deň....a potom neviem ako to bude dalej ci budem potom zaslen kazdé 3 dni....uvidíme....no každopádne viem, že mi to pomohlo...a pomáha....

A jednoznačne viem aj to, že tento stav respektívne táto depresia sa mi v živote určite objaví znova, len v inom podaní...

sheherazada
11. dec 2009

ho¨lky chodí sem ještě ta dobrá duše z oboru psychiatrie radit?Nějak sem zapoměla její jméno

kamilka.c
11. dec 2009

ahoj myslis andy.a?

sheherazada
11. dec 2009

jojo jo, tu myslím, chodí sem ještě?

kamilka.c
11. dec 2009

neviem nikdy som si s nou nepisala a nie som tu dlho

hroska
11. dec 2009

Sheherazada, ja si Ta pamatam, mala si vtedy problem s mangelom. Ak Ti to nevadi, napis ako to dopadlo, viem ze bol vtedy v nemocnici. Uz je O.K.??? Urcite daj vediet 😉 😉 . Andy sa obcas zastavi, ale pomenej teraz, ma vela prace - ved je jesen....

Srdcko, nevidim to tak zle s tym Tvojim cholesterolom, mas ho sice nizky, ale je to ten dobry, ja to mam horsie, ja ho mam vysoky - ale ten opacny - ten zly. A myslim, ze som na letaku z AD citala, ze ovplyvnuju hladinu cholesterolu. 😒 Ale s tym slonom mas absolutnu pravdu 😀 .

Danculik, 4 mesiace ...... 😨 😨 😨 😲 , to je hrozne malo, to nemoze mat efekt, ja by som to skonzultovala aj s inym Dr., aj ked si nemala "extra tazku depresiu", sa mi to zda divne a pises, ze sa ides rozvadzat, to je pre niektore zeny najtazsie obdobie v zivote, tahanice po sudoch , napatie...... urcite by som si AD nechala, az kym sa Ti rodinna situacia vystabilizuje.

Filipal, veru tie Vianoce a Novy rok su fakt narocne obdobia - na depresiu jak vysite 😒 🙄

srdcko81
11. dec 2009

ahoj hroska-no neni to len o tom dobrom-aj LDL teda tlý mám zase vyssi-iba triglyceriny mám v norme.Ale beriem lieky.No ja uz som mala problemy kým som zacala brat AD-takze tým to nebude 😝

kamilka.c
11. dec 2009

ahojte babule uz od jednej sa chystam z prace a nedari sa uz som s akonecne dockala ze mozem ist a trcim v robote lebo mi ide neskor bus ma to mrzi lebo je piatok a mala je este v druzine mala by som ist na nakup nemam doma pomaly ani wc papier ochvilu ale necitim sa na to do kase kebyze mi ma kto nakupit bozkavam mu nohy
trochu sa bojim toho vysetrenia ako to bude lebo som fakt dost pod tlakom a bojim sa aj vikendu tie su pre mna najtazsie ked sme vsetci doma 😔 sa len zasivam ako sa da fuuuu a uz klope vikend na dvere
rano som bola opat nepekna a tak to aj doma pocitim zase budem ignorovana a citit sa ako idiot behat do kupelky a utierat si do uteraka slzy a cvicit si usmev aky nahodim ked vyjdem z kupelky a ten ma opat sklame 😅 no co nepomozem si mala by som sa zavriet asi do perinaka 😀 nech ma nikto nevidi a nik ma nedrazdi a ja nikoho neotravim svojim krasnym skleslym xichtom
prajem vam aby ste mali krasny vikend mne to tak lahko nepojdem tak mi prajte nech rychlo ubehne a nech sa ovladam a mam pocit ze som normalny clovek
mozno sa o vikende ozvem ked mi bude smutno co asi budem
dakujem vam ze vas tu mam a mozem vas otravovat tymito starostami ktore doma vsetkym lezu na nervy vdaka papa