Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evagy
20. feb 2012

@mimok len vydrž mimok, určite sa to zlepší, chce to čas a snaž sa robiť príjemné veci,ked máš depku, kt. ťa tešia, do ničoho sa nenúť.

beginka
20. feb 2012

Ahoj babenky, chcela by som sa s Vami poradiť. Brala som vyše roka seroxat a bolo mi výborne, len som po ňom dosť priberala a o sexe už ani nehovorím. Tak už vyše mesiaca beriem namiesto neho serlift a dosť sa mi pohoršilo. Chcem sa opýtať, či nemáte niektorá z Vás skúsenosť, že ako dlho mám ten serlift brať, aby som cítila zmenu k lepšiemu? Lebo vrátiť sa k seroxatu je posledná voľba. Za odpovede Ďakujem 🙂

mimok
21. feb 2012

@evagy ale to chvenie a strach je hroza,uz by to mohlo prejst a ja som vtedy taka unavena

lialia7
21. feb 2012

Ahojte, ja sa mam dnes opat strasne. Neviem co sa deje, ale proste mam slabe nohy, boli ma hlava, najhorsie su zavrate, horsie sa mi dycha a vsetko sa mi toci... Ja uz neviem co to ma byt... :( Uz mi bolo tak dobre, ale v piatok som mala velky konflik s kolegynou, ktora sa do mna pustila kvoli jednej fakture, ktora nam dosla na zaklade mojej objednavky, ze som neschopna a sprosta, ked neviem k objednavke napisat na aku firmu nam to maju fakturovat spravne, tak som bola dost KO, vrieskala na mna na chodbe v amoku, kolegyne s otvorenymi ustami len pozerali a este mi volali vecer domov, ci som ok.
Supla som si teraz polku xanaxu tak uvidime, ci mi to pomoze :( No ked mam trosku stres hned mam tetanicky zachvat a zase paniku alebo co to je.... Sama to neviem definovat

@ mimok, aj ja som mala prvy mesiac des, beriem seroxat 3 mesiac, ten druhy som sa uplne super citila, vlastne aj doteraz, urcize ti bude lepsie.. Vyckaj, drzim palec!

Prajem pekny den vsetkym

evagy
21. feb 2012

@lialia7 to je hrozné , keby išlo o niečo strašné, že by si vykonala nepoviem, ale ide o hlúpu faktúru, kt. sa dá raz dva opraviť a zaslať to nechápem prečo na teba tak vrieskali, ešte keď aj zrejme vedia že máš isté psychické problémy. Je to od kolegyni veľmi nezodpovedné, nie ty si na vine, ale ona, mala si kusnúť do jazyka a nie sa vyvyšovať nad tebou.

evagy
21. feb 2012

@mimok vydrž, liečiš sa kratučko, to niekedy trvá mesiace než sa ti polepší navždy. Budú sa ti striedať dobré a zlé dni a potom budú už len dobré.. 🙂

evagy
21. feb 2012

@beginka je to ťažké, možno ti serlift ani nesadne, škoda meniť lieky, keď vieš že ti niečo super sadlo. Ja som od liekov tiež pribrala vyše 10kg za 4 roky a dole to nejde, ale zostala som na liekoch kt. mi pomáhali psychicky. Teraz po 4 rokoch velmi opatrne vysádzam a pevne verím že sa mi podarí aspon trocha schudnúť a aj sex ma trochu viac baví než predtým.. Možno by si ten seroxat musela brať pár mesiacov, čo by som skôr volila, než zmeniť na iné lieky a necítiť sa v pohode.

antoine
21. feb 2012

@beginka ahoj brala som serlift,trvalo mi dost dlho kym zabral cca 5-6tyždnov,ale potom sa to zlepšovalo,nepriberala som vobec skus vydržat🙂

lialia7
21. feb 2012

@evagy Nie Evi, ja to v praci nehovorim, ze mam problemy. Vie to len moja jedna kolegyna, ktora je moja kamoska s nou sa o tom zhovaram, inak o tom vie len moj manzel, mama, brat a tato jedna kolegyna, nikomu dalsiemu som to nepovedala.
Ale myslim si, ze vrieskat po ludoch sa nema ani keby som tie problemy nemala. Vies, my sme holding, ktory pozostava z 5 firiem a objednavala som nalepky s logom jednej firmy a vyfakturovali to na firmu s podobnym nazovom. Ja som tovar preberala, ale priznam sa skontrolovala som nalepky, ci su ok a bezala som ich odovzdt jednemu riaditelovi , ktory na ne cakal, este som bola rada, ze mi prisli tak rychlo, cakala som ich az o tyzden. Ona checkla fakturu, na tu chybicku prisla a mega vystup bol na svete, pritom som sa hned ospravedlnila a povedala, ze tam cingnem ze to reklamka opravi velmi promptne a ona ze netreba ze uz to zauctuje ako to je (vlastne na fakture nebolo specifikovane o tovar pre ktoru firmu ide, takze sa to dalo priradit aj inej firme, kedze budget maju rovnaky, a suma bola smiesna 200 eur) a ze som neschopna a vsetko pokazim na co siahnem a bla bla bla.. Som jej povedala kludne, ze to nie je korektne takto znevazovat moju pracu kvoli jednej fakture a uz zacala besnit. Horsie je ze sa uz teraz nebavime a uctovniciek je 6, sedime na jednej chodbe, stretame sa v kuchynke, na WC a kedze sa so mnou uz ani jej podriadene nebavia, je to dost neprijemne.. Ja mam nastastie 2 asistentky, ktore su moje kamosky a kopu inych milych ludi ale i tak je to tu napate..

Dala som si ten xanax polku z 0,25mg a je mi lepsie 🙂
Je to normalne, ze mi moze byt horsie ked uzivam AD?

antoine
21. feb 2012

ahojte baby poradte mi,neviem čo mam spravit..prve antidepresiva som začala brat po poporodnej depresii..bola dost tažka,brala som spominany serlift,trvalo dlhšie kym zabral,ale potom sa to postupne lepšilo..vysadila som aj neurol a po roku som mala stvrt tabletky,presiel rok a pol od porodu a sama som vysadila aj tu štvrtku...citila som sa ok,male zakolisanie som mala ked som v tretom mesiaci potratila,ale zvladla som bez liekov,som sa tešila že to bola asi epizoda po porode,kedže dovtedy som nikdy nič take nemala...aj ked som citila že som trebars citlivejsia na mnohe veci,chovanie ludi atd..teraz sme začali planovat druhe mimi,malu mam v skolke a nastupila som po 4rokoch do prace ,strasne ma to vystresovalo,nejake zdrav.problemy a po skoro 2rokoch som citila uzskost,zaludočne problemy,milion myslienok typu čo ak..stiahnuty žaludok a problemy s dychanim...bolo mi z toho do plaču,že som to neprešla,že viem o čo sa jedna...štve ma že to vnimam ako svoju osobnu prehru,hoci logika mi hovori,že za to nemožem...mam strach s takej neistoty..len neviem či je to uzskost z novych veci(vie ma vystresovat zmena ako bolo byt matkou.teda zodpovednost,alebo smrt otca-už ho neuvidim,nove byvanie-nezvyk),alebo je to depka lebo fungovat normalne fungujem...potom ked je den ked sa citim fajn,tak sa stale seba pytam,či sa citim ok a či nemam divne pocity atd-všetko analyzujem a ešte zhoršujem...tak sa zameriavam na druhe mimi,že mam z tychto pocitov strach...čo mam robit...mam si dat nejake lieky,či ešte počkat??hmmm poradte mi...

lialia7
21. feb 2012

@antoine, ked citis, ze to sama nevies zvladnut a tvoje problemy su opakovane, mozno by bolo dobre navstivit psychologa alebo tvojho psychiatra. Ale niekedy zabere aj prirodne liecivo persen alebo deprim, alebo L-tryptofan pripadne nejaky caj z lubovnika alebo medovky a uvidis ako sa budes citit.
Ak mas ale pocit ze mas vacsie problemy a stiahnuty zaludok a a problem s dychanim, pripadne nespavost, pocit ze sa zblaznis, tak to asi bylinky nevyliecia.. Psychiatricka by mohla zhodnotit tvoj stav erudovane. Verim, ze coskoro budes ok, drzim palceky!

inkinka
21. feb 2012

@antoine ty si nedotiahla liecbu, teraz sa ti stav zhorsil, takze by si mala zacat odznova. Spominas tam vela zatazovych faktorov, potrat, otcova smrt, stahovanie, nastup do zamestnania, to je narocne aj pre cloveka v spickovej zdravotnej kondicii. Keby bolo vsetko v poriadku, nepytala by si sa, ked ti je akoze fajn, ci sa citis ok a ci nemas divne pocity. Ja ti radim vyhladat odbornika, neodkladat, mas s tym dobre skusenosti, pomohlo ti to prvy krat, pomoze aj teraz. 🙂

consuelle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
consuelle
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evagy
21. feb 2012

@lialia7 aj ty robíš účtovníčku ako ja?

inkinka
21. feb 2012

@consuelle ozaj musela si toho zvladnut vela! Ale niekedy to uz presiahne nase sily a vtedy potrebujeme pomoc. Mat dobreho psychiatra je zaklad, ty si to stastie mala. Neviem, ako ste ukoncili liecbu, ci ti ona povedala, ok, vysadte uz aj tu stvrtku a mate pokoj. Po vysadeni sa doporucuje psychoterapia, aj tanec a sport moze pomoct 🙂 teraz si uz s tym prestala? Najlepsie by ti vedela povedat ona, vie, ako si bola na tom vtedy, ako si bola liecena, posudila by tvoj stav teraz. Lieky si sama neordinuj. Psychologom asi nic nepokazis, ale neviem, ci bude stacit jeho pomoc.

lialia7
21. feb 2012

@evagy Evi, nie ja robim HR manazment a mam na starosti aj marketing. Objednala som nalepky a faktura sla k uctovnickam a ich sefka na mna ziapala.. Je pravda, ze ako mi je zle, tak manzel mi chcel urobit radost a mi kupil par topov v Zare, bola som u kadernicky atd a uz 2 dni predtym ma tato kolegyna nezdravila..

lialia7
21. feb 2012

@consuelle Ak to nie je urgentne a citis ze to zvladas, skus tu bylinkovu liecbu a uvidis. Ak to nepojde, iste chod k psychiatrovi, su aj lieky ktore uzivaju tehulky, ked ti pomohli predtym, pomozu aj teraz...

Inak ja som tiez velmi citliva a hrozne analyzujem, ked mi niekto nieco negativne povie, vzdy si hovorim preco mi to povedal, ako to myslel a co s tym budem robit a hrozne ma to trapi, vnutorne suzuje. Moj muz sa vzdy usmeje a povie mi, ze som moc citliva a mam to hodit za hlavu, ale mna to desne rozoziera... Uz vidim ze si dnes dam autogenny trening a Chudika 🙂

lialia7
21. feb 2012

@evagy Inak ty si zo Samorina? My byvame obec pred tebou 🙂 Sranda aky je svet maly :D

inkinka
21. feb 2012

@lialia7 my zeny sme na toto citlivejsie, moj muz hovori, ako niekedy upokojuje kolegyne, ze sef je zachmureny preto, lebo ma zlu naladu a nie preto, lebo sa hneva vyslovne na ne, sme vztahovacne a zo vsetkeho obvinujeme seba. Chlapi to beru ovela viac zlahka.

evagy
21. feb 2012

@lialia7 ano šamorín, a ty kde bývaš?

lialia7
21. feb 2012

@inkinka Jo, my zeny sme vacsinou citlive a vztahovacne :( Ale za to mozu asi aj hormony. Ja som objednana na hormonalny rozbor ku gynekologicke, pretoze mam hrozny problem s menzes a tak si myslim a viem, ze rozne nalady a precitlivelost moze ovplyvnovat aj cyklus..

lialia7
21. feb 2012

@evagy Napisala som ti spravu 🙂

consuelle
21. feb 2012

@lialia7 presne to analyzovanie,aj moj muž sa až smeje,že prečo sa kolkokrat niečim dokola zaoberam a riešim a trapim sa...nechape to...to je proste taka hruuuuuza povahaaaaaaa jaaaaaaj

lialia7
22. feb 2012

@consuelle No co narobis... Ja si tolko krat hovorim, ze musim na to kaslat a filtrovat, ale nejak sa mi to nedari tak ako by som chcela..

monfat9
22. feb 2012

kde sa robí baby taký hormonálny rozbor...normalka u gyndoša? Lebo ja mám tiež také výkyvy...že konec 😝 Vždy ked mám ovuláciu a prvé dva dni ked dostanem kramy....mam hroznú migrenu...neda sa vydržať...a nepomáhajú na to lieky 😒 Viem že je to hormonálneho charakteru, lebo som si zapisovala asi rok...do diára, za akých okolností sa mi to vyskytuje..tak asi zájdem za gynekologom... 😝 Inak ako sa tu máte*? dlho som tu nebola....nemám čas....🙂 nejak mi je fajn, tak si to užívam...dufam, že aj vy..ste na tom dobre 😀

monfat9
22. feb 2012

@antoine mne sa to tiež stalo....brala som AD a po roku vysadila..postupne pomaly vysádzanie som nepodcenila..spolu s doktorkou sme vysadili....chodila som aj ku psychologovi....a ked som už bola čistá asi dva mesiace na to.....som do toho znova spadla.. ☹ bola som znova na začiatku.....tiež som to brala ako osobnú prehru....fakt som tomu verila, že sa z toho nadobro dostanem...ale asi to bolo málo...Teraz beriem už AD zhruba rok a o dva mesiace ideme zase s doktorkou vysádzať...takže v lete by som mala byť zase čistá...ale už si tak neverim ako predtým...vtedy ma to zlomilo....asi to máme v povahe..že sme také že nás všetko skľučuje a deprimuje...ja neviem....stále však ešte veriiiim, neprestávam dúfať, že bude dobre. 😉 Aj ty...neber to ako prehru...ty za nič nemôžeš... 😔 čo sa týka liekov, riešila by som to asi s psychologom alebo s psychiatrom... 😒 lebo môže ti byť horšie ale môže isť aj o krátkodobú epizodu..myslím, že to vedia lepšie rozpoznať ako my. 😉

lenkastar
22. feb 2012

@kornelia ahoj, asi máš pravdu o tom, ze týmto trpia ľudia, ktorý chcú byť 100%-ný keď sa tak nad tým zamýšľam, asi to bude aj moj prípad ☹ chcem byť priateľovi budúcou ženou na 1* , chcem byť najlepšia mama na svete, chcem najlepšie variť atď... asi sa nadtým moc zamýšľam, a neviem či to zvládnem všetko, neverím si ale chcem aby to tak bolo! ☹ ach jáj, to bude asi moj problém, tiež mám výčitky z predošlého vzťahu, že to neskončilo tak ako som veľmi chcela...a teraz keď mám toho naozaj najlepšieho chlapa na svete, mojho ´vysnívaného princa´ 🙂 tak ako keby som to nemohla stráviť, že prečo práve ja keď som mala vždy smolu v živote, vyrastala som bez otca...bla bla...prečo zrovna ja mám zrazu toľko šťastia? a nejak sa mi to nemože zrovnať v tej mojej makovici :D zajtra idem druhý krát k psychiatričke, dúfam, že mi pomože už konečne a znova budem plná elánu do života a šťastná 🙂

lenkastar
22. feb 2012

@mimok ahoj, tak tá predstava byť sama doma....to isté zažívam aj ja, viem aké to je strašné ☹ preto sa tomu snažím vyhýbať aj keď nie vždy sa mi to podarí ☹ keď som sama doma si neviete predstaviť čo prežívam...ale ty asi ano mimok 🙂 v noci to posledné týždne tiež nie je žiadna sláva, stále sa prehadzujem a myslím na kraviny, mám strach, že niečo vyvediem ☹ zatiaľ som bez AD ale zajtra mi ich isto teta doktorka nasadí, mam aj s toho obavu, že sa ich potom nezbavím ale už nato kašlem, keď mi to pomože tak idem dotoho! chcem byť zasa ´normálna´ ☹

kornelia
22. feb 2012

@lenkastar budes uvidis, ano je to tak, ale ja som zacala s pozitivnym myslenim, praktizujem to uz par dni dozadu a cuduj sa svete - naozaj to pomaha, skuste! 🙂