Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bernusha
11. okt 2016

@junova ...ale ked mam AD,tak precoo???

ariadna08
11. okt 2016

@bernusha ja nemam depresiu, AD uzivam pol roka a tiez som stale unavena ☹

junova
11. okt 2016

@bernusha No to neviem. Treba sa na to opýtať psychiatra. Ja sa ráno cítim najlepšie. Občas citim ráno uzkost, ale to len málokedy.

janka_banka
11. okt 2016

@junova to ranné vstávanie poznám aj ja a môžem za seba napísať, že sa mi to zlepšilo až po cca troch mesiacoch liečby, ale prešla som rôznymi rannými stavmi, od točenia hlavy, ranného trasenia rúk, búšenia srdca a pod. A ako píšeš, tak naozaj za únavou stojí depresia, ja som chcela ísť aj na rôzne vyšetrenia a lekárka mala pravdu, že je to proste z depky ... ale treba bojovať, to je dôležité, lebo sa to dá, len sa treba tak zdravo nahnevať 🙂 ...

bernusha
11. okt 2016

@junova uz som sa pytala...vsetko vraj pominie...len poctivo treba lieky uzivat!

bernusha
11. okt 2016

@janka_banka a uz to nemavate??

janka_banka
11. okt 2016

@ariadna08 únava môže byť z depky, prípadne z AD, podľa toho aká látka je v nich obsiahnutá, ja mám napr.Alventu a tá vyslovene "nakopne" človeka a na večer mám Valdoxan a ten uspáva lebo je tam agolematín ...

bernusha
11. okt 2016

Neznasam doslova "stav"....ze hocikedy na mna pride slabost,chvenie,akoby sa mi hlava krutila,idem odpadnut..😢😢😢...varim,upratujem,bars co..a musim si sadnut ,lahnut..a potom na etapy robit vsetko! Velmi zle to je..😈😈😈

janka_banka
11. okt 2016

@bernusha no mávam mávam, to je jasné 🙂 ... ale je to o 50% lepšie ... i keď ráno rozhýbať mozog je niekedy náročné, u mňa to ovplyvňuje počasie, prípadne ak mám v práci náročný deň a potom sa musím ešte venovať doma deťom, ale ja to už pripisujem, že je to normálna únava ... ale keď som bola doma na PN a aj som oddychovala cítila som brutálnu únavu, ale takú, že som ani myslieť nevedela a len som čumela do blba ... a ešte mi môžeš tykať bernusha 🙂 .... budem rada 🙂

bernusha
11. okt 2016

@janka_banka ok,tak tykam....😊,ja pevne verim,ze ked mi skonci MD,a pojdem prace,tak to pominie,lebo uz som velmi z toho unavena! Neustale mi nieco je...😈😈😈😈....

janka_banka
11. okt 2016

@bernusha neboj tieto stavy prejdú, je to psychická slabosť...

timea179
11. okt 2016

@bernusha ja nemam depresiu,ale skusim sa to opytat lekarky co na to povie,....dufam ze nie 😒

timea179
11. okt 2016

@janka_banka alventa zvykne nakopnut? a pomaha ti fungovat na 100% ?

timea179
11. okt 2016

@bernusha ja som zacala po dlhych rokoch pracovat,ale ani praca mi nepomohla,V praci mi bolo aj par x zle,kazdy den som si musela pospat,boze ked si spomeniemakosom niekedy vsetko bez problemov urobila,vybavila,postarala sa o deti a teraz mi to robi problem

bernusha
11. okt 2016

@timea179 vsak je to velmi zle?? 😈😈...no dufam,ze onedlho budeme pisat vsetky ako to preslo,a zvitazili sme..to su totiz vsetko len pocity! Musime byt silnejsie nez ony!!! 🍀🍀🍀

bernusha
11. okt 2016

@janka_banka ..lenze mam pocit,ze to je moc dlho..😢😢

bulica
11. okt 2016

@bernusha to sme na tom asi viaceré rovnako. Aj ja som už nervózna najmä z toho, že je to už nejak dlho. Aj u mňa každý deň niečo, aj keď najčastejšie mám tlaky na hrudi a taký zvláštny pocit v hlave. Potom sa bojím, že je to srdce, aj keď som už niekoľkokrát bola na kardiologickom vyšetrení a všetko bolo ok. Len viete ako tieto stavy nahlodávajú našu istotu!!!!!! Ale zase na druhej strane musím povedať, že tieto "moje, naše" stavy zvládam lepšie ako predtým, už nepodlieham až takej panike. Ale štve to, to je jasné.

timea179
11. okt 2016

@bulica aj ja mam vsetko take ako si napisala....5 rokov sa mi zda uz faakt veeeelmi dlho aby som aspon 2 tyzdne alebo mesiac fungovala na 100%

junova
11. okt 2016

Nebojte sa dievčatá, keď som pred pár mesiacmi dostala pp tak som čítala staré diskusie o depresii kde radila psychiatricka andy a pisala som mnohým dievčatám ako sa momentálne majú. 70 percent z nich sa má lepšie, žijú plnohodnotný život, majú rodiny, deti, prácu. Mnohé ani antidepresíva neberú. Ostatné ich berú už dlhé roky ale len udrziavaciu dávku a sú v pohode len. Niekedy majú krízu a prídu zlé dni, zhoršenie stavu ale zase sa postavia na nohy a je dobre. To mi vtedy dodalo veľkú nádej, že sa z toho všetky dostaneme. Aj keď sa niektoré budú na liekoch veľa rokov, avšak budú fungovať. Minulý týždeň dávali v dámskom klube o depresii a psychiatricka hovorila, že depresia neznamená, že sme bláznivé len sa nám netvorí dostatočné množstvo serotoninu a že depresia je pekne liecitelna aj neurozy, najmä keď sa to podchyti na začiatku. Takže bojujeme ďalej a my to dáme🙂

bernusha
11. okt 2016

@junova ...urcite suhlasim...👍👌...lenze fungovat tak,aby bolo vsetko ok,a zit s takymi pocitmi je doslova katastrofalne!!!

bernusha
11. okt 2016

@bulica ...ja som bola uz tak natom,ze RZP u mna 4x do tyzdna a nic mi nezistili.....bola som na xy vysetreniach,a vsetko ok,vsetko ciste...jedine co mam,tak je tetania,ale aj to je vdaka psichyke..😢...som si vedoma tohl,ze su to vsetko len pocity,ktore pominu....len kedy???? Chodim ku psychoterapeutke a ta ma vzdy dobre nakopne...keby ju mozem mat vzdy pri sebe..😄😄...

apolka77
11. okt 2016

@bernusha neboj sa, ked lieky zaberu, aj zabudnes ze nejaku pp mas...u mna sa to zacne prejavovat tak, ze zabudnem zobrat tabletku..

somodtoho
11. okt 2016

@filipko Depresia môže byť ovplyvnená hormónmi ale aj stravou ale hlavne predstavami -teda myšlienkami - všetko je to v skutočnosti inak...
Ak si priznáte , že ste zodpovedná za svoj stav, svoj stav - napr.bez muža, bez peňazí atď.
potom ste na dobrej ceste vymaniť sa z bludného kruhu hladania odpovede -kto je za to zodpovedný - alebo sebaobrana - ja za to nemôžem - toto používajú nezrelé osobnosti, ktoré si nepripustia , že za niečo si môžu oni sami. Najlepšie sa počúvajú reči o tom, že nie Ty ale okolnosti za to môžu. A okolnosti ? Zmente človeka - zmenia sa jeho okolnosti - zmente okolnosti zmení sa človek. Nie to zapríčiňuje bolesť alebo utrpenie čo sa vonku deje, ale to, ako na to reagujete.
Ak preberiete zodpovedbnosť za každý svoj skutok a čin aj myšlienku - vmomente depresia zmizne. Stanete sa silnou a uvedomelou osobnosťou. Vyskúšajte tento cvik. Postavte sa do zrkadla a povedzte tej osobe do zrkadla - Ty si tá čo a vymenujte všetko čo sa vám na nej nepáči... a minúta ticha sledujte svoje reakcie -ale v zrkadle. Potom to isté spravte ale opačne . povedzte úprimne slová chvály a toho čo si na tej osobe v zrkadle ceníte a prečo sa na ňu viete pozrieť aj ako na svoj vzor. A snažte sa nájsť čím viac pozitívnych vlastností. Ak ich je málo . potom je čas na nich pracovať. Snažte sa povyrásť osobnostne a radovať sa pritom z pokroku. Veď nikot na tomto svete nemá tolko s vami do činenia, ako práve tá osoba v tom zrkadle. Vedzte , že dobrá nálada a radosť je program v mozgu. Naučte sa programovať deň čo deň a hladajte veselé a užitočné veci a situácie, ktoré budú pre vás prínosom. A tie škodlivé a deprimujúce - odhodte bokom. Nemáte ich prečo energetizovať. Veď načo myslíme to rastie !!! 😲 Toto sa naučte na spamäť !!! Na čo myslíte tomu dávate energiu a to potom rastie.
Chcete dobrú náladu ? Chcete blahobyt ? Chcete radosť ? Potom je čas to zmeniť od základov- treba si počítačovým jazykom povedané odvíriť svoj pc -mozog. A nahrať si svoje nové užitočné programy. Dievčatá a ženy ste úžasné -ste jedinečné -ste super -už len tým, že sa viete zapojiť do takýchto klubov a spoločných tém a riešite to.
Máte na viac a všetko aj príde , všetko sa dá naučiť ak naozaj chcete.
Viem, že sa zvás stanú krásne motýle ktoré sa po vykuklení budú môcť konečne realizovať a radovať sa zo života. Veď práve to vás nikto nenaučil... 😉

bernusha
11. okt 2016

@apolka77 ...mam uz 3 kombinaciu liekov....musel mi ich vymenit,lebo boli nie dobre skombinovane..😯😯...uz by to mohlo nastat!!!!!!! Ked mi je blbo,tak ma napadaju hocijake choroby...az ozaj zosaliem z toho!!!! 😢😢😢

bernusha
11. okt 2016

@somodtoho NÁDHERA!!!!!! AKOBY SOM ČÍTALA MOJE KNIHY...."MILUJ SVOJ ŽIVOT",ANJEL NA KAŽDÝ DEŇ,TAJOMSTVO,ŠLABIKÁR ŠŤASTIA....☺☺☺☺

timea179
11. okt 2016

@bernusha aj sa ti prejavuje tetania?Ako prebieha stretnutie s psychoterapeutom?Ja som bola 2x u psychologicky a nic mi to nedalo

somodtoho
11. okt 2016

Lieky sú jedy - poviem vám jeden príklad z mojej praxe.
Prišla ku mne raz pani, čo mala ťažké stavy depresie ale bola maniačka- to znamená, že niekedy naháňala manžela nožom a pod. Vedela a svojej tzv. chorobe a liečili ju (utlmovali liekmi) prišla ku mne iba raz a chcela naraz vyriešenie svojho problému. Ja som ju naviedol na inú kolaj a začal som ju učiť meditovať -teda vyčistiť si hlavu od zlých a nedobrých myšlienok - rozlúčili sme sa s tým, že bude môcť postupne vynechať lieky ak bude denne cvičiť 2 x 15 minut meditaciu. Avšak miesto aby poslúchla klamala manželovi , že môže lieky vynechať a ani trening v podstate nerobila tak poctivo ako mala... A čo sa stalo ? Znova sa ocitla v Pezinku a ja som mal s úradmi poťahovačky - že som jej poradil prestať brať lieky ... tak to podala a pritom to nebola pravda... Ako skončila táto historka ? Tragicky - pri nieliečení - neviem , čo sa tam v P... ústave deje - ale liečbou by som to nenazval - teda pustili ju na vianoce domov a ona v záchvate vyskočila z 5 poschodia z okna...
Škoda mladej 36 ročnej peknej ženy - mala dvoch synov - ktorých takto opustila - miesto toho aby vzala zodpovednosť do svojich rúk... Viem, treba aj pomoc okolia a psychoterapeuta, ale k tej pomoci patrí aj druhá strana mince - že tú prácu na sebe musíte uskutočniť práve vy sama... 😉

bernusha
11. okt 2016

@timea179 ...trpnutie jazyka,pier,tvare,ruk,noh...zasklby v tele..😠😠..nic prijemne!! Psychoterapia? Hm...tazko to napisat...urobi Ti prv test osobnosti...ja som vyplnovala dotazniky,kreslit som musela....atd....z toho ona vytvorila diagnozu,ako? To uz ona vie..☺..no a chodim na sedenia,hodinove...vsetko jej hovorim...ona zapisuje a potom mi na vsetko povie cosi,dala mi vela podkladov....tie mi fakt pomahaju,len ich musim absolv.viac....ked mozem vediet..odkial si? Az by Ti neboli Levice daleko,rada Ti ju odporucim...jr naozaj skvela! 👌🍀

timea179
11. okt 2016

Ja mam vraj tiez tetaniu ale klop klop asi neprejavovanu...psycholog a psychoterapeut nieje to iste?Budem sa v pondelok pytat na nejake sedenia,hoc aj 30km od bydliska...A Levice mam straaaasne daleko

bernusha
11. okt 2016

@timea179 ..tak to je skoda...😯....a nie,nie je..😉😉..