Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
17. okt 2016

@timea179 ja som mala tiež podobný problém ... môj šéf totál nechápe čo mi je, ale odvážila som sa ísť na "vyššie miesta", úplne k majiteľovi firmy a ten ma po 3-mesačnej PN zobral s úsmevom späť a povedal, že takéto niečo sa prihodí komukoľvek... veľmi ma podržal ... videla som, že s touto diagnózou sa nestretol prvýkrát ... a tento môj šéf, čo ho mám priamo vo firme pri sebe sa ma ako blbec spýta, že ako mu viem zaručiť, že sa mi to nevráti späť .... a že som pracovne nestabilná a riziková ... skoro ma drblo, s prepáčením ... a teraz som stále pri ňom, a už si tuším na mňa zvyká 😀 ...nemá na výber 😀 ... ale môj pohľad na neho sa zmenil, vôbec mu neverím ... ale chcem to prekonať, musím nájsť v sebe sebadôveru,sebavedomie a odhodlanie... nechcem pred niekým utekať... sme bojovníčky a naša diagnóza nič a nikdy nemení na našich hodnotách ...

timea179
17. okt 2016

@janka_banka moj sef je aj zaroven majitel firmy.Mala som z neho pocit ze ked sa ma pytal ci som uz pred tym vedela o mojom probleme,ako keby smeroval na to ze som sa chcela zamestnat a neskor aj marodovat,jednoducho ze som mu zatajila moju diagnozu 😀 Myslim ze je nasa vec koho budeme o nasom stave informovat a nie to hned kazdemu vesat na nos

janka_banka
17. okt 2016

@timea179 ja osobne si myslím, že ja toto aj protizákonné sa pýtať na takéto veci ... vieš, kto nezažije našu chorobu, ťažko pochopí, čo cítime ... nikto nechce byť chorý zámerne a my sme práve tie typy, čo by radi pracovali ... niekedy si hovorím, že aké šťastie a dar od Boha majú ľudia,čo sa ráno zobudia a sú v pohode 🙂... je úžasné sa ráno zobudiť s dobrou náladou, bez strachu... veď to je aj radosť pracovať a zarábať peniažky 😎 ...takýchto ľudí treba proste ignorovať, oni nevedia o čom to celé je ... žijú v inom svete ....

timea179
17. okt 2016

@janka_banka mas pravdu.Vzdy si predstavujem ake by to bolo rano v pohode vstat,ist do prace,odrobit si co mas,stihnut vsetko aj doma,ist niekde bez strachu ze co ked to na mna pride.Boze ked si spomeniem aka som bola kedysi aktivna,kolko veci som cez den stihla pri detoch urobit,robilasom vsetko s radostou a nakoniec bol z toho dobry pocit.Sama pre seba si hovorim Boze,ja chcem byt taka ako pred tym 😒

simka1454
17. okt 2016

@timea179 aj ja som dnes bola na kontrolu a mne je tak zle od rána a doktor mi napísal že zlepšenie stavu a pn záleží od obvodnej a ten strach a úzkosti čo mám to je des,tiež neviem čo bude s robotou, vôbec sa na to necítim, netuším sa ani či by ma niekde vzali,mávam veľké strachy keď niekam idem,ja mám diagnózu depresívna a úzkostná porucha ale tie moje príznaky sa aj dosť podobajú panickej poruche, najlepšie a akoby v bezpečí sa cítim doma a keď mám niekam ísť tak strach a úzkosti mám, trasú sa mi ruky, je mi od žalúdka a to ma zvykne aj prehnať. Inak ten žalúdok mám dosť dlho taký divný. Neviem teda či sa takto prejavuje pp alebo sa mýlim.

timea179
17. okt 2016

@simka1454 cize potrebujes ist k obvodnej aby ti dala pn?Vies co?Ja sa tiez najbezpecnejsie citim doma.A lieky ti zostali tie iste?

simka1454
17. okt 2016

@timea179 áno že ďalšie pn je na obvodnej,ja chodím aj k psychologičke a ona mi už minulý mesiac napísala odporúčanie pn a dala som papier obvodnej tak mi to napísala a keď som bola u psychologičky minulý týždeň tak mi dala pre obvodnú tiež papier s odporúčaním pnky na november dnes na kontrole som hovorila ako mi je a on že zlepšenie stavu a že pn môže písať na tri mesiace a potom dosť a psychologička mi povedala že to nie je pravda,no vymotaj sa z toho čo kto hovorí,niekedy mám pocit akoby si niekto myslel že nám je takto strašne dobre, alebo nebodaj že človek simuluje. A ešte čo nám majú pomáhať tak skôr robia opak.Potom ako sa máme vyliečiť ? Ja budem taká šťastná keď sa z tohto všetkého dostanem,len to ide veeeeeelmi pomaly, niekedy strácam nádej že to prejde a potom keď mi je lepšie tak si poviem že bude dobre a takto dokola. Niekedy cítim že ani manžel ma nechápe hoci s ním som bola prvý krát u doktora ale on tieto veci vníma inak ako ja.

janka_banka
17. okt 2016

@timea179 ja som veru tiež bola kedysi iná, plné energie, smiechu, radosti a hlavne lásky ... a tá láska ma aj zničila, tak som ľúbila ľudí a naivne som si myslela, že ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva ... 😖 ... to žiaľ dnes nefunguje...ale máme detičky, život je krásny, farebný a nedovoľme nikomu a ničomu, aby nás to ničilo ... psychické choroby sa liečia dlho - predlho, mne trvalo 10 rokov kým som sa prebila cez bulímiu,anorexiu ... ale dala som to a je to neskutočný pocit 🙂 ... držím Ti moc moc palce a nezabudnime hlavne nato, že nič nie je také hrozné, ako to my vidíme v depresii, úzkosti ... vtedy máme informácie skreslené, netreba sa nimi zaoberať a pustiť to z hlavy,len vtedy môžu naskakovať tie správne endorfíny 🙂 ...

timea179
17. okt 2016

@simka1454 ty mas chlapa lekara? 😕

simka1454
17. okt 2016

@janka_banka no ja som tiež taká že s každým len dobre ,vždy si myslím že keď sa ja s každým pekne slušne rozprávam,že keď ja budem ku každému dobrá tak budú aj druhí ku mne no žiaľ opak je pravdou skôr to proti mne zneužijú a ja aj tak zostanem tá zlá.

simka1454
17. okt 2016

@timea179 áno chlapa ale v podstate je to jedno či žena či chlap skôr záleží od človeka aký je aké má pochopenie. A zabudla som Ti napísať že lieky mám tie isté stále ešte ani raz mi nemenil len mi zvyšuje dávky a v tuším v auguste mi pridal spitomin,inak stále mám citalopram,xanax,tritico a ten spitomin.

timea179
17. okt 2016

@janka_banka no ja som po zlych zivotnych situaciach uz ina,myslim ina v tom ze viem ako ludia vedia podrazit nohy,vtedy ked to najmenej cakas.Ale zas na druhej strane som ich odstranila zo svojho zivota a nelutujem.Zijem len pre deti,oni su pre mna vsetkym a vyberam si komu budem verit.A ked ma raz niekto podrazi alebo sklame tak ma smolu.Tymi zlymi skusenostami som silnejsia,odolnejsia a ako sa kto ku mne sprava,tak sa spravam aj ja 😉

timea179
17. okt 2016

@simka1454 ja mam len trittico.Mne nikdy nedala lekarka kombinaciu dvoch ad

timea179
17. okt 2016

@simka1454 v zivote to tak nieje,je uplne ina doba,ludia si zavidia aj parky na tanieri 😒

simka1454
17. okt 2016

@timea179 zistila som to už bohužial vela razy, ale budem musieť aj ja byť už iná lebo takto škodím len sama sebe

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandra2308
17. okt 2016

@kutuska ano presne

alidu
17. okt 2016

Ahojte kocky, hlasim sa 🙂 vcera som mala hrozny vecer, napokon som si na odporucanie mojej obvodnej dala na busenie srdca concor, je to betablokator. Citila som sa super, ziadne triasky, busenie a super sa mi spalo. Napriek tomu mi rano obvodna odporucila predlzit pn, aby som sa aspon na teraz vyhla stresu 🙂 zobrala mi dnes este krv na mineraly a iony, tak uvidime. Kocky, inak ake ste absolvovaly fyziologicke vysetrenia pred liecbou AD. Ja paatram, z coho tie uzkosti mozu byt s som sa dopatrala, ze aj celiakia, kandidoza ci dokonca napr.skryty zapal v tele. Snazim sa prist na ligicke vysvetlenie toho, preco sa z veselej, aktivnej zenskej, stala dokelu takato trasoritka ako som teraz 😀 inak aky mate dnik?

alidu
17. okt 2016

🙂 🙂*absolvovali, preboha, aka hrubka 😀

bianus
17. okt 2016

Zienky, ked nezaberaju AD, je potrebne zvysit davku...ja som zacala 75mg a skoncila som na 225mg...az pri tejto davke som ok...

bernusha
17. okt 2016

Ahojteeee....😍😙💞..aky mate dnes den?? ☺🍀

umabell
17. okt 2016

@bernusha ahoooj😝ja fajn bola som sa ostrihat varila som bola som vonku s malým a teraz sa napchavam mastným chlebom s cibuľou 😀😀taka chuť mi naň prisla mnaaam.a ty?

bernusha
17. okt 2016

@umabell ...hello..😉,ja doobeda u lekara,samozrejme zbytocne...ale som sa uistila,ze som ok,..poobede upratovala,s detmi von bolaa...☺☺...a teraz mi je blbooo...😈😈😈👊👊👊....dobru chut tedaa...🍔

slavkasobanska
17. okt 2016

Ahojte kočky,ja mam trochu lepši den,..už som pripravena na hospitalizaciu,ale momentalne su preplnene nemocnice važnymi stavmi ako su samovraždy,halucinacie a to mne by len poškodilo,..dnes mi prišiel domov syn a bude doma skoro 2 týždne ,tak sa tešim že nebudem sama doma,bola som aj na nakup,sice ešte vela spim,ale spanok lieči,,aj doma som si poriadila už,..velmi ma to teši ža to už zvladam,mam upravene davky liekov,ale rano idem ešte k lekarke a dohodneme sa čo dalej,kým sa niečo neuvolni,aby som išla na preliečenie,..teraz si pustim atogenny trening,to ma tak dobre upokoji a citim sa fajn potom,držim Vam palce všetkým pekný večer všetkým ... 🙂

alidu
17. okt 2016

Dievcata, idem sa s vami podelit o zazitok, co sa mi prave stal. Rozhodla som sa, ze si prvy raz v zivote pozriem Tajomstvo, aj som si poplakala, lebo vela veci tam bolo takych, co prave prezivam. Ale, v jednom momente kazali sustredit sa na blizku osobu a vraj sa vam ozve. Tak som myslela a o minutu mi zvoni telefon, volala mi kamaratka, co som ju uz davno nepocula, prisahaaam. Tak sme si dobre pokecali, zasmiali sa a ja sa citim super! Pozitivne myslenie, to bude ta cesta. Sme tym, na co myslime. Majte krasny vecer, pohladkajte svoje dietky, lahnite si do naruce svojho manzela, prejdite sa so svojim psikom, zapalte si sviecku a myslite na to, ako uz onedlho budete tym, kym ste byvali <3

bernusha
17. okt 2016

@alidu ...podobne nieco saa mi stalo cca pred 2 mesiacmi...☺☺..mam tu knihu..🍀🍀🍀

alidu
17. okt 2016

@bernusha zostala som ako obarena, ked mi zazvonil telefon 😀 naozaj, aj ked je to v nasom stave tazke, treba mysliet pozitivne, nesustredit sa len a len na tu chorobu. Raz som kdesi citala, ze pri PP je dolezite si uvedomit, ze Vy mate strach, nie STRACH vas, preto musite vy ovladnut jeho, nie on Vas. <3

alidu
17. okt 2016

Este prosim, nema niekto link na stiahnutie autogenneho treningu,relaxacia mi velmi pomaha.

slavkasobanska
17. okt 2016

@alidu ja ti pošlem niečo..-

ametyst123
17. okt 2016

@mijo53 🙂 Vedela som presne, že zareaguješ na môj príspevok, 🙂 a že sa presne zameriaš iba na to, že som išla spať neskoro. Zaujímavé na tom je, že si sa vôbec nevyjadrila k iným, a ovela podstatnejším veciam, ktoré som v tom príspevku písala,.... Inak ked som si pomyslela, že určite mi odpíšeš, tak som si želala, nech vyhrám milion eur.... 😅 😀 ... Tak dufam, že vyhrám nejaké peniažky, kedže si presne reagovala tak, ako som si pomyslela, že zareaguješ.... už len dufať, že fakt vyhrám.... 😵 . Inak som sa chcela opýtať, či Ta tak straaaašne velmi zaujíma môj spánok ?... Si milá, naozaj, si to cením.... 😖 alebo žeby nie?.... Inak som Ti už tolkokrát o tom písala, že viem, že mám aj chyby, a jednou z nich je neskorý spánok, ale ja o tom viem, a Ty mi to nemusiš tolkokrát dokolečka opakovať... 😠 . A inak ja som na pn-ke, ak si si to nevšimla, a našťastie aj deti teraz chodia do škôlky, takže si môžem pospať, kolko sa mi ráči.... takže som iba ráno vstala, obliekla deti, dala im jesť, vychystala ich, a muž ich odniesol do školky, a išla som zase spať..... A prečo by som aj nešla ?....Sak som na pn-ke, chvalabohu, a do práce momentálne nechodím,... a dufam, že do nej sa už ani nevrátim.... táto robota mi zničila moje zdravie, takže kašlem na nu. A črtá sa mi lepšia práca, a uplne iná, ako táto, takže dufam, že ju dostanem, a budem happy, a nastúpim. Teším sa.... dufam, že to výjde, a ked nič, tak nič sa nedeje.... Nájdem si inú... 😉 . Takže som si dneska urobila totálne volno.... ani doma som nič neurobila, lebo navarené mám, varila som včera, poupratované mám, všetko urobené mám, a vonku aj tak nemôžem ísť robiť, lebo som na pn-ke, a tiež dneska prší a prší.... takže nič z toho....Tak som si dneska pospala.... spala som do 11.00-tej,... a potom som si ešte znova dala šlofíka až do pol druhej.... 😀 😅 ..... Takže Mijo, nepíš mi už prosím Ta, ohladne môjho spánku, 🙂 ... lebo ked si mám možnosť takto užívať v noci tichúčko, a všade klud, ked všetci spia, tak si to vychutnám.... a pojdem spať kedy ja chcem, a doobeda si to dospím...či sa Ti to páči, alebo nie.... 😵 . Môžem si to dovoliť, a aj si to dovolím... a nie si moja mama, alebo kto, že by si mi hovorila robiť to, alebo ono.... 😔 . Toť vsjo.... Hovk, domluvila sem..... 😅 ...(ako Vinetou....)....