Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
26. okt 2016

Baby co ak to tam nevydrzim???

umabell
26. okt 2016

@domkaaaa vydržíš prečo by si nevydržala... Bude dobre... Nebooj. O kolke ideš?

timea179
26. okt 2016

@domkaaaa vydrzis,oddychnes a domov prides ako novy clovek 😉

domkaaaa
26. okt 2016

O 10:00 idem takze uz sa chystam pobalena som este sa namalujem nevh ma nedaju na akutne oddelenie 😂

atrrey
26. okt 2016

Dobry den, prosim Vas potreboval by som radu, nazor na moju situaciu. Moja priatelka s ktorou zijem ma podla jej slov problem sama so sebou... straca sa sama v sebe, je na mna agresivna, kedykolvek napadne mna alebo aj seba, bezdovodne zacne plakat alebo sa uzatvarat do seba... Svoj stav si uvedomuje a vie ze potrebuje pomoc, ale kedze je z Ceska a ja som sa s tymto nikdy nestretol tak neviem na koho sa obratit... Som z toho zufaly lebo neustale klame a zatajuje vsetko a ja uz neviem ako s nami pracovat... Prosim poradte mi nejako. pocul som nieco o pani Albertovej, viete mi povedat ci sa specializuje aj na nieco taketo? schyzofreniu a podobne?

umabell
26. okt 2016

@atrrey ahoj ked si to uvedomuje je to faj, treba navštíviť psychiatra..akurát pozerám tú Albertovu to je psychologička skuste najprv ju a ona posúdi a moze vas poslat za psychiatrom

atrrey
26. okt 2016

@umabell dakujem za radu, nemate o tejto pani Albertovej nejake blizsie referencie? Lebo vcera sme boli u jednej a videl som v mojej partnerke ten nedovercivy pohlad a hlavne ten dojem ze si mysli ze je to zbytocne aj ked sama tam mala zaujem ist...

domkaaaa
26. okt 2016

Baby prepadla ma panika uzkost 😢 Ze co ak sa nieco pokazi a ja sa odtial vratim v zlom stave alebo zblaznena 😂

bianus
26. okt 2016

Neboj sa... vela som si citala na nete o psych.oddeleni a vsetci si to tam pochvalovali... pomozu ti..budes mat cely den program, zoznamis sa z ludmi, budes mat stale s kym sa porozpravat, terapie... bude poruke aj doktor... tes sa, ze ti pomozu a domov prides uplne v pohode...drzim palce

bianus
26. okt 2016

@atrrey ja by som isla rovno za psychiatrom, len on moze predpisat lieky a hospitalizovat v nemocnici...

umabell
26. okt 2016

@domkaaaa moja kamarátka odtiaľ vysla ako znovuzrodena.. Neboj sa len spolupracuj..

simka1454
26. okt 2016

ja som to asi včera zakríkla,dnes mi je od rána ako som sa zobudila zle, bolí ma žalúdok,je mi do plaču zas to trasenie rúk, prišla som akurát od obvodnej a aj tam som sa cítila že tam obťažujem,dala som jej papier na predĺženie pn-ky aj s papierom od psychologičky a som si pýtala papier že chcem ísť na sono žalúdka lebo ma stále bolí v okolí žlčníka a papier na ekg no ten zatial ani nedala že aby som si najskôr vybavila jedno a potom aby som prišla. No ale ten pocit divný a taký strach som mala stále som si hovorila že načo tam chodím veď si aj tak myslí že som blázon. Na to sono idem už teraz v piatok no ani sa u obvodnej neukážem až v novembri keď budem mať vybavenú aj neurológiu. No strašne mi je ešte teraz stále,spravila som si medovkový čaj,ale nechce sa mi ani variť stále mám roztrasené tie ruky. Ja už ani neviem či sa mi to môže takto meniť keď mi už aj dobre a potom sa to zvrtne,ja si aj myslím či si doktori nemyslia že simulujem,už som z toho všetkého v pomykove.

atrrey
26. okt 2016

@bianus je to podla Vas az take vazne? :(( vcera naznacila ze by sa chcela nechat hospitalizovat na psychiatrii a byt v izolacii... dost mi to nahana strach, lebo ju milujem a tieto stavy dosli zo dna na den...

lenieta25
26. okt 2016

@atrrey ja by som najskôr skusila nejakú psychiatričku, nech jej nasadí lieky a zistí čo jej vlastne je. Aj môjmu manželovi bolo cca pred trištvrte rokom hrozne -mal uzkosť a bol veľmi vyčerpaný. Hneď na prvý raz mu sadli lieky, až na Lexaurin, ktorý mu nerobil dobre tak mu potom predpísala doktorka iný benzáč. A funguje normálne. Chodí do práce, a do konca už pomaly vysádza niektoré

junova
26. okt 2016

@lenieta25 a aké antidepresíva berie tvoj manžel? Super, že mu je lepsie. Mal len uzkosti či aj panicku poruchu?

lenieta25
26. okt 2016

uzkosti...Najkôr chodil len na terapie ku psychologičke, ale to mu moc nepomáhalo tak potom navštívil aj psychiatričku. Rano užíva Citalec a na večer Triticco, a teraz pomaly vysádza Rivotril - dáva si polku rano a polku večer.

bianus
26. okt 2016

@atrrey no, tak urcite...a to cim skor...a ja som tym presla a teraz som uz v pohode... nevahajte a chodte..zatial k psychiatricke...drzim palce

timea179
26. okt 2016

@simka1454 daj si benzak a ak mozes tak si pospi,drzim palce nech to cim skor prejde...teraz ti je uz lepsie?

umabell
26. okt 2016

@bernusha ahooj ako? Bola si na tej gynde? Pocuj koľko ti meškajú?

simka1454
26. okt 2016

@timea179 už mi je troška lepšie,navarila som obed aj keď mám tie ruky ešte trocha roztrasené ak sa mi podarí tak by som si teraz poobede trocha zdriemla

lilitela
26. okt 2016

baby, potrebovala by som psychoterapiu, ale neviem, ako to mam zladit s rezimom babatka. riesila ste to niektora? ozvite sa mi prosim.

kamillla56
26. okt 2016

Skoda ze nieje taka metoda, na par dni zit uplne iny zivot. Zivot bez noh, bez ruky, dozvediet sa o nejakej nevyliecitelnej chorobe seba alebo najblizsieho, v niektorych pripadoch by stacilo zavriet cloveka na 3 dni s vodou a chlebom medzi 4 hole steny a hned by sa vsetky problemy ktore mame teraz zdali ako malickosti. Niektore depresie su aj o tom, ked clovek nevidi a neciti co vsetko ma. Ako sa hovori.. ked nejde o zivot, ide o malickosti... su vsak aj depresie koli naozaj vaznym dovodom napr. vyssie spominanym, kedy uz naozaj treba liecit ...

timea179
26. okt 2016

@simka1454 dufam ze po ataku ani stopy 😒 bola som pred chvilkou na urade a taaak mi prislo zle,len som sa ovievala papiermi.....zle na verejnosti mi dlho nebolo ale ustala som to....a to som si myslela ze domov par metrov ani neodjazdim...dnes som si kupila 2 druhy megnezia tak sa budem trochu dopovat

simka1454
26. okt 2016

@timea179 ešte sa cítim unavená,ešte som si ani nepospala ale tak sa mi začína driemať že si idem asi ozaj na chvilu ľahnúť. Ja si tiež dávam magnézium a pijem aj medovkový čaj jeden doobeda si uvarím a aj pred spaním večer. No dnes ako to na mňa prišlo,katastrofa . V piatok idem na to sono a mám strach aby som sa netriasla zas hlavne tie moje ruky a ešte mám ísť na lačno a lieky si zvyknem dávať vždy ráno keď sa naraňajkujem tak dúfam že to zvládnem.

bernusha
26. okt 2016

@umabell ...bola,nikto tam nebol,ma dovolenku....5 dni

ivka1302
26. okt 2016

@lilitela ak nemas pri kom nechat babatko tak si myslim ze by si si ho mohla zobrat aj so sebou ak je malinke a trebars spi v kociku zatial by si si mohla pokecat so psychologickou Ja som mala privatnu psychologicku a bolo to u nej ako doma v obyvacke taze len podla mojich skusenosti ak ti babatko casto neplace kludne si ho bravaj so sebou 🌺🍀🤗🌸🌸psychologicke by to vadit nemalo ❤️🌺🍀🌺

ivka1302
26. okt 2016

@atrrey Nech si tvoja priatelka zajde najskor ku dobrej psychologicke❤️🌺🤗ona urcite zisti odkial pramenia jej problemy a ako ich riesit da tvojej priatelke dobre rady ako zvledat situaciu a popripade odhadne ci treba lieky alebo je to problem ktory sa da zvladnut bez nich 🌺🍀🌺🍀Vela stastia 🤗🍀🍀🍀

ariadna08
26. okt 2016

@lilitela
@ivka1302 presne ako Ivka pise, zober si kludne so sebou babatko. Mne psychiatricka povedala, ze maleho ak nema kto postrazit kludne mozem bravat so sebou, aj som uz tak bola a v pohode.

esselte
26. okt 2016

Baby,je jeseň a tá jena depresie a úzkosti ako stvorená,preto sa vam niektorym pohorsilo,skuste cajik melaton,kupite ho vlekarni a pozor na magnezium,ja ho nemôžem,lebo mi znizuje tlak a je mi po nom horsie,ja len benzak alebo caj melaton,ten fakt ukludnuje,to už mam vyskusane,pisem z mobilu,takze su tu chyby,ale verim,ze vam to nevadí

esselte
26. okt 2016

@domkaaaa neboj sa,v nemocnici uz budu vedieť čo s tebou robiť,nie si prva a ani posledna,nastavia ta na liecbu a vsetko bude ok,urcite nechceš mať taký život s úzkosťou a depresiou,musíš tam vydržať a hlavu hore,si este mladá a život je pred tebou