Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
11. dec 2013

@kvixa ahoj aj ja trpím PP a presne ako ty hanbila som sa strašne a nechcela som si pripustiť že ja a mám isť k psychiatrovi??? tiež teraz nasádzam nové AD sertralin actavis ale stále to neni podla mojich predstáv. ☹

esselte
11. dec 2013

@andy231 Nie, ono to zabralo asi až za 6 týždňov, ale lekárka povedala, aby som ešte vydržala, lebo ako učiteľka mám dosť náročnú prácu na psychiku, mne už posledné 2 mesiace bolo ok, ale napr. išla som na vianočné posedenie a šup, pri stretnutí s kolegami sa mi ešte objavila úzkosť, takže som radšej poslúchla a do práce som išla, až keď mi bolo celkom ok

hroska
11. dec 2013

@bielytesak .....to som nepochopila, ze hladas niekoho kto objednava z ruska? 😨 😝 a aku mas vlastne diagnozu diagnozu? ja si myslim, ze obcas by si mohol niekomu poradit, lebo vidim, ze skusenosti mas a to je skoda sa s nimi nepodelit, nie? 😉 pises, ze Cymbalta bola nanic, co ti na nejvadilo?

andy231
11. dec 2013

@esselte aha tak za 6 týždňov no tak počítam aj aj kým mi zaberú tie moje keďže mesiac ich nasádzam no len ja by som chcela aby teraz už bolo dobre 🙂 škoda že musíme čakať tak dlho kým tie lieky zaberú.

esselte
11. dec 2013

@andy231 Aspoň ti pomáha, keď vezmeš lexaurin? Cítiš sa vtedy dobre?Keď mi začali zaberať AD, cítila som také teplo v bruchu, vieš, ako keď ti je tak strašne dobre, hovorí sa, že máš taký fajn pocit, potom sa to už iba zlepšovalo.Ja som od začiatku užívania AD už dobre spala, ako keby som sa ukľudnila tým, že beriem lieky a som pod kontrolou a som doma, mám rodičov, ktorí sa vtedy o mňa báli viac ako môj manžel, bývajú v tej istej obci, takže som mala pomoc, ak by mi bolo veľmi zle a mám aj psíka maltezáčika, ten ma dokonca stále vytiahol von, aspoň na krátku prechádzku a dobiedzal, možno aj to pomohlo

esselte
11. dec 2013

@bielytesak Ty máš depresiu alebo panickú poruchu, a ako si vedel, že je zle, keď si užíval cymbaltu?

andy231
11. dec 2013

@esselte ahoj vieš čo mne už ten lex podla mna ani nezaberá ja neviem tak ja ako som aj mohla spávať aj teraz spím klop klop lebo u mna to platí ako u teba ked poviem že je dobre tak just mi je zle a opačne 🙂 zo začiatku som sa budila ale teraz celú noc spím.tak také teplo som ešte necítila neviem ako určite asi trošku zabrali lebo ked som ich nebrala tak ráno vždy ked som šla do škôlky a sniekym sa rozprávala tak také čudné sa mi to videlo a nestabilitu som mala strašnú tak teraz to také neni no ja nasadzujem pomaly tak asi si počkám na to úplné zabratie AD.a ja mám taký pocit že si necítim ruky ale to mám od toho coaxilu ako som ho nasadila predtým som to nemala vôbec.a taká zdrogovaná sa cítim ked zvýšim na druhý den aj tretí neviem ty si to nemala??? ja tiež bývam v rodinnom dome a máme aj psa tak ja si dosť pobehám po vonku 🙂

annetta3
11. dec 2013

Ahoj Hroska a ostatní holky. Chvilku vypadalo, že cipralex zabere, ale opět mě zase přestimuloval do silných úzkostí, tak ještě zkoušíme seroxat. Vím, že je to předčasné, když ani nevím, zda mi zabere, ale bojím se toho, jak špatně se vysazuje. Můžete mi k tomu napsat. Je to AD, co vypadá, že snad vysadit ani nejde. Budu Vám vděčná, protože mě dost děsí. Děkuji

kvixa
11. dec 2013

@andy231 ja sa davam do kludu... uz aj ked vcera bolo tazke rano :-P aj mne bolo vs. divne..derealizacia depresonizacia a tak do toho zle pocity uzkost depky zo seba atd. vycerpana...ale ten lexaurin zabral teda prvy den ospala ale pomaly sa to zlepsovala a uz je dobre. a tusim aj ad zaberaju...citim sa o 100000 krat kludnejsia ako som bola..

andy231
11. dec 2013

@kvixa ahoj tak super že ti je lepšie a ako dlho si na AD?? lebo ja budem ešte len dva týždne.ja beriem lex trikrát denne.a tú depersonalizáciu či deralizáciu či čo to je ako pocituješ???

kvixa
11. dec 2013

@andy231 uz nijako len som mala cudny pocit ako by som sem ani nepatrila. a ze ruka nie je moja :-P ja beriem 6 den. lexaurin polku rano a nato hned fevarin 50 1 tabletu. len mam take stipanie alebo ako to nazvat- stipe ma hlava ci usi neviem to popisat asi z liekov.. aj tebe bude zachvilku dobre

andy231
11. dec 2013

@kvixa a lex polku z 1,5mg či 3mg??? a tie AD čo máš ty ani nepoznám to ti je skoro dobre.

kvixa
11. dec 2013

ano je snazim sa menej riesit .. ja ani neviem aky ten lexaurin 😀 idem pozriet 😀 no ja dufam, ze to boli tie spravne a pekne zabrali...tam kde mali 😀

kvixa
11. dec 2013

@andy231 z 1.5

andy231
11. dec 2013

@kvixa aha tak to máš fakt malú dávku s takou som aj ja začínala ja beriem trikrát tu 1,5mg denne lebo mne dali jedny AD z ktorých som mala depersonalizáciu to čo ty že som si videla ruku dvojmo alebo tak čudne všetko bolo ako keby som bola mimo tela neviem v živote som taký stav nemala ked som nebrala tabletky tak si vieš predstavit ako som sa zlakla že čo to je.a teraz nasádzam druhé AD.

kvixa
11. dec 2013

@andy231 no fuj hnusný stav 😝 tak ja dufam,ze nebude treba nic zvysovat... 🙄

andy231
11. dec 2013

@kvixa tak ty nemusíš ten lex ked ti stačí zvyšovat a už teraz ti je lepšie tak ho vysadíš ked máš pocit že AD zaberajú tak ja to beriem aby som fungovala tiež mám dve deti 🙂

kvixa
11. dec 2013

@andy231 no ved kvoli nim treba a ja som sa aj bala ze im nieco urobim take vtierave myslienky- otrava. teraz to ustupilo...no hanbila som sa za to prevelmi ale tolko ludi ma aj horsie veci, tak co tam po tom..

kvixa
11. dec 2013

@andy231 ja idem este teraz v piatok na vysetrenie ku gyn.ci to nie je nejaka hormonalna porucha, ma odporucila psychologicka lebo ja toto mavam vzdy pred menzesom a pred tehu a pocas a po porode sa to velmi zhorsilo a potom to zmizlo a po 2 rokoch som mala take viac stresove obdobie a zas je to tu. len ja som mala tazke stavy- neprajem nikomu..som bola presvedcena ze mam schizu a vzdy mi to este napadne a otravuje ma to 😠 snazim sa pracvat na tom...ale tak myslienky sa raz daju inokedy nedaju ovplyvnit a som si povedala, co sa budem trapit, nasadim ad skusim a uvidim..

andy231
11. dec 2013

@kvixa fuha no tak to ja som nemala vtieravé myšlienky zase ja mám panickú poruchu mne bolo na vracanie odpadnutie, závraty, vlnenie a na začiatku ked som nič nebrala som mala panické ataky že sa srdce rozbúšilo a myslela som že je môj koniec 🙂

kvixa
11. dec 2013

@andy231 no aj ja som to mavala rok vkuse kazdy den a potom som sla k dr. a ta mi povedala, ze pp a preslo to 😀 som sa vykecala asi mi to pomohlo.. len neliecena pp sa moze rozvynut aj takto, mi to preslo do vs. haluzi 😀 ale uz je dobre tak fuj fuj snad bude len lepsie. mna ta pp ani tak strasne neotravovala ako to potom porode tie myslienky a tak...poporodna depresia 😔 len tu som neriesila tiez a asi sa to vs. nakopilo

bielytesak
11. dec 2013

@kvixa le
Xaurin naprava veget.nervovy system...pred 15rokmi som ho bral pol tbl 1.5 mg...bolo mi fajn..

bielytesak
11. dec 2013

@hroska na cymbalte hrozna uzkost.a vysoky tlak mam.a po tej cymbalte som mal cele telo pokozku do cervena...ako ked sa opalis...nemal som este tlakomer ale bol to des

esselte
12. dec 2013

@bielytesak čo je to ten xaurin?To som ešte ani nepočula

esselte
12. dec 2013

@andy231 Tak ako dnes? Ja mám dnes tiež taký zvláštny tlak, dávam si kávu, no uvidíme, vonku je dnes divne.Ale chvalabohu aspoň nejaké dobré správy, máme chrípkové prázdniny, takže som do piatku doma, mám už úplne hotovú atestačnú prácu, môžem ju odovzdať, zajtra ideme do Poľska na vianočné nákupy , kúpila som lístky na koncert Kandráčovcov- vianočný, včera som si kúpila nohavice za 7,90 a čižmy za 15 eur, aj niečo pre syna na Vianoce, takže aspoň to ma teší.

andy231
12. dec 2013

@esselte ahoj tak super keď ideš na nákupy to ja môžem 🙂 tak ja zatial v pohode taký tras rúk a dnes večer zase navyšujem na 50mg večernú dávku tak som zvedavá bože už nech to mám nasadené všetko.ja idem zajtra dcérke staršej na vianočnú besiedku v kulturáku majú zo školy vystúpenie.

andy231
12. dec 2013

@kvixa aha to som ani nepočula že to môže byť z toho.choj uvidíš čo ti povedia.tak ja sa vyhrabávam z tejto choroby lebo som ju mala zle liečenú.

bielytesak
12. dec 2013

@esselte lexaurin som myslel.....pisal som to z mobilu,tak to zrejme vynechalo ie pismena 🙂

bielytesak
12. dec 2013

@hroska no ja mam zrejme vsetky choroby 😝 ale zhanam FURACILIN.A ten vyrabaju rusi,predavaju ho aj v USA,ale tam odtial,kde sa da kupit ho maju vypredany.V RUSKU je lacnejsi.Je to nieco podobne ako mms....Len ucinnejsie.Proste mam chronicky zapal kostnej drene....A v tej dreni mam e.coli,mozno MRSA,Po 20 baleniach antb.znicenu imunitu.Proste tie bakterie su rezistentne,znutovane,odolavaju ANTB....Aj vsetkemu....FURACILIN zabija grampozitivne a gramnegativne bakterie....To su tie,tzv,zmutovane....Jeden mi to nukal za 60 eur,co sa mi zda privela.....Preto si to chcem objednat z netu...Poznam stranky,kde sa da kupit z ruska,ale tam skor maju tie preparaty,,,,,byliny,sampony atd...

bielytesak
12. dec 2013

@esselte ja mam recidivujucu depresivnu poruchu...terajsi stav-stredne tazka...uzkosti,strach,nezaujem o nic,neschopnost daco robit....tv nepozeram...ono kazdy je iny....a treba pozriet na lieky,co tam je napisany....ci antipsychotika-to je na nejake psychozy,potom analeptika,potom neuroleptika....kym depresia je len chybajuci serotonin,tak na psychozy,manie treba neuroleptika.tie menia struktury v mozgu,moj nazor....