Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bielytesak
12. dec 2013

@lucijeje depresiami....len nemozeme sa trafit...ono je to tak....uz som pisal-nerastenie je citlivost a slabost nervov.na to mi uz davno predpisal internista ansilan.potom su neurozy-neuroza je klasifikovana ako neschopnost prisposobit sa prostrediu.A samozrejm,e tam uz su tie kadejake fobie,socilne,uzkostne stavy,agorafobia-strach z otvorenych pristranstiev,,,,atd..

hroska
12. dec 2013

@annetta3 ja som nemala s vysadzanim Seroxatu ziadny problem, 😨 a to som ho uzivala 3,5 roka. pekne pomalicky v priebehu 2 mesiacov som ho vysadila, ziadne abstaky, vobec nic. a kolko mg uzivas? Seroxat je vyborny liek na depresiu a aj na uzkosti. ja som sa na nom dostala s tazkej depresie a potom som fungovala nie na 100, ale na 120%. a zaber som pocitila na 8. den, ale ja som mala od 1. dna riadnu davku - 30mg, ziadne postupne nasadzanie, ale ten zaber stal za to....bolo to ako "vzkriesenie".drzim palce, nech ti zaberie. 🙂

hroska
12. dec 2013

@bielytesak aha chapem, dufam, ze ten Furacilin nie je ziadne svinstvo, ked sa to vyraba v Rusku 😝 .A to kde si prisiel k tomu zapalu kostnej drene? da sa to vyliecit jednorazovo,trebars ako zapal hrdla, teda ze vyberies balenie Furacilinu a si o.k? a na depresiu momentalne ake AD uzivas, mas aj nejake anxiolitika?

timea179
12. dec 2013

zienky chcem sa vas opytat ake lieky su super na energiu,na take nakopnutie do zivota?o tyzden idem k dr tak ju chcem nejake popytat,ale rada by som vedela ci s niecim takym nemate skusenost,lebo od zaciatku liecby som v utlme,a to je uz peknych par mesiacov,veci ktore mi niekedy robili velku radost,teraz mi to nejako nejde,je to vobec sposobene diagnozou ktoru mam alebo ze este ziadne lieky mi nezabrali tak ako by mali?? 😒

andy231
12. dec 2013

@elisha3274 ahoj ako sa máš??? ja dnes mám zvýšiť dávku sertralinu na 75mg tak som zvedavá ako bude.

elisha3274
12. dec 2013

@andy231 ahoj som ako na hombalke 😉

andy231
12. dec 2013

@elisha3274 že ti je raz dobre raz zle?? aj ja 😝

elisha3274
13. dec 2013

@andy231 Áno Andy presne tak, chvíľu pokoj na duši, potom úzkosť a plač....

annetta3
13. dec 2013

@hroska ahoj tak to jsi mě potěšila. Dost jsem slyšela o tom, jak špatně se vysazuje a a dělá výboje v hlavě. Moje kamarádka je měla i při braní a musela ho kvůli tomu přestat brát. Zatím mám jen 10 mg 4tý den a hodně mě uspává, chce se mi pořád spát a jsem taková depresivnější, nevím vidím vše zase úplně černě.
Psala jsi, že jsi po něm potřebovala hodně spát a unavenost Tě pak přešla? Pokud zabere nebudu po něm potřebovat spát hafo hodin, abych se mohla vrátit do práce?

bielytesak
13. dec 2013

@hroska no mne to ponukal ten furacilin chlap,co mal tiez to iste....aspon tvrdil,ze uz ma od tej hnusnej choroby pokoj...na tych liekoch je aj napisane,aj oseymelitidu liecia.....proste take hrozne choroby,kde atb nezaberaju....to je jednoduchy liek....daco ako mms...berem anxiolitika.....vlastne by ti doktor mal dat k ad aj anxiolitika a to preto,kym zaberu antidepresiva....predsa nebudes 6 tyzdnov v uzkostiach...

bielytesak
13. dec 2013

@bielytesak
@hroska no ostali sme na venalfexine/alventa/plus zmenila mirtazen na trittico....uspi aj kona 🙂 no a xanax...ono je to jedno tie benzaky,,,,zas ale je ine,ked to dakto len zacina brat a zas ine ,ked dakto je na to zvyknuty....ja som pred 15 rokmi si daval len stvrtinku 1.5 mg lexaurinu a bolo mi super...

bielytesak
13. dec 2013

@lucijeje no mam stredne tazku depresiu....preto mi dal dvojo ad....+xanax...a to som bral rano xanax,elicea,brufen,surgam.....+ kava a cigaretla.... 🙂 ranajky...a potom vecer diazepan,mirtazen,zopiclonm...vie m co je peklo.V lete som ho prezil.Ale to by som tu musel napisat roman a aj tak by mi nik neveril...

esselte
13. dec 2013

@andy231 Ahoj, tak čo , ešte stále je zle?

andy231
13. dec 2013

@esselte ahoj tak včera som zvýšila dávku dnes také závraty a zase oblbená ešte raz ma to čaká a dúfam že koniec 😝

lucijeje
13. dec 2013

@bielytesak .... hm, dost pitomý 😖 .... co nějaká psychoterapie, zkoušels?

esselte
14. dec 2013

@andy231 Mňa dnes celý deň bolí hlava, ale som spokojná, lebo už mám všetky darčeky na Vianoce, aj výzdobu nakúpenú, takže ešte koláče, poupratovať a môže byť Vianoce.Na kontrole som ešte nebola, tak uvidím, či mi lekárka dá niečo nové.nerada by som už brala xanax, hoci beriem iba malú dávku a krátko, ale najradšej by som bola iba na ad.

andy231
14. dec 2013

@esselte ahoj to ťa prejde aj mňa jeden deň bolela hlava.no ja tiež nechcem byť na lexe a som zvedavá ešte ako ho vysadím keďže ho už berem 4 mesiace ☹ ale zase fungujem ako tak tak radšej ho brat ako ležat.ja som tiež pokúpila novú výzdobu včera lebo sme menili obývačku tak som musela zladit na novo 🙂 a dnes som spravila v byte výzdobu všade a minule dom z vonku sviečky hadice girlandiu na zábradlie s mašlami a ešte dám trošku neskôr mikuláša 1,5m vysokého ten musí byt stále v elektrike to je taký velký nafukovací stojí v záhrade 🙂 ja dnes idem s detmi medovníčky vyzdobiť a cez týžden ešte dačo upečiem a objednávala som aj z cukrárni a mama mi dá tak budeme mať toho až až.

simka1111
14. dec 2013

ahojte baby , dlho som sa neozvala, ale mala som tento tyzden strasne nabity, same zapocty a dokonca aj jeden predtermin , vsetko som uspesne zvladla , uz do Vianoc mam len 1 zapocet a 1 kolokvium, tak dufajme , ze aj to vyjde.... Ja sa mam omnoho lepsie, sice mam este aj blbe dni, kedy to mna dolahne , ale aj velmi pekne dni , take na striedacku . ale pokrok u mna je ocividmy... Vy sa ako mate?? Musim si vas precitat , co ste tu zatial pisali 🙂

hroska
14. dec 2013

@annetta3 ano to je pravda, aj ja som bola po Seroxate spava. Ale na to sa teraz nepozeraj, dolezite je, aby ti zabral a ty si sa opat stabilizovala. 😨 Ak mozes, teraz si pospi tolko, kolko tvoje telo vyzaduje. Nezabudni, spanok lieci. Ja som si veru po Seroxate, ak som mohla vzdy zdriemla. 😔 4. den je este velmi malo, dolezite je este vydrzat tych 10-14 dni. Urcite sa ti polepsi. 🙂

@bielytesak tak ale teraz mas celkom "peknu" liecbu, myslim tu Alventu a Trittico, urcite ta to stabilizuje 😉 . Kolko dni si na tejto kombinacii? Inak tu kavu teraz obmedz, alebo si rob len taku slabunku a s mliekom. U Alventy je riziko zvysenia krvneho tlaku a kava ta moze teraz v depke dost nabudzovat, drasat. 😝 . Potom, ked budes stabilizovany sa mozes ku kavicke vratit. 😉

esselte
15. dec 2013

@hroska Ahoj, tak dnes nemám veľmi dobrý , dokonca okolo 11.00 prišlo znova také teplo na tele hlavne v oblasti krku, potom trocha búšenie a koniec, no uvidíme do večera.Zatiaľ som nič nemenila, u lekárky som ešte nebola, aj včera poobede mi bolo k večeru divne, taký tlak na hrudi a to aj dnes.Stále beriem cymbaltu a xanax na večer. Raz je celý deň ok a raz nie, ale teraz je aj také hnusné počasie, myslím, že aj to ma dosť ovpyvňuje.Aj môj otec bol včera na pohotovosti, lebo sa mu ťažko dýchalo.Čo by som podľa teba mala navrhnúť lekárke, tú alventu, alebo ostať na cymbalte, hoci neviem, či ma nedrží aj ten xanax celý deň?Môže ma večerná dávka xanaxu 0,5 držať celý deň, bez toho, aby pôsobila cymbalta, lebo celý týždeň som bola v pohode, až včera sa to trocha začalo, ako som už ne začiatku písala.Alebo si mám pýtať ešte jedno AD k cymbalte?Čo myslíš?

esselte
15. dec 2013

@simka1111 Čo teraz užívaš? ja berie stále cymbaltu a na večer xanax a tiež mám raz dobrý, raz blbý deň, cítiš aj nejaké príznaky ako predtým, keď máš ten zlý deň, lebo ja hlavne také teplo na tele a trocha tlak na hrudi, niekedy slabšie búšenie, a mám deň, keď je úplne super, tak neviem od čoho to záleží? Tento týždeň idem na kontrolu, chcela by som ostať už iba na AD a nebrať ten xanax a moja lekárka ani nemá rada, ak sa dlho berú benzáky a je ho beriem už druhý mesiac, určite mi ho bude chcieť vysadiť.

esselte
15. dec 2013

@andy231 Ahoj, tak dnes nemám veľmi dobrý deň, mám taký zvláštny tlak na hrudi a teplo na tele, už to prejde rýchlejšie, ale aj ak to ešte prichádza, takže asi ešte nie je ok.Mám deň kedy sa cítim super a mám deň, ktorý je dosť ťažké prekonať, uvidíme vo štvrtok na kontrole, čo bude a aj počasie je otrasné.Môj otec bol tiež včera na pohotovosti, lebo sa mu ťažko dýchalo, až sa dusil, dostal injekciu a tabletku pod jazyk, chvalabohu mu to ustúpilo.Mne už včera poobede a večer bolo trocha divne, ale dnes je to o ničom, nemám na nič náladu

andy231
15. dec 2013

@esselte ahoj neboj to prejde to mám aj ja také že dobre a zle a hlavne cez deň že mám pocit že mi nič neni a potom zase mám závraty a tak.fuuu tak s ockom ma to mrzí hlavne že je v poriadku si sa musela aj naplašiť ☹ mne sa zas celý deň len vyzyvuje ale čo už pracovať musím dováram obed a už som oriadila a uvdiím čo bude pobede možno zbehnem so sestrou na nákupy uvidíme.a to je divné že nemáš náladu??? to sa stáva pri AD??? a nič si z toho nerob šak keď sme aj AD nebrali tak každý má raz taký deň že sa mu nič nechce 😝 zajtra bude ten lepší deň 🙂 🙂

esselte
15. dec 2013

@andy231 Dík za podporu, ja som fakt strašná povaha, možno to ani nič nie je, a ja tomu prikladám veľkú váhu.Ja takisto myslím, že už je to ok a zrazu sa to vracia, už toho mám dosť, poviem lekárke, nech mi dá konečne niečo poriadne po čom budem fungovať ako treba.Môj švagor bol dokonca v nemocnici, má 35 rokov, nasadili mu alventu a na noc mirtazapin a je úplne v poriadku, plný energie, ja sa už liečim tak dlho , on iba od októbra, čo bol na psychiatrii a cíti sa super.je pravda, že on má depresiu a ja panickú poruchu, to je rozdiel, ale aj tak, včera sme boli u nich na návštevu a až som sa nazlostila, že mne tam nebolo veľmi dobre, ani som nemala chuť na jedlo a on bol vysmiaty, jedol, čo mu prišlo pod ruky, plný elánu.Fakt nerozumiem, bol v oveľa horšom stave ako ja

esselte
15. dec 2013

@elisha3274 Ahoj, tak ako sa cítiš? ja som vybrala všetky injekcie, bolo ich 10 Apaurin, neviem či som ti to písala, beriem ďalej cymbaltu a večer xanax, ale vo štvrtok idem na kontrolu, chcela by som byť bez xanaxu, tak uvidíme, čo povie lekárka, či mi dá iné AD alebo mi pridá k cymbalte nejaké ďalšie.Niekady mi je dobre, niekedy nie, každý deň je iný, ale mám pocit, že veľa si privolávam sama a aj vonku je stále také hnusné počasie, u nás je už celý týždeň tma, hmla, dnes aj mrholí, zamračené.V piatok som bola v Poľsku na nákupoch a tam bolo nádherne, slniečko, jasná obloha bez mráčika a tu hnus.Ale aspoň už mám všetky darčeky na vianoce, ešte napiecť a poupratovať.A čo ty?Lepšie?

esselte
15. dec 2013

@kvixa Ako sa máš? Je už lepšie? ja raz dobre, raz zle, neviem, vo štvrtok idem na kontrolu, tak uvidíme

andy231
15. dec 2013

@esselte ahoj a jemu bolo čo??? až takú depku mal že bol na psychiatrii??? no aj ja sa dlho trápim šak ale tebe bolo fajn do jeseni nie??? ja tiež čakám kým AD zaberú a keď pôjdem na kontrolu v januári tak keď mi budem mať stále tieto závraty nestabilitu tak tiež nech mi dá iné alebo čo tak ja beriem dvoje AD ale ten coaxil my nerobí dobre ten by som chcela vysadiť a zbadám ako mi bude a prípadne šak to už oni musia vediet dať iné aj dvoje AD budem brať pokial mi bude dobre.tak ja má náladu zase teším sa len keď to dojde to vlnenie tak si zase poviem že dokedy to budem mať tak tie príznaky fakt pomaly odchádzajú ako tak čítam druhé baby že je to na dlhšie.

esselte
15. dec 2013

@andy231Áno, mal v papieroch napísané ťažká forma depresie, trvalo to od júla, ale najprv chodil za jednou liečiteľkou, potom skúsili dovolenku, že to prejde, nakoniec išli k mojej lekárke, tá ho chcela hneď dať do nemocnice, al eon ani počuť.Potom jeho mama zistila, že majú známu lekárku na psychiatrickom oddelení a išli ze ňou, najprv sa liečil doma, ale dostal serotonínový syndróm, tak ho presvedčili a ostal na oddelení, keď som bola za ním na návšteve, bol v hroznom stave, vonku mohol ísť len s doprovodom, ale dostali ho z toho úplne.Nasadili mu Alventu ráno a poobede, ráno bral 2 oxazepamy, poobede injekciu Apaurin, tú, čo ja teraz, znova 2 oxazepamy a na noc oxazepam a mirtazapin.Bol tam mesiac, ešte mu dávali aj nejakú spánkovú terapiu.Teraz ostal už iba na Alvente a Mirtazapine na noc, oxazepam už neberie vôbec, preto nechápem, depresia je asi iné, on nemal také fyzické prejavy ako máme my, on bol na tom veľmi zle psychicky, dokonca si chcel ublížiť, všetci sme sa oňho vtedy hrozne báli.Je z toho úplne vonku a mne sa to vracia, ja som síce rok bola tiež v pohode,dúfam, že sa to upraví, lebo niekedy mám takú zlosť, že až hnusne nadávam, prečo ja???Ale aspoň si myslím, že my toho berieme oveľa menej ako bral on a vysadil to, ostal iba na AD.Možno to záleží aj od povahy, ja som strašný stresátor

savanna
15. dec 2013

@esselte tvoj svagor isto od toho mirtazenu jedol vsetko co mu prislo pod ruku, ten kazdemu zvysuje chut do jedla 😀 zase pre nas zeny to nie je az taka vyhoda, tak si z toho nic nerob 😉 😉

esselte
15. dec 2013

@savanna Dík za povzbudenie, ano viem, že niektoré lieky vzbudzujú veľkú chuť do jedla, zato ja som teraz, čo mi bolo zle schudla 7 kg a myslím, že od cymbalty ani nepriberám, bola som na to s váhou rok rovnako, no až teraz tie hnusné výkyvy, dúfam, že vo štvrtok po kontrole budem múdrejšia, či cymbalta zaberá ako má alebo nie, lebo ja beriem na noc aj xanax, ale myslím, že ten by ma aj na celý ďalší deň sám neudržal.A čo ty? Ako sa cítiš?