Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

daniela1974
14. apr 2012

@marcela91 jezis zlaticko drz sa a prekonaj to, ten xanax by mal ucinkovat a malo by Ti to prejst. Co Ta tak nasralo?
To su tak nechutne stavy, clovek by si chcel uzit pokoja kludu lasky kokos ze welnes mala by si tam byt uvolnena vonami a teplom a tichom vodou a cistotou a namiesto toho sa nervujes ako klbko nervov a skucis - to je tak strasny pocit a pritom keby sme boli fetacky ze mame abstaky tak nam treba ale takto??? zaco? preco?? nechapem.

monfat9
14. apr 2012

timea .....🙂 dychanie do sačka...spôsobuje zníženie saturácie ...tojest okysličenie mozgu 🙂 tým sa vyrovná hladina kyslíku v mozgu....a prestane brnenie...mravenčenie...dusenie sa a tak.. 😉 takže má to dačo do seba....psycholog ti pomôže....ale konať za teba nebude...to je na tebe ako to dokážeš...nebude pri tebe...naučí ťa finty....tipy, da cenné rady, vypočuje ťa...je to na nezaplatenie.... 😒 mne to pomohlo....hádam aj preto som na tom teraz lepšie....ale ako vravím....je to v tvojej hlave...ako sa hovorí: pomôž si človeče...aj pán boh ti pomôže..... 😎

timea179
15. apr 2012

@monfat9 dik za cenne rady 😎 ale psychologa mam az o tyzden,tak dufam ze mi aj on tymi radami pomoze 😉

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimok
16. apr 2012

@marcela91 tak je to o nieco lepsie ako. a zaciatku ale nie je to ono. Stale mam strach byt sama doma, proste vkuse mam hlave ten strach, aby som malej alebo sebe nieco neurobila. Fakt som sisnuta na hlavu. Do toho mam mravcenie po celom tele, ako keby chodili po mne mravce a chvenie. Bojim sa, ze sa nedostanrm z toho. Buduci utorok idem k lekarovi, tak sa s nim porozpravam a nech mi da ine lieky

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evagy
16. apr 2012

@mimok
už nemôžem toto čítať, ešte ti stále dr. nenašla vhodný liek, čo by ti pomohlo na tie myšlienky? a máš dáku pomoc k dieťati, či si s malou sama celé dni? mala by si mať pomoc a ak nemáš s kým byť tak skús zažiadať o penazný príspevok na asistenciu, máš ty sama vybavený invalidný dôchodok, lebo by si na to mala mať tiež nárok. ja len skúšam poradiť.

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimok
16. apr 2012

@evagy ja malej nechcem nic urobit len sa bojim aby mi nepreplo viac. Ja nepotrebujem invalidku. Ty mas? A asistenciu, poobede som s manzelom a niekedy ma moja mams volno a je u nas alebo ja idem k nim a ku svagrinej. Verim, ze sa to nezhorsi

evagy
17. apr 2012

@mimok ja som v plnom invalidnom, ale ja mám aj inú diagnozu, ale poznám ludí čo majú psyh. problémy a sú v plnom invalidnom dôchodku. Spýtaj sa svojej psych. že zhruba dokedy sa budeš liečiť a ak je to na dlhodobo neváhaj vybaviť invalidné. Máš na to podla mna nárok.

evagy
17. apr 2012

@mimok ale podmienka je tam asi že musíš byť nejakú dobu hospitalizovaná na psychiatrii a až potom ti dajú ale to treba presne zistiť.

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea179
17. apr 2012

@marcela91 ty si bola aspon 15min,ale ja max.5min,ja idem o tyzden na prvu kontrolu k novej lek.no ale nic moc sa nezlepsilo 😢 toto je fakt o prezivani zo dna na den ☹

mimok
18. apr 2012

tak som bola u doktora dnes, bola aj malicka so mnou, lebo som ju nemala kde dat. Doktor mi zvysil davku, ze rano 100 mg, na obed 50 mg a na vecer nejake nove, nazov je prothiaden. O tri tyzdne kontrola a ked sa to nezmeni, tak nove lieky, ale ze to by sme opat isli od znova a na zaciatku by to bolo horsie dokedy by zabrali. Som sa s nim aj dobre porozpravala, povedal mi, ze nie som schopna malej ani sebe nieco urobit a nie je to az tak zle

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kornelia
18. apr 2012

@timea179 ano dychanie do sacka pomaha, mne to pomohlo hned pri prvom tetanickom zachvate, ked sme sli na pohotovost, lebo sanitka nedosla v noci o druhej. Sestricka bola chytra a rozpoznala problem, skor ako dosiel lekar a kym on dosiel, ja som pol minuty dychala do sacka a krce mi uplne presli. Samozrejme mi potom dali infuzku s oblbovakmi a bolo dobre, fuj, nikdy viac. Staci par vdychov.

timea179
21. apr 2012

jaaaaj tu je tichucko 😉 dufam ze sa mate vsetci super 🙂 🙂

monfat9
23. apr 2012

😀 😀 😀 asi hej

monfat9
23. apr 2012

Ako ste na tom s okolím...vedia to okolo vás všetci..že trpíte depresiou...alebo PP ...alebo to tajíte? Ja som sa s tým najprv vysporiadala sama...ale teraz to budu nejake tri roky...vie to celá rodina...priatelia...mám ich na salame..ked maju nejake predsudky...nech idu do riti!!! Dnes je taka doba...že každy treti človek je schopny na ADčka..keby ho vyšetrili. 😀 😀 😀 nič si z toho nerobim...rodina a priatelia to vedia..a je to super...lebo sa aj niekedy snažia ma odbremeniť od nejakých povinností...povedia..len ty si nerob stresy...to zariadim ja...a tak...a mne to celkom vyhovuje...samozrejme že vedia..že mi nešibe 😀 ale myslím že mam u nich veľku podporu... 😝 vďaka im za všetko 😔

timea179
25. apr 2012

@monfat9 nevedia,lebo aj tak mi z nich nikto nepomoze 😀 vysporiadavam sa s tym sama,nic ine mi neostava 😀 😀 😀 dnes mi bolo povedane ze mam narok iba na jedno sedenie za mesiac u psychologicky hradene poistovnou,mozem k nej ist max.2X za mesiac ale to druhe si musim uhradit,mate s tym niekto skusenost????

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kornelia
27. apr 2012

@marcela91 super,tesim sa s tebou,to je vzdy dobre,ked clovek doveruje lekarovi.drzim ti palce.

kornelia
30. apr 2012

halo, kazdy v prirode?

bonnye
3. máj 2012

ahojte dievčence,

musela som sa po 2 rokoch vrátiť k liekom, tentoraz som dostala ELICEU, užívate ju niekto, zaberá dobre?, priberiem?, nevládzem ani písať...

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yaris16
3. máj 2012

Ahojte, idem sa ku Vam pridat, uz 9 mesiacov beriem Eliceu 10 mg, ani neviem ako mi bola diagnostikovana depresia s uzkostnymi stavmi plus panicke ataky, ani som netusila, ze mam depresiu, mavala som bolesti chrbta, noh plus zvysena unava, neskor sa mi zacala tocit hlava, pocity na odpadnutie a k tomu sa pridruzili aj ataky a jedna hyperventilacia .Momentalne mam stabilizovany stav, chodim k psychologicke, dost mi to pomaha. Nemohla som tomu uverit, ze to, co sa so nou dialo, bola depresia, pretoze som nikdy nepocitovala nejaky velky smutok, skor naopak. Vraj nahromadeny stres z prace a zivotny stereotyp. ☹ Mne to vsetko nastartovalo moje schudnutie, 10 kg za tri mesiace, jedla som vsetko ale zdravo a v mensich mnozstvach plus cvicenie. A to som mala pocit, ze mi je konecne fajn, ked som zhodila nepotrebne kg. 😖 Najvacsie problemy som mala s tym, ze ked budem brat lieky, tak priberem. Nastastie to nie je take hrozne, hoci po zime mam par kg spat, ale to aj mojou stravou, urcite som zjedla viac ako predtym, takze liekom to nepripisujem. Ale aj tak sa tesim, ze snad sa ich zbavim v dohladnej dobe. 😢

monfat9
3. máj 2012

@marcela91 ano kľudne začni s menšou dávkou...aby to nebol veľký skok...ale pokiaľ si určitým spôsobom zastabilizovaná...možno pocítiš..len zopár vecí...ktoré si možno ani nevšimneš... 😉 ale priveľmi sa prosím nesleduj 🙂

monfat9
3. máj 2012

ja som bola s Citalecom...veľmi spokojná 😀 😀 😀 😀 😀

gazelka02
3. máj 2012

holky zítra jdu poprvé na terapii k psycholožce jde o nejakou kpz terapii?zabírá?

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz