Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
23. feb 2014

@esselte ahoj,ja presne ako ako ty, ked niečo vyslovím alebo si len pomyslím,že ooooo tak sa to obráti 😀

lucinka0921
23. feb 2014

@marlenka75 a preco by si nesla sama do fitka?Sport nam len a len prospieva.Aj ja by som chcela schudnut,no musim sa nejak dokopat 🙂

172
23. feb 2014

@esselte vies ,ze presne nad tym premyslam? vravim si eva brzdi co ked sa ti to vrati?!naozaj mi uz moze byt takto ? este ten strach mam trosku v sebe...

bronka13
23. feb 2014

@svija 8 tyzdnov ho uzivam 1.5mg nie 2 mg no a aj u mna to bolo horsie ale stale sa citom taka pod tym liekom ty si hi kolko brala ? lebo ja som citala ze ked sa nebrrie na schyzu tak liecba by mala trvat 6 tyzdnov...

marlenka75
23. feb 2014

@lucinka0921 Neviem prečo, proste mám teraz také obdobie, že sa mi nechce ísť nikam, snáď sa to po nasadení liečby zlepší.Dnes mám tiež blbý deň, nie som schopná poriadne nič spraviť a pritom je u nás vonku krásne.Som zrovna nešťastná z toho, že sa mi depresia vrátila, to je taký život o ničom.A pritom neviem prečo sa mi vrátila, všetko mám v živote ok, aj manželstvo, deti, žiadne vačšie problemy nemáme, nechápem to...

esselte
23. feb 2014

@anina63 my to máme fakt úplne rovnaké, už asi dva týždne mi bolo super a včera a dnes des, znova pálenie tela , ale len slabučké a ešte som od rána nič nejedla, dnes stále nad tým rozmýšľam, že či to nie je z liekov, ale ved beriem rovnaké, je to určite v tej mojej hlave, ako to dať von

esselte
23. feb 2014

@marlenka75 Vidíš , aj mne sa to vrátilo, ja mám panickú poruchu , bola som už úplne v pohode a tiež sa to vrátilo a znova kolobeh zmena liekov, nastavenie na nich, tiež mám vlastne všetko , dom, syna , síce trocha uvrešťaného manžela, ktorý mojej chorobe nerozumie, bolo fajn a tiež sa to vrátilo a teraz to nie a nie odísť

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 Takže znova ten tvoj obchod?Mne tiež nie je tento víkend dobre, mne víkendy vôbec neprospievajú, asi príliš rozmýšľam nad sebou a mám nervy , lebo môj manžel stále niečo vyvára, núti ma do vecíl ktoré sa mi nechcú, keď sedím pri počítači, zazerá na mna, ide mi to na nervy, mne je lepšie v práci, hoci to je divné, ale to robí asi to prostredie, terapeutka mi radila odpovedať manželovi na jeho podžuby dvoma vetami, ale to sa asi musím naučiť, ja som tiež dosť výbušná a potom sa len hádame a to mi nerobí dobre

marlenka75
23. feb 2014

@esselte Kočky a aj pri depresii vládzete chodiť do práce ?Ja som našťastie už pár rokov doma, no keby som musela ísť do práce neviem si predstaviť ako by som to zvládla.Moj muž našťastia chápe túto chorobu,lebo videl kam až človek može klesnúť, pred 5 rokmi som na tom bola veľmi zle.

svija
23. feb 2014

@bronka13 - já věřím, že to můžeš ještě i po té době cítit. Tak bych možná zkusila snížit na 1 mg, pokud se nebojíš zhoršení, ale víc bych si asi bez doktorky netroufla. Já jsem ten rispen brala vždycky krátkovdobě, kolem těch 2 měsíců. A kdy máš jít do té nemocnice?

lucinka0921
23. feb 2014

@marlenka75 to je na notm to najhorsie,ze sa to moze vratit kedykolvek a nemusi len pri zlych situaciach.Mne sa to tiez vratilo,ked som bola stastna,nic mi nechybalo,ziadne probleme,este aj na party sme boli v Prahe a tam sa mi to vratilo.... 😒 Takze sa liecis druhykrat?A ako dlho si tera bola bez AD?Mne to predtym vydrzalo 9 mesiacov

lucinka0921
23. feb 2014

@marlenka75 ja nemam sice depresiu,ale tiez som nepracovala a aj teraz som sicezacala pracovat,ale pracujem doma,inak keby som mala niekam chodit do prace,tak to neviem ako....

esselte
23. feb 2014

@172 No je aj keď sa príliš teším, tak akoby sa mi to vracalo, keď mám obdobie,že mi je výborne a to doslova, potom príde pád, ja neviem, prečo to je takto a to sa musím spýtať svojej terapeutky ,ja si teraz totiž zapisujem stále, keď sa niečo zmení, tak mi to kázala, keď sa už chválim, potom sa to zhorší, nie až úplne, ale zhorší a to určite nemôžu robiť lieky

esselte
23. feb 2014

@marlenka75 ja chodím do práce, na začiatku som bola doma 4 mesiace, ale teraz už vkuse chodím do práce, ja som učiteľka, momentálne mám tretiakov, ale ja mám panickú poruchu, ale aj pri depresii by si sa mala stabilizovať, moja lekárka dokonca vraví, že depresia sa lieči lepšie ako panická porucha, že keď sa správne nastavíš na lieky, tak ideš v pohode, pri panike sa to vracia viac

marlenka75
23. feb 2014

@lucinka0921 Ano, teraz sa idem liečiť druhý krát, bez AD som bola dva roky.Dosť mi možno pomohlo, že sme si poriadili bábatko také už na potešenie v našom veku 🙂 a psíka z útulku, aj ten mi veľmi pomohol pri tých depresívnych stavoch.

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte presne,zase moj obchod....Mne inak bolo dobre,aj potom sme poobede grilovali,lebo blo krasne teplo,aj dnes je,ale dnes mam zase trochu energie a hlavne musim,takze som trochu upratala,ale zvysok nechala na mamu,ja len periem a idem si este navarit,lebo mama dnes vari priatelovi srdcia na smotane s knedlikom a to ja nemam rada.A ako mu mas odpoved,to by aj mna zaujimalo 😀 mne tiez nerobia hadky dobre,ale tak my sa nejak nedahadme,akurat ked sa na nieco nepohodneme,tak on sa radsej zdekuje,alebo proste to vobec neriesi je ticho a toto ma este viac vytaca,ja sa vykricim a potom ma to skrie

lucinka0921
23. feb 2014

@marlenka75 ja som tiez dostala psa pred vyse 5 rokmi,kvoli tomu,lebo to mi odporucil aj psychiater,ze je to dobra terapia a mam ho doteraz.Nikdy by som ho nevymenila za nic na svete,aj mne velmi pomohol,hlavne ked som bola na tom naozaj velmi zle.Ja deti este nemam a zatial ani neplanujem,chcem sa dat najprv ja do poriadku,ale viem,ze deti su velka radost,mne ked sa to zacalo prvykrat,vtedy moja sestra akurat bola tehotna a potom ked porodila,castko,teda denne som bola s malou,na prechadzky som s nou chodila,kocikovala a to mi velmi pomohlo.Teraz uz ma mala 6 rokov a mavaju ju na prazdniny vzdy aj mesiac a vtedy sa citim celkom dobre,lebo sa musim o nu starat,hrat sa s nou a tak a nie je cas mysliet na nieco ine

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 U nás je otrasné počasie, stále zamračené, včera celý deň pršalo, dnes tiež ráno pršalo, stále je ešte zamračené, dúfam, že aspoň cez prázdniny bude teplo, máme ich od 3.do 7.marca, chcela by som si už aj poriadne poupratovať, lebo pri takom hnusnom počasí sa to nedá, ja som dnes úplne odpadnutá. Vidíš, takže tvoj priateľ je ten, čo radšej odide a to sa musím naučiť urobiť aj ja, aby som sa nevytáčala

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 Presne to nám pomáha, myslieť na niečo iné, ale keď nie vždy sa to dá

bronka13
23. feb 2014

@svija ja ho tiez budem brat 2 mesiace akurat..to nieje predsa na dlhodobe uzivanie nie ? znizila som na 1mg len som nemohla spat moc dobre..ty mas nieco na spanok?

marlenka75
23. feb 2014

@lucinka0921 Presne si to vystihla, aj u mňa to tak je- ten psík a tá dvojročná dcérka ma jednoducho nútia fungovať.V máji budem mať už aj vnúčatko od najstaršieho syna, tak snáť to bude zase lepšie.No nič kočky, ideme obedovať, večer sem nakuknem, čo nové ste si tu popísali.Pekný dník všetkým prajem 🙂

aneta174
23. feb 2014

@lucinka0921 4 mesiace ale chodim von len nie sama

esselte
23. feb 2014

@marlenka75 Aj ja mám psíka-maltezáčika, pošlem foto, ten mi tiež veľmi pomáha, aspoň ma vytiahne von, presviedčam manžela aj na bábätko, ja som totiž pred troma rokmi potratila, ale on už nechce,že vraj sa bojí o mňa, aby mi nebolo ešte horšie

esselte
23. feb 2014

A ešte jedna

soniada
23. feb 2014

@svija ja chodim do prace cely cas aj na Nu zo zaciatku som chodila aj soferovat musim do tej prace skoro 20 km.. strasne!

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte u nas presalo pred niekolkymi dnami,uz ani neviem kedy,ale len chvilu a inak je u nas krasne uz dlhsie....Presne tak,on sa proste nehada 😀

svija
23. feb 2014

@bronka13 - rispen se určitě dá užívat i dlouhodobě, někteří lidé (schizofrenici) jej užívají i celoživotně. No a s tím spaním je to problém, pokud nemáš jinou náhradu za něj, tak rozhodně nesnižuj už dál. Já nic na spaní neberu, ale vždycky, když se mi rozjížděly moje psychostavy, tak to začínalo poměrně slušnou nespavostí. Ale jakmile mi srovnají hladiny serotoninu v mozku, tak spím opět dobře.

lucinka0921
23. feb 2014

@aneta174 ja sama pojdem,ked len tu niekde,aj v knihkupectve som bola,len to mam celkom blizko,ale dalej sa nejak neodvazim sama,stale musi ist niekto so mnou....Sme na tom podobne.A ake ad beries?Mozno si uz pisala,ale ja mam v tom chaos uz 😀

esselte
23. feb 2014

dobrú chuť k obedu, potom si znova popíšeme, môj manžel zaľahne, ako vždy a ja budem tu

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte kransy havo 😉 ale tehotenstvo a babo by ti mozno prospelo,aspon mne velmi pomahalo,ja som s malou ostavala aj par hodin sama,ked sestra niekam musela,mama v praci a v tedy som sa citila dobre.A to mala mala vtedy par mesiacov,ani rok este nemala,ked som s nou ostavala.Proste neviem to vysvetlit,ale ako keby kvoli malej som musela,chcela,mohla neviem robit skoro vsetko,to bola moja radost a aj je,pri nej sa citim velmi dobre,aj ked je uz velka 🙂