Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timea179
29. sep 2016

@mm103 ides dnes do prace ci mas volno?

mm103
29. sep 2016

@timea179 som v práci.....ale prišla som veru s trasom dneska, viezla som malú do škôlky tak som užila tabletku až po príchode do práce a veru nebolo mi nejako dobre....teraz trošku lepšie už...

timea179
29. sep 2016

@mm103 ty to predychas 🙂 ja som makksia v tomto 🙂

mm103
29. sep 2016

@timea179 snažím sa ale tiež sa bojím, či sa vyliečim úplne....a či sú tie lieky dostačujúce....tretí deň som sa cítila fajn...a teraz sa mi to zdá horšie....

timea179
29. sep 2016

@mm10 ja mam taky pocit ze mi to zostane na cely zivot 😒 kolko krat som si povedala ze by som bola radsej keby ma obcas bolel zub 😖

mm103
29. sep 2016

@timea179 to som si povedala aj ja, že radšej hocičo iné ako toto....a tie zuby inak bolia teraz aj mňa :D okrem iného....si hovorím, že no super, z jedného nie som vonku a už sa lepí na mňa druhé....

timea179
29. sep 2016

@mm103 ja som prave po strasne silnej nadche 🙂 uz to preslo chvalabohu,pred tym este menzes....

mm103
29. sep 2016

@timea179 tak ten čaká teraz aj mňa....inak pred menzesom je možné že je to horšie pri tejto chorobe....

timea179
29. sep 2016

@mm103 u mna to je zle aj tyzden po menzese 😀

mm103
29. sep 2016

@timea179 podľa mňa moja skús zmeniť tú doktorku ak sa to po piatich rokoch vôbec nelepší neuvažuj už k nej ísť....ja byť tebou idem k inému....a možno budeš konečne v pohode.....🙂

timea179
29. sep 2016

@mm103 uz 5 rokov bolo tak ze to bolo ako na hojdacke raz hore raz dole,myslela som si ze to tak ma byt,neverim ze po pol roku brania ad by sa mali tie uzkosti tak casto vyskytovat

mm103
29. sep 2016

@timea179 myslím si, že určite nie.....

timea179
29. sep 2016

@mm103 Ty si spokojna so svojou lekarkou?

mm103
29. sep 2016

@timea179 zatiaľ áno ale ona je tam veľmi málo..prvýkrát mi trafila lieky úplne presne...teraz mi dala najskôr alventu ale tú som užívala deň a povedala som, že takto nie...že mám dieťa, a potrebujem fungovať a nie byť ako mrtvola v posteli...tak mi vymenila lieky...vraj ten paretin je fajn...ako zo začiatku kým zabral som tiež mala blbé stavy ale dokázala som sa postavil normálne z postele....no na tretí deň som sa cítila ozaj fajn..a teraz mám pocit že trochu horšie..neviem čím to je...a mám aj ten syndrom nepokojných nôh....

timea179
29. sep 2016

@mm103 som zvedava tiez ako dopadnes na kontrole.Ci zostanes pri tych liekoch alebo bude zmena.Mne choroba prepukla ked som malamale dieta,keby nie starsie deti,tak sa o dieta nepostaram.Boze ked si spomeniem co vsetko kvoli chorobe som s detmi preskakala.Teraz su o dost starsi,dcera sa mi vie o najmladsiu super postarat.Lebo inac by sa mi nemal kto

mm103
29. sep 2016

@timea179 ja strašne dúfam, že sa to dá doporiadku...že tie lieky zaberú...:( ja kebyže nemám pri sebe blízko moju mama a teraz aj svokru tiež by to bola bieda....a to mám len jedno dieťa, a túžim po druhom, preto sa tak túžim aj vyliečiť...:(

ariadna08
29. sep 2016

@mm103 syndrom nepokojnych noch mam aj ja, AD uzivam pol roka, mne to na to nezabera. Doktorke som ale o tom nikdy nevravela. Ani neviem ci by na to mohli ADcka zabrat.

mm103
29. sep 2016

@ariadna08 a ty sa ako cítiš po užívaní? kedy si cítila zlepšenie?

ariadna08
29. sep 2016

@mm103 prve zlepsenie som citila asi po troch tyzdnoch, ja nemam paniku ale generalizovanu uzkostnu poruchu. Zle myslienky mi presli az po mesiacoch, postupne to slablo.

domkaaaa
29. sep 2016

Baby aj mne je dnes horsie mam uzkost 😢😢 nikam sa mi nechce a to mam plno veci povybavovat

mm103
29. sep 2016

@ariadna08 a teraz sa cítiš úplne v pohode ako predtým?

mm103
29. sep 2016

@domkaaaa ja som sa moja tiež dneska tak cítila a musela som sa prekonať...ono je to asi aj o tom prekonávať sa....pretože doma sa budeš len trápiť a premýšľať nad tým...

domkaaaa
29. sep 2016

@mm103 napadaju ma sibnute myslienky ze takyto zivot je o nicom a bla bla ze sa len trapim pritom to su chore myslienky ja zivot milujem .... Len tie myslienky neviem dat prec z hlavy a otravuju ma

ariadna08
29. sep 2016

@mm103 no ako kedy, ale uz to je ovela lepsie. Ja uz ani neviem ako to bolo pred chorobou, mne sa to tahalo roky a to si len teraz uvedomujem. Postupne sa to zhorsovalo, k dr som isla uz vo velmi zlom stave. Teraz som ina, myslim, ze som sa vdaka tejto chorobe velmi zmenila a zacala na sebe pracovat. Aj si tak hovorim, ze ta choroba prisla aby som sa zmenila. Ale ten stach tam stale je aby sa to uz nikdy nevratilo.

mm103
29. sep 2016

@domkaaaa tie som mala aj ja....neboj tie prejdú.....

mm103
29. sep 2016

@ariadna08 všetko sa deje pre niečo a je možno naozaj pravdou, že je to preto aby sme sa zmenili a prehodnotili svoje hodnoty....

mm103
29. sep 2016

@sandra2308 sandrus prosím ťa môžem sa ťa opýtať po tom paretine nemala si také nepokoje v rukách a nohách...A prosím ťa po akom čase ti zabral...ja sa cítim uz lepšie ale neviem či vymiznú príznaky postupne všetky...či to ostane takto...mám ich siedmy deň...

sandra2308
29. sep 2016

@mm103 ahoj, no viem, ze ked som ich brala prvy krat, mala som viac neziaducich ucinkov a ze stale jeden presiel a objavil sa iny a trvalo to mozno dva mesiace. A ten nepokoj som mala, ale skor, ze som nemohla stat na jednom mieste, taky vnutorny nepokoj. A vsetko odislo, neboj prejde to

mm103
29. sep 2016

@sandra2308 ďakujem si zlatá...🙂 no musím vydržať....hádam je to na dobrej ceste.....

bulica
29. sep 2016

Baby mňa už týždeň strašne bolí chrbát, krčná medzi lopatkami a potom nižšie tak v strede chrbtice, môže aj to byť z PP? A točí sa mi nejak aj hlava. Aj mne sa zlé stavy nejak striedajú. Raz ma trápi to, raz zase niečo iné. Potom mám strach, že mi je aj niečo iné okrem PP. Stáva sa to aj vám?