Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
29. sep 2016

@bulica Ahoj Bulica, kľudne to môžeš mať z PP, nervy sú všade a pri oslabenej bolesti sa prejavia naše najslabšie miesta ... ja som mala naposledy neskutočné bolesti kĺbov a pálili ma členky, akoby reuma, bola som na vyšetrení a všetko v úplnom poriadku ... bola to psychosomatická bolesť ... ako sa mi teraz polepšil stav, všetka tá bolesť zmizla, resp. ako som si jej prestala všímať, bola preč ... držím palce, hlavne pokojnú myseľ ...

esselte
29. sep 2016

@mm103 skús vydržať,ale ak by to neustupovalo,môžeš skúsiť aj ad na spanie,alebo zmenit neurol,ja somid neurolu nespala,jaberiem helex,to je nieco podobné ako xanax,ale ma menej vedľajších účinkov a na denné úzkosti mi naj zabral rivotril

olivia77
29. sep 2016

@bulica, toto presne je u mna, od zaciatku brania bachoviek som to mala take zvlastne, to najhorsie zacalo odoznievat postupne, pomaly... potom to nahradilo nieco ine, ine priznaky... uplne si to vsimam na sebe, ze niektore priznaky uz ani nemam, no su este ine a ako keby sa to musi postupne ukazat ten priznak na nejaky cas a za nejaky cas odide... teraz mam napr casto unavu, ze by som zaspala poobede pri telke do sekundy a viem, ze toto som mavala, ked este PP u mna nebola este tak rozvinuta... tak si myslim, ze to fakt postupne odchadza cez tie desiatky roznych priznakov... len to trva, no fakt je to neporovnatelne niekde inde teraz... uz som aj ostala uplne trpezliva... nestresujem sa, neriesim to... nevenujem velku pozornost pozorovaniu sa, postupne ma to opusta...

esselte
29. sep 2016

No,baby,to s tym,že sa pri tomto stave,lebo to nie je choroba,je to stav,si uvedomujeme,čo sme predtým nerobili,alebo robili zle,ja som pocas pn velmi prehodnotila svoj život,teraz sa viac o seba starám,chodím pravidelne na kozmetiku,dala som si kondičné jazdy,lebo vodičák mám,ale nejazdim,chcem jazdiť,dokonca už nemám ani taký strach z jazdenia,obliekam sa lepšie,viac ma zaujímajú aj problémy rodičov,svokrovcov,rodiny,ale aj cudzich ľudí,snažím sa pomáhať,ak sa da,ak je človeku zle,pochopí,čo je zmyslom života

kachita
29. sep 2016

@mm103 nevsimla som si tvoju otazku, ano, ja fungujem s liekmi, sice s minimalnou davkou ale s liekmi, a Bohuvdaka za ne, nez ne by to nebol zivot.

bulica
29. sep 2016

@kachita a kolko uz beries lieky? A tebe sa tiez striedaju lepsie a horsie dni?

timea179
29. sep 2016

Kocky aj mna uz napadlo ze tie ine priznaky ako chrbtica,palenie koncatin a ine mozu byt len psychosomatickeho charakteru.To znamena ze pre utvrdenie ze mi nic ine nieje musim ist za neurologom.Od kedy mam zmenu liekov tak tie priznaky mam neznesitelne ☹

ametyst123
29. sep 2016

Ahojte dievčence, tak pár dní som nepísala, nestihala som nejak, stale som musela niečo vybavovať, ale chcela som napísať, že zajtra bude 1 mesiac odkedy beriem tretie adčka... Dulodet a asi som našla tie správne adčka... som rada, že beriem jednu tabletku ráno, a nie tak ako predtým, že polku ráno, polku večer.... a občas som zabudla zobrať v správnom čase.... Takže beriem ráno 1x tabletku adčka...toho Dulodetu... a po hodine ráno beriem ešte 1 tabletku na vysoký tlak.... potom neberiem nič až do obeda, už ani Rivotril neberiem tak ako predtým.... niekedy zoberiem polku poobede, ked citim, že mi nie je najlepšie, že si ju radšej dá... a potom polku večer, ale niekedy aj nezoberiem, a necitim sa až tak zle, práve naopak, mám pocit, že sa to postupne zlepšuje. Občas síce citim uzkost, a ešte často mávam bolesti v bruchu, a hrču v krku, ale už to je lepšie... a stále mám pocit, že tá hrča v krku je spojená so zalúdkom a asi zlým trávením.... proste mám pocit, že ked mi dobre strávi jedlo, necitím ani hrču v krku, ale pokial zjem niečo ťažké, tak mám pocit, že tá hrča v krku tam hned je, citim ju, takže je tam a vadí mi, vtedy sa mi aj ťažko prehlta, ale zaroven viem, že dýchať môžem, takže to že mi to vadí aj pri dýchaní, je len môj problém v psychike, proste môj mozog si to takto myslí.... ale ja viem, že dýchať môžem, takže sa vtedy snažím ukludniť, pekne sa snažím dýchať naplno na plné pľúca, až celkom do brucha a do každého kútika plúc.... 😵 ... a potom vydýchnem, a ked takto pomaličky dýcham, aj sa dokažem rýchlejšie ukludniť, a aj tie uzkosti skôr zmiznú.... 😉. A čo sa týka bolestí brucha, fakt mi najviac pomáha Nospa... na krče, a ked mi netrávi tak si dám Pancreolan a je mi lepšie........ ale chcem napísať aj to, že mala som brať kopec dalších liekov, ale rozhodla som sa, že ich brať nebudem, a aj tieto lieky čo beriem teraz budem obmedzovať čo najviac, resp. ak ostanem len na adčkach a na liekoch na tlak, tak budem stastná, nechcem už do seba pchať tolko liekov, a chcem zdravšie žiť, ale pokial budem do seba tolko liekov pchať tak asi zdravšia velmi nebudem. .... 😖... čím menej liekov, tým podla mna lepšie.... 😔.... A dufam a verim tomu, že časom nebudem potrebovať ani adčka.... 😵... ani .
Ale čo sa týka menzesu, tak ja som včera mala prvý den, a už asi také tri -štyri dni dozadu som citila zhoršenie, a citim ho ešte aj dnes, ale už viem, že je to práve tým, že mám menzes, takže si z toho nerobím už tažkú hlavu, viem, že to prejde,... ale ked ma bolí viac brucho ako normálne, dám si Ibalgin (lebo iba ten mi pomáha pri PMS....a počas MS ... 😵) hoci viem, že rozožiera sliznicu zalúdka, a spôsobuje vredy, ale zatial mám v tomto smere podla lekára zalúdok bez vredov, tak si občas ten Ibalgin dám, nasťastie, už toho Ibalginu neberiem tolko ako kedysi,... niekedy dávnejšie som ho brala velmi často, furt ked ma niečo zabolelo... a to nie je dobré... stále pchať len do seba nejaké lieky.... takže ked si dám jednu tabletku max. dve tabletky Ibalginu počas trvania menzesu, tak je to ok.....
Dievčence, naozaj to zhoršenie je aj kvoli tomu ,že máte mať svoje dni, alebo už ich máte.... je to proste tak, vtedy sa dejú hormonálne zmeny, a citime sa horšie, ale kedže to viete, tak si treba povedať tak, že je to práve tou zmenou hormonov, a je to aj v nasej hlave, a preto sa tým, netrápte tak silno, a nesnažte sa to za každú cenu rozoberať dopodrobna, že prečo mi je tak zle ? a prečo sa mi to takto zhoršilo, ked už mi bolo lepšie? a prečo je to horšie?.... No je to práve preto, že máte mať, alebo už máte svoje dni.... a preto sa citite horšie, ale to prejde.... uvidite, a zase budú lepšie a lepšie dni,... a potom zase ked budete mať svoje dni, to pôjde trochu dole, ...ALE potom zase hore.... 😉. Tak sa nebojte, že tabletky po tak krátkom čase (napríklad 7 dní... ) ešte nezaberajú...lebo ani nemôžu ešte za tak krátky čas zabrať... a ak máte do toho ešte aj svoje dni, tak jasné, že zhoršenie môže kludne prísť.... je to proste tak.... ale kedže to viete, môžete s tým bojovať a hlavne myslieť na to, že to je len prechodné... a bude lepšie... 😉. Držím vám všetkým palce, a držte sa.... 😉

domkaaaa
30. sep 2016

Baby ja mam dneska extremnu uzkost len sedim kukam do blba nic sa mi nechce len plakat a plakat ani s ludmi nemam chut byt co teraz 😢

ariadna08
30. sep 2016

Ach baby, bola som dnes na preventivke u gyn. a nasiel mi v maternici polyp, ktory treba operacne vybrat. Pravdaze v celkovej anesteze. Stasne sa bojim. Ako je to s anestezou a AD ? Som z toho uplne mimo, ja viem, ze su aj ovela horsie veci,len som uplne v soku, vobec som s tym neratala. Uz ked sa z uzkosti pomaly davam dokopy tak pride zase toto :'(

umabell
30. sep 2016

@ariadna08 ahoj ja som bola tiež na gyn. Operacii a neboj sa rano som si nemala dat ad a na druhy den po operácií som si mohla.. Nebooj... Drzim palceky.. Len im povedz ze jes ad ked pojdes na predoperacne vyšetrenie..

umabell
30. sep 2016

@domkaaaa ahoj Domi vyplac sa ked potrebujes... Uz uzivas tie nové ad? Daj si aj neurol ked ti je takto...

bunkovce
30. sep 2016

Dobrý deň prosím o radu uzyvam citalec 10mg a je mi dobre lebo ináč mám silné závraty po tých liekov je mi dobre lenže keď dostanem menštruáciu zase prídu závraty a nepomáha ani spitomyn ďakujem

elkusik
30. sep 2016

@bunkovce ahoj. Uz to tu bolo popisane, ze pred a na zaciatku dochadza k zhorseniu stavu aj ked sa citis uz lepsie. Su za to zodpovedne hormonalne zmeny, ktore nastavaju pocas cyklu.

janka_banka
30. sep 2016

@ariadna08 musíš sa proste na tú operáciu "naštvať" a a povedať si, že Ťa to nezlomí ... a už vonkocom nevráti späť v liečbe Tvojej psychiky ... ja viem, že sa to ľahko píše a hovorí, ale dá sa to, naozaj, ja som to vyskúšala, zahadzovala som a zahadzujem zle myšlienky, nekonšpirujem, nerozmýšľam toľko nad všetkým a nechávam v kľude plynúť čas a ja plyniem pomaly s ním ... 🙂 ... a naozaj sa mi polepšilo o 80 % .... ja som proste len poslúchla svoju lekárku a zaťala som sa...som bola fakt hrozne na seba nahnevaná,že sa len ľutujem a že takýto život nechcem ... a že pre ten svoj život musím niečo spraviť ... a naozaj ako som sa uvoľnila sa mi začali tvoriť hormóny šťastia, som uvoľnenejšia a akosi inak sa pozerám na tento svet ...držím palce🙂

viskupovaandrea
30. sep 2016

Ahoj. Poviem ti moju story. Manzel robyl nocne. Mali sme 7mesacnu dcerku a bola som tehotna s nasim malim. Kazdu noc som k nej vstavala aj 2-3krat,neviem cim to bolo ze sa tak budila ale asi to bolo tou zmenou prostredia,lebo sme sa prestahovali do zahranicia. Potom cez den som musela fungovat normalne. Takto to trvalo az dovtedy pokial sa nam syn narodil. Ked sa narodil,manzel stale nocne mal,takze uz nie k jednemu ale aj k druhemu som musela vstavat a cez den fungovat. Ziadna pomoc,rodina od vas 1100km a muz po nocnej spal cely den. Zvladla som to,po veceroch som si davala meditacne hodiny,cvicila som a robila som si chvilky pre seba.Teraz uz je to dobre,obaja nam spia celu noc,manzel prestupil na rannu a vsetko je tak ako ma byt .
Zvladnes to aj ty,chce to len pevne nervy a povedat si ze si zena a ta zvladne vsetko.
Drzim ti palce

bambulka05
30. sep 2016

Ahojte baby. Tak ja som dnes bola na kontrole. A zacali sme znizovat davku. Tak drzte palce nech to ide v pohode.

domkaaaa
30. sep 2016

@umabell umla dnes som si ho vyskusala vysadit 😢

kubimatej
30. sep 2016

@ariadna08 ahoj..aj ja som bola na AD na gynekologickej operácii..o 12tej na obed ma uspali a večer o 21ej som si dala AD keďže beriem večer..aj večer predtým som mala..tiež som mala strach ale psychiatrička ma ubezpečila že nič sa mi nastane 😉 držím palce

kubimatej
30. sep 2016

3tí deň po skončení menštruácie a ja sa neviem furt dostať do kožky..vnútorné chvenie, závraty, ťažke dýchanie, poty..ale odolávam diazepamu už vyše mesiaca..hádam už zajtra bude zase lepšie 🙂 hoci som z toho nervózna a žalúdok mám na vode, neustúpim tej mojej nepriateľke menom PP :P predvčerom som bola u psychošky na kontrolu a pochválila ma, že robím pokroky..pred dvoma mesiacmi by som si ani nemyslela, že mi bude aj lepšie..hlavne nebývam zatvorená doma a to ma teší 🙌 ale cítim, že predomnou je ešte dlhá cesta

mm103
30. sep 2016

@domkaaaa neboj domi to bude lepšie....to je len ten prelom podľa mňa....jedna kočka sandruš mi tu písala, že je to na dobrej ceste ak sa ti striedajú dobré a zlé dni.....

mm103
30. sep 2016

Ahojte kočky, ja som konečne v noci spala do pol štvrtej :D :D inak sa budím o jednej a už nemôžem zaspať...ľahla som si proste vedľa do izba, manžel bol pri malej a konečne som sa vyspala.....ráno mávam ešte trošku triašku a také blbé pocity ten stres, že čo ak odpadnem...dnes už trošku lepšie, no uvidíme dokedy....na budúci týždeň ma poslali na školenie, takže mám z toho aj trošku obavy, že ako to zvládnem....v práci sa ma pýtali, či nie som tehu, keď mi býva tak zle a bola som doma....ale hovorila som že nie....neviem, či by prijali moju diagnózu, pretože veľa ľudí má predsudky....

umabell
30. sep 2016

@domkaaaa domi to musis brat dlhšie lebo nebude mať účinok aspoň dokym nezaberu nové adecka... Skus aspon 6 týždnov vet mi nevysadzuj keď ti je blbo.... Ja by som to tiež bez riva Vtedy nezvládla...

domkaaaa
30. sep 2016

@mm103 mala si niekedy stav aj na nevydrzanie? Taky ktory ani popisat nevies asi je to uzkost ale ktora ma uplne paralizuje kks ... Dam si neurol alebo sa pojdem niekam prejst nech nato aspon tolko nemyslim a preckam tieto prelomove dni .... Akurat dnes je piaty den ako ste vraveli te je najhorsi 😂

domkaaaa
30. sep 2016

@umabell umka bola si aj precitlivela? Vsetko co mi niekto povie si berem k srdcu kks jak dilino ale uplne nad vsetkym sa trapim aj nad vecami ktore nie su pravda

mm103
30. sep 2016

@domkaaaa určite vyckaj moja ja mám po tom piatom dni každý deň nejaký iný príznak s ktorým sa pasujem dnes je to taká strnulosť a nepokoj... mávala som stavy na nevydržanie...daj si ten neurol... pomôže ti....

domkaaaa
30. sep 2016

@mm103 aj ja mam kazdy den iny priznak 😂 Ak sa bojim ze mi uz ozaj sibe 😂😂

mm103
30. sep 2016

@domkaaaa neboj nesibe 😉 je to asi normálne keď sa dávajú nervy doporiadku...

umabell
30. sep 2016

@domkaaaa jasne ze som bola a pripadala som si ako nepotrebna, plakala som za všetko ale ze a vsetko... A bala som sa ze to neprejde ale potom som zacala počúvat rôzne meditacie aj pri nix som plakala ale neskutočne ma naplnali skus to Domi musis zamestnať mysel niečím inym ako sa v kuse pozorovať viem ze je to tazke le len skus... A uzivaj ten neurol bez neho to pojde ťažšie a dlhšie... Domi pocuvni.... Tieto ti zaberu musis tomu verit...

domkaaaa
30. sep 2016

@umabell verim verim lebo sa citim silnejsia aj ked mam uzkost a fakt ze velku uz nemam paniku poviem sinje to uzkost a ona prejde nezblaznim sa nic sa mi nestane !!! Doslova vyhresim sama seba a je mi lepsie fakt ... Uz si leziem na nervy sama sebe! 😬😬 umka dakujem za rady pocuvam autogenny trening a samozrejme hned ako ma chyti uzkost idem babke sa prejst peciem varim upratujem ked sa mi neda rozoravam sa s niekym ... Myslim ze mi klop klop trochu odisla depka uz sa nemusim az tak nutit do cinnosti vsetko sa mi chce len mam uzkost.