Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

waneska231
4. dec 2012

@lucinka0921 co to citam,ze nejdes sama do obchodu🙂Sup,sup,spievaj si ,a tak ako ja si povedz,ze niekoho zastavis a spytas sa trebars kolko je hodin.Predstav si,ze sa to niekoho pytas a uzkost by Ti vtedy urcite presla.No a samozrejme pri tej predstave aj ostanes.Skus:)))

waneska231
4. dec 2012

@sikea dnes nam tu krasne svieti slniecko,ale ked mam dostat menstruaciu som velmi zla,aj si to uvedomujem,vecer nie a nie zaspat,najradsej by som niekoho.....snazim sa zapalit sviecku a len tak pozerat do blba,minule som zabudla na nervozitu,ked som vosla do obchodu s oblecenim a vianocnymi vyzdobami,vyskusaj 😅 a to ma chvilu pred tym oblieval pot

waneska231
4. dec 2012

@veru324 tak Ta vitame ,aj Tebe drzime prsty🙂)))))

lucinka0921
4. dec 2012

@sikea joj musím si zaklopat,ale dnes chvalabohu dobre.Dnes uz aj konecne nieco urobila,teda upratala,navarila a este aj o maroda a psa sa staram 🙂 Moj priatel ma nieco s chrbatom a chudak vzdy rano sa nemoze skoro ani pohnut,tak ho musim obliekat,obskakovat,ale co by som pre neho neurobila 🙂 A este teraz vecer som bola vobku na prechadzke s mojim psom a podotýkam,ze SAMA a super,nic mi nebolo a mozno aj tym,ze som mala radost,ze u nas tam krasne snezi a ten sneh jak pod nohami praskal,som sa radovala ako male dieta 😀 Dufam,ze uz mi bude len a len lepsie 🙂 A ty ako?Dufam,ze uz tiez dobre aspon tak ako ja 🙂

lucinka0921
4. dec 2012

@waneska231 no dnes so mnou siel moj priatel aj ked ho velmi bolel chrbat,rano ho musim obliekat,lebo nie je schodpny skoro ziadneho pohybu,ale cez den ako tak moze aj chodit,tak siel so mnou,ale dnes bol aj na masazi a nie velmi sa citi dobre,tak vecer som bola s psom sama vonku a super,velmi sa tesim,ze som to tak zvladla.Doma som chvilu stresovala,ale ked som bola vonku,ako keby vsetko opadlo a super,no telefonovala som s priatelom,on doma v kresle a ja vonku :D Ale tak krasne snezi,ze som mala z toho radost,tak na ine myslienky a pocity nebol ani cas :D Tak dufam,ze uz len lepsie a lepsie mi bude 🙂

chymena
4. dec 2012

JA MAM TEN ISTY PROBLEM DEPRESIE OD 1.DNA CO SOM PORODILA A MNE SESTRICKA U GYNEKOLOGA PORADILA,ABY SOM ZASLA KU PSYCHOLOGOVI,ROVNO ZAKLOPALA A POVEDALA MU,ZE SOM PO PORODE A CITIM SA TAK A TAK...LENZE KU ZIADNEMU PSYCHOLOGOVI SOM NESLA,PRETOZE JA HLUPANA SOM POCUVLA SVOJHO PRIATELA A DEPKU MAM UZ 18 MESIACOV.UZIVAM IBA MAGNEB6 A CITIM SA LEPSIE,TAKZE CAS JE NAJLEPSI LIEK A HLAVNE TREBA MAT PRI SEBE IBA TAKICH LUDIKTORYCH MAS RADA A TICH,KTORICH NEMUSIS,TAK S NIMI SA ANI NEZDRAV!A TREBA SA HLAVNE POZITIVNE NALADOVAT 😉 DRZIM PALCE 😅

lucinka0921
4. dec 2012

@veru324 vitaj medzi nami 🙂 Ani ja nemam depresie,ale uzkostnu poruchu a PP,ale takych je nas tu vela,len nazov je depresia 🙂 Tak drzim palce,nech ti je co najskor len a len dobre 🙂

lucinka0921
4. dec 2012

@ellizabeth ja mam s tym fajcenim skusenost 🙂 Este pred 5 rokmi,som prestala fajcit a aj pit alkohol zo dna na den,presne na Novy rok.Bez dovodu.A nemyslim tym,ze som bola alkoholicka :D Pila som len prilezitostne 🙂 Ale mala som pocas sviatkov aj take dni,ze som aj mala chut na cigaretu,ale par krat som si potiahla,niekedy len raz,dvakrat a hned som hasila,lebo mi bolo nejak divne.A potom sa zacali moje stavy.Nefajcila som 3 roky a ked mi uz zase bolo dobre a u nas este vsetci fajcili,tak ja som chodila s nimi na balkon a pozerala na nich ako fajcia :D 2 tyzdne som mala na cigaretu strasnu chut,ale bala som si zapalit,ze budem mat tocaky a tak a tak nakoniec som si kupila cigarety,ale slimky a prvu cigaretu som si zapalila,ale len dva krat potiahla a zahasila.A uz fajcim zase skoro dva roky 🙂 Ale neber to tak,ze ta nabadam k fajceniu to nie.Niekedy si bijem hlavu o mur,ze som zase zacala fajcit...

terezia1234
4. dec 2012

@chymena ahoj tak sme na tom podobne, presne aj ja som hned prvy den porodu dostala depresiu a viezlo sa to so mnou dlho.. zhodou okolnosti ma aj moja mala rok a pol...ale teraz nechapem, ty mas teda este stale depku alebo uz vobec..to ti fakt pomohol len magneB6?? to potom nebola depresia... ja beriem AD

esselte
5. dec 2012

@lucinka0921 Ahoj. no dnes to bolo hrozné, včera som vzala iba pol tabletky lexaurinu 1,5mg a už je to tu.Ináč som vzala raz denne 1 celú 1,5mg .Tabletky beriem presne 3 týždne, pozerala so si to v kalendári a predtým som už tabletky brala.Myslíš, že nové zaberajú zasa odznova? Ajk tie predtým mi zaberali dlho, kým som bola úplne ok.Uvidím ešte týždeň a keď sa to nezmení, tak zavolám lekárke

evagy
5. dec 2012

@zvolsiinylogin ano my najskôr nastúpime do cykla v máji, skôr to nemá asi cenu. my sme boli totiž na tom umelom kde nám aj to 1 embryjko čo vzniklo,odumrelo.. tak nerada by som išla do toho ked to nemá cenu.. a tie lieky ako vieš robia svoje, podla mna by si možno ani neotehotnela, ale by si dieťatko potratila, lebo tieto lieky ani nedajú šancu moc na vytvorenie života.. 😖 a ty čo to vlastne bereš? ja od januára idem na pnku budem na olanzapíne 5mg.. teraz užívam serdolect a venlafaxin 50mg

evagy
5. dec 2012

@zvolsiinylogin super že si sa zamestnala a čo robíš ak smiem vedieť?

waneska231
5. dec 2012

@esselte ahoj,ake beries tabletky?Len lexaurin?

esselte
5. dec 2012

@waneska231 beriem cymbaltu 2 krát po 60 mg a predtým som brala venlafaxín, lexaurin mi dala lekárka k cymbalte na prechodné obdobie, ale neviem ako dlho účinkuje 1 tableta, či mi už zaberajú lieky alebo nie...

lucinka0921
5. dec 2012

@esselte Ahoj.Tak to mi je luto.Mozno by si mala zavolat lekarke cim skor,ona ti povie ako to je.A predtym ti ako dlho zaberali lieky?Lebo ja beriem len tyzden a mne je podstatne lepsie.A moja doktorka mi vravela,ze teraz skor zaberu a nemusim od najmensej davky brat,ale hned 50mg som mala brat,lebo,ze uz som ich brala.Tak neviem.

ellizabeth
6. dec 2012

@lucinka0921 ja som si asi pred 2 dnami zapalila-stale som mala take chute..a myslim,ze uz asi neprestanem.ale fajcim omnoho menej.pred som vyfajcila krabicku aj viac.teraz tak dve -tri cigarety denne 🙂 ale aj tak mi je luto,ze som zacala,ale co uz 🙂

lucinka0921
6. dec 2012

@ellizabeth na zaciatku ked som zase zacala fajcit,tak som tiez fajcila menej,tiez len dve tri cigarety na den,ale stale sa to zvysovalo a teraz vyfajcim za den cca nejakych 15 cigariet 😒 Presne,co uz no 🙂

esselte
6. dec 2012

@lucinka0921 Aj vtedy mi dlho lieky zaberali, bola som na pn 4 mesiace, lebo mi menila lieky a aj tie , čo mi sadli mi zaberali asi mesiac, asi predsa zavolám lekárke..

lucinka0921
6. dec 2012

@esselte to by bolo asi najlepsie,predsa len ona ti povie presne,ze co mas robit,teda ci mas pockat alebo budes menit lieky... Lebo mne naozaj nejak rychlo zabrali az sama sa cudujem.To som vobec necakala

waneska231
6. dec 2012

@esselte aha......tak mala by si uz pocitovat ulavu,aspon ked beries lexaurin,ten by si mohla aj pomaly vysadzovat,lebo je navykovy......a o tom druhom lieku som nepocula......niekto musi vyskusat aj viac druhov antidepresiv ,kym mu sadnu.Ako pise lucinka0921,po troch tyzdnoch uz by Ti malo byt lepsie.Ja som na zaciatku tiez brala nejaku gebuzinu,ale seroxat mi potom krasne zabral

maruska24
6. dec 2012

lexaurin predpisuje kto? mne ho dala neurologička, ale aj obvodná, brala som len po polke a dokáže to fakt že oťapiť človeka. a v podstate mi pomohol len na ukludnenie nervov, inak ani velmi nie.
baby, mne začína druhá etapa depresívnych pocitov, ale spôsobuje to to, že každí si chodí po vianočných firemných večierkoch, uverejňuje fotky a podobne a mne je strašne smutno že mňa sa niečo také netýka, keďže nemám stále prácu a žiadna sa ani nerisuje. Zažila som to len dva krát, a je mi z toho fakt smutno. Aj keď volám nejaké tie kamošky na trhy, alebo do kina, tak ma stále odbijú, že nemôžu, lebo idú na večierok a bla bla. Stalo sa aj vám niečo takéto? Alebo to už ja len z nudy neviem v sebe vydolovať iné pocity? Pre mňa začína byť toto vianočné obdobie dosť zlé, neteším sa na vianoce, pre mňa v tie dni nenastane žiadna zmena, akurát že bude iné jedlo na stole. Vianoce sú pre mňa predovšetkým o detskej radosti, a tam kde deti nie sú, sú aj vianoce také divné. A teraz obzvlášť, pri stole budeme o jedného menej, darčeky z finančných dôvodov nebudú vôbec, a do kostola sa mi tiež nechce, v boha som prestala veriť. 😒

waneska231
6. dec 2012

@maruska24 mohla by si ist ku psychiatricke, aby Ti predpisala antidepresiva ,alebo len psychoterapie,uz ona uzna co je pre Teba vhodnejsie,lebo lexaurin je navykovy....a tie pocity pred vianocami....aj ja kazdy den ratam,ci bude dost penazi,lebo mam dve deti,ci bude dost na darceky,ako mam chodit hore dolu bez toho aby ma prepadavala panika......srdce mi bije ako splasene....fakt sa opakujem,ale mne velmi pomohli antidepresiva

esselte
6. dec 2012

@waneska231 každý píše o to seroxate, že super zaberá, tak neviem, prečo mám ja liek , ktorý pomaly nikto nepozná.Písala som jednému lekárovi cez internetovú poradňu a odpísal mi, že je to jeden z najnovších liekoch, že mám vydržať, kľudne si zatiaľ dať lexaurin, že môže trvať až 6 týždńov, kým nové AD zaberie, ale ja zajtra zavolám lekárke a uvidíme...

esselte
6. dec 2012

@lucinka0921 Ty si mala medzi AD prestávku? Lebo ja som hneď prešla na nové.A tak super ti zabrali a aké to berieš?teším sa s tebou, lebo táto choroba je fakt hrozná...

lucinka0921
6. dec 2012

@esselte hej,ja som bola 9 mesiacov bez liekov...A teraz je tyzden a mne uz skoro vobec nic nie je,co mi je divne,ze tak rychlo zabrali,ale tesim sa 🙂 Ja beriem sertralin.A ty co beries?Mozno si to uz aj pisala,ale uz mam z toho hokej co kto berie 😀

veronka
6. dec 2012

ahojte kocky, pridavam sa k vam 🙂

mata37
7. dec 2012

@veronka tak píš moja, čo máš na srdci. Poradíme, pomôžeme, podporíme....

esselte
7. dec 2012

@lucinka0921 Ja beriem cymbaltu, čo čítam, tak ju skoro nikto neberie, že vraj to je nový liek, uvidíme...

esselte
7. dec 2012

@veronka Ahoj, aký máš problém, kľudne ho napíš, ak budem môcť pomôcť určite pomôžem a poradím.Ja mám Panickú poruchu 1 rok, momentálne beriem nový liek cymbaltu, ale ešte po 3 týždňoch nie som úplne v poriadku..

veronka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz