Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kamajka
14. jan 2011

@filipal ja viem ze nie som psychopat len uz jednoducho nevladzem uz to musim nejako riesit..... 😒

filipal
14. jan 2011

@kamajka samozrejme, ze nie si psychopat. clovek trpiaci depresiou a uzkostou nema poruchu osobnosti, je to porucha prezivania, nalad. neboj sa, to sa da liecit. prvy krok si si uz urobila, uvedomila si si ze s tym musis nieco robit. teraz si najdi nejakeho psychiatra vo vasom okoli (mozno sidli v najblizsom zdravotnom stredisku) a objednaj sa. na prve vysetrenie sa musis objednat. nepotrebujes ziadny vymenny listok, ani kartu, nic.

rebeka1977
14. jan 2011

@zuzanah1 lieky na stitnu beriem 14rokov...tiez dost dlho trvalo kym ma nastavili...ale AD beriem asi 2 mesiace, ucinok AD som zacala citit uz po tyzdni

bobom
14. jan 2011

@rebeka1977 ahoj čitam čitam a chcem sa ta opytat brala si lieky na šž aj počas tehotenstva?možu sa brat počas tehu?

rebeka1977
14. jan 2011

Ano samozrejme, je to velmi dolezite ich brat poctivo pocas tehu!!!! treba pravidelne sledovat - odbery a podla potreby upravovat davku, ja som mala pocas celho tehotenstva rovnaku davku, nebolo treba pridavat, alebo uberat - i ked vacsinou sa pridava. Ak ich vysadis, neberies, nie si sledovana - moze sa narodit malicke (zakrpatene) dieta, celkovo ho mozes poskodit a sama seba taktiez.

rebeka1977
14. jan 2011

@bobom Ano samozrejme, je to velmi dolezite ich brat poctivo pocas tehu!!!! treba pravidelne sledovat - odbery a podla potreby upravovat davku, ja som mala pocas celho tehotenstva rovnaku davku, nebolo treba pridavat, alebo uberat - i ked vacsinou sa pridava. Ak ich vysadis, neberies, nie si sledovana - moze sa narodit malicke (zakrpatene) dieta, celkovo ho mozes poskodit a sama seba taktiez.

kamajka
14. jan 2011

@filipal to je super ze netreba vymenny listok. a chorobopis treba?
uz som si dala zistit byvalou svokrou ci robi este at psychiatricka co ju liecila pred dvoma rokmi.
dufam ze to bude rychlo lebo nemam uz fakt sil.

filipal
14. jan 2011

@kamajka nepotrebujes ani kartu. teda vacsina psychiatrov nevyzaduje. ak ju bude potrebovat ta tvoja, tak ju donesies neskor. teraz si chod cim skor dat predpisat lieky. mozno ti bude tvrdit, ze pri kojeni sa nemozu, ale su uz skusenosti zo sertralinom aj pri dojceni. tak ty si stoj za svojim.

kamajka
14. jan 2011

@filipal díky no uz teraz na vikend asi nic nevybavim budem musiet pockat do bud.tyzdna, a ten sertralin co to vlastne je?

rebeka1977
14. jan 2011

@bobom asi sme sa nepochopili. AD beriem len 2 mesiace. TRo lieky na stitnu zlazu - eutyrox beriem uz 14 rokov, a tie treba brat aj pocas tehotenstva.

clare1
14. jan 2011

@kubaka poslala som ti IP

bobom
14. jan 2011

@clare1 ahoj moja tak čo už sa citiš dobre?

kubaka
14. jan 2011

@clare1 nemohu ti odpovědět, nefunguje IP - moje praktická doktorka (byla jsem u ní v PN a zároveň chodila na intenzivní terapii, protože má výcvik) nebyla líná zdůvodňovat posudkové komisi, proč žádá o prodloužení PN - dvakrát . Neměla s tím problém. Jde spíš o to, že si doktor nechce dělat problémy a namáhat se. Moje mě uklidňovala, že budu tak dlouho v PN, jak bude potřeba. Nakonec jsem sama chtěla uschopnit po 9 měsích.
A v práci dej výpověď - nic jiného nejde dělat. 😝

clare1
14. jan 2011

@kubaka dakujem , mne to tiez blblo, ked som ti pisala IP ale nakoniec to odoslalo, neviem co to zasa tam maju... 😔

filipal
14. jan 2011

@kamajka Sertralin je liek, AD (antidepresivum) ak chces vediet o nom viac, vygoogli si. su zavesene aj studie o dojciacich pacientkach a uzivani Zoloftu. Sertralin je generikum Zoloftu. je dobre, ked si o tom nieco nastudujes, aby si vedela aj tvojej lekarke argumentovat, lebo bud pripravena, ze nadsena nebude....

clare1
14. jan 2011

@bobom ahojcek bobomcek, citim sa dobre, az na jeden pohreb v rodine, ale nesla som tam, ospravedlnila som sa, a dnes ma nastvala moja dr., kolegyne v praci mi volali, ze je tam momentalne des-predes, maju co robit oni sami so sebou, samy stres, prescasuju, chodia domov az vecer a otravny sef, -uctovne uzavierky a dane a ja nemam chut nastupit do takeho sialenstva, lebo konecne mi liecba zabera, aj ked nie som este stabilizovana, este by som to v takejto stresovej praci neustala, padla by som zasa dolu... 😲 , akurat hladame s muzom novu dr.

teba stale sledujem moja, citam ta co prispievas, stale to iste moja co ? tuzba po miminku, zelam vsetko dobre

clare1
14. jan 2011

@andy.a potrebujem sa s tebou spojit ohladne dr. ci niekoho nepoznas v mojom meste je blizko BA, na jednu dr. sa chcem spytat a myslim, ze ju budes poznat...ale cez IP, az sa mi to podari odoslat ...

bobom
14. jan 2011

@clare1 moja tužba a sen po miminku je stale🙂tak hovoriš že je už konečne lepšie,tešim sa s tebou.Lebo si nedavno pisala že sa akosi citiš na nič:(

clare1
14. jan 2011

@bobom ano ale to len ten pohreb ma vykolajil na par dni, ale inak som v poho, vies ono to tak kolise , ale uz mam viac dni lepsich ako horsich a ako ty? , su aj lepsie dni a co ta zvysena davka uz ju mas od vianoc,nie ? citis zmenu, ci zasa nic moc?

mne teraz strasne pomohlo a urobilo ma stastnou, ze syn na veterine porobil jednu skusku za druhou a lietam...

a jedno dietatko s krasnym menom mas aj ty, netrap sa preto dalsie mimi, este si mlada, casu dost a radost budes mat aj z toho jedneho, mam dve kolegyne co nejedia AD a aj tak dieta uz dlho predlho nemozu mat ani jedno

bobom
14. jan 2011

@clare1 a kolko berieš už tu alventu?berieš stale 150mg?u mna prevladaju točaky:(

clare1
14. jan 2011

@bobom nie uz neberiem alventu 150 najprv bolo super a potom som zostavala nejaka moc HAPPY a potom az nervozna, vybudena a zostavalo mi spatne tak som ju po vyse mesiaca znova znizila na 75 a je mi dobre, ale dr. povedala, ze aby som predsa len zasa postupne nabehla na 150 tak jej vyhoviem a cez vikend to zvysim a uvidim, ci to tak zase budem prezivat, no co uz 😢

bobom
14. jan 2011

@clare1 a to je ta alventa taka silna že ta tak povzbudi do života?to maš po nej radost zo života?a ty si myslim tiež spominala že maš točaky,a teraz už nemaš?

zuzanah1
14. jan 2011

@rebeka1977 a ake si mala priznaky stitnej zlazy ked ti zistili jej poruchu?

clare1
14. jan 2011

@bobom ano nejak ma moc vybudila po mesacnom uzivani, ale niektori ludia ju uzivaju a aj vacsie davky a su v pohode, no ja som to mala tak a uz mi z nej potom bolo po mesiaci zle, ale mozno som to zavcasu znizila a mala som vydrzat, tak to este skusim, ale tocaky a zavrate mam rano stale a mala som aj pri elicei aj pri alvente 150 aj 75, tak neviem, ale poobede mi je fakt super, no najlepsie mi sedi ta alventa 75, ale mozno ked to vydrzim pri tej 150, zeby predsa tie tazke rana zmizli?, ja uz neviem kde je pes zakopany 😀 😝 , ale dala mi vela energie do zivota alventa je ozaj dobre AD, len tu spravnu davku 😕

rebeka1977
15. jan 2011

@zuzanah1 podrazdenost, nervozite, nadmerne potenie, nespavost, rapidne preiberanie, stale v zlej nalade, sucha pokozka...

zuzanah1
15. jan 2011

@rebeka1977 no je to potvora sstitna zlaza :/

anka12
16. jan 2011

@kucminka ahoj moja,prve teho bolo fajn,uplne bez problemov,zlom nastal asi po roku a odvtedy som na AD to jest 8 rokov.a teraz by som chcela este jedno mimco,no uvidim ako to dopadne,lieky mam este uzivat do septembra a potom sa uvidi

kucminka
17. jan 2011

@anka12 tak drzim palce,nech vam to vyjde,drzte sa rodinka.Aj ja sa budem snazit,aby som bola co najviac v klude,aby sa to cim skor podarilo.

bitalka
18. jan 2011

Ahojte dievcata!
Som tu nova a prvy krat aj pisem.
Neviem, ci to sem vobec patri, ale ak mate niekto nejake podobne skusenosti, alebo mi budete vediet poradit, budem rada...
Asi 6 rokov som sa liecila na uzkostno-depresivny syndrom, brala som Alventu a Frontin, nebolo to stale nic moc, no v poslednej dobe sa to este zhorsilo, moja psychiatricka ma posiela na projekcne vysetrenie, lebo ma podozrenie na nejaku subpsychozu a budem brat asi anti psychotika ☹
Ak mate niekto uz skusenosti s takymito liekmi, prosim, napiste mi, ci vam pomohli, alebo ci ste mali nejake neziaduce ucinky...som z toho smutna, lebo mi nie je dobre....A to som chcela akurat otehotniet a vysadit aj lieky, kt. som uzivala. Takto to musim odlozit na neurcito (ak vobec niekedy budem moct mat babatko kvoli liekom) ☹

svija
18. jan 2011

@bitalka - ahoj, vítej mezi námi 🙂 . Já jsem donedávna brala navečer risperidon, což je antipsychotikum, ale jen nízkou dávečku (1mg a pak už jen 0,5) a mě tedy v akutní fázi hodně pomohl. Ale psychotici berou o hodně víc, 4-6 mg, tak nevím, kolik chtěla dát tvoje lékařka tobě. Nežádoucí účinky jsem měla, rozhodilo mi to menstruační cyklus, takže jsem krvácela každých 14 dní 😝 . Ale teď po vysazení to začíná být zase O.K.. Tak držém palce, ať projekční vyšetření dopadne dobře a ty se co nejdřív stabilizuješ 😉 .