Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

nikushka1
13. júl 2010

ahojky stalker.
máš ip 🙂
moja a určite netrapošíš.no mohlo ti byť aj z toho neurolu.a podľa mňa sú tvoje obavy celkom pochopiteľné.šak neužívaš neurol citalec či dačo podobné sto rokov takže s tým nemáš skúsenosti.a podľa mňa je prirodzené že sa chceš zo svojimi starosťami poradíš.

nikushka1
13. júl 2010

@stalker
ja beriem lithium carbonicum.
ale keď som bola prvýkrát v nemocke tak som pribrala 15kg za mesiac.potom som si tú váhu viacmenej držala.teraz som od februára schudla 13kg.z toho v nemocnici 10 a od prepustenia ešte 3kg.

maruska24
14. júl 2010

dievčatá, potrebujem poradiť. Kamoška sa po niekoľkých rokoch rozišla s priatelom - našiel si inú. A teraz je úplne bez nálady, neusmieva sa, predtým sňou bolo stále veselo, už berie aj tabletky na upokojenie, ale stále má také divné narážky, že by radšej umrela, že nemá na nič náladu, že jej chýba, že ho chce späť, dokonca by mu aj všetko odpustila.... neviem ako jej mám pomôcť, myslíte si že už sklzla do ozajstnej depresie a potrebuje pomoc psychológa? je to dva týždne čo sa rozišli.

filipal
14. júl 2010

@maruska24 2 tyzdne po rozchode je este velmi kratka doba. normalne je smutit pol roka - rok, podla toho, aky dlhy a intenzivny vztah mali. ak budu jej depresivne stavy pretrvavat, mala by vyhladat odbornu pomoc.
zatial sa ju snaz zatiahnut do nejakych aktivit. mozno ta bude odmietat, lebo jednoducho to musi " preboliet".

zavidim tvojej kamoske taku priatelku akou si ty! 😵

stalker
14. júl 2010

ahojte ,dne ssom absolvovala psychiatričku,.....a z testou ktoré mi robila vyšlo,že okrem zvýšenej precitlivelosti a deľších mám vraj aj zvýšenú agresivitu!!!ale ja nie som fakt takýto typ.....nikdy som nikoho neudrela,ani som nemala chuť,....máte takéto skúsenosti?????d.

andy.a
14. júl 2010

@stalker ...nie náhodou psychologičku ?? 😕 😕 😕

stalker
14. júl 2010

@andy.a jasné, prepáčte 🙂 píšem v rýchlosti a potom si to neprečítam......

stalker
14. júl 2010

@andy.a inak dnes už konečne beriem celú pilulku /aj ked viem, že to je málo/ale tak ako mi odporučil psychiater....a pohodička,..... 🙂 zatial

nikushka1
14. júl 2010

ahojte kočky 🙂
tak ja mám dnes za sebou kontrolu.vsjo ok len ma teta doktorka vyhrešila lebo som mala ísť na krv no ráno som na to zabudla a dala si lieky.lenže nato aby výsledky odberov neboli skreslené tak musí od posledného užitia liekov prejsť 12hod.
no a potom som bola trošku shopingovať.ale to len tak light.
stalker a ako sa cítiš s celou tabletkou?predpokladám že rovnako ako s polkou ale vieš ja som ti zvedavá 🙂

stalker
14. júl 2010

@nikushka1 ninushka,no mala som z toh hrôzu,ale nič zatial, teda.....úplna pohodička rozdelila som si polku ráno a polku naobed a pohoda + neurol 🙂 😉 ,tak dúfam,že to bude mať vyšší efekt,lebo 2.8. sa chystáme na dovolenku ,tak aby som bola fit......

nikushka1
14. júl 2010

moja nechcem ťa strašíňiť ale tieto lieky sa berú aj niekoľko rokov(niekto aj doživotne) to neni ako antibiotiká že bereš týždeň-10dní a si ok.
ale zase to neznamená že ti už na dovolenke nemôže byť lepšie ako je teraz
a kam sa chystáš na dovču ak to neni top secret?

stalker
14. júl 2010

@nikushka1 niekde do grécka,svokra vyberala....,je mi jasné ,že to nebude šup šup,ale ja teraz normál fungujem na neurole-celkom.....,tak by som to zvládla asi aj teraz,ale ,že tieto liečky by vraj mali do toho týždňa zabrať...... 😉 a ty ako?a koľko máš rokov?????

nikushka1
14. júl 2010

juj tak more.to by som brala všetkými 10timi.ale tento rok je to skôr z kategórie sci-fi.

pošlem ti ip 🙂

filipal
14. júl 2010

@andy.a ahoj 🙂
nemohla by si prosim ta vysvetlit, aky je rozdiel medzi SSRI a SNRI?

ja to chapem ( velmi laicky) tak, ze SSRI vychytavaju serotonin a SNRI aj noradrenalin.
ale ako to je v praxi? jednoducho niektorym ludom staci udrziavat rovnovahu serotoninu a inym to nestaci? alebo
sa tieto lieky indikuju pri inych priznakoch? ako to je? dik. 😵

stalker
15. júl 2010

ahojte 🙂

stalker
16. júl 2010

Babule ahojte.....,kde ste ??????včera mi bolo brut zle, dnes to ešte pretrváva, ale dúfam, že to prejde lebo ideme na chatu - hromadne,----tak dúfam, že to zvládnem papapapa 😉

filipal
16. júl 2010

@stalker ahoj.
a ako dlho beries AD? mozno to tu pises...
skus to vydrzat, asi po mesiaci je uz lepsie. 😉

filipal
16. júl 2010

aha, teraz som si precitala starsie prispevky, dievca, ty si mala tie nizke davky....a uz ti ich lekar zvysil? pocuvni Andy a ziadaj si zvysenie davky. ale aj cas je dolezity, prve tyzdne musis vydrzat.
ake davky (gramaz) teraz beries?

stalker
16. júl 2010

@filipal ahojček ....teraz beriem 10 mg citalec-u,polku ráno a polku naobed+ neurol......, neviem ,čo robiť pretože vraj každého je určená iná gramáž ....ako som už spomínala...,ked som brala polku citalecu + neurol tak celkom pohodička (3 týždne),teraz beriem 3 den celý citalec,tak neviem či to môže mať súvis, s tým, že sa mi to vracia.....

filipal
16. júl 2010

@stalker
to terajsie zhorsenie moze byt aj prechodne, zvykas na vyssiu davku. po case ti zrejme zvysi lekar davku aspon na 20 mg, ako pisali kocky. strasne dlho ti tvoj dr nechal nizucku davku, zvycajne sa zvysuje uz po tyzdni....
ved uvidis, zatial musis mat trpezlivost. 😉

stalker
16. júl 2010

.
@filipal asi ano, dnes zase pohoda....,ako som už hore spomínala, vraj pri mojej váhe by to bolo na mňa veľa.....,ale jednoznačne sa teším z toho ,že dnes bolo fajn a istí to ten neurol,kt. účinkuje hned...... 🙂

dadika1977
17. júl 2010

Ahojte dievky, mam dotaz. Som v 37tt a bohuzial uz cez 2 tyzdne znova beriem Seroxat. Ked som zistila ze som tehotna, vysadila som, no asi pred mesiacom sa mi vsetko (depky, pp) vratilo. Stale to nie je ono, uz beriem cca 17 dni, tak cakam, kedy mi uz bude lepsie. Je to svinstvo, tieto nase choroby. Hrozne sa bojim porodu a stavu po porode, dufam, ze dovtedy mi lieky zaberu.... ☹
Ale k veci - po porode mi musia zastavit laktaciu. S tymito liekmi nemozem babtko kojit. Nemate s tym niekto osobnu skusenost ? Ako to vlastne funguje to zastavenie ? Ci nejakymi liekmi, ci sa to mlieko vytvori a potom sa zastavuje alebo sa vobec nevytvori... Vobec neviem, nikoho takeho nepoznam.
Vopred vam dakujem za info dievcata.

andy.a
17. júl 2010

@dadika1977 ...na Tvoje otázky som To odpísala pár dní v IP,netačilo to ?? 😕 😕 😕

@stalker ...pri akej váhe?? tých 50 kg ??deti 6-ročné užívajú na začiatku 10 mg a v pohode 😝 😝 😝
určite nemajú 50 kg 😀 😀 😀
podľa mňa si poddávkovaná,5 mg je placebová dávka,10 mg dávka pre malé dieťa....písala si,že máš PP alebo ťažkú depresiu...tam sa dávka pohybuje minim.od 20 do 60 mg 😝 😝 😝
a určite sa 5 mg nezačína,s tým som sa teda ešte nestretla 😀 😀 😀 😝 😝 😕 😕 😕

a Neurol sa moc nespoliehaj,to je len taká barlička,Tvoj hlavný liek je citalopram /Citalec/ 😝 😝
Neurol máš len na to,aby Ti pomohol ,preklenúť začiatok užívania AD,keďže AD účinkujú až po niekoľkých týždňoch.... 😕 😕 😕 potom by si ten Neurol ani už nemala potrebovať,len výnimočne pri nehakom strese,úzkosti,nervozite a podobne... 😝 😝 😝

dadika1977
17. júl 2010

@andy.a Andy dakujem za odpoved, ale nestacilo. Ty si mi len napisla, ze sa to zastavuje liekmi hormonmi, ale viac nic. Neviem kedy sa tie lieky davaju a ako to funguje. Ci sa to mlieko vytvori alebo nie. A ako to potom riesia v nemocnici - ci ti pripravuju mlieko pre dietatko, alebo si musis priniest svoje.
Takze by som sa rada spojila s niekym, kto to prezil na vlastnej kozi a ma s tym osobnu skusenost. Thats all. 🙂

andy.a
17. júl 2010

http://www.cme.sk/sz/lieky/showspc/528/10977/me...

@dadika1977 ,užíva sa liek Parlodel /medocryptin/,kedysi bol Mysalfon.... ,pár hodín po pôrode sa užije prvá tabletka 😝 😝 😝
pokiaľ viem,dieťa v pôrodnici dokrmujú UM alebo odsatým MM od iných mamičiek,všade je to inak 😕

mlieko/kolostrum/ sa tvorí hneď po pôrode,ale sú to minim.množstvá,ten liek by mal potlačiť jeho tvorbu 😕
určite si nemusíš do pôrodnice nosiť UM 😕 😕 😅 😅

dosť augustoviek už porodilo,tak aj Tebe držím palce,nech to máš šťastne za sebou 😎 😎 😎 😵 😵 😵

dadika1977
17. júl 2010

@andy.a Moc ti dakujem za odpoved, aj za link na ten liek. Uz v tom mam jasnejsie. 🙂 🙂 🙂

stalker
17. júl 2010

@andy.a dakujem a pekný večer....

lila1
17. júl 2010

@andy.a ...Ahoj , mám zase dotaz....Sertralín Act. beru v plné dávce 1x denne 50mg už víc jak měsíc. Lexaurin už neberu vůbec a musím říct, že je mi už lépe, ale stále to není ještě ono. Byla jsem sice už i mimo domova ...na dovolené, ale cítila jsem takové napětí a naklid, nebo jako bych se nemohla uvolnit i když si myslím, že i toto co jsem zvládla byl pro mě veliký pokrok. Myslíš si, že je ta dávka v pohodě, nebo jen je třeba vyčkat delší dobu až úplně léky zaberou? Sertralín beru 1/2 ráno a 1/2 v poledne. Mívám i často točení hlavy a potím se. S těchto léků se přibírá, potřebovala bych to.

lila1
17. júl 2010

@filipal Ahoj ...zdravím...jak se máš?

lila1
17. júl 2010

@stalker ....taky zdravím....už je líp?