Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 myslim normalne ked si nebola tehotna.C si brala vtedy viac ako mesiac RIVOTRIL

janulkama
18. dec 2010

ahojte dievčatá,ale ste sa dnes rozkecali 😀 😀 😀
No ja by som brala,keby sa z cipr. priberalo 😀 Ja potrebujem pribrať,lebo za rok a pol som tak schudla,že moje prsia už nemajú asi ani číslo jedna...keď si teraz pôjdem podprsenku,tak asi nulky 😅

daniela1974
18. dec 2010

@bobom viac ako 10 rokov

janulkama
18. dec 2010

cz.lundbeck.com/cz/Public/what_we_do/.../Panicka_porucha.pdf
@bobom toto si prečítaj,ak máš PP,mne to pomohlo,je tam úplne všetko o PP,aj lieky a tak...je to dosť dlhé,ale prečítaj si to

janulkama
18. dec 2010

to je ten odkaz

svija
18. dec 2010

Ahoj, teda baby vy dnes jedete 🙂 . My dnes udělali s manželem a malým procházku v té zimě a jsme už zase doma v teple 🙂 .

@janulkama - to je super odkaz. Já mám zase stažené z netu stejnou brožuru od Práška, ale o OCD. Ale i o té PP jsem se teď ráda poučila 😉 .

@bobom - já si taky myslím, že je lepší spojit psychatrickou léčbu a miminko dohromady. V dnešní době už to není problém a ty možné nežádoucí účinky léků jsou minimální. Třeba v Praze v Bohnicích mají i speciální poradnu pro psychiatricky léčené pacientky které jsou gravidní a nebo plánují graviditu. Chodí tam i schizofreničky a i ty mají děti s medikací, s PP by to neměl být vůbec problém 🙂 . Já třeba taky příští rok plánuju těhotenství a AD mít budu 😉 .

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 a ked si ho po tolkych rokoch vysadila nemala si abstaky?

bobom
18. dec 2010

@janulkama ok prečitam vdaka ako sa inak maš?

bobom
18. dec 2010

@svija žial moj muž si trva na svojom a ja to neovplivnim.

andy.a
18. dec 2010

@daniela1974 tvoja Dr.sa veľmi mýli,ak považuje Cipralex/escitalopram/ za liek1.voľby v tehotenstve 😕 😕 😕

najbezpečnejšie AD v tehot.je citalopram ,to je napr.Cilatec atď....pri dojčení je najlepší sertralín,ktorý len v úplne minin.množstve prechdádza do MM 😕 😕 😕

Cipralex-escitalopram je skvelé a účinné AD...to mu neberiem,sama ho píšem na kilá,ale určite nie tehuľkám "ako liek 1.voľby/.."...

escitalopram je AD 1.voľby len pri ťažkých depresiách/ to sú depresie so suicidálnymi pokusmi 🙄 🙄 🙄 😕 😕 =x) /,inak AD prvej voľby sú podľa ZP klasické SSRI-sertralín,citralopram,paroxetín,fluoxetín,fluvoxamín....

s týmto by som sa rozhodne nezahrávala....mala som veľa tehot.pac.,ktoré si počas tehot.rozhodne žiadali len užívanie escitalopramu/Cipralex,Elicea,Escitil,Lenuxin,Esoprex atď.../-----treba mať v karte podpísaný informovaný súhLAS....dúfam,že Ťa Tvoja dr.poučila 😕 😕 😕 😕
escitalopram je relatívne bezpečný.....z tehuliek sú medzitým maminy so zdravými detičkAMI....ale ak chcú aj dojčiť,tak prešli na sertralín 😎 😎 😎 😎

držím palce 😎 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵

janulkama
18. dec 2010

@svija ahoj,aj my sme boli vonku,prišli sme taký premrznutý,že až 🙂 Ale dobre to padlo 🙂
tú brožúrku som našla keď som zistila,že mám PP,potrebovala som nejaké info o tom a toto sa mi zdalo naj,preto ho vždy poposuniem ďalej...
@bobom mám sa zasa o niečo lepšie,už aj úsmev na tvári sa mi vracia...je to super pocit žiť 🙂

andy.a
18. dec 2010

@bobom Ty si užívala kvantum liekov a v mimin.dávkach....´to sú len udržovacie dávky pri slabej depresii,ale nie klasická dávka pri PP,tam sa ide do vyšších dávok 😕 😕 😕 😕 😕

takže zostaň teraz pri tých 15 mg Esoprexu a podľa potreby si daj nejaké sedatívum,teraz pred sviatkami sa veľa pacientiek má horšie.....a pred menzesom sa zle cíti v rámci predmenštr.syndrómu /PMS/ takmer každá baba,ani nemusí užívať AD 😝 😝 😝 😝

andy.a
18. dec 2010

no a Cymbalta je jedna z mála AD,z ktorého by sa priberať nemalo,ani som nemala v praxi také skúsenosti 😨 😨 😨 😕 😕 😕

to skôr paroxetín,mirtazapín....však baby vedia,že ?? 😕 😕 😝 😝 😝

bobom
18. dec 2010

@andy.a vdaka za radu...takže ked to tak zhrniem tak tu dobu čo som brala lieky bolo nanič kedže boli v slabych davkach a neposobili tak akoby mali.A ked zvyšim davku po akej dobe by som to mala citit.Lebo som zvyšila a mala som uzkost,napetie vo svaloch a slabost.

bobom
18. dec 2010

@andy.a a ešte som zabudla že po takej skusenosti čo som brala lieky a nebolo mi stale OK,tak mam akysi strach že lieky nepomožu a bude mi stale zle.

radulinka00
18. dec 2010

@janulkama Já jsem celý den tady, protože mám nemocné děti a nemůžem ven 😖 Na to přibírání je opravdu skvělý Mirtazapin. Už jsem přibrala 7kg 😝 😝 Naštěstí jsem před tím byla vyzáblá, takže teď mám normál. váhu, ale už se musím začít fest hlídat a nebo vysadit M. 🙄 🙄 🙄

@bobom Chodíš někam na psychoterapii? Určitě choť!Ťema myšlenkama si to zhoršuješ, vím, že je to těžké, přesně tohle mě napadalo včera....je dobré věřit tomu, že léky dřív nebo později pomůžou. 🙂 😝 pa

daniela1974
18. dec 2010

@andy.a ja sa nehadam kazdopadne verim svojej dr ktora ma pozna od 14 rokov a doverujem jej. Kolko dr tolko nazorov. S jej podporou som uz vydrzala tri tehotenstva so zdravymi detickami. Ale aj tak dakujem. Skusim sa jej spytat. Dada

janulkama
18. dec 2010

@radulinka00 no ten nemám,ale mne začalo chutiť sladké tiež,tak snáď priberiem 🙂 Už sme sa tuším aj o tom bavili,že po nasadení AD mi začalo stráááášne chutiť sladké a najviac asi toffifee a koláčiky...tieto sviatky sa mi hodia,všade budú 😀

filipal
18. dec 2010

caute kocky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
dnes som mala nakupujuci den 😝 ale uz to vyzera tak, ze do vianoc do obchodu nemusim....len pripadne nejake drobnosti v potravinach. chcela by som podotknut k tym intimnejsim informaciam je lepsie vyuzivat IP (internu postu)
ja tiez nerada vesiam niektore veci na verejne forum. takze ked neodpovedam, je pre mna otazka prilis osobna a radsej len do IP.

@svija dik, nieco som sa uz za ten rok naucila..... aspon na nieco su na dobre aj taketo zakolisania, ziskame skusenosti a zase sa niekam posunieme.

@bobom ved jasne, ze sa nemozes vo vsetkom hned orientovat. preto som aj o tom vyhladavaci napisala. da sa tam najst aj recept na gastanove gule, ale akakkolvek tema, ktora sa uz na koniku preberala.

tak, kocky, idem sa vrhnut na tie gastanove gule, tento rok sa ich chystam urobit .... 🙂

svija
19. dec 2010

@andy.a - když už jsme se tu opět dostaly k těhotenství a kojení s AD, mám na tebe dotaz. Setkala ses v praxi s někým, kdo by kojil s clomipraminem? My jsme se o tom s mým lékařem bavili zatím jen teoreticky, jak to bude až budu těhu a on říkal, že s tím zkušenosti nemá. Že se nejdřív bude muset podívat na studie, co o tom jsou a podle toho se pak rozhodneme, až to bude aktuální. Já beru 75 mg toho clomipraminu a převedení na sertralin se pan doktor bojí, aby se mi zase nerozjela OCD symtomatika. Budu vděčná i za tvůj názor 🙂 .

clare1
19. dec 2010

ahojte dievcence, nikoho tu niet 🙄 😅 , vsetky, chystate nedelny obed, co?, ja som zacala aj piect vianoc. kolaciky, lebo syn vravi, ze maju zajtra doniest do skoly..., tak dufam, ze sa podaria a nezhoria 🙂

clare1
19. dec 2010

@filipal aj by som chcela gastanove gule, pyre mam kupene v mraznicke ale gule som este nerobila, kde si nasla recept, mas nejaku www. stranku?

radulinka00
19. dec 2010

Ahoj holky, přeju krásnou zlatou neděli! Vařím a odpoledně půjdu s malou na trhy, už je lepší a doma mě to už nebaví. Ještě k těm intimnějším informacím.Mně info. o druhu a gramáži ad intimní nepřijde, ale respektuju....
Taky jsem chtěla všem poděkovat,jmenovitě
@andy.a , která už mi hodněkrát pomohla,
@filipal , která sem chodí, i když už je zdravá a mohlo by jí to být jedno..... a všem ostatním děvčatům, která přispívají a dělí se právě o ty intimní věci, ktreré třeba nemůžeme s nikým jiným rozebírat. Děkuji 🙂

bobom
19. dec 2010

@radulinka00 ahoj tak pojdete na trhy?jeeeej.Ake berieš ty lieky a trpiš depresiamialebo maš nejaku poruchu?
Pekny adventny den aj tebe

bobom
19. dec 2010

@clare1 no ano aj obed varim a aj na nakup sme boli už vianočny-ufff a kopa eur fuč.No čo už jest a pit sa musi.
Aj ty si po zvyšeni davky mala akoby bolest svalov celeho tela?taka oslabena akoby si mala chripku?

clare1
19. dec 2010

@bobom ano , bolelo ma cele telo, hlavne plecia a chrbat a ked som dlho chodila po obchodoch, tiez som to citila, ako sa vravi ako zbity pes 😀 a , aj svalstvo na nohach, ako svalovica po dlhom behu...

bobom
19. dec 2010

@clare1 asi si ma inak pochopila🙂ja myslela nie z obchodu ale či ti bolo tak ked si začala brat AD alebo si zvyšila davku?aj taka unavena?

clare1
19. dec 2010

@bobom myslim to tak, ze ked mi bolo zle a este nezaberali lieky som sa tak citila, potom ked som zvysila davku to bolo este vyraznejsie a teraz, ked AD dobre zabrali, tak to uz necitim, len pri vacsej zatazi, napr, to chodenie po obchodoch, doma ked povysavam a tak,,,vracia sa mi to obcas aj ked som uz v pohode a urcite to pride cez menzes

bobom
19. dec 2010

@clare1 a stava sa ti že maš aj stuhnutu krčnu chrbticu?myslim že si pisala že berieš ALVENTU?a prečo si zvyšila davku?nezaberala dostatočne?a ako dlho ju berieš?