Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bronka13
21. feb 2014

citim sa obalena tym strachom bojim sa akoby...myslim si ze to nieje takejak to bolo...

esselte
21. feb 2014

@lucinka0921 Ahoj, je to podľa mňa z choroby, to tvoje budenie, podľa mňa ti tvoje lieky nestačia a preto sa to stáva, ja som dnes zvládla zubárku, kde sa mi ulomila polovica zubu, musí mi tam dať korunku, zaplatila som za seba aj za syna spolu 32 eur, ešte celkom dobre, psychiatrička mi nechala paretin a rivotril ešte ďalej, ale mám pomlaly zvyšovať paretin, najprv len o 10 mg, tak, že ráno mám vziať 20 mg, ako som brala a poobede, 10 mg, rivotril tak, ako som brala, ale ak mám pocit, že ho nepotrebujem, tak nevziať, proste pomaly vysadzovať, dnes sa ani ja necítim dobre, som unavená, dokonca som si poobede asi 20 minút zdriemla, čo sa mi nestáva, ale to je asi z toho dnešného vypätia, ale ja som tiež raz hore a raz dole, a vôbec sa už nemôžem chváliť, že dobre, lebo akoby náročky sa to zhorší

esselte
21. feb 2014

@hroska Ahoj, takže lekárka mi nechala Paretin aj rivotril, rivotril mám pomaly vysádzať a Paretin zvyšovať tak, že 20 mg ráno a 10 mg naobed, skúsiť to najprv tak, ak to tak nebude dobre, vziať ráno 30 mg, takže uvidíme, budem skúšať, zvládla som dnes aj zubárku, ešte ma čaká jeden zub a mám na rok pokoj, lebo mi urobila aj prehliadku, prišla som domov strašne vyčerpaná a ráno som nevzala rivotril, lebo som už nemala, aj na večer som mala iba polovicu, takže poobede prišiel aj slabší atak, ale myslím, že to bolo z dnešného vypätia, veď vieš zubárka, ja sa zubárov bojím a potom kontrola u lekárky, takže asi preto nie som celkom ok

danielagabriela
21. feb 2014

@hroska. No uzivam ten citalec 20 a trittico 2/3 zo 150 mg. A mam panicko depresivnu poruchu. A ty sa ako dlho liecis?

lucinka0921
21. feb 2014

@demo trochu ano,ja zase nejem vela,len napriklad pol rozka zjem,aby som mala nieco v zaludku,tak pomoze mi to.Lebo ja som aj predtym zajedala.Len mi je divne,ze cez den mi to nevadi,len vecer.Ale asi to bude z hladu pravdepodobne....

lucinka0921
21. feb 2014

@esselte ja praveze neviem,co si o tom mysliet.Cez den mi to proste nevadi,aj ked som hladna,tak mi nic nie je,len vecer proste a niekedy sa stane,ze sa aj zobudim v noci takto a idem nieco prekusit,lebo si myslim,ze je to z hladu,ale vies,aj predtym som takto zajedala a mi to pomahalo....Tak ma to napadlo,lebo sa mi to uz pomaly krati ta dr. a ze ci aj to jej povedat ci nie...No super,uvidis,ze ked zvysis tak bude dobre....To tolko sa plati u zubara???Ja som si tiez musela zase lahnut,nechapem preco stale musim spat poobede....

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 to bud rada,ja som mala skor len fyzicke prejavy,bola som na vselijakych vysetreniach a nic.Takze tak.Vies,ale ja som mala aj zlu liecbu a preto som sa dostala do takeho stadia....Potom som do polroka bola uplne fit.Ja nemam strach ako strach,proste ked to na mna pride,ja neviem ci sa bojim,coho sa bojim,proste mne je zle.To my vysvetlil az psychiater,ze je to vlastne strach,uzkost....

bronka13
21. feb 2014

mna uplne drazdia oci a neviem z coho ci to je len pocit alebo mam zapalene ..

bronka13
21. feb 2014

v akom stadiu si bola ? kolko trvalo kym ti zabrali lieky ?

demo
21. feb 2014

@lucinka0921 iba som si vsimla tvoj posledny prispevok, inak sem neprispievam. Ale pripomenulo mi to moje volakedajsie stavy hypoglygemicke. Nahle klesne cukor v krvi, clovek sa trasie, slabost, uzkost, okamzite ma zalial pot aj dokonca na lytkach. Ak by to bolo taketo, ak za to moze strava zlozena z potravin svysokym glygemickym indexom - vygoogli si, je toho na nete plno. Mozno prilis malo vecerias, alebo naopak klidne aj vela ale najma tie nevhodne potraviny. Hlavne je nejest biele pecivo, chlieb, sladkosti - aspon teda vecer. Napr. chlieb s maslom a lekvarom - to je uplny zabijak. Ale hovorim, nemusi to byt tvoj pripad.

lucinka0921
21. feb 2014

@demo no,nieco z toho mam,ale neviem no.No dakujem za radu,inak ja jem si myslim dost vela a prave vsetko nevhodne a hlavne vecer....Je pravda,ze som parkrat jedla zdravo,ale tiez som mala taketo pocity,teda ja som bola z toho fakt hladna....Ale viem,ze aj strava posobi velmi na cloveka,takze asi aj s nou budem musiet nieco urobit.....Ja praveze jem biele pecivo,jedla som tmave,semiackove nejake,ale po nom ma palila zaha a bez peciva som nevydrzala uz vobec...

bronka13
21. feb 2014

ma skre lwn jedno oko takze to budem mat zapalene..jaj baby bojim sa tej hospitalizacie

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 no v takom,ze som nevychadzala z bytu,bala som sa aj na wc....Lieky mi zabrali vtedy rychlo,ja som hned po zvyseni citila zlepsenie,ale ja som bola 2 a pol roka zle liecena a u kazdeho je to aj individualne.Teraz sa liecim druhykrat a beriem uz nieco vyse roka a stale to nie je take ako by malo byt

demo
21. feb 2014

@lucinka0921 tu ani nejde o to, ci zdavo alebo nezdravo, ale iba o ten glykemicky index.

bronka13
21. feb 2014

mne dali ten rispen a odvtedy sa mi spustili uzkosti lebo mi to barsjake stavy spravilo....lebo sa mi stalo ze som 4 dni davala a potom 48 hod nedala a take vwci mi porobil ze konec

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 vobec sa neboj,niekedy je lepsie ist do nemocnice a tam ta nastavia

lucinka0921
21. feb 2014

@demo aha jasne,skusim nieco o tom pozriet na nete,dakujem....A ty sa liecis,ci nie?Teda ci beries AD,ci len tak nas citas? 🙂

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 a preco si zacala brat vobec zoloft tusim,ze beries?A az potom ti dal rispen na spanie?Ci ako?Ake si mala priznaky,ze si sla k psychiatrovi?

demo
21. feb 2014

@lucinka0921 nie nie, iba mi padol zrak na tvoj prispevok o hlade, odpadavani od hladu a tak. drzim palce 🙂. ale zase uzkostna viem byt dost. na to mi pomohli velke davky horcika, ale to som sem uz pisala. uz som raz chcela byt napomocna ...

bronka13
21. feb 2014

nespavost mesacnu.. no a sala mi rispen chapes? a potom z rispenu som mala rozne pocity spravila sa mi uzkost a depresia z toho tak som zacala brat zolofy..

bronka13
21. feb 2014

mate niekto skusenosti s rispenom ? co vam robil?

lucinka0921
21. feb 2014

@demo jaj,aha,ale dakujem za info o tom glykemickom indexe,to si pozriem 🙂

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 a preco ti ho nevysadila a nedala nieco ine?Mozno by sa uzkosti a ostatne vytratilo...

marlenka75
21. feb 2014

Ahojte, som rada, že som tu našla túto tému.Pred piatimi rokmi som sa liečila na depresiu asi tri roky, prešlo mňa to, no teraz už dlhšie pozorujem, že sa mi to vrátilo, ešte stále váham, či ísť znova k dr, či to neprejde nejak samo, som z toho zúfalá,myslela som, že sa mi to už nevráti.

talulah27
21. feb 2014

@lucinka0921 luci myslím že to čo opisuješ môže byť forma úzkosti lebo na mne sa teda prejavilo tolko foriem úzkosti že až. napríklad na začiatku som mala večšinou pocity na odpadnutie keď som to prekonala tak prišli nevoľnosti, problémy so zaspávaním, nočné budenie, nočné potenie, vtieravé myšlienky, strach že sa zbláznim a proste keď som niečo konečne prekonala tak si tá moja hlava vždy niečo vymyslela 😀 no hrôza a potom som to konzultovala so psychologičkou a stále to boli úzkosti len v inej forme.

danielagabriela
21. feb 2014

@marlenka75 len nevahaj a chod k dr nech do nezajde do zlych stavov s ktorych sa je potom tazke sa dostat...a na aku poruchu si sa liecila?

amalia32
21. feb 2014

Ahojte baby 🙂
Nestíham vás čítať!
V stredu som dostala AD! Citalac 10mg. a k tomu ešte nejaké lieky, nechce sa mi vstať a prečítať 😀
Frontin neberiem od stredy rána, a Citalac mi dala lekárka 3 dni ráno polovičku, potom ráno 1tabl. Môj stav sa pomerne zhoršil, týždeň som bojovala, a od pondelka neskutočne mi bolo zle... Citalac som zobrala zatiaľ len 2x, včera a dnes. Od včera rána mi je hrozneeeee ☹ závraty, triaška, motkanie, a žalúdok sa mi trasie v kuse, nechutí mi vôbec jesť, len pijem vodu. Predtým som spala celkom dobre, a od stredy vôbec nespím... asi ten frontin mi chýba ku šťastnému spánku... dnes som si bola pre lieky na spanie! 2 noci hroznéééé, obe deti choré, som úplne mimo. Lekárka povedala že mám čakať takéto stavy pokiaľ nezaberú AD, že asi tak týždeň. Ale je to hrozné, naozaj ledva ležím. Mala ste niektorá takéto stavy?

marlenka75
21. feb 2014

@danielagabriela Mala som diagnozu stredne ťažká depresia.Nevládala som nič robiť, nevychádzala som z domu,nikoho okrem rodiny som nechcela vidieť...V pondelok sa objednám, lebo som taká uplne bez nálady bezdovodne už asi mesiac teraz.Vtedy som brala Citalon 20 mg denne, 3 x denne Neurol 1mg a na noc Xanax.

bronka13
21. feb 2014

sak v nemocnici mi idu vysadit rispen..myslite ze sa vsetko strati s jeho vysadenim ?

lucinka0921
21. feb 2014

@talulah27 vsak to si aj ja myslimlebo,ked som bola uz predtym v pohode a aj jeden cas bez liekov,tak som taky problem nemala,az teraz....A to nocne jedenie mi lezie na nervy,uz zase mam kilo hore.... 😠 A ty si ako teraz na tom?Uz dobre?