Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
25. feb 2014

@andy a. Prosím,sem tam porad 🙂 čo s nami ženami. 🙂

esselte
25. feb 2014

@anina63 Presne, ona stále vedela poradiť, ale aj hroska vie, len tiež sem málo chodí

anina63
25. feb 2014

@esselte to bud radaaa,moj nechce chodiť,ale ja musím ešte aj variť lebo on nevie 😀 Ale aspon som ho preškolila,lebo niekedy predtým bol vyberavý a teraz aj za 3dni to čo je navarené.Ked nechce jeho smola 😀

danielagabriela
25. feb 2014

@lucinka0921 a teraz ti je uz dobre, alebo este stale nechodis nikde sama,? A ako dlho sa uz liecis?

esselte
25. feb 2014

@172 čo sa to s nami robí, možno fakt tá prichádzajúca jar, nevieš si ani predstaviť aký tu mám teraz na krúžku hluk, dovolila som deťom hrať hry , ja mám totiž internetový krúžok, už mi ide hlava prasknúť, ale už len do 15,00 sú tu, už len ja potom čakám na autobus o 16,00, potom je tu už ticho a kľud a po krúžku už nechcem ani doma nikoho počuť

marlenka75
25. feb 2014

@danielagabriela Ano, za hodinku pojdem na tú návštevu.Jedno ale nechápem, ja mám najvačšiu depresiu ráno a do obeda,potom po obede sa to pomaly vytratí a večer som ok,lekárka mi vravela, že vačšinou to býva naopak.Včera večer som si naplánovala ako poumývam okná, zemi...no a dnes ráno som sa zobudila taká depresívna, že som sotva navarila.

anina63
25. feb 2014

@esselte Ved páve Hroska mi poradila,že mám nízku dávku a mala pravdu,to mi odobril aj druhý dr.A tiež povedala,že potrebujem benz.a tiež pravda.Len ako píšeš tiež je tu málo 😒 Poznám ten pocit,ked prídem domov a chcem kľud.

esselte
25. feb 2014

@hroska Ahoj, no tak pomoc,ja som dnes prvýkrát vzala zvýšenú dávku paretinu 30 mg, doobedu ešte celkom fajn, ale poobede taký zvláštny pocit v hlave a som ako pomotaná, ale odhodlala som sa konečne zvýšiť, vzala som aj polku rivotrilu, nejako mi je divne, ale zatiaľ sa to dá vydržať, myslím, a aj kočky písali, že to bude z toho zvýšenia paretinu, či?Ráno bolo desné, teplo, potenie, ale keď už vstanem , pomaly to ustupuje a potom v práci je už dobre, nie super, ale dá sa,myslíš, že je to z toho zvýšenia dávky?Prečo mám tie rána ešte stále také ťažké?Už by sa mali predsa trocha stabilizovať, alebo možno už čakám, že to príde a ozaj sa to stane?

svija
25. feb 2014

Ahoj,
dnes se mi dostalo "do ruky" toto zajímavé video ohledně snižování a vysazování pscyhiatrických léků. Přišlo mi to zajímavé a je to podle všech zásad toho, jak by to mělo být, tak dávám odkaz: http://www.youtube.com/all_comments?v=ESfzeiaiuQw .
Zároveň tam byl i odkaz na tento materiál, je to takový průvodce správným postupem při vysazování psychiatrických léků: http://tinyurl.com/oryye5c .

Zatím vás tu sice moc není, kdo by k takovému kroku směřoval, ale třeba se to některé z vás bude hodit časem.

Ještě mě tam zaujala zmínka, o některých léjkárnách, který jsou údajně schopné připravit lék na míru v jakémkoliv, i jiném než běžně vyráběném dávkování. Myslíte, že něco takového někde funguje jen u nás, nebo je to jen v Americe, odkud video. Pochází. Docela bych toho využila, kdyby to šlo.

esselte
25. feb 2014

@marlenka75 ja sa mám najhoršie úplne ráno, ked vstávam, potom sa to postupne stabilizuje a k večeru mi je už tiež celkom dobre, najhoršie sú pre mna rána

marlenka75
25. feb 2014

@esselte Presne ako ja.

esselte
25. feb 2014

Joj, baby, taká som rada, že aspoň sem môžem napísať a doslova si vyliať srdce, manžel to nerád počúva, on stále, že si to sama vyvolávam, keď na to myslím, že si mám nájsť nejakú záľubu, aký je múdry, nie, syn má už 11 rokov a svojich priateľov, ešte, že je ten pes, moja cesta je stále práca a domov a to dookola, raz za čas sa niekam vyberieme a znova to isté dookola, potrebujem nejakú zmenu, preto idem aj na tú anglinu, ak spravím test, aspoň niečo budem robiť okrem všetkých ženských prác, ktoré robím a aj tak nič za mnou nie je vidno, poupratujem a o dva dni je bordel, pes, synátor a jeho priatelia to vedia zvládnuť, aby ho spravili, cez týždeň veľmi nevarím, lebo oni majú obedy a ja, ak mi nie je dobre, aj tak nič nejem a zvýši sa stále z víkendu, takže nuda a potom len rozoberám seba, joj, ale som sa fajn vykecala, nevadí?

esselte
25. feb 2014

@marlenka75 Aj mne lekárka povedala, že u každého je najhorší večer, že mám nejaké zvláštne odozvy na lieky, mali by ma vzpružiť a mňa niekedy naopak utlmujú, proste všetko naopak

marlenka75
25. feb 2014

@esselte Aj ja to tak asi mám, všetko naopak.

mary1995
25. feb 2014

@esselte Tiež som si pomáhala Rivotrilom, brala som ho asi pol roka potom postupne vysadila, brala som 1/2 z 0,5 mg. To asi bola taká malá dávka, že v podstate som ani nepocítila že som ho vysadila. Mám doma aj teraz 0,5mg Rivotril beriem ho sporadicky, keď mám nejakú záťaž , dakedy ani 1/2 roka nezoberiem, dakedy aj 2x do týždňa.

anina63
25. feb 2014

@esselte Ved práve ako píšeš,deti sú veľké,každy si ide po svojom a zrazu aspon u mna taký pocit prázdnoty.Je veľmi dobré,ked má niekto doma manž.ktorý ťa ťahá,ide s tebou hocikde-což mne nehrozí 😀 Môj mi nebráni a nikdy nezakazoval,aby som išla kde chcem,ale ked vidím páry,tak je mi to ľúto.Domased jeden 😝

esselte
25. feb 2014

@andy.a Ahoj, už dlho si sa tu neukázala asi nemáš čas a my ťa tu všetky potrebujeme takisto ako hrosku, a vy ste tu strašne málo, ja beriem momentálne paretin a rivotril , má panickú poruchu, paretin som teraz zvýšila na 30 mg, brala som dva mesiace 20 mg, ešte stále mi nie je dobre, ale lekárka tvrdí a aj hroska, ktorá nám tiež radí, že na paniku je super, asi som brala nízku dávku, lebo ja som predtým užívala cymbaltu a až 120 mg.Najhoršie sú rána, cítim teplo na tele, potenie, potom sa to postupne ukľudní, ale niekedy ešte príde atak, síce slabší, ale predsa a niekedy sa mi to zopakuj aj viackrát.Chodím už aj na psychoterapiu, mám mať 25 sedení, ešte som bola len na 2, myslíš, že moja liečba je správna? Prečo potom príznaky stále pretrvávajú?Niekedy mám aj dva týždne pokoj a zrazu bum a je to tu zas, ke´d si myslím, že už je to ok.Akoby náročky.Poraď mi, prosím ťa, ak sem ešte chodíš

esselte
25. feb 2014

@anina63 Aj môj je taký, veď choď, málokedy sa stane, že to výjde od neho, ale keď chce on niekam ísť a mne sa nechce, tak je zle, ja som lenivá, nič sa mi nechce, hoci je pravda, že som teraz lenivšia, veď aj on by bol, keby mu bolo blbo

anina63
25. feb 2014

@hroska,skúšala som vysadzovať Xanax,ale akosi mi to ešte nejde.Beriem ho od konca novembra 0,5mg asi mesiac,potom 0,25mg a teraz som začala asi 4 dni z 0,25mg polku,ale je horšie a už som na 15mg Elicei asi 2 týždne.Ráno 10mg a na obed 5mg.Lenže to ma dosť obmedzuje,neviem či by som mohla skúsiť zobrať ráno naraz 15mg.Prosím porad 🙂 Dakujem

esselte
25. feb 2014

@anina63 Aj mne lekárka vravela, že mám brať 20 mg ráno a 10 na obed, ale ja som vzala naraz ráno, no uvidíme

mary1995
25. feb 2014

@anina63 To je škoda že sa nevieš vyplakať, mne to veľmi pomôže keď sa dobre vyrevem, potom sa ukľudním. Dakedy dokonca keď som mala tie otrasné stavy som ledva čakala aby som sa dostala domov, hneď som zaliezla do izby a plakala som 10-15 minút a bolo mi do večera fajn.

esselte
25. feb 2014

@mary1995 Ja som to tiež niekedy robila, ale teraz už dlhšie nie, musím skúsiť, či sa mi uľaví

esselte
25. feb 2014

@lucinka0921 kde si?

mary1995
25. feb 2014

@esselte keď to už nerobíš, to znamená , že speješ k lepšiemu. Teraz to už ani ja nerobím ani by som to nevedela robiť lebo už nie som v tom stave, klop, klop Takže buď rada, že si za tým.
Ja v tom najhoršom období som chodila revať cez ob.prestávku domov a veruže nie raz som revala na wecku v robote, lebo som mala takú neznesiteľnú úzkosť.

mary1995
25. feb 2014

@marlenka75 depresia práveže sa prejavuje rannými pesimami / aj ja to mávam keď som v depresií/ a k večeru sa to zlepšuje.

esselte
25. feb 2014

@mary1995 ja nemám depresiu, ale panickú poruchu a ja mám tiež najhoršie rána

lucinka0921
25. feb 2014

@esselte spala som 😀

lucinka0921
25. feb 2014

@esselte som ti odpisala na fb

esselte
25. feb 2014

elisha 3274 ahoj, ty si tu už dlho nepísala, tak asi sa máš fajn, či?

esselte
25. feb 2014

@elisha3274 No ty si tu už dlho nebola, asi je fajn, veď chvalabohu, napíš , ako sa máš?