Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timino
4. mar 2014

ahojte dievcata tak ja som dnes skoro vstala poupratovala som uvarila som rizoto polievku mame este od vcera dala som prat a uz peciem aj tvarohovy sypany kolac ale musim vam povedat ze som uz aj unavena teraz si chvilu polezim a poobede idem so psikom na prechadzku do lesa.Prajem vam pekny den.

esselte
4. mar 2014

@timino si nejaká rozbehnutá, no chvalabohu, nech ti to vydrží až do večera, čo do večera, navždy!

172
4. mar 2014

@anina63 ze dakujeeeeeeem 😉 ..to je moj maskovaci manever hehe vsak ono mi ani nikto neveri ze mi nieco je vlastne ani surodenci 😀 ..my sme tu vsetky pekneee ze babulky 😉 ..ide sa na kontrolu k dr...pekny dnik

172
4. mar 2014

@lucinka0921 mysliiim na teba... 😉

timino
4. mar 2014

@esselte dakujem a ja vam prajem aby nam bolo uz fajn

talulah27
4. mar 2014

ahojte dievčatá prajem vám krásny deň no u nás dnes počasie nič moc ale to nevadí idem upratovať lebo to tu začína vyzerať ako po bombovom útoku na londýn v1940. v nedelu som bola celý deňv práci a včera som riešila pokazené auto ☹ teraz zháňam súčiastky. no idem byť užitočná.

@172 pekná fotka 🙂
@lucinka0921 drž sa

anina63
4. mar 2014

@172 Daj vedieť......ahoj 🙂

aneta174
4. mar 2014

Ma niekto skusenosti sriseprom

lucinka0921
4. mar 2014

takze baby hlasim sa.Este mi nemenila lieky,kvoli tomu,ze idem do BB toho 22 a to su len dva tyzdne,a nevie ako mi bude ked zmeni lieky,kedze sa stavy vedia zhorsit,takze este budem dalej brat serlift,teda dala mi asentru,ze to je to iste,ze za serlift by som mohla doplacat az 400kč a ze ta asentra je original ci co.Dala mi oxazepam,aby som ho mala ko poistku,ale musim ho vziat este do 17.3. lebo vtedy sa ma prist este ukazat dr,ze bez toho ma nepusti do BB.A mam proste vziat aspon polovicku divtedy,aby som videla,ze mi nic nebude,len mi pomoze.A potom hned 24. po party idem zase k nej a to mi uz da ine lieky,ale uz neviem co tusim ze citalec alebo cipralex 😀 neviem,nezapamätala som si.Proste,ze su ovela vhodnejsie na PP a uzkosti,ze ma s nim velmi dobre skusenosti.A musim si najst psychologa,potom mi da odporucanie aby som to mala zadara,aj mi dala na nejakych kontakt,mam si ich pozriet na nete a vybrat si,aj mi povedala o niektorych,akymi terapiami sa zaoberaju a tak.Vysvetlila mi ako sa vlastne prejavuje uzkost alebo co to sposobuje,alebo ako to nazvat uz neviem.Taka zlata bola,stravila som tam hodinu,ked nie viac 😀 Ale povedala mi,ze musim chodit na terapie,lebo len lieky mi nepomozu,ze psycholog ma nauci ako to zvladat,nauci uz na zaciatku,aby to ta uzkost ci co neprepukla viac ci ja uz ani neviem 😀 povedala mi,ze vobec nevyzeram na to,ze mi nieco je,ze som az prilis komunikativna 😀 😀 😀 to ma potesilo.A ze aj preto mi da ten neviem co,ze energiu dodava a tak.A dala mi aj knizku panicka porucha ajak ji zvladat.Ja som mala jednu doma,ale ta je trochu ina,ze si to mam prekne prestudovat,nastudovat.Este mi nakoniec aj povedala,ze ako vidi,tak sa bojim vsetkeho,ale vhodnou terapiou to zvladnem a dostanem sa z toho.Na zaciatku som este vypisovala dotaznik,tam som musela pisat vsetko o rodicoch,surodencoch,operaciach mojich,fajceni,piti alkoholu,kavy,napisat preco som tam prisla,co mi je a tak...Takze mam to uspesne za sebou,sa tesim a uvidime ako mi bude ked mi nasadi ine lieky.A co vy na ten citalec ci cipralex?Fakt neviem co mi da,len viem,ze vraj ma malo neziaducich ucinkov,dobre sa znasa a dodava energiu a je vhodny na PP

timino
4. mar 2014

@lucinka0921 ako si sa rozpisala ja tiez beriem asentru ty ju mas v akych davkach?

danielagabriela
4. mar 2014

@lucinka0921 ahoj vidis ako super si to zvladla, a vidno, ze mas z nej dobry pocit, to som fakt rada🙂. A ja beriem citalec 20 ale asi len mesiac a je pravda, ze som pri nasadzovani bols uplne vyradena z provozu iba jeden den a potom, ked som sa zacala hybat tak mi bolo lepsie...aj po necelych dvoch tyzdnoch sa mi zdalo lepsie, aj viac energie...teraz mi je sice trochu horsie, ale to mozno aj z pocasia a este k tomu som to dostala, tak neviem. Ja idem k dr. V pondelok tak uvidim...drzkam prsty, nech ti to nadsenie z tej dr. Vydrzi...

danielagabriela
4. mar 2014

@timino tak dnes vas je tu viac takych aktivnych...bodaj by nam to vydrzalo takto co najdlhsie, najlepsie navzdy....

mmama
4. mar 2014

@anina63 dufam ze nebudem musiet menit.

aneta174
4. mar 2014

Ma niekto skusenosti s riseprom

anina63
4. mar 2014

@lucinka0921 tak,Luci ten Citalec som brala a bola som v úúúúplnej pohode.Zíadne NU,zabral hned,kiežby som sa tak cítila aj teraz. Nech ti pomôžu a aby bolo dobre.Hej,ešte som chcela akú dg. ti určila? Potvrdila ti agoru,alebo PP či je to 2 v 1? Ja si myslím,že všetky tie stavy sú na jedno kopyto 🙂

svija
4. mar 2014

@aneta174 - já mám, psala jsem to tu tak před 14 dny.

timino
4. mar 2014

caute tak ja som prisla z prechadzky,v lese bolo krasne uz zacinaju rasit stromy tak som si par vetviciek doniesla do vazy.pocasie je u nas take vselijake raz svieti slniecko raz nie ale je teplo.Uz nech mame jar.

mary1995
4. mar 2014

@aneta174 ja ho beriem 1 mg večer kvôli zvýšeniu účinnosti AD:

anina63
4. mar 2014

Babenky,tak ste ma ráno nabudili do práce,že som vyupatovala,navarila a teraz na mna ide akási slabosť a závraty.Ale už viem z čoho asi 😝 prišla ms. Ach,tie hormony....chcela som už vynechať Xanax,ale ešte asi nie :-@172 kde si moja,ako si pochodila?

lucinka0921
4. mar 2014

@timino ja mam 100 a ty kolko?A ako dlho beries?

lucinka0921
4. mar 2014

@danielagabriela dakujem,dr. bola fakt zlata,musela som jej vsetko dopodrobna povedat od roku 2008 odkedy mi to zacalo.Vsetko mi pekne vysvetlila,ked sme sa rozpravali,tak ma pocuvala a tak pekne ma volala menim,ze Lucinka 😀 aj mi povedala,ze serlift mi uz nezabera a aby som v pohode zvladla BB,tak preto mi nemenila pre istotu,lebo 2 tyzdne je kratka doba,kym mi zaberie novy liek.Aj zlata v tom,ze mi povedala,ze ma chce este vidiet predtym nez pojdem na Slovensko,ze bez toho ma nepusti,aby mala istotu,ze som vyskusala vziat oxazepam 😀

timino
4. mar 2014

@lucinka0921 ja beriem 100 rano naobed zase 100 a vecer mirzaten 30mg. beriem od decembra 2013 zvysenu davku dovtedy som brala 13 rokov raz denne asentru 50mg to je udrziavacia davka

lucinka0921
4. mar 2014

@anina63 ano su na jedno kopyto aj podla mna.Nepovedala,ze mam agorafobiu,ale PP a generalizovanu uzkostnu poruchu ano,a nieco zo socialnej fobie.Ale hlavna je ta panika.Tak dufam,ze ked mi da tie nove lieky,ze ich budem dobre znasat a ze zaberu mi dobre.Ze ona ma s tymi liekmi velmi dobre skusenosti...Aj povedala,ze ako vidi,tak sa bojim uplne vsetkeho....

lucinka0921
4. mar 2014

@timino a preco si brala tak dlho tu udrziavaciu davku?A preco mas teraz zvysene?Sa ti pohorsilo?A ako ti zabrala asentra?Vraj je to to iste co serlift,teda ucinna latka len lacnejsie,tak preto mi to dala namiesto serliftu

anina63
4. mar 2014

@lucinka0921 nejde mi do hlavy,že taký čas sa trápime na tých liekoch a nie,aby bolo dobre 😝 a zase meniť a čakať....myslím,že sú tak neprebádané tie choroby.

lucinka0921
4. mar 2014

@anina63 no ona mi povedala,ze AD to nevyliecia,ze k tomu potrebujem aj terapiu.Ze AD iba utlmia tu uzkost ci co a terapia ma nauci ako to zvladat,co robit aby to na mna vobec neslo a tak .Snad som to dobre napisala,uz nepamatam jak to ona vravela,ale v podstate asi toto,ked sa nemylim.

lucinka0921
4. mar 2014

@172 ahoj,no kde si?Co bolo u dr.?

danielagabriela
4. mar 2014

@lucinka0921 to je super, ze ti tak sadla, este nech sa zmenia potom tie lieky, bodaj by aj tie tak super sadli, aby bolo uz len dobre🙂

172
4. mar 2014

@anina63 @lucinka0921 ahoj babenky uz som konecne tu,mam tulave topanky vychutnavam si pohodu a zivot!! Bola som na kafe s kamosom,potom som stretla segru v meste aj ta ma stiahla k nej tak som iba teraz prisla 🙂 noo dr ma privitala nadsene ,vraj sa ma ani nebude nic pytat ze vidi ako dobre vyzeram a dokonca mi chcela zobrat z lentiliek...aale to nie zatial som jej nedovolila este si az tak neverim tak ze ked pridem o 6 tyzdnou znizi mi velaxin..Luci citam ze mas tiez fajn doktorku,myslim ze to vyriesila rozumne ked ti nedala hmednove ADvked ides na slovensko..

anina63
4. mar 2014

@lucinka0921 Luci,ked ťa naučia ako to zvládať,tak hod sem niečo.U nás nie je žiadna psychol.a v dalšom meste čo som bola,tak tam je taká mladučká ako moja dcéra. Nič mi neukazala ani nepoučila.Ziadny efekt a to je veľká škoda 😝