Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
27. mar 2014

@gretyka benzaky by sa mali brat tusim max. 6 tyzdnov.Preto mi je divne,ze ti nedala AD a benzaky sa davaju na zaciatok k AD,lebo sa vie stav na zaciatku zhorsit...Kniha sa vola Panicka porucha a ako sa jej zbavit.Neviem ci ju najdes na nete,ale bola niekde,potom ak budem mat cas,tak su mozem oskenovat a poslat ti

pluba
27. mar 2014

@gretyka Píšete, že jste měla problémy už před 7 lety? Máte je (třeba slabší) trvale těch 7 let? Píšete taky, že jste byla na nějakých terapiích. No, je terapie a terapie. Co si v klidu domova sednout ke skype a vyzkoušet nezávazně terapii metodou EFT (FasterEFT)? Rád podám další informace nebo odpovím na dotazy.

ruzicka32
27. mar 2014

@pluba aka je to terapia?

ja1980
27. mar 2014

ahojte, na STV 1 beží téma o depresii 🙂

pluba
27. mar 2014

@ruzicka32 Terapie metodou EFT, FasterEFT, MatrixReimprinting (nejčastěji poslední dobou používám FasterEFT). EFT je metoda, se kterou se (úspěšně) pracovalo s válečnými veterány z Vietnamu, Iráku, Afganistánu... Pracuje se s emocemi a s akupunkturními body. Více informací na mých stránkách, mém facebooku nebo když zadáte EFT (15 000 000 odkazů) nebo FasterEFT (230 000 odkazů). Protože si myslím, že je na serveru modrý koník spousta příležitostí, jen ukázat¨, co je možné s těmito metodami dosáhnout a jsem tu krátce, nabízím daleko více času zdarma. Mám i možnosti pro lidi v tíživých situacích (např LETS , časové banky). Ale to je lepší např. ,mailem, už tak je můj příspěvek dost dlouhý. Pokud chcete na sobě "zapracovat" a dokážete dobře vnímat své pocity a myšlenky, dosáhneme celkem rychlých pokroků. V každém případě se mi ozvěte. A pokud se budete chtít do práce pustit, prosím, co nejdříve, protože dnes na plesu školy a ústavu v Brně na Kociánce jsem dal do tomboly 10 poukázek na 1,5 hodiny, takže očekávám do několika dní dost práce (při zaměstnaneckém poměru).

esselte
27. mar 2014

@ja1980 Ahoj, čo si sa tam dozvedela?ja som to nestihla pozrieť

esselte
27. mar 2014

@gretyka ja som tiež pri prvých AD brala lexaurin a dosť dlho a keď zabrali ad v pohode som ho vysadila, ale veľmi pomáhal, ani sa ti nečudujem, že ho berieš

esselte
27. mar 2014

@norikk Aké AD berieš?K medovke myslím, že neurol môžeš, ale k ad si nie som istá, myslím, že sa nesmie iba ľubovník bodkovaný, medovka asi áno

ja1980
27. mar 2014

@esselte bolo to dosť krátke a roprávali o tom, že z AD sa priberá (čo samozrejme vieme 😀) ale 25 % zasa má opačný problém 😉 a že aj to priberanie treba konzultovať s odborníkom, môže vraj nasadiť iné AD. To bolo všetko 😒
A ešte som sa chcela opýtať, čo sú to benzáky a kvôli čomu sa užívajú ?

esselte
27. mar 2014

@ja1980 benzáky sú benzodopeíny, ktoré patria medzi návykové látky,patria tam neurol,xanax, lexaurin, rivotril atd, berú sa hlavne na začiatku liečenia, lebo majú okamžitý účinok

ja1980
27. mar 2014

@esselte a citalopram a trittico sú nenávykové ?

esselte
27. mar 2014

@ja1980 sú to antidepresíva, takže nenávykové

esselte
27. mar 2014

@ja1980 neberieš k nim nič viac?

ja1980
27. mar 2014

@esselte nie, len citalopram 20 mg a 2/3 trittico 🙂

esselte
27. mar 2014

@ja1980 no tak to máš super, ja beriem aj rivotril,ale poobedňajšiu dávku som už vysadila, neboj sa, to nie je návykové, čo berieš a máš dobrú kombináciu, triticco by si mala potom postupne vysadzovať, ak budeš dobre spať, lebo to je na spanie

ja1980
27. mar 2014

@esselte to viem a myslíš že je možné aby som začala spávať aj bez liekov ? Lebo to bol hlavný dôvod prečo som navštívila psychiatra, nespávala som dlhodobo 😒 a Ty máš aké problémy ? môžeš aj do IP, samozrejme ak nechceš tak nemusíš 🙂

esselte
27. mar 2014

@ja1980 môžem ti kľudne napísať do ip

soniada
27. mar 2014

@danielagabriela
@anina63 caute zeny, no dnes mi je rovnako ako vcera a aj horsie, neviem ci su to hormony, nebyva mi zle ked uz dostanem ☹ proste ako keby sa mi to vracalo, alebo mam NU alebo ja neviem co to je.. ale je to hrozne :(

mmama
27. mar 2014

Babeny citite sa horsie niekolko dni pred menstruaciou?Ak ano ste si zvykli alebo vas to vzdy vystrasi?

esselte
27. mar 2014

@mmama áno, ja sa cítim horšie aj pred aj po, sú to hormóny

gretyka
27. mar 2014

@lucinka0921 dakujem, pozriem sa na to....
@soniada
@esselte a mne zvykne byt zle aj pocas, prip. hnacky , ale odkedy beriem lieky, je to lepsie...klop klop

danielagabriela
27. mar 2014

@soniada ahoj, to ma mrzi ze aj dnes je zle, mne bolo rano tiez, ale potom mi kamosky doniesli este dve deti, tak som na to aj zabudla a nemalasom kedy musliet na to...ale muslim, ze to budu tie hormony...dotetaz ti nebyvalo blbo, ked si mala svoje dni/ drzkaj sa

danielagabriela
27. mar 2014

@lucinka0921 ahoj, tak co, aky si mala dnes den? Priatel uz sa vratil? Pekny vecer

danielagabriela
27. mar 2014

@mmama no ja som na tom podobne a zlaknem sa vzdy/ yeda zatial len2 krat/ a to tyzden pred, cely tyzden a potom este cca dva dni🙂

172
28. mar 2014

dobre rano a pekny dnik

esselte
28. mar 2014

@172 ahoj, ty tak skoro vstávaš, čo nemáš spania, ale aj ja som dnes bola hore, nejako mi je zasa divne, začalo sa to na tej oslave, asi ešte nie som na také akcie a budem zvyšovať, tak uvidíme,dnes hlásia krásne, tak dúfam, že neklamú, aj tebe krásny deň

norikk
28. mar 2014

ahojte, som tu nova, pytala som sa preto,lebo som nemohla zaspat.....AD neberiem zatial ziadne, cakam na prvu navstevu psychologa, viem,ten mi ich nemoze predpisovat,akze neviem co bude..obvodna mi dala neurol.....na radu sestry pijem medovku,ale mala som pocit,ze ucinok ziadfny, a to som bola od pol piatej rana hore, cely den som sa tesila dop postele, lebo rano zas vstavat o pol piatej...a pridem do postele, uz plna hlava starosti, uz mi bolo do revu a uz som mala nervy, ze mi hodiny utekaju a nevyspim sa vklude.....ale potom som nasla jedno vidoe kukla a dajak zaspala....

https://www.youtube.com/watch?v=E4DQgfB5EUE

.... vcera uz mi nebolo treba neurol, doslova mi uz bolo na odpadnutie od unavy vecer....dnes mam VOLNO.....prave som volala s obvodnou, krv mam v poriadku....tak ja len tak, ze som na zaciatku,ani neviem akej cesty..... :(

pluba
28. mar 2014

Znáte tuto neurofyziologickou poučku: Čemu se věnujete, to sílí? Čemu věnujete pozornost/energii v tomto vlákně? Tématu depresí.

lucinka0921
28. mar 2014

@danielagabriela ahoj-Bola som bola,aj dnes,ale dnes jak som sla,tak som mala paty divny pocit,trochu hrdlo zovrete,ale aj napriek tomu som sla.Potom ked som isla z obchodu,tak uz dobre bolo.Priatel sa vratil,nebolo mu najlepsie,tak pracuje teraz doma.A ty ako?

lucinka0921
28. mar 2014

@norikk neboj bude dobre,len to chce cas 😉