Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
22. júl 2016

@umabell Ahojky Umabell, tak to som fakt prekvapená, že Tvojej doktorke neuznali diagnozy, tak to potom ani sa nečudujem, že chcela, aby si zmenila poistovnu, a jasne, že si urobila dobre, inak by si si fakt musela platiť za všetko, keby s Doverou nemala zmluvu.... 😖 ... ale je to divné... no dufam, že ja nebudem s tým mať tiež problém, my tiež mame, celá naša rodinka Doveru, tak to bude že sranda... 😖 , ked to budeme musieť zmeniť... ale doteraz som bola fakt s Doverou maximalne spokojna... Tak dufam, že ja to nebudem musieť zmeniť. To by som fakt nerada... 😖
A inak držím Ti palceky, nech sa mas dobre a nech mas dobre dni, a nech ich je čim dalej, tým viac a viac.... 😉

@ivka1302 Ahojky Ivka, som rada, že si sa nam ozvala, že píšeš, už si mi chýbala..... 😵 , sice som vedela, že si spominala, že ideš na SK, a že nebudeš teda takto často môcť písať, ale som rada, že si Ta môžem opäť prečítať, si pre mna povzbudením, len posledne dni som bola viac "zamestnana", ale nie prácou... 😅 .... mala som toho nejak vela, sa nazbieralo, ale čítala som si všetky príspevky, aj všetkých babeniek.... len reagovať nebolo kedy.... 😖 ... A inak, ja vôbec ale že vôôôôbec nie som hrdinka.... 😀 ale inak ... dobre mi to padlo.... 😀 nemôžem povedať... potešilo... 😅 .. ale hrdinka nie som, len sa snažim, dostať sa z týchto mojich psychických problémov, a dufam, že to že som si týmto všetkým prešla, a zažila, ma nejako posunie dalej, dopredu.... netvrdím, že je to med lízať, to ani náhodou, kto nezažil, tak to velmi asi nepochopí... ale pevne verím, že my všetky sa z toho "vylížeme".... 😅 😵 ... a nielen vylížeme, že sa z toho uplne dostaneme, a že tie naše strachy prekonáme.... ja tomu fakt verím, a kedže tieto naše poruchy sa naozaj dajú vyliečiť, tak prečo nemyslieť na to, že raz budeme naozaj vyliečené?... ja sa na to uprimne teším, a pevne tomu verím... a verím , že to všetky časom zvládneme..... jasné, že každá máme iné problémy, každá sme z iných prostredí, u každej sa toho nazbieralo rôznych odlišných vecí, myslím negatívnych, ktoré na nás v priebehu nášho života vplývali, a vplývajú, a každá máme aj iný organizmus, inak reagujeme na rôzne lieky, u niekoho zaberajú hned, resp. po pár týzdnoch, u niekoho po niekolkých mesiacoch, niekto musí zmeniť lieky aj niekolkokrát, a niekto dokáže s týmto bojovať aj inými cestičkami, bez liekov, a to chce fakt odvahu a silu, silu osobnosti.... a viery... a teda pre mna si hrdinka Ty, ale aj všetky dalšie dievčence tu na tomto fore, lebo už to je znak toho, že s tým chcu niečo urobiť, už aj to, že na toto forum prišli, a snažia sa s týmto problémom bojovať, a to chce, aj ked niektoré o tom ešte netušia, a nemyslia si to o sebe, ale to chce riadnu odvahu, začať s tým bojovať, a už to je super, že o tomto tu na fore napisali, to je super. Ja nám všetkým fakt silno držím palce, aby sme to všetky zvládli, a raz som písala pred desiatimi rokmi, že prídem na forum, ale nie na toto forum Modrého konika... ale na mojasvadba.sk..... že sa po desiatich rokoch stretneme na fore.... 😵 .... Vtedy som totiž pripravovala svoju svadbu... a už ubehlo... páni moji.... 10 rokov.... tak rýchlo to zbehlo... ja mám pocit, že to boli len možno 2-3 roky.... 😅 ... A tak možno si napíšeme, že po desiatich rokoch si dame stretko na diskusii... ale nie už na tejto diskusiii .... že Depresia...a blablabla.... 😵 .... ale na inej.... že napr. Ako nám je super, aký máme štastný a hlavne zdravý život bez psych. poruch.... 😉 😵 . A že si už na to budeme alebo ani radšej nebudeme spomínať, ako nám bolo, ale radšej na to ako nám je už dobre... 😉 že sme všetko zvládli, a zbavili sa tej našej pliagy.... 😉 a vedieme celkom iný a šťastný život, a v psychickej aj fyzickej pohodičke.... 😉 ... Fakt tomu verím, že raz si na to už ani nespomenieme... a bude to ...minulosť.... a nikdy sa už nevráti....! .... Ten strach raz rozhodne postupne porazime, lebo je to presne o tom strachu....s velkým S.... ktorý nám robí strašiaka v hlave.... a pre každú z nás je to iný strach... každá máme ten svoj strach, alebo strachy.... ale my si časom nájdeme spôsoby a odpovede, ako to samé vo svojom vnútri zvládnuť. 😉 K tomu nám všetkým držím palčeky.... Drž sa Ivka.... 😵 .. a aj všetky všetky dievčence tu na fore... 😉 (PS: Dufam, že som nenarobila kopec chýb, ale už sa mi nechce čitať po sebe, tak prepáčte, ked som sa niekde sekla.... 😅 ). Idem spať.... Dobrú nocku.... a hlavne dobré sníčky... 😉

ivka1302
23. júl 2016
https://www.youtube.com/watch?v=nkPKCE6NQLQ

Dakujem ametyst 🌺❤️😘🌺🌸krasne slova napadlo ma dievcata mam knizku ktora hovori o jednom muzovi ako sa stretol z Bohom nasla so to na you tube tak vam to posielam je to velmi dojimavy pribeh a hlavne je pravdivy Verim ze posilni vasu vieru a da vam silu ist dalej 🌺💞🍀❤️😘😘😊🤗🌸Krasny den❤️🍀😊😘🌺❤️

domkaaaa
23. júl 2016

Babulky dnes trochu uzkost a depka ... Ako sa vy mavate? Povecte mi ake mate dnes plany nech sa trosku inspirujem 😊 Ja som urobila zemiakovo cuketove placky periem a vymenim a vyyvonam si postelne obliecky a na dnes koncim nebudem to lrehanat kazzdy den mam olanik ktory pekne splnim a som stastna z toho 😊 Vecer by som chcela skusit niekam ist ako to budem prezivat tak nejake napady babenky? 😊

domkaaaa
23. júl 2016

@domkaaaa kazdy den mam planik nie olanik 😂😂😂

dida232
23. júl 2016

Jooooj tak ženy, dnes som excelovala....dnes doobeda mi trošku prasklo v hlave a skončila som na pohotovosti. Stále pokašliavam a neprechádza mi to, tak som dnes chytila paniku, že mám niečo na plúcach...bože ostuda...poslali ma na interné a porobili vyšetrenia..okrem mňa a dvoch opilcov tam nikoho nebolo...doktorovi som povedala aj čím trpím...no jasné, že už som tam bola za trochu divnú...nenašli mi nič ani na rtg ani v krvi..odporučili ma na krčné, pretože predsa niečo ma v tom krku asi dráždi na kašeľ a samozrejme ma odporučili psychiatrovi...ja neviem teraz sa hanbím ako pes, že som to neustála...ach..aj môjmu oboďákovi sa to budem hanbiť ukázať...cítim sa ako histerická ženská...stalo sa aj vám niekedy, že ste takto spanikárili a potom by ste sa za to strčili do myšiej diery?

kubimatej
23. júl 2016

Baby moje tak ja dnes deň, úplne že super..najskôr kaderníčka, potom prechádzka mestom a posedenie na dvore až doteraz ;) teším sa..svitá mi na lepšie časy?! zajtra v pláne kupko, hádam to dám. Hoci mám strach sa opaľovať na ADčkach.

danuska4883
23. júl 2016

@kubimatej ja sa aj opalujem a aj chodim do solarka a nic mi to nerobi takze sa podla mna nemusis bat! 🙂

janka_banka
23. júl 2016

@dida232 didka ja takto panikarim dosť často 😂...ja síce nejdem na pohotovosť, ale vypisujem mojej psychiatricke...ale nemáme sa za čo hanbiť,ke to súčasť našej choroby a ked prejdú depky a úzkosti ani nepomyslis na taký zlý scenár aký si robíš v hlave...a radšej ísť a mať istotu ako sa doma zozierat v obavách...určite si moja nezlyhala...držím palceky😉

apolka77
24. júl 2016

@kubimatej
tesim sa z teba..den za dnom bude tych dni viac a viac..si kocka 🙂

apolka77
24. júl 2016

@dida232
nemusis mat ziadne vycitky svedomia. Patri to k nasej diagnoze. Nabuduce to urcite zvladnes doma.. 😉 benzac ti nepomohol?

dida232
24. júl 2016

@apolka77 nepomohol..tak som sa vyšičkovala, že nie....ale ešte včera večer som dostala krámy, tak asi preto som bola taká hysterka...no aj tak teraz zas panikárim čo mám v krku..ach toto je jeden kolotoč...zbláznim sa z toho

domkaaaa
24. júl 2016

Baby ja dnes depka kamoske zomrela babka a ako som ju videla plakat konec

domkaaaa
24. júl 2016

@kubimatej pristane ti to 😉

zuzkostna
24. júl 2016

Ahojte kocky, dlhšie som tu nepisala, ale sem tam prečítam, ako sa máte. Ja dnes úplne na depku, je mi stale do revu a aj revem. Mali sme asi v stredu nezhody s manželom a dodnes sa to napätie ťahá a dnes mi to takto vypálilo že ked má 2x zbuzeroval tak som si uvedomila že v poslednej dobe ma stále len buzreuje. Keď sme boli spolu v pohode, tak aj mne bolo super, úzkosti ma netrapili, ako som bola u tej doktorky a dala mi neurol, ešte som dodnes krabičku ani neotvorila...Uz 2 týždne som si žiaden benzac nedala, ale toto napätie doma je na zblaznenie :(

apolka77
24. júl 2016

@zuzkostna
ahoj moja, toto poznam..
skus sa s mm porozpravat ako ti je...viem nie je to lahke, lebo nie kazdy clovek je ochotny pocuvat, ale ked pises ze ste predtym boli v pohode, tak to snad pojde.

nezhody v partnerstve sa velmi prejavuju na psychike takze ak ten problem vies vyriesit skus a ked momentalne nie, pusti to hlavou..
resp. vsetko co chces povedat mm, ako ti napr.ublizil si napis na papier a potom spal. V duchu si povedz ze mu odpustat...toto su take praktiky ako sa zbavit napatia...nejde to hned na prvy krat, ale treba so sebou pracovat...je este taka metoda, ze sa postavis pred zrkladlo a nahlas hovoris akoze jemu vsetky krivdy..nakoniec ale spomen ze mu odpustas...odpustit je velmi dolezite, ulavi sa potom hlavne tebe... 😉

apolka77
24. júl 2016

@domkaaaa
ahoj domka, to je normalne ako sa citis,,,ale viem ze uz sa mas trusicku lepsie.
V nemocnici si uz skoncila?

zuzkostna
24. júl 2016

@apolka77 najhorsie je, že keď som v takomto rozpoložení, tak sa mi veľmi ťažko komunikuje a vyjadruje co mam na srdci, jednoducho to neviem povedať tak, aby to pochopil, ale ja som pochopila, že ked mi vie byť fajn vtedy, keď mám doma pohodu a cítim lásku aj od muža, vtedy nepotrebujem brat žiadne ukludnovaky...dnes som sa snažila s ním porozpravat, ale ťažko sa mi mu oponovalo ked mi furt išlo do revu. Dnes revem celý deň... A to som si dala už 2x polku toho neurolu. Ešte som ho nemala nikdy, možno polka z 0,25 je málo, ale bála som sa dať si celú, keďže neviem ako na ne budem reagovať

lusinda28
24. júl 2016

Ahojte, náhodou som sa dostala k tejto skupine a poviem vám som som sa v celku potešila.. ta pliaga uuzkost a depresia našla žiaľ aj mňa.. a vo viacerých článkov som sa úplne našla... hľadanie chorob a panikarenie to je moje.. ☹ ťahá sa to zo mnou už rok, ale v spolupráci psychológ a psychiater darí sa mi celkom zvládať situácie aj keď nie vždy to ide... Je to ťažké ale musíme to zvládnuť ja mám za motiváciu moju rodinu, pre ňu musím bojovať .. najviac mi je ľúto, že od okolia dostávam malo pochopenia, ale asi to poznáte...posledné týždne sa to dosť zhoršilo, ockovi zistili alzheimera, je to ťažké, ale snáď to dám.... Veľmi má povzbudilo, že v tom nie som sama, a všetkým Vám držím všetky prsty, aby sme to zvládli..nie je to ľahké ale dá sa to...drzte sa 🙂

apolka77
24. júl 2016

@zuzkostna

si extremne citliva..ja som chcela naprv napisat, ze uz som dlho neplakala,ale akurat som si spomenula, ze ked sme s mm mali krizu, tak som plakavala a mucila sa velmi casto..ak mu to nevies povedat resp. nevies argumentovat skus mu napisat list..vsetko co mu chces povedat...aj mu tam objasni preco mu to pises a nehovris,,,ze teraz to nedokazes..v liste ta nikto neprerusuje, neoponuje..skus to aj sama pre seba..aj keby si mu ten list nakoniec nedala, napis si ho, utriedis si myslienky, ze v com mas vlastne problem a preco ta boli dusa...
mne psychologicka na terapii hovorila, ze ked sa bijim nejakej sitacii kde sa idem stretnut s clovekom a nieco riesit, nech si najpr to co chcem povedat napisem na papier..potom nech si napisem vsetky mozne odpovede ktore by ma mohli zaskocit od toho druheho cloveka a nech si aj na ne pripravim odpoved...ide o to vediet kontrolovat svoje emocie...neber to tak tragicky o par dni tyzdnov si iste povies ze to bola somarina a nebude chapat preco si sa tak trapila.

apolka77
24. júl 2016

@lusinda28
vitaj v skupine.
ano, je nas tu vela a "potesi" ze nie sme v tychto srackach s prepacenim sami.
drz sa, vyzeras na bojovnicku. 😉

mazula
24. júl 2016

Ahojte baby,uz dlhšie Vás sledujem...trpím na tetaniu,po novom na borelku,chronicke chlamydie,2 roky mám krce,svalovu slabosť,tuhe nohy a od včera mám zasklby na jazyku,beriem momentálne aj liečbu na borelku,jeden čas som brala Rivotril,ale kvôli liečbe borelky,som musela vysadiť,bojim sa nejakého vážneho ochorenia,kedze jazyk sklbe vraj len pri ALS,som odmalička psych.labilnejsia,brni mi tvár,atd...nemáte tiež niektora problém so zasklby na jazyku?ďakujem pekne

domkaaaa
24. júl 2016

@apolka77 no myslela som ze je uz fajn a takyto hnusny den ma posunie krok spat 😢 Ale zasa nezufam lebo kazdy mi vravi ze sa to nevytrati uo dna na den ale postuone bude toho menej .... Chcem sa vsak spytat bolo tu niekomu po zacati uzivania AD po mesiaci tak, ze si na depku a uzkosti nespomenul?

apolka77
24. júl 2016

@domkaaaa to asi tazko... 😒

evak12
24. júl 2016

@domkaaaa ja od decembra bojujem a to som bola dvakrat v nemocnici,a kadzy den sa mi zatial ta uzkost hoc len trocha,ale pripomenie 😖 ,mne najviac pomaha ked som v praci,vtedy nemam cas na nu mysliet ....

zuzkostna
24. júl 2016

@apolka77 trapi ma aj to, že pri takýchto vypatiach ma opäť navštívia aj hnusne obsedantne myslienky a keď si ich zasa začnem pripustat, nad nimi rozmýšľať, a mať z nich strach a strach zo strachu, tak to je katastrofa
..na terapii som sa ešte nenaučila to ignorovať

domkaaaa
24. júl 2016

@evak12 evi ja si neviem vsak predstavit ze pojdem do prace do kazdej cinnosti sa musim maximalne nutit 😏

lusinda28
24. júl 2016

@apolka77 dakujem, ale žial neni som určite bijovnicka.. snažím a navonok to zakryť a tváriť sa že je OK.. aj keď nie je to dobré, podľa mojej psychologicky.. ale žial som taká...
@domkaaaa aj z mojej skúsenosti lieky nezaberú hneď, treba ich pravidelne brať a den čo deň bude lepšie.. ja som prišla na to vtedy, keď som si uvedomila, že sa smejem a spontánne som mala chuť ísť von... kdes som to predtým dlhšie nezazila... hm veľa siiil prajem

lusinda28
24. júl 2016

Dievčatá máte skusenosti okrem liekov aj s inou terapiou, ktorá pomáha na uzkost a depresiu?

kubimatej
24. júl 2016

@domkaaaa moja mne asi až teraz začali ADčka ako tak účinkovať, a to bide tomu v stredu 2 mesiace..boli to asi tie najťažšie mesiace, ale začína byť lepšie..čím viac dní mi je lepšie panika sa pomaly stráca, nepomyslím už toľko na strach,..a veľké ďakujem tu patrí každej z Vás za podporu 💙 neverila som, že niekedy bude vôbec trošku lepšie a ono je 🎉😍💋

domkaaaa
24. júl 2016

@kubimatej som za teba uuuuprimne rada ❤️❤️ A drzim ti velmi palceky ❤️😍😍😍