Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenieta25
5. okt 2016

Všetkým odporúčam pozrieť toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=dhQDA5UNJHg
olivia77
5. okt 2016

@junova, dakujem 🙂 ved ja tiez na jednej strane niekde v kutike duse citim, ze to zvladnem, aj ked viem, ze asi budem pekne nervozna a v strese, no na druhej strane je vzdy otazka: ale co ak??? 🙂 co ak sa tam tak rozklepem, ze bude kusok od ataku? tak prave preto ten benzac mi napadol 🙂 ja som atak nemala tiez dlho, nastastie, no ak neratam taky zacinajuci presne pred mesiacom, no nerozvinul sa, kedze som ho rychlo zahnala do kuta 😀 😀 😀 nedovolila som mu, aby mi znicil naladu, niekedy sa mi to podarit teda nevedelo 😀 no a inak bol taky posledny a poriadny davno, uz nechcem ani vediet kedy presne radsej, pamatat si chcem radsej len to dobre 🙂 🙂 🙂

ametyst123
5. okt 2016

@olivia77 Ahojky Olivia, tak ako Ti radí aj Mpg, a tiež Umabell, najprv si to fakt vyskušaj doma, takú dávku, akú si chceš dať aj pred operáciou, ako na Teba bude pôsobiť, lebo na jednej strane Ti to pomôže zabraniť prípadnému ataku, ale na druhej strane naozaj by nebolo dobré, aby si tam napríklad zaspala, to by mohol byť potenciálny problém.... Proste ked máš mať lokálne umrtvenie, lekári budú počitať s tým, že si pri vedomí, a pri celkovej anestezii, zabezpečia, aby si mohla pekne dýchať a podobne.... takže ak chceš lokálnu anesteziu, tak ja osobne by som sa opýtala, že si chcem dať pred zákrokom aj Lexaurin, či môžem..... ked nechceš, tak im nič iné nehovor, že máš pp, ale toto sa radšej opýtaj.... Ja som s tým zatial problémy nemala, všade kde som povedala, ma brali v pohode... a u zubára mi robili dva zuby, kde som mala obnažené krčky, a žiadnu injekciu som nechcela, a vydržala som to, hoci to aj kus bolelo, ale dalo sa vydržať.... a ani atak som nedostala.... 😉 .... Držím palčeky Olivia, neboj , zvladneš to, aj bez atakov a uzkosti.... 😉

olivia77
5. okt 2016

@ametyst123, dakujem, vyskusam si to, aj im poviem o Lexaurine radsej a verim, ze to bude ok 🙂 este je to sice daleko, no uz sa pre istotu pripravujem nato psychicky ;) mne to pomaha, ked sa vopred nato tak nejak "nastelujem", potom akoby som si to uz z casti prezila, ze to lepsie zvladnem 😊

umabell
6. okt 2016

@olivia77 Oli a bachovky tie mimulus ti nezaberu? Som citala ze pomáhajú pred strachom z lekara a ine...a ináč si myslím ze by si to dalA ked si dala pp das aj toto co ty nato? ☺

umabell
6. okt 2016

@olivia77 lexaurin som uzivala roky dozadu a pekne zaberal staci ti fakt polka lebo 3mg by fa uspali 😉

flakulka
6. okt 2016

@janka_banka tak dnes mi lekárka zmenila ,dala mi coaxil ,že taký stav ako som mala sú nežiaduce účinky ktoré postihnú 1 zo 10000

mm103
6. okt 2016

@flakulka ahoj ja som brala alventu 75 mg, ale na druhý deň som ju vysadila a spamätávala som sa z nej asi dva dni ešte...po užití tiež po 4 hodinách hrozné stavy, triaška, úplný strach, úzkosť, ešte som k tomu nemohla ani poriadne prehĺtať, čo som mala pocit, že mi stŕpol jazyk, v noci som ani nespala a na druhý deň som mala ešte horšie stavy úzkosti ako v ten prvý deň...žiadala som tiež zmenu lieky, teraz mám paretín 20 mg a ten mi zatiaľ sedí....

ametyst123
6. okt 2016

@flakulka
@mm103
Ahojte dievčatá, ja som mala hned na začiatku predpísaný Citalec, zobrala som len jednu tabeltku, ale prišlo mi z nej tak zle, že som skončila na pohotovosti, a citila som, že to nie je z tej mojej pp, ale citila som, že mi je zle z tej tabletky, bolo to proste iné, ako pp, takže ma manžel odviezol na pohotovosť,... Na druhý den som isla k psychiatričke, a tá mi hned zmenila lieky na Tianeptin Mylan, čo je vlastne Coaxil.... brala som ho najprv spolu so Spitominom, ktorý mi ale vôbec nezaberal, a mal mi pomôcť zo začiatku, kým som mala tie najtažšie ataky, a tak mi ho lekárka zmenila na Rivotril, potom už začal zaberať aj Coaxil.... a bolo to lepšie a lepšie, brala som ho 3 mesiace, bola som s nim spokojná, ale moja lekárka mi ho chcela zmeniť, lebo vraj nie je v lekárnach k dostaniu, tak mi ho zmenila na Brintellix (teda vortioxetín). Ja som bola s Tianeptinom Mylanom , t.j. Coaxilom spokojná, a moje ataky sa zmiernili, a pomohol mi velmi ten Tianeptin..... ten Brintellix tiež nebol zlý, nadalej som bola realtívne ok, nezabral mi na bolesti zalúdka a hrču v krku.... tak mi pred mesiacom zmenila lieky na Dulodet ...a ten mi upravil už aj hrču v krku, citim ju už len občas, čo je teda pokrok, .... 😉 bolesti zalúdka mam síce ešte stále, ale snad aj to sa časom upraví.... Takže ten Coaxil je podla mna dobrý, a ked Alventa nerobila dobre, a bolo vam z nej zle, dobre ste urobili, že ste ju zmenili.... Niekedy proste človek cití, že tie lieky nie sú proste dobré hned od začiatku, že je z nich ovela horšie, ako predtým, tak vtedy je na každom ,aby sa rozhodol, že či zmení alebo nie, A zase na druhej strane , ked nie sú príliš velké zmeny, ked máte vlastne takmer rovnaké stavy, či už s adčkom alebo bez, tak vtedy lieky na začiatku meniť velmi netreba. Myslím tým to, že ak je človek takmer rovnako zle ako bez adčka, alebo s adčkom, tak vtedy lieky proste ešte nezabrali, lebo je to len začiatok, a vtedy treba vyčkať a brať aj benzáč popritom, a stav by sa mal začať aspon o trošku zlepšovať o 1 mesiac,... ten mesiac treba potom vyčkať.... Ale ked vám obom bolo takto zle, (ako aj mne pri Citalecu) už len z jednej tabletky, to proste človek niekedy aj rozlíši, že je to fakt od tabletky, tak ju netreba dalej užívať, a treba zmeniť.... urobili ste podla mna v tomto prípade správne..... No napísala som to trochu chaoticky, ale dufam, že ma pochopíte, ako som to myslela... 😀 ... Držím palce...... Držte sa.... 😉

flakulka
6. okt 2016

@mm103
@ametyst123 dakujem dúfam že mi po ňom nič nebude ,lebo už sa bojím aj užiť tabletku, teraz som sa vrátila od obvodného ešte mi dal injekciu magnezium do žily

ametyst123
6. okt 2016

@flakulka Ahojky Flakulka, tak sa neboj, daj si tú tabletku, a je dobre, že Ti lekár dal aj injekciu magnezia, to je super, takže kludne si daj tabletku, ja si osobne myslím, že Ti coaxil neurobí zle, on je relatívne taký jemnejší liek, ale je dobrý, a tak teda dufam, že Ti zaberie, ale tiež musiš počkať , chce to proste čas, aby zabral, takže ak máš predpísaný aj nejaký benzodiazepín, tak si daj, zo začiatku proste aspon taký mesiac , treba brať aj benzáč, ale nie len občas, najlepšie je malé dávky ale pravidelne, aspon podla mojho nazoru, niekto ale berie benzáč vtedy, ked mu príde atak, alebo mu je zle, a zoberie napríklad celú tabletku, teda nejakú vyššiu dávku... raz za čas.... a to podla mna je horšie,.... pretože ked človek si to pekne rozloží na celý den, tak prestane mať takéto stavy, a aj sa dokaže ukludniť, a je relatívne v pohode, a ked clovek neberie pravidelne, ale vyššie dávky, ked mu je zle, tak síce mu to zaberie na pár hodín, ale potom može prísť další atak, a tak zase zoberie vyššiu dávku, a to nie je podla mna riešenie... Uvediem príklad na mne a mojom manželikovi,.... ja som brala od začiatku pravidelne uplne mini dávky Rivotrilu 3x denne... niekedy aj 4x denne polku tabletky z 0,5mg... a teda 0,25mg... čo sú fakt mini dávky.... a relatívne mi bolo ok.... dalo sa to zvládať.... ale moj manželik to robil inak, popri adčkach bral tento benzáč len vtedy, ked mu bolo zle, a zobral celú tabletku,... ale neskôr mu bolo zase blbo.... a tak zobral zase tabletku.... a tak vlastne bral vyššiu dávku na celý den... ako ja..... a mal kolísavé stavy.... zatial čo u mna to bolo lepšie.... relatívne vyrovnané počas celého dna.. aj noci.... Ale samozrejme každý inak reaguje na lieky, a u každého inak pôsobia, takže si treba vyškúšať, čo je pre Teba najlepšie.... Ale určite si daj predpísať aj benzáč k adčkam... kým Ti adčka začnú zaberať.... Dufam, že ti lekár nejaký predpísal....Držím palce... a neboj sa zobrať tabletku, aj ja som sa bála po tom Citalecu čokolvek zobrať do úst.... ale manžel mi v tomto smere pomohol, podporil ma v tom... a nemala som zlú reakciu.... Tak držím palce, nech to tak je aj u Teba... 😉

simka1454
6. okt 2016

dievčatá k môjmu uzdraveniu nepomáha to ako ma každý s niekým porovnáva,nikto sa nepozerá na mňa,na moje pocity,na to ako sa cítim,stále len počúvam že som taká ako niekto druhý,vyčerpáva ma to veľmi a neviem čo mám s tým robiť

olivia77
6. okt 2016

@umabell, jasne, bachovky pomohli a aj stale pomahaju, z najhorsieho ma vytiahli, no nejakych 20-25% ostalo, tam radim este priznaky, ktore mavam, uz sa mi atak nespusta nastastie, no stiahnute hrdlo ma najviac stve, to mi ostalo alebo taka nervozita este, ze ked niekde som, nemam miesta, som obcas v takom napati, nie je to vzdy, ale su aj dni uplne perfektne, ze som uplne ok, no sem tam su aj tie blbsie... a neberiem iba Mimulus, ale na strachy vsetky esencie, co su, fakt pomahaju, ale u mna ani nie je tak strach z lekara, no skor, ze keby mi tam doslo zle, to ma vzdy trapi 😀 No uvidim, ja to nejak s tou polkou lexaurinu hadam do konca roka dam 😀

flakulka
7. okt 2016

@ametyst123 ahoj dakujem za radu ja ine lieky nemam dr. Mi nepredpisala som slaba ale uz sa to da zvladnut

ivka1302
7. okt 2016

@simka1454 simka tak si to jednoducho nevsimaj❤️🌺🌺🌺🤗Teraz si taka aka si a aj ked nie si taka aka so bola kedysi si to stale ty a problemy ktore teraz mas ti maju pomoct najst riesenie v tvojom zivote. Simka ja ked som sa dostala do depresie a uzkosti stale som hovorila ze chcem byt taka aka som bola ale pravda je taka ze ked si niekto prejde takouto skusenostou tak uz nikto nemoze byt taky ako bol predtym 😘❤️🌺🌺Toto je zivotna skuska ktora ak dokazes pocuvat svoje telo a mysel ta dotlaci k tomu aby si kusok po kusku menila seba a svoj zivot ale to krasne na tomto vsetkom je ze aj ked ta to stoji vsetku namahu a usilie aby si premohla samu seba tak nie ze budes taka aka si bola 😘❤️🌺🌺ale dokonca ta toto vsetko urobi este lepsou vnimavejsou a krajsou osobnostou ako si bola💞💞🍀🌺🌺🌸Takze vobec sa nenechavaj porovnavat inymi pretoze kazdy z nas je jedinecny a original a kazdy je v zivote vedeny niecim inym. Je len na nas ci najdeme tu spravnu cestu ktora je pripravena pre nas zivot. A kedze sa obcas od nasej cesty prilis vzdialujeme je tu depresia aby nam ukazala spravny smer a prinutila nas prehodnotit nas zivot🌸😘❤️🌺🤗Takze sa vobec nestaraj ako ta kto vidi pretoze len ty najlepsie poznas samu seba a potreby tvojho srdca ❤️🌺🌺🌺Vseetkym krasny den😘❤️🌺🌸🌸🌸🍒💕💖

mia002
7. okt 2016

@logout prosím ťa lieky amitriptilin .pribrala si pri nich, ja mám zavraty a tieto lieky mi dal neurolog, len sa bojím či mi vôbec pomôžu

domkaaaa
7. okt 2016

Baby ako sa mate co robite? 😊😊

danuska4883
7. okt 2016

@domkaaaa ja som dnes bola so sestrou na nakupoch urobila som si radost a kupila si nieco na seba,potom som bola pre synceka v skole,prala som a robila kusok poriadky a teraz oddychujem a ty co robkas? 🙂

bulica
7. okt 2016

Ja idem pripraviť občerstvenie pre hostí, syn má 16 rokov

domkaaaa
7. okt 2016

My mame zajtra hody tak som s maminkou piekla kremes a karamelovy zakusok a upratujeme pomalinky ... Konecne mi je o trochu lepsie 😊 Ked len o kusok tesim sa ... Len toto pocasie ma trochu deprimuje nemam rada toto jesenne pocasie ..

domkaaaa
7. okt 2016

@danuska4883 co pekne si si kupila?

danuska4883
7. okt 2016

@domkaaaa take fajne leginy s vyssim pasom aspon mi stiahnu brucho, sveter taky modry predlzeny a tuniku za 3.50e v CaA tak nekup to 🙂

danuska4883
7. okt 2016

@domkaaaa hmmm tie kolace by som si dala a nechcem to zakriknut,ale ja sa uz citim fajn,tak nech to tak ostane a toto pocasie je deprimujuce ale musime vydrzat. 🙂

domkaaaa
7. okt 2016

@danuska4883 tak fajne si nakupila 😊😊 a po akom case sa citis fajn???

qidko
7. okt 2016

Ahojte po dlsom case podavam hlasenie 😀 ako som slubila dievcata som *cista*myslim bez AD zvladla som to a je mi fajn je uzastny pocit vratit sa do normalu po psychickej stranke este ma caka vela driny s cvicenim aby som bola aj po tejto stranke fit ale ja to zvladnem aj vam prajem skore uzdravnie a krasny vikend

bernusha
7. okt 2016

@qidko Ahoj...☺....a ake cviky myslis??

domkaaaa
7. okt 2016

Tesime sa s tebou 😍😍😍 ake si mala problemy? @qidko

junova
7. okt 2016

@qidko Super, gratulujem! Pamätám si Ťa, keď som tu začala v decembri chodiť. Myslím, že si mala depresiu a brala si dvoje antidepresiva. Každý deň si nám o sebe podávala správy a povzbudzovala si dievčatá, najmä evak. Veľmi sa teším, že si sa z toho dostala. Určite aj vďaka rodine manželovi a dvom dospelým deťom, ak ma pamäť neklame. Úžasne si to zvládla, blahoželám. Lieky si brala iba,rok?

domkaaaa
7. okt 2016

@junova ajoooj ty sa mas ako? 😊😊

mm103
7. okt 2016

Kočky prosím vás otázka zajtra idem na oslavu tridsiatky prosím vás zvyknete si dať aspoň dva deci vína či radšej nič?