Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janulkama
8. dec 2010

@radulinka00 musím sa priznať,ešte len teraz sa idem naraňajkovať a potom si dám lieky 😀 Ale premýšlam,že skúsim ešte len tú jednu a uvidím,od včera večera som celkom ok,dnes ráno v pohode,tak uvidím,možno to bolo len prechodné a zasa bude dobre...pondelok a utorok som bola na sedeniach,aj to mi pomohlo,zajtra idem zasa,tak skúsim nezvyšovať,nech viem,či mi to pomáha...ale ak dnes na mňa niečo príde,tak ich od zajtra nasadím...neviem sa rozhodnúť čo spraviť,tak rada by som to zvládla bez navýšenia...
Ty sa ako cítiš po zvýšení?

janulkama
8. dec 2010

@radulinka00 ty berieš ešte Mirtazapine na spanie?Myslela som,že sa ti spánok upravil??Ja už neberiem ani Xanax ani Frontin,tak sa mi polepšilo...

svija
8. dec 2010

Zdravím všechny staré i nové tváře 🙂 . Mám teď trochu fofr, zase mám pár dnů tu svojí školu čínské medicína, tak nestíhám dočítat. Včera jsme měli praktika z baňkování, tak mám od toho kola na zádech. Pořádné cucfleky to jsou 😝

@radulinka00 - mě psychitar vyměnil escitalopram za clomipramin, protože ten esci mi nezabíral dost na ty moje nutkavé myšlenky. Brala jsem 30 mg, k tomu antipsychotika a ještě to bylo málo. Teď s tím clomipraminem je to super 😀 .

@filipal - gratuluju k vysazení AD. Super, že to zvládáš bez nich 😉 .

radulinka00
8. dec 2010

@janulkama ahojky, mně se spánek ještě neupravil, ale dr.není proti abych Mirtazapine vysadila, takže za pár dní budu zkoušet zase snižovat. To zvýšení zatím moc nepociťuju ono to asi není hned. Jsem trochu lepší, ale účinek léku nijak nepociťuju, kromě toho, že mně včera bylo blbě od žaludku. Chodíš jenom na FD nebo s tebou dělá i nějakou psychoterapii?

@svija Ahoj, aha, no já už mám 15...., ale nutkavé myšlenky já nemám, spíš, že jsem ubrečená, smutná a nic mě nebaví...
snad to je jenom přechodné.... Bańky jsme taky zkoušeli v práci, někdo má úplně i modřiny.

janulkama
8. dec 2010

@radulinka00 no robíme takú aj terapiu so zatvorenými očami a tak,aby som sa dokázala uvoľniť,aj pri tom si dokážem usledovať,či som sa úplne uvolnila,vlastne,dá sa povedať,že ma učí byť uvoľnená,pretože som to predtým vôbec nedokázala...aj keď som napr.pozerala telku som si uvedomila,že kolko krát som ležala a mala som stiahnutý krk,alebo ruky,tak sa pomaličky učím aj relaxovať..

radulinka00
9. dec 2010

@janulkama Ahoj, tak jak ? Já jsem trochu lepší, ani žádné vedlejšáky naštěstí nepociťuju.Myslím, že u těch ad neplatí čím míń tím líp, spíš jde o to vychytat tu optimální dávku. Dr. říkala, že můžu zvyšovat i esci. i mirtazapin, že jsem měla malou dávku a právě u těch výkyvů se může zvednout třeba jenom přechodně pak zase snížit. Říkala, že ty výkyvy jsou normální někdo je nemá vůbec někdo jo hlavně takhle ještě z kraje léčby. Relaxace jsou fajn, taky se snažím, chodím se učit relaxovat k psycholožce, ale není to BF, jde pak o to to trénovat doma, nejlíp denně. Tak se drž u nás pořád chumelí a je zataženo, byla jsem s dětma sáńkovat, pohyb mi dělá dobře.
Zdravím i ostatní spolubojovnice! 🙂

filipal
9. dec 2010

dievcata, boli sme vypnute....zvladli ste vsetko ok?

janulkama
9. dec 2010

@radulinka00 ahoj,no tak rôzne 🙂 Ale zatial zvládam bez navýšenia,len uvidím dokedy...Aj mne čerstvý vzduch veľmi pomáha,len dnes fúkal taký hnusný vietor,že až do kostí mi tá zima prešla...fúj 😝
@filipal no zvládame,ale stále klikám počas dňa,či už ide a tak 🙂 Chýbajú mi tie debaty o všetkom,som si na to nejak zvykla 😀

No dnes večer bude papučkovo-čajíčkovo-telkový,tak troška zasa oddýchnem...Prajem pekný večer,snáď zajtra ho skorej pustia 🙂 Teda,ak ho zasa nevypnú 😝 😝 😝

afry
9. dec 2010

Ahojte baby je tu nejaka medz vami co ma obsedantu poruchu a depresiu..prosim napiste mi ip...vdaka

darinka78
10. dec 2010

@radulinka00 ja som dva dni uzivala 2,5mg, dnes som zacala 5mg, ale som strasne unavena a totalne sa mi nic nechce ☹ Ja spavam dobre, na vecer uzivam pol tabletky rivotrilu na tetaniu, ale spavala som fajn aj predtym /ak nepocitam, ze 2-3x vstavam ku malej/ Dufam, ze ti ta zvysena davka zaberie!

darinka78
10. dec 2010

baby, je to normalne ze som vacsinou az tak do 15-16.00 neskutocne unavena a totalne apaticka, nic sa mi nechce, len by som spala a cumela do blba a vyzeram nejako takto 🙄 a potom sa akoby preberiem a trocha naberiem energiu aj chut nieco spravit a takto fungujem aj do 11 vecer... uzivam escitalopram sice len treti den, ale tu unavu a apatiu mi to len zhorsuje /tak ako vsetky predchadzajuce SSRI AD ☹

clare1
10. dec 2010

no co je tu tak ticho?, nikto sa neozyva, okrem darinky?, uz vam je hej?, tak dobre ze sem nemusite ani kuknut?

clare1
10. dec 2010

@darinka78 tak ja som tu bola taky pripad, ze mi AD nezaberali, -elicea- , a citila som sa ako ty, celkom slaba, apaticka, unavena, a ked som sa na nieco zmohla bolo uz poobede..., tak som frcala-vlastne nefrcala 2 mesiace, teraz uz par dni uzivam nove AD -alventu- a vidim teda hlavne citim pokrok, ale tiez mi nie je kazdy den rovnako, raz je lepsie a potom horsie, kolise to, ale dnes som si dala 150mg, teda vyssiu davku, chcem byt na vianoce fit a citim ako mi cudne bije srdce a bolest pri srdci a strasny nepokoj v tele, stale by som nieco robila a vlastne nic nespravim, je to strasne cudne, skacem z jednej cinnosti na druhu, zajtra asi zasa zoberiem len 75mg

clare1
10. dec 2010

@filipal ty uz urcite vypekas nejake vianocne dobroty, lebo sa tu ani nezastavis..., to ozaj si vsetky lieky vysadila? ako je?, alebo neprejdes ani k PC a tak ta to zmohlo, ze iba lezkas v posteli?

darinka78
10. dec 2010

@clare1 tak som pozerala ta elicea - to je ako moj lenuxin co uzivam, tiez escitalopram... no ja to berem tri dni, tak sa modlim, ze to snad do 2-3 tyzdnov zaberie, ako to vsetci ospevuju 😅 Alventa je zas ako Mollome - venlafaxin, to som uzivala predtym, myslela som tiez ze sa zblaznim, nevidela som na oci, mala som totalne velke zrenicky, unavena som sice nebola, ale tiez som mala tie pocity ako nepokoj, az silne uzkosti, musela som si dat az frontin na ukludnenie.. radsej si davaj len tych 75mg, lebo ten venlafaxin tusim zvysuje tlak...ale moze to byt tiez psychikou..neviem...ja by som radsej neriskovala.

filipal
10. dec 2010

@clare1 ale kde! vobec nic som este neupiekla! a zase idem na vikend prec, takze piect budem asi az posledny tyzden.
a ved som tu bola vcera. 😨 🙂 diskusia sa trochu rozpadla, lebo stale vypinali konika.
ano, AD som uz pred mesiacom uplne vysadila a ine som ani nebrala. nelezkam...aj ked nebolo by zle....
vies, ja chodim do roboty....

@darinka78 na kontrole o tom povedz lekarke, mozno potrebujes inac nastavit lieky.

darinka78
10. dec 2010

Inak uz mi je trapne, vzdy ked idem na kontrolu k psychiatricke, sa ma pyta ako mi je /asi s ocakavanim ze je to uz lepsie/ a ja vzdy poviem ze mi je rovnako zle...uz som vyskusala 4 antidepresiva a stale nic... som zvedava, ci vobec existuju este nejake dalsie, co by mi mohli sadnut.

filipal
10. dec 2010

@darinka78 mozno nie ine lieky, ale v inom case a pod.... no, co, hadam jej nebudes klamat. hlavne bud uprimna.
ja som tiez taky typ, ze uz len zo slusnosti sa nechcem stazovat a radsej poviem "dakujem, mam sa dobre."
takze ta chapem. 🙂

janulkama
10. dec 2010

@darinka78 nič si z toho nerob,aj ja som tak chodila k mojej,stále ako sa mám a ja že stále zle...tiež mi nesadli Ad a musela ich meniť,takže sa nemusíš vôbec cítiť z toho blbo,treba povedať,ako ti je,aby ste skúšali ďalej,nech sa tie správne Ad nájdu...
@clare1 ale kdeže,že dobre..ako píslala filipal,vypadával koník a nik tu preto nepísal...ja by som tu mohla byť skoro stále,ale pomenej báb sem začalo chodiť...

Neviem či je to z Ad alebo z čoho,ale už štvrté ráno keď si dám Ad mi je zle...môže to byť tým,že sa menej najem?Dnes som mala také točáky a musela som ísť mimo Malaciek a šoférovať,no hrôza!! 😖
@radulinka00 ako sa ti darí po zvýšení?Už je troška lepšie?Po tvojich slávach si mi troška prehovorila do duše,že neplatí čím menej tým lepšie..ja som sa takto riadila,takže od zajtra zvyšujem určite dávku,len dúfam,že mi nebude zle od žalúdka...

radulinka00
10. dec 2010

@janulkama Ahojky, no mně je trochu líp, ¨tukám na dřevo 🙂 Taky se mi občas malinko točí hlava, já si toho snažím nevšímat co nejmíň se pozorovat.. 😝 😝 občas se mi to i daří. Neboj se toho zvýšení jestli ti to dr. dovolila, fakt nic ti nebude....Jde o to, ať jsme zaléčené, dávka se dá snížit vždycky.. Ale jinak mám taky během dne horší a lepší náladu, ono to není hned, chce to čas a vydržet!! pa

clare1
10. dec 2010

bry vecer, moja psych. sa tiez vzdy vypytuje ako sa mam a uplne chyta nervy, ked poviem , ze zle..., chcela som ju vymenit, nasla som tam 6 psychiat., vsetci mali kopec ludi v cakarni a ja som taky blb, strasne sa hanbim tam cakat, ze stretnem niekoho znameho...a tak som zostala tam kam som chodila, cakaren prazdna..., a radsej jej nehovorim pravdu, aby nevyvadzala, lieky si uzivam po svojom, tak ako mi poradila andy, tu pise vela dievcat, ako ktory liek znasaju a lieky menia, ja ked jej poviem, ze mi bolo z lieku zle, tak ona povie, ze neexistuje 😝

ozaj, vcera som si napustila po dlhom case vanu, zatial som sa iba sprchovavala, lebo mi byvalo zle a teraz, ze sa pocvachtam vo vani s penou..., vyliezla som asi po 40 min.a bolo mi poriadne zle, uplna slabost..., uz sa tu pisalo ci kupanie skodi a mne veru skodi...

kolaciky este nevypekam, no ale vybrala som kopec orechov, 2 dni som sa s tym babrala

daniela1974
10. dec 2010

@clare1 jaj clare, co Ta po tom ci Ta tam uvidia. Ja na psychiatriu taham vsetky moje kamosky a kolegyne, takze ich mam v pazi. A ta vana Ti ublizila preto, ze Ti znizila tlak. To nema nic so psychikou. Mna ide po vani picnut a pritom som teraz na tom uplne brutal dobre. Maj sa moja a bojuj. BOJUJ 😵 😵 😵 .

clare1
10. dec 2010

@daniela1974 a ako je to mozne mat sa brutal dobre ako si carovala, alebo cim si bojovala, priznaj taktiku

daniela1974
10. dec 2010

@clare1 sama netusim ale asi tehotenske hormony a cipralex. Vysadila som benzodiazepimy a som ukrutne rada, ze som sa po rokoch zbavila zavislosti.

janulkama
10. dec 2010

@clare1 mne poradil ortopéd,že teplu vodu na chrbát,keď ma bolí,no iba raz som to skúsila,ráno ma všetko bolelo ešte viac... 😝

Dobrý večer každému,kto si chce trocha popísať,keď nám už toho koníka zapli 😀
@daniela1974 aj ja beriem cipralex 🙂 Akú máš dávku teraz?

clare1
10. dec 2010

@daniela1974 aha tehotenske hormony, no to si ale nemoze kazda dovolit....., ale prajem ti to, to dietatko si to zasluzi, byvat v tvojom brusku v pokoji 🙂

clare1
10. dec 2010

@filipal co keby si mi nieco poradila z tej jogy, raz som si kupila knizku a chcela som podla nej cvicit, ale nebolo to ono, rozmyslam nad nejakym CD, nieco kupit, alebo stiahnut ale nic narocne, vies take prijatelne pre depku 😉

clare1
10. dec 2010

uz ma pubertiak vyhana odtialto a to konecne zapli konika 😀 , ako je dobre mat male deti, co este nedociahnu na PC

janulkama
10. dec 2010

@clare1 síce nedočiahnu,ale na druhú stranu sa škriabu na nás ,aby aspoň niečo videli a pokúšali sa ťukať do klávesníc:o)) Môj syn na starom notebooku vytrhol 4 tlačítka,teraz ho k nemu nepustím ani sa pozrieť 🙂

filipal
10. dec 2010

@clare1 tebe nechodia IP? uz treti krat som ti poslala otazku? 🙂
mozem ti nejaku jogu doporucit.....

@janulkama ked mas volny vecer mrkni aj do feministiek, dnes je tam sranda. 🙂

baby, ja uz mam so synom spolocnu len tlaciaren a aj tak su konflikty.... 😀