Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dzio2
28. júl 2009

ahojky hlasim sa som este cela som ok babky kde ste?

kejka
29. júl 2009

Ahojjjjjjjjjj 🙂 🙂 🙂 🙂
Jen hlásím,že jsem okej.Malej zase týden u babičky,tak si užívám klídku.
Dneska jsem byla u dr.Na spaní mi napsala Kventinax-Andy je to dobrý????????????
Jinak beru jen lexák,snažím se snižovat,moc to nejde,ale já to dokážu i kdyby to mělo trvat rok. 😉 😉
Dzio pořád kindervajíčko?????????Vydrž,už to bude. 🙂 🙂 Docela ti ten uzlíček závidím. 😉 🙂
Zdravím ostatní nové tváře a přeju,at je brzo holky líp a líp.
Mějte se zatím suprově a užívejte sluníčka.

alyana
29. júl 2009

parwati: dakujem za odpoved, tieto lieky vraj sa neznasaju s hepiluxom. Moj problem je v rodine povodnej, otec ozran, mamka dostala v skorom veku alzheimera a tak som sa vratila do rodneho mesta. Staram sa o nu uz tie 3 roky, suzovanie a pozeranie na jej upadok bol a je hrozny, i ked som si myslela, ze som sa s tym zmierila. Otec robil prekazky, teraz aspon drzi usta, Rano, obed, vecer, v kuse beham a chystam a zhorsuje sa to a uz som sa vycerpala, svoj zivot uz ani neviem co je, mam pocity viny a z toho mozno sa mlatim. Domov soc. sluzieb som domeitala, teraz uz cakam na termin, kedy ju vezmu, rozhodlo sa az ked sa zlozila, klasika...Ale uz kazdy den je utrpenie. Musim sa vschopit a zit kvoli priatelovi. No tak som sa vyrozpravala a idem dalej pracovat (ak sa ta moja praca da este nazvat pracou - len nebyt doma saaaaamm)

zarte
30. júl 2009

ahojte, dievcence, ja som momentalne stale v stave dost neprijemnej depresie, zacinam treti mesiac tehotenstva...ale bolo mi tak neznesitelne, ze som bola za psychiatrickou a dostala som AD Seroxat 20 mg, uzivam 1/2 Tbl rano uz druhy tyzden, ale zatial sa necitim lepsie.... musim uzivat aj frontin, ked mam silnu uzkost...som z toho dost nestastna... este sa aj chystame na dovolenku na zapad. Slovensko, tak verim, ze to zvladnem...myslim aj na babo, co to asi robi tie lieky, stale sa moje myslienku krutia len okolo tej mojej depresie a neviem sa odreagovat, mala trojrocna Vaneska ta to dufam az tak neciti, ze na nu nemam sil, ani chut, ale mne je strasne luto, ze sa jej nemozem venovat naplno, mam to stastie, ze mi rodina pomaha, aj ked rodicia moj stav celkom nechapu......dost trpim a je to na mne vidiet.... kedy mi zaberu konecne tie lieky ? viem, zniem dost zufalo, ale tak sa teraz citim..... uz som depresiu mala, viem ze to prejde, len to cakanie je hrozne....

kubaka
30. júl 2009

kejka - kindervajíčko? 😀 😀 No to je teda trefný, jsem ještě neslyšela.
Já se duševně připravuji na zítřejší cestu Pandičkou na Slovensko - 300 km po dálnici plus projetí Prahou 😝 Automapa koupená, trasa naštudovaná, já budu kočírovat, manžel navigovat, děti pištět vzadu. Klasická rodinka.
Mně je tady fajn, chlap zase prudí, řekla jsem mu, ať mě pořád nepeskuje a nenapomíná - zvlfáště ne před lidma. 😒 Snad dáme řeč, až tam budeme večer chvíli sami...

zarte - to je normální, že zníš zoufale, je fajn, že máš kolem sebe rodinu, která tě drží. Je to mizerné období, tak to přežij a bude líp 🙂

lenka00
1. aug 2009

Ahoj holky, tak se musim pridat, ze mi taky zase neni dobre...uz jsem mela pocit, ze mi ten Fevarin zabira po mesicnim brani, ale bohuzel se mi zniceho nic objevily myslenky, ze bych mohla nekomu ublizit- malickemu nebo nekoho koho mam rada a uz se v tom zase placam znovu...nechapu, proc si neumim rict, ze je to nesmysl, treba se tomu zasmat...mam pocit, kdyz jsem chvilku stastna, ze me hned zacnou napadat ty blbe myslenky a je to zpatky...ach jo..je to soucasti te deprese? mely jste to nektera...hrozne se za to obvinuji...zvlastni je, ze vecer se citim lepe, ale zase nemuzu spat a rano jsem hrozne nervozni...nic na ty nervy krome fevarinu neuzivam, protoze kojim...nevim jak z toho ven...holky, jeste mam dotaz, kdyz vam zacaly AD zabirat- bylo to jako na houpacce - radost a pak zase brutalni depka? nebo to bylo hned oki a v klidu? mesic uz mi prijde dlouho a to jsem predtim brala mesic a pul citalec, takze uz jsem na AD celkem dlouho...kdyz se vymeni AD zase se musi cekat nez zaberou? moc Vam holky dekuji za rady- moc bych si prala, aby to bylo lepsi...

zarte
1. aug 2009

užívam k Seroxatu aj Frontin...0,5 mg, cakám to bábo a neviem, koľko ho môžem najviac užiť, už sim si dala počas dna aj 4 tbl........nemohla som inac, ale ukludniilo ma to..neviet mi potadit?

kubaka
1. aug 2009

Andy prosim, mas IP, SOS - ja OK, ale svagrova trpi.

zizuletka
1. aug 2009

lenka00: ahoj, prave som priradila novu temu s nazvom tazka poporodna depresia, a az teraz som si vsimla, aka oooobrovska diskusia na tuto temu tu uz je. Co sa tyka toho fevarinu - ja ho beriem uz rok a taktiez mam niekedy dni, ked mi je blbo, mam hnacku, nedokazem nic zjest, klepem sa cela, nemozem spat a mam blbe myslienky. Brala som aj citalec, ale ten mi vobec nezabral. Je dolezite zistit, ci ta depka s niecim nesuvisi. Napriklad moja poporodna depka suvisi s mojim detstvom a dospievanim. Ked som bola mala, tak nas otec tyral a potom v puberte som mala tazku anorexiu. Ked som otehotnela, bolo mi super, ale akonahle som dosla z porodnice domov, moj svet sa zmenil o 180 stupnov... rodila som v Londyne a doktorka mi zakazala kojit, lebo ze mam malo mlieka a malej to nestaci a kazala mi nechat si to mlieko len tak vyschnut... parada... mozem byt rada, ze nie som zavreta v blazninci. Teraz chodim k psychiatricke a uz rok sa liecim. Mala ma teraz rok a mesiac. Nic ine si nezelam, len aby to vsetko uz prestalo a aby to bolo lepsie. Predtym som bola atraktivna, vesela, ziva zienka a teraz je zo mna nic, navyse som z tych liekov pribrala 20kil, takze namiesto mojich super 50kg mam teraz 70 a vyzeram ako slon. U rodiny oporu taktiez nemam, lebo mi kazdy vycita ze je v dome bordel a ja som povinna to upratovat, kedze som na materskej a stresujem sa s tym. Ved vy mamicky viete, co to je starat sa o maleho certika a kolko vam ostane casu na upratovanie... No je to cele naprd. Lenka00, ak chces, kludne mi napis na mail a mozeme o tom viac pokecat - zizu.jakubcova@yahoo.co.uk

lenka00
1. aug 2009

Ahoj zizuletka, ma poporodni deprese asi souvisi s umrtim me maminky, ktera zemrela dva dny po mem porodu, byla jsem na ni moc fixovana a strasne moc ji milovala...vis, nechapu, ze mi poradne nejde ani truchlit, porad se jen zaobiram svymi strachy...napisu ti na email, jsem moc rada, ze si muzu s tebou o tom napsat...zkusim se jeste podivat na to nove tema...

iva30
1. aug 2009

ahoj deborah. no co ako sa mas? uz si vysadila tie lieky?

deborah1
1. aug 2009

Ahoj iva 🙂 .Lieky zatiaľ vysádzam-teraz 2.týždeň,beriem obdeň.Mám sa tak,že celkom OK.Len mám strašné nervy z pôrodu 😖 .A ty sa máš ako?Čo nové?

iva30
2. aug 2009

ja som dostala nejakx zapal a teraz som v nemocnici. beriem antibiotika tak uvidime. mam zapal v moci. snad tu nebudem az do porodu. preco mas nervy z porodu?

deborah1
2. aug 2009

Bojím sa tej bolesti,aj toho,kedy ma to chytí-či nebudem unavená alebo v noci a tak,aj toho,aby som pri pôrode nedostala nejaký panický stav 😒 ,či ma tam budú vedieť pochopiť..ani nechcem nad tým všetkým rozmýšľať,lebo som potom len nervózna. 😖
Ty sa nebojíš pôrodu?Ja myslím,že ťa ešte do pôrodu pustia domov 😉 ,ale nechápem,prečo ťa tam nechali,veď lieky ti mohli dať aj domov,si myslím. 😕 Ako to tam znášaš?

silverka
4. aug 2009

Ahojte vsetci, som tu nova a tiez sa uz 9 rokov trapim uzkostno- panickou poruchou. Vsetkym vam drzim palce. Mam na vas otazku, ci viete ako mam riesit to neskutocne priberanie po uzivani seroxatu. Na zaciatku som pribrala, ale potom sa moja vaha uplne bez problemov drzala stale na jednom bode.....ale za posledny roksom pribrala 8 kil bez toho, aby som cokolvek vo svojom jedalnicku zmenila k horsiemu. Ani intenzivne cvicenie nepomaha, stale to stupa. Minuly rok v aprili mi vybrali maternicu, od vtedy sa mi aj psychicky pohorsilo, ale davku seroxatu mam stale na 30 mg denne. Vie mi niekto poradit? Diky, cmuk 🙂

kejka
4. aug 2009

Holky ahoj

Kdepak je Dzio-že by už v porodnici????????Tak bych jí to přála. 🙂 🙂
Kubaka tak co cesta??Dobrý????MM nekrafal??Je mi líto že má švagrová potíže.
😖 Já asi dneska jedu pro dítě,týdenní prázdniny pomalu končí..... 😅 ,ale už se na něj těším,se přistihuju,že se i nudím. 😀
Silvera já jsem brala Esprital-potřebovala jsem přibrat-to se podařilo,ale pak jsem už přibírala pořád,aniž bych se přežírala a i jsem cvičila.Šlo to samo nahoru,takže jsem ho vysadila.Ted jsem asi dvě kila nad svojí váhou-to jde.Po některých AD se brutálně přibírá.Někdo jo,někdo ne.Tak se poraď se svým psychiatrem-možná by bylo lepší i pro tvoje sebevědomí,vysazovat-pomalu a pak at ti napíše něco podobnýho,ale aby jsi po tom netloustla.Jinak mě fakt nepomohlo nic.
Deborah neboj se,nervuješ se,půjde to jako po másle,dyt už tři děti máš.
Ivo zdravím drž se,at jsi brzo zdravá.
Leni to je mi líto,že ti není ok,ach jo,depka se vrací v úderech,kdy to člověk nečeká.Už je ti alespon trošku líp?

iva30
4. aug 2009

ahoj. deborah zajtra idem uz domov zapal ustupil a mam vela pit.ja nad tym porodom ani tak moc nerozmyslam ale tiez chcem mat uz potom hlavne nech je malicka v poriadku. budes si davat aj epiduralku? ja asi nie . ked to dokazali druhe tak to musime aj my zvladnut. nebudeme ani prve ani posledne. tak na to tak nemysli lebo sa zblaznis.

bibenko
4. aug 2009

Babenky, prosim vas co z prirodnych liekov mozem brat pri depresii a panickej poruche pocas kojenia. Myslim lieky typu passit........Pred porodom som brala paretoxin, malu by som chcela kojit aspon do roka, to su este 4 mesiace. Viem, ze niektore beriete lieky aj ked kojite, ale to by som nerada. Za rady dakujem

kubaka
4. aug 2009

kejka - už jsme před chvílí dojeli, já řídila na Slovensko, MM dnes řídil celou cestu domů, já ale jela po Praze a on navigoval. Jeli jsme přes Prahu na jedničku skoro hodinu 😝 Po dálnici jsme si to mazali ale 120 !! a předjeli všechny obrovské kamiony a náklaďáky 😀 Nás ovšem zase předjížděli všichni ostatní 😀. 120km/h byla přímo šnečí rychlost na ty bouráky. Nepotkali jsme jedinou Pandu, s tím nikdo na dálnici nevyjede - kromě nás, pandích pirátů 😅
Nechali jsme u tchánů Dana, takže máme vooolno. Přijeli jsme oba s pokaženými žaludky, nevyspalí a načuchlí plesnivinou, takže zase mám na rok dost...

Silverka - to mám spíš pocit, že je to příbírání z nastartovaného přechodu z té hysterektomie. Lékama to asi fakt nebude. to by ti spíš poradil gynekolog.

bibenko - passit, guajacuran, homeopatikum Sédatif, mužeš určitě- ale jestli máš fakt PP a úzkosti, tak ti moc nepomohou. Je to slabé. A vždycky jsme se tu nakonec shodly, že mnohem menší zlo je kojící maminka s práškama, ale šťastná a veselá, než bezprášková troska, co stres přenáší na dítě. do mléka přechází ze SSRI jen mizivá dávka (Přírodního můžeš cokoliv, určitě ti v lékárně doporučí ještě něco dalšího)
pa, jdu makat

andy.a
5. aug 2009

ahojte 😎 😎 😎

Dzio ,stále si 2 v 1 ?? 😕 😅 😝 ozvi sa nám 😉 už to máš za pár/možno aj za sebou 😕 😵 🙂 ..../

Deborah,Guajacuran môžeš stále a Frontin sem tam-podľa potreby tiež 😉 a prečo nechcú dávať epidurálku u vás bez odporučenia ?? 😕 😕 😕 tie 2 týždne sa doporučuje už byť bez liekov 😝

Culinka,tá nervozita by mala byť len prechodná,14dní je ešte krátka doba,snáď sa už teraz cítiš lepšie 😉

Kornelia,som rada,že si OK 😉 🙂 drž sa 😉

Zarte,verím,že aj tebe je už lepšie 😉 relaxačné cviky-joga,autogénny tréning klasický 6.stupňový podľa Schultza,resp.na nete je určite aj veľa iného 😝 😉

andy.a
5. aug 2009

Arinaida,v prvom trimestri by sa pre istotu nemali klasické psychofarmaká brať,nikdy nemôžeš vedieť,čo sa môže stať 😕 ale vždy sa nájdu výnimky,už som písala...veľa báb napr.aj do 4.mesiaca nevedelo,že sú tehotné,brali AD,resp.aj iné psychofarmaká a detičky mali v poriadku 😕 😉
ale žiaden lekár si nevezme na triko len tak predpísať lieky tehotnej 😕

čo určite môžeš-Guajacuran-voľne predajný,Novo-Passit,Passedan -ale je to slabé 😕
anxiolytiká klasické by sa v 1.trim.tiež nemali užívať,možno výnimočne raz za čas 😕
SSRI AD sú relatívne bezpečné ,ale tiež by som radšej počkala do 2.trimestra 😕
a ešte je bezpečný Wellbutrin /podľa odb.literatúry/..

Rubyred,zdravím,máš to ťažké 😕 😔 držím ti palce 😉 🙂

Parwati,z tých liekov,ktoré píšeš,by si serotonínivý syndróm nemala mať 😕 to by si musela mať prekročené dávky 😕 😉
a s tryptofánom nemajú serotonínové AD nič spoločné 😕 to sa týka tzv.inhibítorov monoaminooxidázy/ tzv.RIMA antidepresíva/,tie sa už teraz ani nepredpisujú,tam sa doporučovalo vynechať určité druhy syrov a pod... 😕

Bibenko,pri kojení sa napr.Sertralin môže /z AD-aj pri depresiii,aj pri panickej poruche/,z liekov na prírodnej báze to čo sa môže aj v tehotenstve-písala som vyššie 😉

andy.a
5. aug 2009

Alyana,Hapilux zaberá dosť neskoro,má aj pomalý /teda dlhý/vylučovací polčas,na skľudnenie podľa potreby, kým ti AD zaberie,by som tiež odporučila nejaké sedatívum 😉
psychoterapia by pomohla 😉
dúfam,že som si ťa nesplietla s niekým iným,je vás tu toľko nových 😕 😕 😅
no,starať sa o matku s demenciou,to ti naozaj nezávidím 😔 to máš veru aj nárok mať depresiu 😒

Kubaka,som rada,že švagrinej je už lepšie 😉 a nepísala sem aj ona v poslednom čase ?? 😕 😅 mala som taký pocit podľa niektorých príspevkov 😕

Kejka,čauko,Kventiax nie je liek na spanie ale vzhľadom na tlmivý efekt môže byť 😝
je to atypické antipsychotikum /AAP/,teda liek určený hlavne na psychózy /schizofrénie/,bipolárnu poruchu,dáva sa ako prídatná terapia pri OCD,ťažkých PP,ale aj u detí pri ťažších poruchách správania,tiež pri OCD,autizme a pod.... 😝
výhoda-nie je návykový 😉
predpokladám,že máš nejakú minimálnu dávku..50 alebo 100 mg...?? 😕 😝 😉

už mám v tom chaos,lebo som odpisovala na príspevky z predch.strany a medzitým už dotyčné napísali aj ďalšie,tak sorry,ak sa budem opakovať alebo to tuná vyznie nejako nesúvisle 😕 😕 😝 😀

andy.a
5. aug 2009

Silverka,zdravím,tiež mám pocit,že to priberanie je skorej z hormonálnych príčin po hysterektómii 😕

Zizuletka,tiež nová tvár 😉 🙂 ..si teraz na SK,alebo v Londýne ?? 😕
píšeš o ťažkej popôrodnej depresii-bola si aj hospitalizovaná ?? 😕
žiaľ,Fevarin je z tých AD,po ktorých sa dosť priberá 😒

Zarte..4x0,5 mg Frontin za deň je už dosť v 1.trimestri 😕
a 2 týždne užívania Seroxatu je ešte krátka doba,nič sa nedá robiť,treba vydržať 😝

Lenka,pri zmene AD sa veru musí čakať odznova,kým zaberú 😝 50 mg Fevarin je nízka dávka,ale pri kojení by som vyššie nešla,skorej by som uvažovala o inom lieku ,Sertralin/Serlift,Asentra../ je bezpečnejší,tam sa môže ísť aj do vyšších dávok 😕
držím palce 😉

Iva,píšeš o epidurálke 😝 moja osobná skúsenosť: pri prvom pôrode zabrala naozaj super,hneď po pôrode som si povedala,že by som do toho šla znova 😝 😕
a pri druhom mi ani po dopichovaní analgetika sa absolútne neuľavilo,aj som mala druhý pôrod oveľa dlhší 😖 😝

tak sa zatiaľ majte,kočky,dúfam,že som odpísala všetkým 😉
ak nie,ospravedlňujem sa 😉

pa a dobrú noc 😉 😵 😵 😵
len pre info:zasa je spln Mesiaca 😝 🙄 😀

deborah1
5. aug 2009

Jéj,andy,si sa tu ukázala konečne. 🙂 Asi si bola na dovolenke 😎 ,uhádla som? 😎
Ja som už lieky vysadila-v priebehu 2 týždňov,asi aj dosť rýchlo 😅,ale chcem stihnúť byť 2 týždne pred pôrodom bez liekov,tak to mi akurát vychádza,keby som rodila 2 týždne pred termínom. 😅
Ja neviem,ako to u nás s tou epidurálkou je,sama tomu nerozumiem 🙄,keď vidím ako to inde funguje a ako ju aj mnohí lekári odporúčajú.Chápem,že naša nemocnica je malá a epi dáva 1 anesteziológ-a to len v pracovnej dobe a ak nemá dôležitejšiu operáciu.Ale on ma dosť odrádzal,že po epi býva menej mlieka,že výnimočne sa môže stať hento a toto.A že veľa žien ju chce,ale málo ju dávajú /neviem prečo/ 🙄 A že to sa potom môj pôrodník s ním dohodne,...ale ja neviem,kto ma bude rodiť a objednaného pôrodníka zrejme mať nebudem,lebo by sme asi skrachovali 🙄 😅 ,tak ja fakt neviem.A navyše má od 22.8. dovolenku,čiže keby som chcela epi-tak 21.8. by to šlo,Dnes som bola v poradni u primára,lebo môj doktor má dovolenku,a pýtala som sa ho,či by to tak mohlo byť-o 2 týždne skôr,on úpovedal,že ak by to nebolo zrelé na pôrod,by to bolo nefér voči bábatku.Potom sa čudoval,že prečo ako štvrtorodička chcem epi,a že takú z pôrodu vystrašenú štvrtorodičku ešte nevidel 🙄 A že ak budem chcieť 5.dieťa,mám o tom porozmýšľať 😠 To je teda,a čo nemám právo sa báť pôrodu?Ani som mu nepovedala o PP,neviem,či by to k niečomu bolo,lebo ani mnohí doktori nevedia,o čo ide,iba sa tak kukajú-vtedy si pripadám,že si myslia :panická=hysterická,porucha=šibnutá 😔 😅 ,ja sa ozaj takto nikedy cítim,keď hovorím niekomu na čo sa liečim,kto nevie,o čo ide.Vlastne,keď nemusím,nehovorím..Andy,môžem si dať Frontin aj keď by mi začal pôrod?-aby som sa ukludnila alebo ono mi môžu niečo dať na ukludnenie počas pôrodu? 😕

deborah1
5. aug 2009

Tiež by ma inak zaujímalo,ako sa má Dzio. 😉 Dzio,kde si? 😕 🙂 😵

andy.a
6. aug 2009

Deborah,to ti asi dajú Diazepam na skľudnenie-tabletku alebo pichnú Apaurin-to je to isté,ale musíš si o to požiadať 😉
vezmi si ale všetky lieky,čo berieš,aj Frontin a popýtaj sa na to,či si ho prípadne môžeš dať 😉
a prekonzultuj to so svojou psychiatr.,ona by ti aj mala všetko vysvetliť ohľadom liekov aj napísať potvrdenie-ak by bolo treba,že sa liečiš na to a to,odkedy,aké lieky berieš,resp.kedy si ich vysadila a pod ... 😉

u nás s EDA nie je problém,pokiaľ nie sú kontraindikácie,napr.skolioza alebo nejaké neurologické problémy 😕
na požiadanie dajú každej rodičke,neviem,koľko sa teraz platí,u nás pred cca 2 rokmi to bolo tuším 2500,- Sk....dosť ma štvalo,že vtedy to boli v podstate vyhodené peniaze,lebo neviem prečo pri tom druhom pôrode som necítila žiadnú úľavu 😒 ako som písala,prvý pôrod bol super,rýchly,o 11.som šla na sálu,mala som len bolesti v krížoch,žiadne bolestivé kontrakcie ,dali mi Oxytocín v infúzke,o 11:45 mi pichli EDU,cítila som len nejaké tlaky a 12:40 bol krpec vonku 😉

pri druhom som mala kontrakcie 18 hodín !!! 😕 😝 😖 a tá epidurálka mi fakt vôbec nepomohla ☹
no,užila som si to vtedy ☹

ty si mala pri prvých 3 pôrodoch EDU ?? 😕

ozaj a info pre Alyanu-ty berieš Hapilux,že ?? 😕
neviem,kde si vzala,že sa nemôže kombinovať so sedatívami 😕 včera som si preštudovala celú SPC o lieku a nič také tam nie je 😕 bežne ho moje pac.kombinujú s anxiolytikami/podľa potreby/... 😉
kľudne nejaký Oxazepam,Lexaurin,Xanax,Frontin podľa potreby si môžeš dať 😉 aspoň kým ti liek zaberie,lebo fluoxetínové preparáty účinkujú až tak po 3-4 týždňoch minimálne 😉

deborah1
6. aug 2009

Andy,veď práve som ju pri prvých 3 pôrodoch nemala 😒 ,tak to mám pekne v pamati uložené,tú bolesť 😖 Inak,ja mám skoliózu 😖 ,ale myslím,že nie silnú.To vtedy nejde pichnúť?Alebo sa nedá trafiť tam kam treba?
😕
No na tom celom je ešte "sranda" to,že môj gynekológ má teraz dovolenku,aj psychiatr. má dovolenku-tá síce už iba do 8.8.,snáď dovtedy neporodím 😅 ,lebo by som chcela,aby mi nejako pomohla,aby ma brali vážne 🙄
Ja sa napr. bojím,že mi v noci odtečie voda alebo niekedy nečakane,keď mi zrovna nebude najlepšie,že sa zľaknem a chytím paniku,preto som aj chcela vedieť,či by som mohla vtedy zbodnúť nejakú pirulku.Ty si mala také pacienky,čo sa báli pôrodu,resp.spanikárili?

petra04
6. aug 2009

Ahoj holky, já jsem na těchto stránkách poprvé. Pročetla jsem si tady spoustu příspěvků a protože mám sama taky problémy s psychikou,tak je mi tu s vámi fajn. Pro deborah: taky souhlasím,aby jsis řekla o něco na uklidnění,když máš tak velký strach z porodu. Já kdybych to věděla, že je možné při porodu nějaké anxiolytikum,neváhala bych a řekla bych si o něj. Já měla takový strach, že právě proto jsem se vůbec neotevřela a mohli mi dávat kapačky oxytocinu horem dolem a já byla pořád stažená strachem,pak až jsem skoro skolabovala,tak mi udělali císaře,za 5 minut byla malá venku 4kg,52cm. Teď už má 5 let,chtěla bych moc další dítě,ale mám psychiku špatnou,takže raději ne. I když beru Seroxat a je to celkem dobrý. Už jsem měla Seropram, Apo-fluoxetin,Cipralex a Serlift. Serlift/sertralin/,ten byl ze všech nejlepší,brala bych ho pořád,pro mě úplný zázrak, jenže jsem po něm nemohla vůbec spát,způsoboval mi tak silnou nespavost,že jsem paradoxně dostala deprese z nespavosti,až jsem měla fobii si večer lehnout do postele, že zase nebudu spát. Serlift mě zbavil úzkostí, strachu z lidí, paniky, no prostě všeho špatného,co se ve mně nashromáždilo za života. Ale ten Seroxat taky není špatný,hlavně,že se dobře vyspím. 😔

lenka00
6. aug 2009

Ahoj holky, to je fajn, ze si tu vsechny tak pekne radite a navzajem se podporujete...taky moc dekuji za podporu...
deborah1.. moc drzim palce, at to jde co nejlepe, ja bych si asi taky radsi rekla o neco na uklidneni a nestydela bych se rici, ze mas PP, aspon poznas doktora na urovni, protoze je to nemoc jako kazda jina... akorat bych rekla, ze ta psychika asi nejvice boli...vzdycky si vzpomenu, jak nekde vypravela Stela Zazvorkova jak se Milos Kopecky jednou strasne spalil horkou parou od motoru a ani nepipl a pak rekl-co je to proti depresi...a ted co to poprve zazivam, tak uz to chapu, pred tim si to clovek ani nedovedl predstavit...

Petra04.. Ahoj Peti, chtela jsem se te zeptat, jestli ti to taky zaclo po porodu...ja se zatim trapim, porad cekam, kdy uz mi konecne ty AD zaberou, ted bych to popsala, ze nejhorsi je to rano, ale k veceru se to zacina trochu zlepsovat, tak snad uz se to fakt trosku zlepsi - porad se ale dost bojim...brala jsem citalec a tu nespavost jsem asi mela jako ty, bala jsem si jit lehnout...ptam se tady vsech porad dokola, kdy jim zacli ty AD aspon trochu zabirat...mela jsi na zacatcich taky nejake vedl. ucinky? moc dekuji za odpoved...

andy.a
6. aug 2009

Deborah,no teraz si nejako nespomínam na pac.s PP,ktoré rodili..akurát viem,že jedna brala v tehot.Seroxat od 2.trim.,pred pôrodom ho neužívala a nemala nejaké problémy/bol to jej druhý,PP dostala až po narodení 1.dieťaťa../..ale neviem,či rodila sekciou,či klasicky alebo či mala aj EDU 😕

pac.s depresiami/ťažšími/užívali lieky počas celého tehot.,lebo inak by sa dekompenzovali...samozrejme čo najnižšie účinné dávky..aj napr.pac.s bipolárkou..tam určite lieky treba stále..po pôrode automaticky zástava laktácie liekmi,s tým museli rátať,že pri svojej diagnóze nebudú môcť kojiť,lebo stále treba užívať lieky 😕
ale to sa týka ťažších depresií a iných diagnóz 😝

Lenka,tiež som o Kopeckom veľa čítala...on mal myslím bipolárnu poruchu-teda manicko-depresívnu..mával veľmi ťažké depresie,liečil sa aj ústavne-ale vždy len krátko,naliehal na prepustenie,lebo nevydržal bez práce 😕
ambulantne chodil v ťažkých depresívnych fázach na elektrošoky a potom sa ponáhľal/ešte utlmený/ na skúšku do divadla,alebo na natáčanie filmov 😕
na sklonku života ochorel aj onkologicky,ale tvrdil vraj,že to nie je nič oproti depresii 🙄 🙄 ☹

Petra,ty si už mala všetky SSRI-AD okrem Fevarinu 😕 😝
a na každého lieky pôsobia inak,skôr by som povedala,že Seroxat je aktivizujúce AD..a Citalopram neutrálne,resp.veľa ľudí tak tlmí,že ho namiesto rána musia užívať večer 😕 😕 😕
ale aj také prípady som mala,že zasa Seroxat museli brať pacienti večer,lebo ich ráno uspával 😕
a Selift by mal byť tiež neutrálny,teda ani neutlmovať,ani nestimulovať...ale fakt každý človek je iný 😅

Deborah,ľahká skolioza nie je prekážkou pre epidurálku 😉