Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

povuma
2. nov 2009

ahojte
deborah, malemu skore uzdravenie, urcite ho vzali iba na pozorovanie, aby mu neopuchli dychacie cesty, coskoro ho pustia 😉 pri detoch moze byt alergia na hocico, aj na nejaku prisadu do jedla, praci prasok, cistiace prostriedky...........

casiopeia, uz trochu lepsie? aspon malicko? 😉

maria62
2. nov 2009

Ahojte dievčatá ďakujem za podporu a veľkú pomoc ktorú som tu našla dnes už som bola v práci a dopadlo to c
elkom dobre tak dúfam že sa to bude už len zlepšovať Myslela som si hneď že Andy je lekárka a hlavne veľmi dobrý človek takže veľmi ďakujem zavšetko

Hroška ty si zamestnaná 🙂
Deborah neboj sa môže to mať aj z tej pizze ale určite sa to zlepší
Držte sa pozdravujem všetkých

filipal
2. nov 2009

jaaaj dievcata, ako ste sa dnes mali? tu u nas bolo riadne ponure pocasie! a strasne zima.
musim si uz najst ciapku. 😝
deborah ako sa to vyvija so synkom? pustili ho domov?
my si kurime kazdy vecer v krbe a vytiahli sme z povaly stare knizky...kupila som zazvor( dumbier)...je dobre nastruhat si ho do caju, alebo len tak zaliat vriacou vodou. aj skorica dobre zahrieva...aj dobry manzel... 🙂 🙂

lenka00
2. nov 2009

Ahoj holky, moooc Vas tady vsechny zdravim...dlouho jsem nepsala..byla jsem s prckem na chalupe u rodicu od manzela - signal tam bohuzel nebyl...no, nestiham VAs cist, jak jste se pekne rozepsaly...vsechny nove devcatka moc zdravim a doufam, ze uz brzy bude nam vsem dobre 😉

Deborah1...moc drzim palce, at je maly zase co nejdrive doma...urcite je to jen alergie a bude brzoucko doma, urcite si ho tam nechali jen na pozorovani

Casiopeia...jak se dari? psala si , ze nemuzes vubec jist...to je u Zoloftu na zacatku taky nezadouci ucinek, ja uz celkem slusne zhubla, ale melo by se to pomalicku zlepsovat...

Filipal..to si doma delate krasnou pohodu, juuu..tak to na tebe to skarede pocasi nema...ja dnes byla u dr. beru uz tyden a pul 100mg Zoloftu, rikal, ze uz by to na ty uzkosti melo zabrat (dohromady je uz uzivam 7 tydnu)...no, citim se asi trosku lepe,a le porad jsem takova nervozni a mam stahly zaludek...jake mas prosim zkusenosti ty? nezlob se, ale nevim kdo by jiny uzival Zoloft(sertralin)...

Jeste jsem se chtela zeptat, po straaaasne dlouhe dobe jsem zase dostala menzes, mate zkusenosti, ze se muzou uzkosti zhorsit i treba kvuli tomu? moc dekuji..mejste se vsechny moc moc krasne

filipal
2. nov 2009

vitaj Lenka, ved uz som sa cudovala, ze tak dlho nepises...
tak fajn, ze ste boli na chalupe. a kde mate chalupu?

veru som sa este po 7 tyzdnoch nemala este uplne dobre! mne to trvalo asi 3 mesiace a este aj po 4. som sa necitila vzdy dobre. teraz beriem sertralin presne 5 mesiacov a mozem povedat, ze som uz stabilizovana. citim sa ako kedysi. cize nejake rozlady tu su, aj melancholie....ale zvladnutelne!! 🙂 talze lenka, tebe sa to tiez bude postupne zlepsovat. ale si sa uz veeeelmi polepsila!!! 😉 😉 to priam pocujem z tvojich prispevkov 🙂
ano PMS ma riadne ovplyvnuje...tak ako kedysi bez AD. som nervozna, zlostna, podrazdena a potom sklucena! 😝 😝 takze normal. na to asi moje AD nemaju dosah.

lenka00
2. nov 2009

Filipal jsi moc hodna, vzdycky me tak hezky uklidnis 😉 ...na chalupe mi bylo dobre,mame ji v beskydech 🙂 tam jsem sice premyslela porad dokola, ale nemela jsem uzkosti, to zase az ted, kdyz jsem sama s prckem doma a k tomu jsme si s manzelem koupili vetsi byt 3+1 a ted me ceka stehovani a vse okolo a manzel porad nekde na cestach..uff...no, nechcou se mi zase zkouset dalsi AD..to mi dnes muj dr. navrhoval, ze mi predepise Remood, ze na te 100mg mi po tydnu a pul musi byt lepe, tak me zase vydesil 😝
Filipal a ty si mela deprese i uzkosti? ja myslim, ze depky snad uz nemam, ale ty uzkosti me celkem unavuji...
Bydlite na vesnici nebo ve meste, asi mate rodinny domek, vid? ten krb zavidim, to je nadhera 🙂

filipal
2. nov 2009

Lenka, ano, uzkosti mi trvali najdlhsie...Andy mi tu pisala, ze uzkosti vzdy suvisia s depresiou. aj ked sa tvoj lekar cuduje, naozaj to niekomu tak dlho trva... ja som si tiez uz myslela, ze to nie je mozne,ze stale mam uzkosti, ze asi by mi mali zmenit AD. moja lekarka mi zase zvysovala davky... ona ma taky postoj, ze treba cakat 🙂 aj to pise Andy, ze u niekoho treba ist az na 300 mg.... ale ja som jednoducho potrebovala cas. ludia su rozni konstitucne, mne napriklad dlho trva aj kym sa dostanem z obycajnej nadchy. vsade pisu, ze do tyzdna by mala prejst a mne sa taha 2-3 tyzdne.
takze radsej cakaj, ak pocitujes zlepsenie, ide to dobrou cestou. zase sa nastavovat na nove AD, to by ti oddialilo liecenie...no, neviem, je to moj nazor
ano, my sme sa tiez stahovali z bytu v meste, kusok od mesta do rodinneho domu - pred rokom, ale strasne tazko som to stahovanie znasala! to bol podla mna aj spustac mojej depresie. je to velka zmena! ale u teba to tak nebude, idete len do vacsieho bytu, nie? v tej istej casti??

lenka00
2. nov 2009

Dekuji 😉 taky si to myslim, ze bych musela zase znovu zacinat a zase pak cekat...prave doufam, ze na konecne stehovani coz predpokladam, tak za 3 az 4 mesice se uz stabilizuju a vsechno to v klidu zvladnu...stehujeme se do jine casti mesta - ale ne nejak zvlast daleko, je tam vetsi klid a vyhled na les a hlavne detsky pokojicek...ale znervoznuje me to zarizovani - chceme prestavet bytove jadro a udelat nejake upravy a na vse potrebuji nejake schvalovani, projekty atd. atd....
NO, ptala jsem se dr. na buspiron - u vas spitomin, ze bych to chtela zkusit, no nebyl moc nadseny, u nas je na to dost vysoky doplatek, musi se taky cekat cca 14 dni nez to zacne pusobit...uvidim, zkusim to, uz nekojim tak muzu...tak pak poreferuji 😉

hroska
2. nov 2009

ahojte, 🙂 🙂 🙂

maria ano, ja pracujem a mozem Ti povedat, ze ta praca ma drzi nad vodou a gratulujem aj Tebe, ze si to dnes zvladla v praci, len tak dalej... 😉 🙂 A s tym spankom ako mas? 😨 😕 Skusis to Tritico, alebo este pockas. Skus aj medovkovy cajicek s medom na vecer (tak 1,5 dcl, aby si zas v noci z toho moc nechodila....), ked nezaberie, tak aspon to budes mat taky relaxacny ritual. 😉

Filipal, Ty si ukazkova zatial, pekne Ti tie AD zaberaju 🙂 🙂 😵 , ale pozor v 5. mesiaci to nekonci, teraz si uz stabilizovana a ako predtym, ale vies co Ta este caka???? ........este bude (resp.ma byt) lepsieeeeeee "ako predtym" 😀 😨 😀 😨 😵 😵 😵 , tak budeme cakat, co napises...

Lenka, no mas toho dost - male babo a este stahovanie plus ten PMS 😝 😝 , jasne ze PMS zhorsuje uzkosti a u mna o 99%, mne bolo uz celkom fajn po 2,5 mesiaci ale prisiel PMS a vsetko sa akoby vratilo do prveho mesiaca brania AD, nastastie po menzesi to zas odislo. 😉 No neviem co Ti poradit s tymi AD, ale asi by si mala posluchnut lekara a hlavne bavit sa s nim otvorene a povedat mu vsetko,vsetko, ziadna hra na slepu babu, mne ked 1. AD zabrali len ciastocne, plne som sa oddala do ruk lekarky a doverovala som jej, ked mi menila AD. Tak, ak to nie je ono, treba za nim znova ist..... 😉

Povuma, ako to ide u Teba, Ty si uz stabilizovana?? 😕

Deborah, ako sa ma maly, uz ho mas doma?? 😕 😨

dobru nocku

povuma
2. nov 2009

iha, ale ste sa rozpisali 😕 😅 hroska, po nejakych cca 7 tydnoch mozem povedat, ze uz je to celkom v pohode, dnes je spln, aj to vplyva na kvalitu spanku, o PMS ani nevravim, ja som tych par dni ako tiger v klietke, nervozna, depresivna, ale to je asi normalne, zavidim chlapom, ze nemaju taketo hormonalne vykyvy 😠

filipal, ja zasa zboznujem zmenu, stahovali sme sa z jednoizbaku do vacsieho, vsetko to zariadovaníe, vymyslanie doplnkov ma bavilo, este skusim nahovorit MM na dom 😀 ale asi mi to neprejde 😖 😢 mozno ked vyhrame Sportku 😝

ja som akurat dopila caj s medom, ako radi hroska 😉

lenka, som rada, ze ti uz je lepsie, stahovania sa neboj, budete vo vacsom, budete mat viac miesta, urcite si rychlo zvyknes, ja som si vzdy zvykla po prvych Vianociach, a to bude o chvilu 😉 😉

deborah, dufam, ze maly je O.K. dobru noc 😉

deborah1
2. nov 2009

Ahojte.Ďakujem vám všetkým za povzbudenie 😵
Malý je ešte v nemocnici,po infúzke-ráno,už mal čistú kožu,len mu ešte vzali aj krv,zajtra budú výsledky,tak snáď ho už pustia.Ale došlo sa veci na koreň!My sme mali včera návštevu-takú mladú rodinku,a tesne keď odchádzali,sme si všimli,že malý sa škrabká na brušku,že tam má čosi červené,ale vtedy mal len trošku,a až potom asi za hodinu-dve mal veľké čevené fľaky.A dnes večer volala tá Slávka,čo u nás bola,pýtala sa čo a ako,a keď som jej to opísala,povedala,že presne to má aj ona!Že ráno mala trochu a večer už riadne červené fľaky,dokonca aj hnačku /aj môj muž mal dnes hnačku/ 😖 .Tak,asi to bolo z jahodového lekvára,čo bol v palacinkách,podľa všetkého.Zrejme im tam "ušlo" viac konzervačnýchlátok alebo čo 😖 😠 No čo už 🙄 ,ale zbytok lekvára je už v koši.

casiopeia
3. nov 2009

Ahoj holky, u mě už je trochu lépe. Jediný co zůstalo jsou ty rána, ale přes den se cítím lépe a to o dost, tak jsem ráda. Mám i lepěí náladu. Dokonce jsem začala trošku normálně jíst. S tím PMS jste mě dostali, já jsem v těch nejhorších stavech totiž zrovna dostala MS.

filipal
3. nov 2009

pekny dnik vsetkym 🙂 🙂 🙂

u nas od rana snezi! deti sa tesia....aj mna to rozveselilo...len ta clapkanica!!! 😠

Deborah a nie je syncek alergicky na jahody? to byva dost caste... v lete si si nevsimla? neviem ci je to tou chemiou v lekvari, lebo to by mu potom vadili aj ine vyrobky. ved tie E-cka sa davaju skoro do vsetkeho...
cudne, ze ho kvoli tomu nechali rovno v nemocnici...ved to je pre dieta stres. aj niektore infekcne ochorenia sa tak prejavuju... ale to by hadam lekari spoznali.

casio, no fajn, to sa tesim! 🙂 ty si na materskej?

deborah1
3. nov 2009

Filipal,veľa krát jedol jahody,a nemal to.Je možné,že v spojení s nejakým konzervantom,vznikla takáto reakcia.Tá kamoška s tým tiež bola na pohotovosti,jej dali injekciu a zachvíľu to bolo fuč.Či tam neusypali viac tých E-čiek alebo niečo staré,nejaké hnilé jahody alebo tak 😒.Malý už to tiež má dobré,len mu zistili zvýš.pečeňové testy,tak že ho tam ešte dozajtra nechajú/brali mu dnes znova krv/,ale my sme povedali,že nie 😠 ,lieky chceme na doma,aj pokračovanie liečby,muž preňho pôjde ne reverz.Takéto veci sa predsa liečia doma 🙄

Casiopeia,no vidíš 😉,aj ja sa teším,je to super 🙂,a bude ešte lepšie,zo dňa na deň. 🙂

maria62
3. nov 2009

ahoj dievčatá. Hroška to Tritico je na predpis či ako lebo ja beriem ešte ten frontin tak neviem dnes je u nás pekne slniečko svieti ale ráno poriadne mrzlo ináč v pohode je mi už lepšie len nech to ide tak ďalej ku lepšiemu už som aj lepšie spala len ešte to nie je také ako by malo byť ale musím vydržať 🙂
Deborah tvojho malého mi je ľúto už takto ho tam stresovať to kľudne môže byť aj doma chudáčik . pozdravujem všetkých 🙂

hroska
3. nov 2009

Maria to Trittico je myslim na predpis, takze treba skonzultovat s Tvojim Dr... ci ho priberies na to spanie.

barbora30
4. nov 2009

ahojte baby!
viete mi niekdo poradiť?, alebo pomôcť? asi som začala trpeť depresiou (ak to možno nazvať depkou) ... Mám malinké 6 mesačné bábätko a všetok ten stres, nervozita, ospalosť sa asi začala prejavovať depkou ... to trvá už 3 mesiac a neviem sa toho zbaviť... Je mi hrozne ... Ráno vstávam s tím, ako keby som malému mala ublížiť, alebo čo... budím sa veľmi skoro ráno a hneď mi vniknú tieto zlé myšlienky do hlavy a nie a nie sa ich zbaviť... Je mi hrozne... Malého nadovšetko milujem... veď je takpovediac vytúžené dieťa... a zrazu tento stav ... neviem čo sa to so mnou porobilo a hlavne nechápem tomu ... Môže to byť z tej vyčerpanosti, únavy? Cez deň potom len mi lietajú tie desivé myšlienky hlavou a je mi hrozne ... chodím aj s malým von na prechádzky, a myslím si že ma to prejde ale márne ... Mám veľký strach že mi z toho celého naozaj preskočí ...
Poradtemi, zažila niektorá niečo také? cítim sa veľmi trápne za tento môj stav ... No budem vďačná za každú radu ...

povuma
4. nov 2009

barborka, obavam sa, ze to nie je len unava, tie vtierave myslienky svedcia o depresii, ☹ zavolaj svojej obvodnej, nech ti doporuci nejakeho psychiatra, neviem, ci aj vymenny listok potrebujes 😒 skus sa este poradit s Andy.a tu na MK, je psychiatricka 😉 a vobec sa necit trapne ani previnilo, tie myslienky su sposobene chorobou a nie tym, ze svoje dieta nemilujes, urcite si najlepsia maminka, len potrebujes pomoc odbornika a potom bude zasa dobre 😉

dobre ranko 😵 😵 kde ste vsetky?

filipal
4. nov 2009

ahoj Barbora! 🙂
to co popisujes vyzera na poporodnu depresiu. vela zien mava po porode podobny problem. ja som ju sice nemala,
ale moja sestra ano a popisovala svoje pocity tak ako ty... ☹ nevedela si s tym rady, ani my sme jej nemohli pomoct, iba tak, ze zasla za psychiatrickou. zacala uzivat lieky - antidepresiva a asi po 4 tyzdnoch sa jej stav zacal zlepsovat. ona pri uzivani AD aj kojila. lekarka ju od toho odhovarala, ale pre nu bolo kojenie dolezite, vela si o tom precitala... brala Zoloft, lebo vtedy este jeho generika neboli na trhu. za Zoloft sa vtedy platilo cca 500 sk... neviem kolko dnes, ale ja beriem jeho generikum Sertralin a nedoplacam nic. patria medzi SSRI- selektivne inhibitory spatneho vychytavania serotoninu.
samozrejme je na trhu vela inych liekov, v tom by ti skor poradila Andy. ale aj tak zalezi na tom, aky nazor bude mat tvoja psychiatricka. takze prvy krok ktory by si mala podstupit... najst vo svojom okoli psychiatra 😉
tu na nasej stranke su aj mamicky, ktore koja, kojili a liecia sa na depresiu. urcite sa ti ozvu a poradia.
napis ako to pokracuje 😎

filipal
4. nov 2009

povuma, k psychiatrovi nepotrebuje ani vymenny listok, ani zdravotnu kartu. kludne moze ist za tym ktoreho si vyberie! 🙂 🙂

jaaaj dobre ranko aj ja vsetkym 🙂 🙂
este som si hovorila, ze na konci vas pozdravim...a uz som to odoslala 😠 😠 😀 😀

janadean
4. nov 2009

Barbora30, s touhle depresi si prochazi spousta maminek a je to uplne normalni. Je to proste tema hormonama. Vubec ti nemusi byt trapne, hned dneska si zajdi ke svoji obvodni a uvidis ze do Vanoc budes zase stastna a venovat se miminku na 100 procent. Drzim Ti palce a dej vedet co a jak x x x x x

barbora30
4. nov 2009

ahojte !
veľmi pekne vám ďakujem za vaše názory ... stále mám strach a obavy, že čo povie na to psychiatrička, čo keď si bude myslieť že som cvok?
Povuma : a ako viem tuto na MK vyhladať Andy.a ?
filipal .. bojím sa inak tých liekov, lebo som raz čítala článok že aj z tých liekov môže cvoknúť , hoci nechápem prečo , veď na to sú lieky aby pomohli ..... Hrozne sa cítim, ale určite budem to riešiť - musím ... len ako naschval nám včera prasklo vodovodné potrubie v kuchyni, takže tu mám opravárov a dnes neviem zájsť k lekárovi a asi ani zajtra ... Ale určite sa vám ozvem čo a ako ... Ešte toľko že naši o tom vedia, len si mysleli že ma to prejde, no horšie je že svokrovci o tom nevedia a tý ma určite budú považovať za blázna ...

maca793
4. nov 2009

ahojte, mňa včera po dlhom čase chzňytila depka. rozmýšľala so, prečo som sama, nemám kamarátky ako ostatní ľudia. neviem v čom je to,. som normálna žena, ale asi to bude tým, že som sama, nemám partnera, peniaze nazvyš, nechodím nikde von, nestíham, driem ako kôň s letákmi, rozhadzujem ich skoro každý deň, je to váha a večer som unavená. alebo nieviem v čom robím chybu. ☹ je to na nič.

filipal
4. nov 2009

jaaaj, Barbora to sa neboj, vies kolko ludi za nou chodi, len to bohuzial vsetci taja! to su tie predsudky... 😠
a z dnesnych liekov urcite nescvoknes! 🙂 prave naopak, pomozu ti, ver mi, vsetky, co sem prispievame, sme toho dokazom! 😎 😎 alebo tebe sa javime inac? 😀 😀
ved svokrovcom to nemusis hovorit...rano si das tabletku a oni nemusia nic vediet... ked k nim nemas doveru...
starsia generacia na to pozera niekedy cudne...ale mozno by to prijali celkom dobre...neviem, nepoznam ich...

barbora30
4. nov 2009

filipal ... díki za podporu ...
povuma ... už som Andy.a našla - pozrela som sa o stranu dozadu ... díki
Zatiaľ vám ešte raz ďakujem.
krásny deň prajem

filipal
4. nov 2009

maca, take stavy ako ty maju obcas vsetci ludia! nemusi sa hned jednat o depresiu! len sa to tak ludovo hovori... mam depku! s tymi kamaratkami je to tak, ze ako zacneme mat viac povinnosti, deti a pod. take kamaratstva ako v mladosti uz nezazivame... a je nam to luto citime sa osameli. urcite nie si na tom tak sama. vela ludi ma podobne pocity. ja uz tiez nemam take kamaratky ako volakedy! tiez sa citim casto sama. a to pritom mam dobreho manzela!
takze ver, ze aj druhi ludia to tak citia, len o tom nehovoria...
a to, ako pises co musis vsetko robit aby si uzivila rodinu! mas to naozaj, objektivne tazke! je toho na teba vela! 😝 😝 vobec nemusis robit nikde chybu, jednoducho nemas na seba cas... aj kamaratky vyzaduju cas.
a este jednu vec som si vsimla: povrchni, nespolahlivi, no zabavni ludia mavaju okolo seba plno kamaratov.
ti , co su vaznejsi nejako menej. asi to ludi pritahuje. chcu sa zasmiat a nie utesovat...

ale jedna prijemna sprava! my sme tu vsetky kamaratky! 🙂 🙂 rady ta medzi seba prijmeme 😉
tak napis zase

hroska
4. nov 2009

Ojoj, ale ste sa rozbehli dievcata 🙂 😀 ,

vitaj Barbora, Filipal a Povuma Ti to krasne napisali 😨 😉 😉 a vsetko je tak ako pisu. Tvoj stav bude pravdepodobne poporodna depresia, tie vtierave myslienky su normalnym priznakom takejto poruchy a hlavne liecbou uplne prejdu 🙂 🙂 . Urcite navstevu lekara neodkladaj, lebo cim skor sa to podchyti tym lepsie a lekar taketo stavy velmi dobre pozna, takze sa nemusis citit previniloa trapne, ze budes hovorit o tom, ze po rozume Ti chodi, ze by si mala nieco spravit dietatu. To ako ked ide zena ku gynekologovi a boji sa, proste jej je trapne, ze ju bude vysetrovat 😝 ale pritom si neuvedomuje, ze ten gynekolog to robi dennodenne a uz je v tom uplne otrly 🙄. Takze, aj psychiater pozna ten problem, ktory mas..... 😉 Pravdepodobne Ti nasadi nejake AD, prvy mesiac bude tazko, ale potom uz lepsie. 😉 A nezabudni, s AD NESCVOKNES, to urcite. 😲. Drzim palce a daj vediet ako si dopadla. 🙂

Maca, mas to tazke, v dnesnom svete sama zena na vsetko ☹ 😝 , ale nemusi to byt hned depka. 😉 A co otec Tvojich deti, si rozvedena? Mozno by sa Ti zisla nejaka kamoska, vidim ze prispievas aj tu na konovi. Ale nebude to vecne tak, deti trochu podrastu a uvolni sa Ti..... 😉 A brala si uz niekedy AD?

lenka00
4. nov 2009

Ahoj holky 🙂 🙂

Barbora30...ja mam uplne to same a vim o par holek s miminkama co maji taky to same...me to zacalo po porode asi 3 tydny, asi take na to melo vliv, ze mi 2 dny po porodu umrela moje milovana maminka...projevuje se to u me uuuuuuplne stejne jako u Tebe a taky se za to siiiilene stydim a nechapu to, protoze kdyby se malickemu neco stalo, tak umru....nejhorsi je, ze jsem tip cloveka co se hrozne pozoruje a furt neco resi...brala jsem ruzne AD, ale protoze jsem kojila, tak jsem nechtela uzivat vysoke davky a pak jsem udelala asi dost velkou chybu, protoze jsem na 1 mesic prestala uzivat AD uplne, ted beru 7 tydnu Zoloft 100mg( da se s nim i kojit, ale ja uz prestala)..myslenky jsou porad, ale uz me tak nedesi, ale zatim mam v sobe obrovsky strach, aby se to nevratilo, aby mi opravdu nehrablo atd. urcite me chapes, ale vcera u me spala kamaradka a ja se vecer nasmala az jsem se skoro pocurala 🙂 tak jak pisou holky, chce to asi ooooobrovskou trpelivost...ani nevis jak ti rozumim, je to strasne, ja treba nemohla skoro jist, porad me to SRALO(kdyz to napisu sproste) a cim vice chci na to nemyslet, tim je to horsi...ale mam jednu znamou, co melo to same..uz uziva AD 6 mesicu a rikala, ze myslenky ma nebo ze ji to napadna, ale uz si z toho vubec nic nedela a raduje se ze zivota jao pred tim...jinak u me to vubec nikdo nevi..manzel sice mozna trosku - vi, ze beru AD, ale presne nevi jak se to u me projevuje...myslim, ze neni duvod to nikomu v rodine rikat...ani prece nemusi vedet, ze uzivas AD...rodice od manzela jsou fajn, ale oni treba AD neuznavaji - maji pocit, ze jsou pro slabochy, takze ja nemam vuuuubec duvod jim neco rikat...

andy.a
4. nov 2009

čaute,kočky 😎 😎 😎

Barbora,vidím,že baby ti už všetko napísali,ani ja by som to nenapísala lepšie 🙂 😉 tiež si myslím,že máš popôrodnú depresiu,môže sa objaviť aj viac ako pol roka od pôrodu...a ty píšeš,že sa s týmto trápiš už 3 mesiace 😔 😕 kebyže hneď zájdeš za psychiatrom,už si mohla byť OK 😉
tie symptómy,ktoré popisuješ,sú pri tejto diagnóze úplne bežné 😉
liekov sa nemusíš báť,teraz sa už "oblbováky",ako boli kedysi ani nevyrábajú,resp.nepredpisujú 😕
dokonca SSRI-serotonínové AD -zlepšujú kognitívne poznávacie funkcie/napr,pozornosť,vnímanie atď.../..treba dlhodobé užívanie,aspoň ten rok minimálne 😉 návykové nie sú 😉

Lenka,vidím,že už je ti o dosť lepšie 😀 🙂 ,som rada 🙂 😉 😅

Deborah,dúfam,že malého už máš doma a je OK 😉

Macka,teraz pri tomto počasí a pri tom všetkom,čo si o sebe napísala,sa ani nedivím,že ťa chytá spleen 😕 😒 to ale ešte nie je depresia 😕 pri tomto počasí sa aj človek,ktorý sa na depresiu nelieči,cíti horšie po psych.stránke a zvlášť ,ked ešte má toho na pleciach naložené viac ako iní 😕

ozaj,čo je s Kubakou a Kejkou a ostatnými,čo kedysi viacej prispievali ?? 😕 😕

dzio2
4. nov 2009

baby zase ma prenasleduje minulost som uplne nadne nevladzem nemam silu zit 😢