Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zuzkostna
11. júl 2016

@umabell len toto bol fakt stav riadny vcera som sa až vystrasila. Normálne som sa musela riadne premahat aby som aj obed uvarila, take záchvaty úzkosti až paniky, že som myslela ze co sa so mnou ide diať... Takéto som to ešte nemala naozaj, ci to bolo vyvrcholenie nahromadenych nervov alebo aj dost čítam teraz po nete, potom sa bojim..

dida232
11. júl 2016

@zuzkostna Ahoj...ja osobne si myslím, že to boli nahromadené nervy a strach...nečítaj veci po nete, ktorých sa potom môžeš báť...ten lexaurin by som si ja na tvojom mieste dávala, aby som sa ukľudnila, ..neskôr ako píše umabel vysadíš...nenechaj si úplne vydrásať nervy, lebo potom sa budeš báť už všetkého...

stevvvka
11. júl 2016

@umabell no nakopilo sa dost problemov, aj financnych, prerabame chalupu aj som v strese ci to do porodu stihneme vsetko nachystat, s muzom sa vecne vadime...strasne vela placem, kazdy den, niekedy dokopy aj hodinu. vcera sme s manzelom mali vaznu debatu tak mi to trocha pomohlo, v noci som nemala sen, preto som sa este rozhodla tyzden pockat, uvidim, ci mi horcik pomoze...na vsetko som precitlivile a rozculi ma aj blbost a aj ked by som nebola schopna si ublizit, obcas mi to napadne...

mijo53
11. júl 2016

@stevvvka pozerám, že pôrod máš v októbri. Čo sa bojíš, či stíhneš do pôrodu všetko nachystáť. Chce pred narodením dieťatka bývať už v prerobenom domčeku? Kde bývate teraz. Napíš, možno ti dám nejaké rady

stevvvka
11. júl 2016

ano, chceli by sme do oktobra mat aspon jednu izbu obyvatelnu...
byvame v garazi pri chalupe, spravili sme si z nej garsonku. da sa tam navarit, vyspat, umyt, ale tak vodu tahame zo studne, riady umyvam v lavoroch, aj tak periem a umyvam sa. velke veci na pranie nosim k svokre, navliecky a podobne.
fungujeme so suchym wc.
ludia ta volakedy zili a zvladali, ale na mna je toho dost. veci mam po sestre, chcela by som to vsetko uprat a vydrhnut, aj kociar, kym je leto a teplo, rychlejsie to vyschne, ale nemam to ani kam dat, v tej garazi proste nie je miesto.
hlavne aby bolo wc a sprcha, neviem si predstavit takto byvat aj s babatkom. minulu zimu sme si kurili drevom a uhlim, vsade bol z toho prach....v chalupe sme dokoncili strechu a zaklady, treba okna vymenit, elektrinu spravit, potrubie natahat, vybudovat wc a sprchu...roboty a roboty...a v poslednom mesiaci nebudem vladat upratovat a chystat si veci...
@mijo53

mijo53
11. júl 2016

@stevvvka je toho veľa ozaj, ale nestresuj, aby so neubližilo bábätku, vecičky pre malé,k kočiarik vyper a vydrhni u svokry a nechaj tam až do pôrodu. Nemôžte bývať u svokrovcov alebo u rodičov ak máš prechodne, kým dokončite bývanie?

stevvvka
11. júl 2016

rodicia su daleko, a u svokrovcov nechcem...niezeby sme nevychadzali, ale ich najstarsi syn ma zdravotne problemy a k tomu si niekedy vypije, obcas - raz za mesiac je aresivny...teraz je po lieceni ale neviem, dokedy to vydrzi, bola by som im na pritaz. este rozmyslam nad podnajom, do noveho roka, nejake styri mesiace by sme to hadam aj utiahli, ale absolutne nic nie je volne

mijo53
11. júl 2016

@stevvvka Ten podnájom má napadol skôr ako som dočítala do konca, dobre rozmýšľate, stačila by možno aj garzonka a lebo nanajvýš jednoizbový byt, tak pri takom stave ako píšeš k svokrovcom nie a čo keby si Ty išla k rodičom, aj keď ďalej na nejaký čas a manžel by dokončoval v kľude

stevvvka
11. júl 2016

@mijo53 dakujem ti velmi pekne za rady 🙂
je to 400km, a keby sa cokolvek stalo, lekari su aj na vychode, ale tuto som si istejsia...
este skusim obehat rodinu alebo priatelov, ci by sa nenasla jedna izba na nejake styri mesiace, neviem, ci bude niekto ochotny aj za financny prispevok pocuvat placuce babo ale skusim..

mijo53
11. júl 2016

@stevvvka Opýtaj sa, za opýtanie sa neplatí nič a ver, že sú aj dobrí ľudia v tej nedobrej dobe Drž sa

apolka77
11. júl 2016

@zuzkostna

ahoj, ja som brala lexaurin tiez dlhsie a davky 1,5 2ci 3x denne a nemala som ziadne abstaky, vysadila som ho zrazu...u teba sa ale z nahromadeneho stresu vytvorila panicka ci uzkostna porucha aspon podla toho co pises...a ak by sa ti to zhorsovalo budes este potrebovat asi AD, ale to musi posudit psychiater..lexaurin je len taka barlicka...
su tu baby co skusaju bachove kvapky konkretne OLIVIA skus sa na nu obratit, ti poradi..najprv by som vyskusala toto..a v pravom rade si uvedom ze ten strach a uzkosti si hlavne vytvarame sami,,takze moc na nete nestuduj, lebo sa zlaknes a privolas si to...

zuzkostna
11. júl 2016

Takze baby doktorka povedala, že toto najlepšie riešiť s psychiatrom, dala mi este Neurol 0,25 nech skusim na tu uzkost, vraj zaberá rýchlejšie ako Lexaurin. A ze v dnešnej dobe by mal mať každý svojho psychiatra, len všetci máme predsudky. Ja riešim hlavne to, že to budem mat v karte a moze mi to niekedy sposobit problém ( napr. niekde som počula, že je to dôvod, prečo neuzavru životné poistenie s pacientom...

kubimatej
11. júl 2016

baby moje dnes som sa citila super sz do momentu kym mi nenapísala tá muzova stetka. zacala mi posielat ich správy ..som na dne, boze..ani neurol ma neukludnil ..😭😭😭

apolka77
11. júl 2016

@zuzkostna
kedze som mala moznost vyskusat si aj neurol 😀 tak mozem potvrdit ze zabera naozaj rychlejsie na uzkost a aj lepsie ako lexaurin...mne teda sadol lepsie...
no co sa tyka toho ze sa to moze niekto dozvediet tak neviem, dr. tiez nemoze prezradit, ale zas poistovna ak to ma v podmienkach tak s tym nic nespravis...a neznamym ludom ci v praci to vesat na nos nemusis...u mna v robote o tom nikto nevie..

apolka77
11. júl 2016

@kubimatej

posli ju niekam, pripadne si nastav mobil, aby ti nechodili spravy,alebo neviem kam ti to posiela..
muz s vami stale zije v jednej domacnosti? lebo aj to by trebalo riesit, aby odisiel, bolo by to pre teba lespie...
pripadne dotycnej napis, nech si pride pre pana manzela, nech mu ona pere smradlave ponozky.
mm je stale ticho?

citala som, ako si mala zachranku..no neviem moja, nie som dr., ale predsa len mala by si sa dat asi este raz kompletne vysetrit..aj ked podla mna toto je nadmerny stres co prezivas, zdrava zena sa z toho zlozi..tak sa necuduj..zachranka ti asi tiez pichla nieco na ukludnenie..
tak som rada ze si dala na nase rady a beries ten neurol pravidlelne...nevynechavaj ziadne davky prekne poctivo 3x denne 0,5 ok???? 😉

mijo53
11. júl 2016

@zuzkostna buď sa nedáš poistiť a budeš si odkladať napr. do III. piliera alebo na stavebné ap., alebo si dáš poistenie bez overovania zdravotného stavu a vtedy nevyplňaš dotazník, je to síce drahšie poistenie ale dá sa

dida232
11. júl 2016

@kubimatej drž sa a skús sa nedať tej dotyčnej vytáčať, veď presne o to jej ide...a inak dnes je ti ako?
Mne nejak divne...ráno som bola u dr.mám zápal priedušiek a mandlí, tak som na antib...no trešti i hlava a som nejaká oťapnútá...teraz som si dala aj neurol, na také skludnenie ...

umabell
11. júl 2016

@zuzkostna ja som uzatvárala poistenie v novembri a nikde sa ma nepytali ci sa liecim na psych. Tam skor rakovina infarkt a take rizikove choroby a v kartotéke u obvodnej nemam žiadny zaznam moja psych ma kartu a hotovo.. Len keby si marodila zak by si tam nosila papiere os psych...

apolka77
11. júl 2016

dievcata mne uz pomaly aj tie uzkosti asi prechadzaju, rana su este take cudne, kym sa rozbehnem ale potom poobede uz pohoda aj vecer...davam si neurol len pol. ked treba...dnes mam 57 den za sebou t.j. skoro 2mesiace a je mi podstatne lepsie. 🙂
prajem kazdej z vas takyto kludny a pohodovy stav.

olivia77
11. júl 2016

baby, co si myslite o tom, ked vam niekto povie, ze mate ist do toho, coho sa este velmi bojite? ze napriklad sa fakt este nato zrovna necitite, no niekto vam povie, ze ved chod, co sa bojis... ja neviem, ale myslim si, teda aspon ja uz za tie roky vzdy vopred citim, co asi zvladnem a co nie... to telo mi vopred vie predpovedat, co dam a co nedam... myslim konkretne paniku a uzkost... ak mate z niecoho neprijemny pocit a aj uzkost, idete tam alebo nie? samozrejme, ak je to vec, ked sa svet nezruti a vy tam ist nemusite, ale mozno by ste chceli... lebo ja uz som urobila kopec pokrokov, no este si nechavam take situacie v zalohe, kde som este neni uuuuplne na 100%... ja si myslim, ze vsetko chce svoj cas... ale dnes som bola na clne v strede jazera a mala som z toho strach, no krasne som to dala... 👍 takze pokroky robim, ale vsetko s mierou, ci?

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ametyst123
11. júl 2016

@kutuska Ahojky Kutuška, a benzáč máš nejaký predpísaný?....

Inak toto, že máte, dievčence, strach niekam chodiť, napr. do obchodov a tak, je presne o panickej poruche a uzkosti... človek sa začne vyhýbať miestam, kde sa mu stali tieto uzkosti.... ale práve toto je začarovaný kruh, ktorý sa ešte viac prehlbuje, a nebudete chcieť chodiť nikam... ja som sa tak zlakla, a dostala som pred pokladnou uzkost silnú... alebo to bol atak, viem, že mi bolo strašne... ale povedala som si, no čo, prinajhoršom odpadnem... a čo zavolajú záchranku, aspon budú mať baby klebetnice o čom hovoriť.... "srať na to"... z čoho vlastne máte strach... ja hlavne z toho, že to uvidia moji známi.... ale som si povedala ..kašlem ja na to..... uvidia, ta uvidia, zabijem sa,ked som krásna.... 🙂 ... a tak som to pomaličky predýchala... dostala som sa az k pokladničke , ktorá sa na mna usmiala, a pritom ma ani nepoznala.... ani ja ju.... a povzbudilo ma to.... 🙂 ... a zvladla som to... Vyšla som von... a do auta... a odšoferovala domov..... hoci roztrasená, ale dala som to.... a potom druhý raz, manžel hovorí, chod na nakup, treba kupit to a to, a žže on nemôže, a ja že, no donutim sa, skusim.... pred obchodom... čudný pocit... zlý.... ale mala som so sebou vodu... a Rivotril v kabelke.... (akože poistka...).... a išla som... a nakupila som cely nakup... síce v jednej chvili to vyzeralo, že asi tam vozik necham a pojdem von... ale si myslím... toť figu.... som sa natrapila, kým so do toho vozika nalozila čo bolo treba.... a teraz to necham tak?.... ta to ňe.... 😅 .... tak som sa nadýchavala a vydychovala... ale na plne pluca... a do brucha.... a ulavilo sa mi.... ani tabletku som nevzala.... a dokazala som to.. keby som sa bola v začiatkoch zlakla... a prestala chodiť... neišla by som dneska napr. kupiť deťom topanky.... nešla do lekárne... a po deti do školky.... ja nehovorím, že nemám napríklad točáky, a citim, že to na mna ide... ale ak mam možnosť, sadnem si.... ak nie, tak predýchavam.... hovorím si, všetko je v pohode.... v pohode.... a dá sa to.... zvládať...
Tak sa nebojte aj vy, a skúste ist najpr len na niečo uplne maličké... kupiť hoci len chleba.... potom neskôr aj chleba a mlieko... a prekonate to, lebo inak sa dostanete do bludneho kruhu... strachu a uzkostí.... vôbec niekam ísť.... ja nehovorím, že sa doslovne nútiť.... ale ak sa citite kusok lepšie.... a citite, že to pôjde... tak treba ísť.... nevzdávať sa... raz ten náš mozog donútime myslieť si, že je to znova pozivítna situácia... a nie negatívna... a nebudeme už dostávať žiadne ataky.... Držím palceky....

ametyst123
11. júl 2016

@kubimatej Daj si Kubimatej na mobile odmietanie jej správ, a to ju určite ešte viac vytočí.... že jej správy nepríjimaš... ved o to jej presne ide... a možno aj Tvojmu m., aby Ta zničili psychicky... tak Ty sa dáš?..... Ja by som sa nedala nejakej ...... , aby ma ničila..... to nie... A presne ako píše Apolka, len jej raz napíš a to toto.... Moja zlatá, ber si môjho chlapa, ked ho tak silno chceš, je to hajzel, a raz si za Teba nájde dalšiu náhradu, tak ako za mna, budeš len dalšia v poradí, s ktorou ma podviedol, myslíš, že si jediná? ale nech sa páči.... ber si ho... a per mu jeho smradlavé ponožky, a trenky, a zoberte si aj deti, a staraj sa o nich, ved sú to aj jeho deti.... nech sa páči... utieraj im zadky Ty..... Ja svoje deti milujem, Ty im nikdy nedaš to, čo ja.... Ty budeš tá mrcha macocha.... ale nech sa páči, ked tak silno usiluješ o ženatého muža s dvoma deťmi, ktorý je stále neverný, a notorický klamár...nech sa páči.......ber si všetkých a staraj sa o nich.... A túto sms-ku si ulož alebo si ju aj odfoť , podotýkam celú.... aby si ju mala, a viac jej nepíš... a nechaj nech Ti odpíše... a budeš mať dôkazov... a dôkazov.... Daj si celú sms-kovú komunikáciu, aj tie je správy vytlačiť, a predlož to na súde..... Ja verim tomu, že nájdeš, tie správne slová, čo jej máš napísať.... hlavne podkop jej dôveru v Tvojho m. ... a uvidíš, ako dlho im to vydrží..... Jej ide o to, podkopať Tvoje sebavedomie.... tak prečo by si sa mala nechať len tak deptať... niekým kto nemá chrbtovú kosť...?... a chodí so ženatým a navyše má tú drzosť, Ti preposielať ich sms-ky...? Kašli na nu, aj na Tvojho m. a hotovo... Ty sa dáš do poriadku.... a budeš ok, a na svojho m. sa vykašli.... Podviedol Ta, a v takej situácii, ked si potrebovala najviac podporu, takého by som nechcela.... akú budeš mať istotu, že Ti pomôže v budúcnosti...? žiadnu istotu nemáš... a čo ak to urobí znova?..... ušetríš si problém... radšej to vedieť skôr, ako neskôr.... aký je hajzel.... sorry že píšem takto tvrdo... ale takéto typy bohužial poznám.... čo chcú rozbíjať manželstvá, ale práve preto sa netreba dať.... Držím palce.... a

ametyst123
11. júl 2016

a to "a" tam už nemalo byť.... 🙂

zuzkostna
12. júl 2016

Ahojte baby, chcem sa opytat, doktorka mi povedala, nech ešte dva dni počkám až potom si nasadim neurol, lebo som v nedelu poobede užila polku lexaurinu. Napísala mi dávku 0,25 jednu vecer. Je to v poriadku na noc si to dat? Ja mam skôr problém cez deň ako v noci a úzkosťou.

umabell
12. júl 2016

@zuzkostna ahoj asi si mysli ze by si mohla byt ospala cez den z neho ale kludne skus rano dat to si zvyknes aj ja si davam rano a da sa.. A neviem prečo mas počkať dva dni podla mna by to nemalo vadit..

zuzkostna
12. júl 2016

Ešte som si ho nevybrala 🙂 zbehnem si ho vybrať po obede a skusim si dat

simka1454
12. júl 2016

@olivia77 presne toto mám aj ja a neviem s tým bojovať,keď mám pred niečím strach úplne ma to zablokuje aj mm mi povie bojuj,choď do toho čoho sa bojíš ale mne to nejde, začnú sa mi triasť ruky,zostane mi zle. aj keď beriem lieky stále sú situácie ktoré ma vedia úplne zablokovať.

kubimatej
12. júl 2016

@ametyst123 Ako zablokovala som ju na fb, tak ráno o 5tej mi došla búchať na dvere..neviem odkiaľ má číslo aj smskami ma otravuje..včera so ju dovliekla za mužom do krčmy, tak jej vynadal, že nech sa dá liečiť..že ho vydierala aby jej vôbec nieco pekné napisal..ja som zúfalá nenávidím ich oboch..

kubimatej
12. júl 2016

@dida232 včera som bola na neurole kvôli nie atakom ale nervom a dnes som zatiaľ oki, taká vysporiadaná nejako..možno mi to vybúrenie a vyventilovanie pomohlo