Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sovidzka
15. dec 2015

@umabell mne je uz lepsie, v sobotu bol nejaky prelom, vraciam sa spat 🙂))) ale ten neurol sem tam dam, povedala som si ze uz to odznieva tak to chcem urychlit..

domkaaaa
15. dec 2015

@sovidzka aj ja chcem zlom 🙂 a to katuska prislo len tak? Pytam sa ako by som nesedela vedla :D

dida232
15. dec 2015

@sovidzka neurol som brala cca mesiac..možno aj viac..zo začiatku pravidelne, čiže 3x denne a asi po troch týždňoch som si ho uberala, pretože som cítila, že ho nepotrebujem, bolo mi fajn.
Ako vždy sardinka to krásne napísala...naozaj tá činnosť a hlavne premáhanie sa do nejakej činnosti, je pre nás neurotikov to naj čo môžeme urobiť. Domkaaaa tú jógu si perfektne vymyslela, hneď by som šla aj ja....Inak som rada, že sovidzke je už takto fajn 🙂 domka, keď ju vidíš a máš ju pri sebe, tak sama vidíš, že to ide 🙂
Ja som sa dnes postavila na váhu a pribrala som po dvoch mesiacoch skoro 3kg...fúúú, keď to takto pôjde ďalej, tak budem ako sud xixi...ešte si doprajem vianoce a všetko čo k tomu parí a potom zaradím spiatočku 😀 😀 Inak je mi fajn, dnes som sa trochu venovala opäť domácnosti a malej...

umabell
15. dec 2015

@dida232 ja som tiez pri prvych ad pred 8 rokmi pribrala 14kg!!! ale mala som dva druhy ad plus xanax a injekcie cistý narkoman... to ta pi..a lekarka co som tam chodila ma takto dopovala bola som ako sud ale vlastne akoby tka zavodnena a brucho ako tehotna... potom mi to zmenila to som zhodila asi 5kg teraz pred letom som zacala cvicit lenze zacali tie horucavy a samozrejme lenivej Mire sa nechcelo... a tato mi zmenila uplne lieky a zhodila som dalsich 7-8 kg.... to clovek ked je uvolneny doslova zerie😀 ale mne od tohto Ecsitilu zatial velmi nechuti hltat... ale mne to vyhovuje... uvidíem ako dalej ale vravela mi ze ad co obsahujuu escilopram tak sa tak nepribera neviem ci ma chcela utesit 😅 😅 ale ja som vazne od nich schudla... ale co hlavne ze sme zdrave nie 😅 😅 😅

umabell
15. dec 2015

@sovidzka a ty tu domku trosku karhaj 😀 😀 aby sa spamatala 😀 😀 ved vidí príklad ze to ide nie??? @domkaa kolko mas rokov?

1257
15. dec 2015

@umabell Ahoj prosím Ta ty si vravela že máš tiež panickú ako si dokázala do seba dostať lieky? 😀

umabell
15. dec 2015

@1257 ahoj, normalne cez ústa 😀 😀 😀 ale nie srandujem... ja nemam problem s liekmi ja som bola rada ze mi ich dala hned ako som vysla z lekarne som si švacla ... preco mas problem to uzivat? nejaký blok?

1257
15. dec 2015

@umabelláno nedokážem to zjesť mám pocit že vc tú chvílu umriem a všetrky vedlajšien účinky mám

umabell
15. dec 2015

@1257 to si len myslís neboj neumries.... a mas aj vedlajsie alebo si to namyslas? neboj sa to prejde len to zjedz povedz si tato tabletka ma zbaví strachu.. vazne,,,, prekonaj strach si silna,,, a hlavne ti bude lepsie

dida232
15. dec 2015

@1257 nečítaj letáky k liekom...ja to tiež nerobí, bo by som tiež všetko čo je tam napísané mala.. 🙂 naučila som sa to nečítať a mám pokoj - odporúčam 🙂

sovidzka
15. dec 2015

@umabell ale domka je vpoho, len ma srm tam uzkosti ktore uz coskoro prekona.. ja mam tiez este sem tam uzkost ale ked si to porovnam co bolo pred tyzdnom tak toto uz zacinam byt ja... 🙂)

sovidzka
15. dec 2015

@domkaaaa milacku prislo to len tak. zrazu tie uplne najneprijemnejsie pocity su fuc.

umabell
15. dec 2015

@sovidzka som ti vravela 😉 😉 😉 este to stale domkee tlacit do hlavy a bude dobre 😀 🙂 🙂 🙂 kazdemu inak, ale som rada ze ti je lepsie.... to sem tam aj na mna príde ale odhanam to ako sa len da 🙂 a darí sa mi...

sovidzka
15. dec 2015

@umabell umka a ty mas ako stare dieta?

umabell
15. dec 2015

@sovidzka 8 rokov ma, ja mam 37 😉 😉

1257
15. dec 2015

@umabell No nemám lebo žiadnu tabletku neziem ,ale už zrčite skúsim, lebo ináč sa zbláznim

sovidzka
15. dec 2015

@umabell cize si mala prve problemy ked sa maly/mala narodil? si z ba?

umabell
15. dec 2015

@sovidzka nie som z Ba ano mne to zacalo v tehotenstve cca asi v 5 mesiaci, mala som stale zle vysledky, strach ze potratím, skoro som ho nedonosila, atd atd a vtedy to zacalo, potom poporodna depka, potom pokoj sice na Ad potom zase umrel mi ujo a zase to prislo a takto sa to toci furt dokola, ach jooo.... mna vsetko rozruší kazda blbost, nie teraz to umrtie mam na mysli ale vsetko, napr, mi moj malý ochorie ide ma slak trafit, otec mal horsie vysledky v krvi hned panika.. no des vsetko ma rozrusi a lezie mi to na nervy... a pritom ako decko som bola totalna flegmaticka vsetko na salame a bum bac... a co uz ja sa s tým popasujem musím kvoli malemu....

umabell
15. dec 2015

@1257 predstav si ze to su cukriky.... skus a capnii si to ulavi sa ti... ved to su mini tabletky....

1257
15. dec 2015

@umabell no tak presne toto mám aj ja.tiež sa to začalo po pôrode malá bola chorá muž na týždnovkách a tak pekne samovolne mi preplo.A odkial si?

domkaaaa
15. dec 2015

Baby takze vyjogovana ale dnes neustaly smutok grca v krku strach ze sa zblaznim :( doteraz sa to dalo ale dnes fakt hardcore ...nemam trvat na vymene liekov?

umabell
15. dec 2015

@1257 z TO som, len si daj tie tabletky neboj sa bude ti dobre... neboj sa toho

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa skus sa porozpravat s lekarom,,, nedala si si ten neurol? daj si ak mas

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa co to uuzívas a kolko mg? zabudla som a nehcce sa mi listovat 🙂

domkaaaa
15. dec 2015

@umabell sertralin 150 mg najviac sa ide do 200 :/ teraz som si dala neurol

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa lenze zvysovaním davky sa ti stav nezlepsi len sa prejavia neziaduce ucinky, to mas od zaciatku 150mg?,?

domkaaaa
15. dec 2015

@umabell mala som 100 a tu mi navysili na 150

domkaaaa
15. dec 2015

Pretoze sa mi to nelepsilo

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa mne lekarka povedala ze sa zacina vzdy s nizsimi davkami napr, tie tvoje mali ist 50mg, potom 100 pretoze zvysovaním davky sa prejavuju len neziaduce ucinky a ty ked sa takto citis tak to moze praveze sposobovat toto zvysenie davky ako nie som lekar ale tak mi povedala moja, ja som chcela tiez silou mocou zvysovat davky ale povedala v ziadnom prípade lebo to ma nevylieci len mi privodí neziaduce ucinky... ja som mala 10mg teraz mam 15 ale iba na taky mesiac a ide znovu na 10mg... ale mam plus ten Rivotril... nechapem preco ti tiez nedali k ad nejaky ukludnovak, nie je v BA dost dobrých psychiatrov zeby si skusila ist niekam inam? mala by si pouvazovat najst si fakt dobreho lekara. baby co ste z BA by vedeli..... neviem ci je tento tvoj postup lekarov spravny ale mam pocit ze by si mala vyhladat lepsiu pomoc... ved keby mi povedal lekar ze mam rozdychat uzkost asi by ma nasral. a mas to dlho takze nemozu byt slepííí , ci?

domkaaaa
15. dec 2015

Mne tiez sq zda ze mi bolo lepsie naa nizsej davke ako na tejto vysokej :/ a neviem ci cakat ci menit :/ zqjtra poviem na vizite a povoem vam co povedali