Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
12. jún 2016

@janka_banka ka som bola v nitre 2 krat prvy krat ma z toho za 5 tyzdnov dostali na 2 roky citíla som sa skvelo 😊😊 druuhy krat to take ruzove nebolo 😏

domkaaaa
12. jún 2016

Rozmyslam nad zaluzim vela ludi poznam a povedali ze za dva tyzdne ich dostali z takeho stavu ze nevedwli ani chodit

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa Domi ja mam psika tak sa chodim vyventilovat s nim... ale boli dni veru ze sa mi ani s nim nechcelo ist von jednoducho zavreta ako vo vazeni cely den... otrasne nieco...

janka_banka
12. jún 2016

@domkaaaa to je ale super správa,že si zažila tom,že sa dá z toho dostať...ja som ešte nikdy nebola hospitalizovaná,ale trápim sa uz dlho...ale je to aj tým,že som chodila do práce a nevenovala sa liečbe a moja robota je taká stresová,ze momentálne som na tom blbo a išla som na PN...a ako Ti pomahali v nemocke? Dalo sa to vydržať?

domkaaaa
12. jún 2016

@umabell idem povzbudit mareka na futbal 😊😊 bbaby porucha sebavedomia je tiez spojena s uzkostami a depkou?

domkaaaa
12. jún 2016

@janka_banka terapie lieky plus vychadzky kazdy den s rodinou niekam na 3 hodky 😊😊

domkaaaa
12. jún 2016

Bolo to tam super nemozem sa stazovat az na to ze neurol tam pre nich meexistuje tam by som tieto stavy troela bez neho ak sa to vobec ak da kks 😏

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa inac Zaluzie si vazne chvalia mas volnost a viacerych dali dokopy.... mam bratranca ten je schozofrenik podarena rodinka sme to my 😀 😀 a bol v Zaluzi a poviem ti dali ho tam dokopy.... skus... a ber prosim ta aj dnes ten neurol aj tri krat si daj... ok? a zajtra daj vediet ako si dopadla... ale byt tebou idem... ja sa toho bojim lebo mam maleho ako by to zvladol bezo mna on je taky dost precitlively lebo ked mi bolo tak na figu aj som veru rozmyslala tiez na Zaluzim...... kurnik sopa aj s psychikou,,,

domkaaaa
12. jún 2016

@umabell tak vyskusam asi ro lebo vraj ke to tam neskutocne v nitre som mala na izbe babu ktora mala depky bola v nemocle 6 tyzdnov a prelozili ju do zaluzia za tyzden mi volala ze sa v zivote nikdy tak dobre necitía 😊😊

umabell
12. jún 2016

@janka_banka aj mna dokaze vsetko rozrusit uplne hluposti,,, a rozmyslam potom cely den nad nimi a trapim sa a zato som na seba nastvana ze to neviem uniest a to su len malickosti a ked sa stane fakt nieco zle tak sa co obesim?? ach jajaj... ideme sa teraz stahovat za dva tyzdne konecne do vacsieho a co by som sa mala tesit tak len furt rozmyslam ako tam bude ci to zvladnem akí tam budu susedia a kraviny.... uplne prkotiny ma rozhadzu otrasne nieco....... teraz beriem ten sulpirid kazdy druhy den a pred kramamy mi ho kazala vysadit aspon 4 dni pred a uz rozmyslam ci ich dostanem leno injekciu na vyvolavanie uz nechcem ani za otca ako mi vtedy bolo som myslela ze zosaliem... tak pevne verim ze budu chodit nacas.. ja som ich mavala presne ako hodinky... a tetno sulpirid to dovrzal.....aaa musim verit..

domkaaaa
12. jún 2016

Presne baby to nie je ze nas to rozhadze ale mame macimalne obavy .... Tam kde maju ludia male obavy my mame take na zblaznenie aj ja mam ist mamine pomahat do rakusla mala ny som sa tesit ze zarobim velke peniaze a je tm fakt super chodim tam ja mam obavy ze dovi dopo na zblznenie ceely den nad tym premyslam ... To je dosledok tych uzkosti?

janka_banka
12. jún 2016

@domkaaaa domka ja mám presne takéto myslenie ako Ty, z komara urobím somara 😉...proste hľadám problém aj tam,kde nie je...jaaajha dievčatá ak my túto chorobu zvládneme otvoríme fľašu šampanského 🎉🍸...je to aj o tom,že sa naučíme ako s touto chorobou žiť a ovládať ju a nie aby ovládala ona nás 💪...

janka_banka
12. jún 2016

@domkaaaa a áno domka Tvoje myslenie je dôsledkom Tvojej choroby...žiaľ je to tak a ako dlho beries neurol? Ja som ho brala ale miesto toho mi dala lekárka diazepan a ten mi zaberal lepšie ...

ametyst123
12. jún 2016

@domkaaaa Domkaaaa, tak ja by som Ti navrhovala, aby si zmenila liek, skús ten Paroxetin, a k tomu benzač...ved to nemusí byť práve Neurol, aby Ta neutlmoval, može to byť aj niečo iné.... skús napr. ten Rivotril, ale ten Tiapridal prosím Ta vysad, resp. sa fakt opytaj lekára, že na jakú "riť"... 😕 Ti ho predpísal, že akože na čo má vlastne ten liek zaberať, v čom Ti má akože pomôcť, som zvedavá, čo Ti odpovie..... 😖 .... Alebo naozaj druhé riešenie, nemocka, vobec na to nepozeraj, že by si išla do nemocnice, ked Ta tam dajú dokopy, bude to fajn... a možno aj vypneš od akýchkolvek problémov a stresov..... A Tvoj priateľ?.... Ved ja neviem, ale ja som mojmu prečítala kopec článkov o tomto probléme, resp. som mu pár príspevkov čítala aj z tohto fora... a pochopil, že to nie je sranda.... A inak zistil, že aj on má psychický problém.... tiež má uzkosti a PP ako ja..... takže vôbec sa netrááp... Ty sa teraz zameraj hlavne na to, dať sa dokopy, a tak aj Tvoj priateľ bude šťastný, že si aj Ty štastná a zdravá.... 😉 OK?.... Držím Ti fakt silno palce.... ale ešte Ti chcem napísať, že fakt nechápem, načo sa tak trápiš, že chceš ísť silou -mocou vonku.... ved ked sa Ti nechce, tak nechod.... este aj z toho máš potom uzkosti, že nejdeš..... tak ostan doma, a hoc si aj pospi celý den,... a nič nerob.... len hlavne si to v hlave tak ber, že robiš dobre, že teraz momentálne nerobíš nič.... 😉 viem, ako to znie.... ale myslím to tak, že nebud vystresovaná z toho, že toto alebo hento MUSIM urobiť, toto alebo tamto som nestihla, toto alebo hento som neurobila, alebo som tam a tam nešla..... NIE ! to je práve ten negatívny postoj.... Povedz si radšej.... teraz kaslem na robotu, na všetko , na upratovanie, na varenie.... a nebudem si z toho robiť ťažkú hlavu, že som to neurobila, !!! 😅 😉 Teš sa z oddychu..... nikto Ta nenuti nič robiť, tak sa nenut Ty sama seba.... lebo takto máš stále len uzkosti.....proste občas sa treba vykašlať na veci.... a myslieť len na seba... Ked chceš, tak napr. nevar, chodte iba vy dvaja, Ty a priatel niekde na obed, a domov.... fakt ... no a čo.... že nebude napr. navarený "nedelný obed" ?.... No svet sa nezrúti.... ani Tvoj priatel..... a Ty kvoli tomu tiež nie.... 😉 .... Tak ak chces niekde ist, chod, ale ak sa na to necitiš, tak sa prosim Ta nenúť... to je to najhoršie, čo pre seba môžeš urobiť... práve tým nutením... si to ešte viac zhoršuješ..... rob to, čo naozaj robiť chceš.... a z čoho môžeš mať naozaj radosť.... 😉 ... a ten Neurol si kludne môžeš dať aj viac.... ja nechapem fakt, že sa takto trápiš....Ja ked som sa trápila.... pri ataku... manžel mi hovorí, že prečo som si zobrala len polku tabletky Riva... a ja že mám strach zobrať viac... a on na to.... tak sa radšej budeš trápiť ? ako by Ti malo byť dobre?... Tak si zober viac.... a ja som ho poslúchla.... a pomohlo.... odvtedy viem, že ak mi je horšie... a mám atak... zoberiem viac ako obvykle... a je to v pohode..... Tak sa už tolko samu seba netrap.... a urob niečo pre seba..... ved ked zoberieš len 0,5 mg 3x denne... to je 1,5 mg na celý den... tak to teda fakt nie je vela.... Ako som Ti už písala na uzkosti dokonca možno brať až 3 -4 mg na den.... a pri panickych stavoch sa môže dávka zvyšiť až na max. 10 mg na den.... tak čoho sa vlastne obávaš....? Jasné, že Ti neurol nezaberá.... ked si ho dáš málo.... 😖 .... potom sa nečuduj, že Ti je tak blbo.... 😖 .... Ja Ti musim aj takto napisat, priamo, možno sa Ti to nie až tak páči... ale je to tak.... tak samu seba netráp.... a urob niečo pre seba.... a priatel je s Tebou.... tak čo sa trápiš....? Keby Ta chcel opustiť, tak už to urobí.... nie?... tak sa neboj, a vzchop sa moja..... 😉 ... stojí za to žiť svoj život naplno, nielen ho prežívať.... 😉 A to chceme nie?... 😉

domkaaaa
12. jún 2016

@janka_banka neurol druhy den jani ... Ale len 0,25 som si dnes dala. A ja nieco zle spravim napr rozbijem pohar a ja hned myslienky ja som nemozna a bla bla dlho ma drzi ten neprijemny pocit roro vsetko vymizne ked mi dobre nastavia liecbu?

ametyst123
12. jún 2016

@domkaaaa Ach tak, takže Ty máš ist za prácou do Rakuska?... Tak to tiež môže u Teba vyvolavať pocity neistoty, a potom máš z toho uzkosti a paniku.... Jasné, že Ti môže aj toto vyvoláť tento stav..... 😔 ..... Tak ja neviem, ale bars by som sa do roboty nehrnula, ja Ta chapem, že je to super príležitost, ale čo je prvoradejšie....? Práca , alebo Tvoje zdravie..... ?.... To nechám na Tebe...
Ja som sa rozhodla pre svoje zdravie, a som na PN, kaslem momentalne na robotu, aj tak by som ju nezvladala... uz som bola na konci svojich sil..... a ja si nemôžem dovoliť len tak skončiť.... sú na mne závislí ludia..... 🙂 .... takže pre mna je prvorade momentalne zdravie..... musim sa dat dokopy.... A Ty tiež... 😉

domkaaaa
12. jún 2016

@ametyst123 dakujem toro presne potrebujem pocut a baby tie sibnute myslienky presli po neurole? Ak ano hned si ho navysim lebo teraz mam bars jake myslienky paranoidne ze som neschopna a bla bla

domkaaaa
12. jún 2016

@ametyst123 a von ist chcem 😊 A to je uspech ale len tam kde mam pocit bezpecia 😊 Do obchodov nehrozi 😂

domkaaaa
12. jún 2016

@ametyst123 tiez som rozmyslala co je spustac mojich uzkosti 😢😢 ci ta praca ale tam som chodila a bolo mi tam dobre 😊 Lebo mozem byt s nasimi ale na druhej strane od priatela ... Ja by som bola taka rada keby pridem na pricinu svojich uzkostiiii

olivia77
12. jún 2016

@domkaaaa, prave nedostatok sebavedomia je najhlavnejsi dovod tych uzkosti a z toho nasledne depresie... predne nato beriem Bachove kvapky, na posilnenie sebavedomia, konkretne esenciu Larch...

domkaaaa
12. jún 2016

Som hrozne slaba nic nevladzem ... Len possedavam

kubimatej
12. jún 2016

Ahojte baby idem sa zapojiť aj ja do diskusie ak môžem. Cca dva mesiace dozadu mi zistili panickú poruchu..nevedela som pochopiť z čoho to môže byť a tak som odolávala antidepresívam..no len pred dvoma týždňami som už ledva stála na nohách, štyri dni nespala a triaslo ma akoby z vnútra..nepríjemné..tak som začala brať AD Trittico 2/3..celkom ušiel spánok ale úzkosti furt boli. Dr mi zvýšila davku na celú tabletku predvčerom a ja som ko..len ležím, ledva dýcham, potím sa v noci..zase musím čakať kým prestanú vedľajšie účinly ako na začiatku liečby..bo ja už nevládzem :/

domkaaaa
12. jún 2016

@kubimatej ano ano treba vydrzat ja som bola z tritica mimo dost dlho fakt tiez ... A mozem sa aj ja soytat? Ja riez mam triasku a som slaba ledva stojim to je z uzkosti?

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa ja som praveze toho názoru ze by si mohla skusit ist do prace mne dokina vravela z treba skusat nam nerobí dobre byt doma lebo stale sa pozorujeme a premyslame o kravinach... Na druhej stranel zase obavy ako to zvladneme.. Ja od septembra nastupujem na 4 hodky do takej mini predajnicky a poviem ti ze sa teším lebo mne doma hrabe a som stale sama muz v robote maly v skole... A ja sama so sebou bleeee... Daj sa dokpy trosku a vyskusaj....

umabell
12. jún 2016

@kubimatej ahoj to treba cas to je krátka doba niekedy aj 6 tyzdnov trva dokym zaberu bohuzil 😒 mas len adecka alebo aj nejaky benzak krd ti je najhorsie neurol lexaurin rivotril alebo nieco podobné.... Dzim palce chce to viac času vsetky sme si s tym presli 😎 😎

umabell
12. jún 2016

@domkaaaa a daj si ten neurol aj ked ti je dnes lepšie pocuvni nás 😉

kubimatej
12. jún 2016

@umabell no dali mi diazepam, že podľa potreby..no moja potreba je furt asi teraz..a po zvýšení toho AD mi asi aj jeden na deň bude malo, ale musím to zvládnuť. Mám dve male deti 🙂 a ke mi ľúto, že sa musoa pozerať na "divnú" mamu, ktorá len leží s triaškou, bolesťami svalov, hlavy, búšením srdca a nedokáže sa im venovať :/

labajka
12. jún 2016

@olivia77 ja si tiez nimi pomaham

kubimatej
12. jún 2016

@domkaaaa určite z úzkosti, ja keď to na mňa príde tak ani nohy ma nevládzu držať..ale vtedy dám diazepam, predtým mi pomáhal neurol..a potom to prejde ako tak

domkaaaa
12. jún 2016

@umabell umka neeboj deuhy v sebe 😊😊😊 aj treti pojde 😂 Len sa mi drieme som unavena zvyknem si?