Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
13. jún 2016

@ametyst123 j som pozerala skus ma rozosmiat 😂 Nech sa trosku zasmejem ... BabulkY idem do prace j som ju chcela zrusit ale potom si vravim strach ma nebude ovlaaaadat!!! Myslite na mna haďam pridem na ine myslienky 😊😊

domkaaaa
13. jún 2016

@domkaaaa a ponocovaala som preto ze som si vychutnvala ako dobre mi bolo 😊😊 tie chvilky ulavy zboznujem 😂

umabell
13. jún 2016

@domkaaaa a nezabudni neurooool 🙂 🙂

ametyst123
13. jún 2016

@domkaaaa Správne, strach nás nemôže ovládať, toto musíme poraziť, nebude nám diktovať celý život, aby sme sa všetkého len báli.... to nie...! Tak Ti držím palce, nech Ti ide všetko superovo, a nech sa budes citit vyborne, a ako píše Umabell.... nezabudni Neurol..... 😉 😉 😉 Sme s Tebou.... 😉
A to ponocovanie je aj pre mna "relax"... také ticho všade.... 😅 každý spí.... a ja mám pokoj.... 😅 😅 😅 ....a to je super, že Ti bolo dobre... a aj bude dobre... len ten Neurolik 😅 nezabudaj brať.... nevynechavaj ho, ked si budeš myslieť, že už si v pohode... lebo vynecháš.... a môže Ti byť zle.... je to velmi krátka doba..... aby si už bola úplne fit.... aj ked silno Ti držím palce... aby to tak bolo.... 😉 Drž sa.....

kubimatej
13. jún 2016

Ach do rána sa mi zapálil zub a opuchlo mi líce, hoci ma zub nebolel..takže zase stresy..a moja zubárka ma odmietla s diagnózou panickej poruchy ošetriť :( má na to právo?!

domkaaaa
13. jún 2016

@umabell
@ametyst123 babenky neurolujm tri kraat denne 😊😊 zajtra idem k dokrorovi co by mi odporucíl ci tu nemocku nech mo skusi poradit 😊 Vpraci mam miernu uzkost ale da sa ro kebyy ma taak uz presla svet by bol naaasherny 😊😍 myslim ma vas baby 😊

ametyst123
13. jún 2016

@kubimatej Tak ja neviem, ale ja som bola so zubami, a to dopredu lekár vedel, že beriem lieky, som povedala aké, to sa musí hovoriť, pre istotu, aby Ti nedali niečo, čo sa môže kontraindikovať... a kedže som ešte aj mala problém, že som alergická na Lidocain, to je ten sprej do ust na umrtvenie, tak mi robil dva krčky, a bez injekcie a umrtvenia.... 🙂 ale nemal s tým problém.... a ja som to vydržala... 🙂 Jediné, čo mi vadilo, bolo, že mi dával do úst tie tamponiky... a to mi vyvolávalo pocit na vracanie.... 🙂 ... ale vyriešil to tak, že dal tamponik z druhej strany a dal odsávačku, aby mi odsavalo sliny.... super doktorik.... 😉 A okrem toho mi dal krásnu farbu, takú ako moje zuby, takže vôbec nikto netuší, že tie krčky nie sú moje.... 🙂 .... a za obidva som dala 30,-Eury.... 😵 ... čo je podla mna super cena.... t.j. 1 krčok za 15,- Eur.... Sú tu doktori, ktorí majú ovela vyššie taxy....
Tak ak Ti nechce urobiť zuby Tvoj lekár, chod k inému... ale lieky mu uved... je to potrebné.... aby Ti nedali niečo, čo sa nemôže kombinovať s Tvojimi liekmi.... ja všade, kde prídem do lekárov, hovorím, aké lieky beriem, aby mi nepredpísali niečo, čo sa nemôže s týjmi liekmi brať.... hoci mi to nie je príjemné... ale kašlem na to.... 😉
Tak držím palce.... nech nájdeš lekára, ktorý Ti pomôže... a rieš to, čím skôr, lebo opuchnutý zub... to je problém.... 😔

ametyst123
13. jún 2016

@domkaaaa Tak je to správne, ten Neurol Ti neuškodí, len pomôže, a budeš schopná svoju prácu robiť, takže držím palceky, a zajtra u lekára tiež.... 😉

janka_banka
13. jún 2016

Ahojte dievčatá,tak dnes je to 1týždeň a 4 dni co neberiem diazepan,teda dala som si 1/4 včera a môžem povedať,ze naozaj ma riadne utlmovali...a ake som mala abstaky? Fyzické skoro žiadne,teda až na trasenie rúk 😊,aaaale...uplna dezorientacia,mozog mi vypinal kade som isla a viacmenej som bola akoby mimoooo 😁...teda hlava nevedela bez diazepanu vôbec fungovať...a teraz ako mi dala tie nové AD tiez stavy na prd,včera som aj písala lekárke,že ako mi je blbo...a mi odpísali,že síce to mám teraz také,ale takto účinkujú AD zo zaciatku,pocit slabosti,únava a cítim sa ako pri riadnej chrípke 😰😰😰...a napisala mi lekárka,že potrebuje nakumulovat serotonin a potom bude regulovať lieky ❤...jaaaj nech mám túto prvotnu liečbu za sebou ale najviac mi inak pomohli psychoterapie,tam ma úplne prešli úzkosti...na ne neberiem teraz nič...a ani nemám ataky. Držím Vám všetkým palceky 💪❤

olivia77
13. jún 2016

@janka_banka, ako vyzeraju priblizne take psychoterapie? Velmi chcem ist, no neviem ku komu tu v Ba, vraj nie kazdy je dobry... ale vidim, ze to viacerym dost pomohlo... tym, ze neberem lieky, chcem aspon toto... a ty si mala ataky aj doma? alebo co bol spustac? dakujem 🙂

janka_banka
13. jún 2016

@olivia77 Ahoj Oli, ja chodím na terapie tu u nás v Senci p.Kaufmannovej ... vyzerá to tak,že sa Ťa na začiatku pýta na Tvoje detstvo, rodinu, rodinnú anamnézu, aké máš spomienky na detstvo a vlastne ona Ťa už potom smeruje, čo chce o Tebe vedieť ... a hlavne na tie ataky mi pomohla, lebo som odstránila situácie, kde sa mi to stávalo, prípadne človek musí nato racionálne prísť, že mu žiadne nebezpečenstvo nehrozí a nerozvíjať ďalej úzkosť a neživiť v sebe strach...a tiež sme cvičili situácie, ktoré vo mne vzbudzovali strach, napr.učiť sa nové veci, v mojom prípade najmä strach z neúspechu (u mňa to vyvolala výchova a učenie k perfekcionizmu od mojich rodičov) ....a ataky som mala vždy po nejakom strese ... napr.v robote ...dôležité je začať sa na situácie pozerať inak ....

olivia77
13. jún 2016

@janka_banka, dakujem, takze mi tuto pani odporucas? Lebo stoji mi zato ist kludne do Senca... ja mam ataky hlavne z ludi novych, teda pri nich, neviem sa tak uvolnit, som v napati a strese a to ma najviac stve... a potom este v aute ma to chytalo... napr mna doma nechyti atak, tam kde sa citim bezpecne, tam nie... vzdy to u mna vyvola situacia, kedy citim bud tremu alebo stres...

ametyst123
13. jún 2016

Ahojte dievčence, čítala som si jeden článok o panickej poruche, a o mozgu... a už spomínanej amygdale... a je to fakt pravda... Tú amygdalu máme v mozgu... je to časť mozgu, ktorá vyhodnocuje situácie a emocie rýchlejšie, ako mozog samotný... teda racionálny....a kedže na danú situáciu, reaguje skôr emocionálne a skreslene, skôr ako mozog stihne vyhodnotiť presne a pravdivo danú situáciu, tak potom vzniká panická porucha... ale prečitajte si, ked chcete.... je to zaujímavé... aspon viem, ako to funguje....

http://www.1sg.sk/www/data/01/projekty/2013_201...

umabell
14. jún 2016

@kubimatej tak to som este nepocula moja vie načo sa liecim a ziadny problém aj injekcie mi dava ze aspon lepaie zaberu povedala 😉 akoze mam dost

domkaaaa
14. jún 2016

@ametyst123
@umabell babyyyy dnes uzkost nic sa mi nechce :/ nemam nic na plane a mne to robi uzkosti ... Co robkate? Alebo co budete dnes robit? Nech sa inspirujem 😢

domkaaaa
14. jún 2016

@domkaaaa baby ja mam zasa hrozne uzkosti ... Ja sa bojim ze nieco nezvladnem a zabijem sa.ale to je zasa len myslienka v hlave 😢 Pritom to nechcem len sa toho bojim ... Som totalne vztahovacna proste niekto mi nieco povie iny clovek sa nad tym ani nezamysli aa ja robim katastrofu 😢 To preco ? To je znak uzkosti?

3009
14. jún 2016

@domkaaaa tá vzťahovačnosť je prejav aj depresie a aj úzkosti. Musia ti zabrať lieky. Neboj ak ti lieky zaberú tak to všetko zmizne a budeš zasa OK. Mysli na to, že zajtra ti bude sa lepšie. Nezaoberaj sa tým. že ako je ti teraz blbo, skôr si predstav ako ti bude dobre za týždeň a mysli na to. Toto zlé obdobie musíš len prežiť. Ver mi, že každá si takéto stavy prežila a myslela si, že to nikdy neprejde a po čase ti každá napíše, že to fakt prešlo, len to nejde z hodiny na hodinu, ani zo dňa na deň. Treba len vydržať. Najdi si nejakú činnosť čo ťa baví alebo niečo rob, napr. posaď si nové kvetinky alebo napeč koláčiky. Nerob niečo čo veľmi zaťažuje mozog, nakoľko on sa potrebuje zregenerovať.

eliska1986
14. jún 2016

@3009 ano je to tak,treba si predstavovat pozitiivne veci,zahnat tie zle myslienky.Hlavne verit si,obklopit sa priatelmi.

domkaaaa
14. jún 2016

Dakujem baby fakt ro liekmi zmizne ak mi nastavi dobre ad? Ja sa bojim ze soom taka povaha no nikdy som taka nebola 😢 Varim s maminkou ... A vam to vsetko preslo po nasadeni dobrej liecby?

umabell
14. jún 2016

@domkaaaa ahoj ano ak ti zaberu ad to prejde a aj si volala tomu doktorovi? Na mna nieco lezie len polihujem aj som vonku bola so psom... Domi chod k lekarovi a porozpravajte sa uz to máš dlho nelubi sa mi to 😔... Ako povedali baby premen zle myslienky za dobré skus to hovor si som silna, som zdrava, moje negativne myslienky su slabé, moje pozitívne myslienky su silne. Zakric si vyplac sa vyzur sa... Vsetko co ta napadne.. Daj to von zo seba

domkaaaa
14. jún 2016

Mna trapia len moje sibnute myslienky neviem ci ste ich mali doslova ma tyraju vidim noz a napadněu ma beci ktore nechcem urobit ale napadne ma to 😢 Co to je kks ... Alebo bars jake chlopotiny.ale mala som ich uz aj pred dvomi rokmi a preslo to ale pripadam si ze mi sibko

domkaaaa
14. jún 2016

@umabell ano volala zajtra mam prist 😊

umabell
14. jún 2016

@domkaaaa myslienky som mala otrasne priala som smrt mojim blizkym myslela som ze sa zblaznim.... A este vela iných aj sa hanbim napisat moja lekarka sa na tom smiala ale mne nebolo všetko jedno to bolo vtedy ked mi nezaberal Escitil to bolo strašne fuj musia ti dat ine lieky

domkaaaa
14. jún 2016

@umabell presne niekto mi hovoril vcera ze tvoja sestra je taka zlata ona si zasluzi taku skvelu robotu a ja myslienka ze nezasluzi a preco by si mala .... Pritom je to to najlepsie dievca na svete a milujem ju tak preco ta mysliwnka? A potom hned myslienka nezabijem ju? 😢 Uplne sibnute fakt

3009
14. jún 2016

@domkaaaa presne s tým nožom to som pociťovala aj ja - bolo to už pred pár rokmi. Nešiblo ti, ale to prejde. Neboj sa. Len treba lieky, aby zabrali. Ak nezaberajú, tak tech ti ich lekárka zmení. Neboj sa. Zasa bude všetko OK.

kubimatej
14. jún 2016

@umabell no ja som stale s opuchnutým lícom, lebo tu u nás nájsť zubára je hrozné..a jeden súkromník ochptný pýta 120e za zub..kvalitka..do toho silná alergia, plus dnes mi začali silné bolesti hlavy a celý človek ma bolí..dnes som úplne ko. Neviem či z antidepresív alebo z čoho..

umabell
14. jún 2016

@janka_banka ahoj chcem sa ta spytat beriem sulpirid kazdy druhy den a kazala mi ho este pred kramami vysadit uplne aspoň 4 dni pred.. Myslis ze mi bude na figu? Normálne sa bojím ci to zvladnem bez neho normalna narkomanka kua

umabell
14. jún 2016

@kubimatej tonzo zubu ta hlava boli... Boze to je ozrasne zebta nechcs v šetriť a do ineho mesta sa ti neda ist?

umabell
14. jún 2016

@domkaaaa neboj prejde to je to hnus poznam to fuj aj ja svoju rodinu milujem a priala som jej zle vevi boze... Neboj Domi prejde to len spravne lieky treba dat... Moja drzim ti palce.. Myslienky su kua vec a zato sme smutne.... Ale povedz si to nie je realita a zasmej sa nad tym to mi kazala doktorka tak hovorit a ze sa nemam bat to sú len mysliwnky nie realita. Ja som si myslela ze som schizofrenicka vtedy. Nebooj prejde to

umabell
14. jún 2016

@domkaaaa a este som sa stále kazdeho doma pytala ci ma lubia ci som neni na obtiaz naco ma moj maly taku hnusnu mamu ci by nebolo lepsie keby som sa skantrila boze normalne revem ked to teraz píšem otrasne obdobie to bolo... Vsetkeho som sa bála myslela som doslova ze sa zblaznim.... Doslova ze skocim pod vlak a hotovo. A naraz otocka co ti sibe mira ved tu mas dieta a ludi vo ta miluju... Nikdy by som im to neurobila.