Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
17. jún 2016

aj ja dakujem dobre víly 🙂 🙂 jak malo staci ku stastiu 😅

domkaaaa
17. jún 2016

Bavy tak takto na nemocku ked idere na volne oddelenie sa caka 3 dni na schvalenie 😍 Dnes som sa bola zapisat a utorok nastupujem ... Neuroly mam len 3 do utorka dnes mi ho necgceli dat a ked su dam 0,25 to je ako lentulka pre mna teeaz nic nepomaha iba na noc dobre spim

janka_banka
17. jún 2016

@apolka77 ahoj moja,mam2sa celkom fajn,včera a dnes boli chvilky,že supis som sa cítila ako znovuzrodena...ale keďže neberiem žiadne benzo... tak dosť pociťujem zvláštne úzkosti,nie ze by som sa bala,alebo sa triasla,ale proste taký divny pocit,hlava sa mi točí,akoby mi vypol mozog 😁...alebo je to absta, tak čakám kým to prejde...a dnes mi volali z práce ,že si hladaju nahradu miesto mňa...tak som z toho smutna2,že som prišla o prácu...ale asi to takto má byť,sa utesujem,hlavne sa musim dat dokopy,aby som tu bola pre detičky a rodinku...cmuk

simka1454
17. jún 2016

@mpg ja som ho zo začiatku nebrala tak ako som mala a asi som zle spravila, ja mám stále taký pocit že zatial ma skôr uspáva lebo ani včera mi nebolo dobre a dnes poobede rovnako zrazu prišla na mňa velká úzkosť,dvíhalo mi žalúdok ale ešte ako som začala chodiť k doktorovi tak sa mi ten žalúdok nielen dvíhal ale aj somčasto vracala z toho strachu, úzkosti tak možno teraz zaberá tak že aj keď sa mi dvíha žalúdok tak aspoň už nevraciam.

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Domkaaaa, keby Ti bolo najhoršie, chod na pohotovosť, hoci aj teraz, ked Ti bude blbo, to Ti hovorím fakt vážne, ja som bola až 4 alebo 5 krát už si ani nepamatám... 😵 ... a dali mi Apaurin... to je Diazepam... ale fakt Ti pomôže... a povedz, že máš nastúpiť do nemocnice, ale už nemáš Neurol a ide sobota, a Ty si si nevšimla, že už nemáš lieky, a oni Ti môžu myslím si, že aj dať, alebo predpísať recept, ked im to takto povieš... skús to.... A ked nie, tak tam chod zase, hoci aj ráno, alebo na obed, ked Ti bude zle.... uvidíš, pomôžu Ti, fakt sa netráp, lebo takto to nevydržíš moja, viem, čo hovorím.... prosím Ta, počúvni ma..... ! 😔 Mne dali Apaurin injekciu, a k tomu injekciu Magnezia,... ktorá sa ale dáva pomaly, aby si nemala návaly tepla... .ale to je v pohode... bude Ti teplo.... mne bolo teplo na riti.... 😀 😅 ... normálne sa mi zohrievala prdel.... 😅 😅 😅 .... takže sestrička počká, kým Ti teplo prejde... a pomaly Ti nadávkuje jednu injekciu..... a budeš ok... VER MI !.... Takže teraz si kludne daj Neurol, kolko treba, kolko ho normálne berieš, a ak Ti nevyjde, tak chod na pohotovosť.... fakt.... oni Ti pomôžu.... Nesmieš toto len tak nechať... nechcem to takto napísať, ale si v takom stave, že ak si ten Neurol nedáš, budem mať o Teba strach..... uprimne poviem.... cítim, že si na tom dosť zle.... moja.... Napíš mi, ked Ti bude zle... ok...?... a ked budem mocť, že budem na nete, určite Ti odpísem... ok?....Som s Tebou, myslím na Teba, a nedaj sa.... a tých pár dní dáš.... hoci aj ked budeš musieť ísť na pohotovosť.... ale rozhodne chod, ak budeš mať pocit, že je to velmi zlé.... ok?....

ametyst123
17. jún 2016

@simka1454 Presne tak, ono to hned nepríde, to zlepšenie, ale benzáče pomôžu, hoci ich učinok je iba zopár hodín 4 -5 .... ale práve preto sa berú zo začiatku pravidelne hoci v malých dávkach... aby ten učinok pokryli na celý den.... A to vracanie je z uskosti.... ale postupne to bude lepšie a lepšie.... neboj...

domkaaaa
17. jún 2016

@ametyst123 neboj teraz da mi rak polepsilo ze som prala skladala pradlo a bila som aj v praci 😊😊😊 somň na seba hrda ... A bojis sa cohi moze mi prepnut? 😢 Ti mi ani neveav toho sa najviac bijim a neurobim su nic nevij stale je ori mne niekto pekne sa striedaju vsetci mi pomahaju rodina kamaratky 😊😊

simka1454
17. jún 2016

@ametyst123 áno ako píšeš keď je veľmi zle tak na pohotovosť a pichnú apaurin ,ja som to mala pred dvomi týždňami a volala som doktorovi či môžem prísť aj skôr ako mi napísal a bola tam sestrička a hovorila ak je to velmi zlé tak môžem ísť na pohotovosť a tam mi dajú apaurin a potom na druhý deň mi to tiež hovorila že na pohotovosť a aj to že nemusím volať či môžem prísť ale rovno ráno prísť.

ametyst123
17. jún 2016

@janka_banka Janka, ja hovorím, že všetko je presne tak, ako má byť.... fakt.... ja to vnímam už dlho, že aj ked si myslím, že sa veci doslovne "dokašlávajú".... tak časom sa to ukáže ako to najlepšie, čo sa v tej chvili dalo... alebo najlepšie celkovo..... aj ked to na prvý pohlad práve takto nevyzerá.... Takže na prvom mieste je Tvoje zdravie.... a Tvoja rodina... ktorá Ta potrebuje.... ako by na tom boli Tvoje deti, keby prišli o svoju mamku?.... kvôli drbnutej práci....? 😔 ... Momentálne sa musiš dať dokopy.. .a tak si nájdeš lepšiu prácu.... uvidíš... všetko, čo sa v živote deje, má nejakú príčinu... a všetko je tak, ako má byť.... Netráp sa.... 😔 Inak, nebudeš sama,.... aj ja asi zachvilu dostanem výpoved... resp. počas PN-ky nie, ale hned jak skončím PN-ku, viem, že som v robote skončila.... 😵 ... ale mna to uprimne povedané teší.... nedokážem v tej práci už pracovať, nenaplnala ma, absolutne som z nej bola frustrovaná a deprimovaná, a každé ráno, ked som vstávala, hned myslienka, že musím ísť do tej hnusnej práce, tak sa mi hned zdvíhal zalúdok.... a prehanačka na hajzel.... 🙂 ... a v práci tiež.... som tam chodila na hajzel, jak na klavír... ešte že som nebola na pásovej výrobe.... 😅 to by som nemala šancu... sa ísť vytoto..... 😝 .... Tak aspon v tom bola tá práca ok.... 😅 že sa dalo ísť "slobodne" na hajzel.... 😅 ....ale inak žiadne iné pozitíva tá práca pre mna neprinášala... a viem, že ani do buducnosti tiež nie... žiaden postup tam nehrozil..... nikde sa totiž nedalo vyššie postúpiť.... 😅 ... a platovo.... v porovnaní s kolegynami... som bola na tom najhoršie... aj ked mám VŠ, a viac rokov praxe....t.j. 8 rokov... odpracovaných... a plus 4 roky materskej.... mám minimálnu mzdu... a to je už fakt na smiech.... všetkým.. som tam bola na smiech... a nechala som sa využívať.... a to už nechcem..... 😠 ... Tak to ber tak, že za každým rohom sa skrýva niečo nové... a raz si tuú svoju prácu nájdeš.... a budeš v nej happy... 😵 ok?....

domkaaaa
17. jún 2016

@ametyst123 a ty si mala len pp alebo aj depku?

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaaa, nebojím sa toho, že Ti môže prepnúť, to si každá z nás v takom stave myslí, lebo je to taký pocit na zbláznenie, ale nezbláznili sme sa z toho, ani jedna, ale uprimne povedané, bojím sa o Teba v tom zmysle, aby si si, ked Ti bude najhoršie, niečo neurobila, aby Ta nenapadla nejaká blbosť.... lebo bohužial takéto stavy ludia mávajú, a ak takéto myslienky človeka stále napádajú, môže to byť problém..... aby si človek vtedy nepovedal, že "Fuj, je mi fakt na ch....., tak kašlem na všetko....".... chápeš,?.... Lebo ja som to tak tiež pociťovala, a napádali ma také myslienky, ale na druhej strane som vedela, že toto nemôžem mojim blizkym urobiť... lebo som si pomyslela napr. na deti, ako by bezo mna prežili, ked ledva prežili umrtie ich oblubenej babičky..... ☹ ... a to už prešlo odvtedy 10 mesiacov... a ešte stále za nou plačú..... 😢 ... Tak ako by strávili, keby som sa picla ja...?..... 😖 .... Takže preto sa bojím aj o Teba... aby si tieto stavy dokazala zvládnuť.... a pokial budeš citiť, že to nedáš, tak más fakt pohotovosť, ktorá Ti pomôže... mne velmi pomohli.... niekolkokrát..... 😉 .... inak by som tu už asi nebola.... 😉 .... 😒 😉

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Ja mám podla mojej doktorky presne citujem "somatoformná porucha".... no a vyber si,.... 😀 ..... ale žiadne testy mi nerobila... len sa na mna pozrela... a pritom som zistila, že mi mala dať urobiť testy.... že sa standardne robia.... tak neviem, z čoho usudila, čo mi je..... ale nevadí.... ja si sama osobne myslím, ked si samú seba rozoberiem, že mám v prvom rade Panickú poruchu... ktorá sa mi prejavuje náhlym vysokým tlakom, pichaním v hrudi, tažkým dýchaním, silnou bolesťou brucha, atd... takže je to prejav ataku pri PP.... ale tiež si osobne myslím, že som mala aj depresiu spojenú s uzkostami, a to v dôsledku umrtia mojej mamky... ale toto mi už ako tak odznieva.... dostávam sa do poriadku.... a už mám aj energiu... a chuť do života.... ale tie panické ataky... ešte občas proste nezvládam..... takže asi tak....

domkaaaa
17. jún 2016

@ametyst123 fuuu to nie to by som nikimu neurobila ze by som to vzdala nebij 😊 Tie myslienky su skor uzkostnehi typu ze co ak pre biha a ja to nechcem!!! Ja sa chcem z toho dostat 😊 Ked mam uzkost ano je to tazke ale pomyslim si ze uz v utorok mi pomozu 😊 ... Mne to orilada ze ja mam cez den hroznu oaniku mne ani nebi tak zle ako panikarim

domkaaaa
17. jún 2016

A ste veeeelmi zlate za tie srdiecka co mi posielate ❤️

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa To som naozaj rada, že to takto berieš, ja som to brala ovela horšie.... bohužial.... ale tiež som vedela, že toto nechcem, aj ked myslienky boli.... 😒 ....
To je dobré ,že takto rozmýšlaš, a dá sa z toho dostať, viem to, a verim tomu tiež, že sa z toho všetky dostaneme, my máme reálnu šancu sa z toho dostať, len treba fakt naájsť tie správne lieky... u každého je potrebný iný liek.... čo už.... ale vyliečiť sa to dá... nie je to také, ako pri niektorých chorobách, ktoré sú zatial nevyliečitelné.... a práve preto sa netreba vzdávať... Aj ja Ti držím palce, nech Ti v nemocke pomôžu, budem na Teba myslieť... a aj tú paniku porazíš..... neboj sa.... Nedovol práve tomu strachu, aby Ta ovlaádal..... Prečo by mal?.... nie?....

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Tak Domi, šup šup spať.... je už neskoro... 😀 u mna je ponocovanie "známe".... 😒 ale Ty už chod spať.... dobrú noc.... 😵 😵 A asi už idem aj ja.... 🙂 ... pozerám ešte Kredenc... aspon sa zasmejem... všetci už spia... a pre mna relaaaaaax.... ticho...... jeeeeej..... 🙂 ....

domkaaaa
17. jún 2016

@ametyst123 baby posledna orazka a idem hajat ... Mala si uzkost len tak bez priciny? Prodte strasna uzkost dpojena s pocitom na plakanie a ty nevies prrodte preco ten dovod uzkosti ... Lebo ja to tak mam oreto sa bijim te sa zblaznim ... A idem uz haji lebo zajtra vstavam 😊😊 o 7 mej .... Dobru nocku a poriadne sa vypsinkaj a nech nas zajtra caka den bez uzkosti aa depiek 😊😍😍😍

domkaaaa
17. jún 2016

Podla mna mi to prejde ked mi dsju dobre ad 😊 Lebo reraz ked mam len jednu alventu 75 mg to je masaalo a mam aj absraky ved som beala 150 mg a cely nirzaten na noc a zo dna na den mi kazal dat prec

domkaaaa
17. jún 2016

Baby a co vam volo ked ste isli na pohotovost?

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Ano, mala som aj uzkosti a ataky len tak bez príčiny.... a hlavne zo začiatku, som nevedela prečo.... ale teraz si skúšam analyzovať, z čoho to tak mohlo byť.... Ale ešte Ti chcem napísať, že človek môže mať tieto uzkosti a ataky a depky aj z problémov, dlhodobo neriešených záležitostí, na ktoré človek myslí, že ich ešte nemá ukončené, z problémov týkajúcich sa práce, zo vzťahov v rodine a blizkom okolí, ale aj čisto zo stresu, a dokonca aj nedostatku spánku.... takže príčinu ani nemusíš vôbec nájsť... ale aj môžeš nájsť.... takže každý si to musí zistiť sám, čo ho vnútorne tak rozhodilo, že má z toho tieto stavy.... mne napr. stačí, že si pomyslím, že mám ráno odprevadiť deti do skôlky.... už to vo mne vyvoláva pocit uzkosti.... lebo začiatky chodenia do školky boli strašné, a chodila som s detmi len ja.... až neskôr chodil aj manžel... a to som skúsala všetko možné.... aj nemožné, aby som ich tam dostala, po dobrotky, po zlotky, uplatkami, vydieraním, všetkým možným.... všetko som vyskušala... a aj tak revali celú cestu ráno, na celú ulicu... a ja ich ťahala do školky, jak ťuťo.... no museli mať z nás susedia dobrú srandu... alebo sme zobudili celú ulicu.... a to netrvalo len pár dní... ale asi tak dva roky..... ☹ ... proste nemohli si nijak zvyknúť.... takže toto sa zapísalo do mojho mozgu ako negatívna informácia, ktorá, ked si už na to pomyslím, mi vyvolá pocit uzkosti... takto to funguje... už je to tam zapísané, ako negatívne... a je to.... a vyvolá to uzskost, paniku, atak..... dá sa to zmeniť....liekmi a pozitívnym myslením... nadobúdať nové, a hlavne príjemné zážitky a myslienky, aby sa tie zlé vymazali..... takže to bol taký príklad, že aj upllna "drobnosť" stačí... myšlienka na hocičo nepríjemné... a už sa to môže spustiť....
Tak dobrú nocku...

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Domkaaa, a Ty si vlastne brala dve ADčka....?.... lebo Mirzaten je tiež ADčko... a Alventa tiež.... Inak ten Tvoj lekár je fakt na hovno.... nemôže sa predsa vysadzať žiadne adčko len tak zo dna na den.... šak ked už, tak aj v letáku sa tak píše... ta čo je dilino....? A prečo Ti vlastne dával dve ADčka.... ?.... Inak ja viem, že Mirzaten je dobrý liek, a nechápem prečo Ti ho dával na noc... mal Ti ho naordinovať na celý den aj noc.... a tú Alventu vôbec nedávať... a k tomu Neurol... vieš ja mám známeho, ktorý bral Mirzaten a Neurol... dostal sa z toho, a je v pohode, a chodí normálne do práce, a funguje normálne aj doma..... zaúčinkovalo mu to superovo..... Fakt Tvojho lekára nechápem.... zmen ho, asi nemá šajnu o svojom odbore..... 😖

domkaaaa
17. jún 2016

@ametyst123 ja mam uzkost ze rano mam idt do prace sko to zasa zvladnem a tak ... Podam hlasenie 😊 Ale az okolo 18 tej vtedy konciiiim a idem rovno k sestre nanu pripadol zajtrajsi den strazenia ma 😂

ametyst123
17. jún 2016

@domkaaaa Tak to sme potom dve... ja som mala z práce neskutočnú uzkost.... ale už roky.... ale brala som to, že je to normálne,.... ale ked som dostala šok z toho, že mi zomrela mamka.... tak tie uzkosti aj z práce, sa ešte viac zhoršili..... až na neunosnú mieru..... Ja zrejme v práci skončím... jak skončím PN, určite dostanem výpvoed... už mám také indície... takže tak,..ale som naozaj rada... už tam fakt nechcem robiť... nájdem si niečo iné... svet sa predsa nezrúti... no nie? 😉 .... A dobre... môžeš podať hlásenie.... 😀 .... Nie, nie, hlasenie podávať nemusíš, ale napíš, ako sa máš, a ako si to zvládla... ok?... Držím Ti silno palce.... a neboj sa, zvládneš to..... Ty to dáš.... 😉

simka1454
17. jún 2016

ďakujem za srdiečko

simka1454
17. jún 2016

ja idem 27 júna aj k psychologičke,myslím si že to by mi tiež mohlo pomôcť len dúfam že to bude dobrá psychologička. Dievčatá všetkým vám prajem dobrú noc a ráno dobré vstávanie aby zajtrajší deň bol lepší ako ten dnešný.

ametyst123
17. jún 2016

@simka1454 Držím Ti palce, aby tá psychologička bola dobrá, aby ste si sadli, a určite Ti pomôže, ja hovorím že je super, ked takú možnosť máš.... 😉 ... Fakt, ... to velmi pomáha... dokonca som aj cítala, že terapiami sa z toho človek dostane rýchlejšie, ako bez nich.....takže držím palceky.... 😉
A hlavne myslime na to, že ráno naozaj bude lepšie.... 🙂 .... a aj bude lepšie.... a ked si tak pomyslíme každé ráno.... aj naš mozog to tak začne vnímať.... a naozaj nám aj lepšie bude.... 😉 . Držme si palce.... My to dáme....

olivia77
17. jún 2016

@ametyst123, ak mas chytene hrdlo, kup si kvalitne koloidne striebro, ja som nemala hlas, mala som silny zapal, a po 4dnoch som bola ok... kupis ho tu: www.hoogle.sk a kup si 20 max 25ppm... alebo este Citricidal, to maju furt vypredane, to je silnejsie jak atb neviem ake vselijake... mne na zapaly chronicke nic nepomahalo, ani silny tetracyklin, az toto... odvtedy je klud 🙂 ked budes chciet viac info, poradim 🙂 ja ATB neberiem, odkedy toto poznam zo stranky RNG forum, to boli rady na nezaplatenie, na cely zivot...

kubimatej
18. jún 2016

ahojte a máme tu ďaľší lrásny slnečný deň a ja zase vstávam slabá s pocitom na zvracanie a nervozitou v bruchu..plus po včerajšku mám furt stŕpnutú ruku a to ma trápi..a prvý krát mi všetko vadí :( kedy už začnú tie ADčka zaberať? mne dokina zatrela, že doteraz som mala nízku dávku, ktorá nepôsobila na úzkosti ale len ma spanie, tak zvýšila dávku..dokedy ma chce trápiť?

umabell
18. jún 2016

@kubimatej ahoj ja hned sko rano vstanem dam si rivotril vazne lebo by ma piclo... Potom sa najem dam adecko 5 cig kavu a startujem 😉... Tieto zaciatky su hnus... Usis si pomoct tym neurolom... Aby si mohla fungovat a ked mi je horsie capnem druhe rivo... Adecka sa zvysuju pomalsie najprv je vzdy nizsia davka... Nemozu hned dat vacsiu aby vefeli ako buxes reagovat ale bez pomoci benzacov sa nepohnes... Aj mne trpli strasne ruky zaludok ako pred skuskami dokonca mi akoby nohy tahalo od nerbov ked som lezala a strašne do placu mi bolo....a moze ti byt horšie aj pred kramami.... Neboj bude to dobre 💕💕

kubimatej
18. jún 2016

@umabell ked mne sa zdá, že ja som po tom neurole uplne ko, ešte väčšia lemra ako normálne, každý kĺb mi zlyháva 🙂 a neviem prečo ma liečia typom AD SARI keď mi chýba podľa nich serotonín.