Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
26. jún 2016

Dievčatá no mne je teraz posledné dva dni totálka blbo, trasiem sa, úzkosti, neviem spávať ... únava ako pes, neviem či je tým počasím, že je také teplo alebo tým, že mám dostať menzes ... bleee ... nech to už prejde ... zajtra idem aj ja lekárke tak uvidíme čo mi povie, tak sa tá liečba vlečie ...
@domkaaaa som rada moja, že sa máš lepšie, uvidíš týždeň zase utečie ako voda a určite bude len a len lepšie ... držím palce 😎

domkaaaa
26. jún 2016

Ale zasa na mna prisiel smutok ale uz bolo 6 hodin uplne dobre ... Moze saa to este aj pocas dna kolisat? Nielen ze dobre a zle dni sa striedaju ale aj ze v pribehu dna sa to zvrtne?

olivia77
26. jún 2016

baby, vcera som mala taky stav, ze som najprv myslela, ze pride atak, ale nic, no iba mi bolo tak mierne od zaludka divne, no nc strasne a potom som citila take pichanie v rukach alebo palenie, neviem to presne popisat, no potom to preslo... a dnes som dostala kramy... no minuly mesiac pred nimi mi bolo uplne zle a teraz iba toto, ten chvilkovy stav, co som mega v dobrom prekvapena... nieco z tych doplnkov, co beriem, mi muselo zabrat, lebo aj dnes aj vcera v obchodoch som bola v pohode, inokedy som tam len vosla a uz cela slaba, ze dostanem atak... a dnes som si nakupovala slimacim tempom a bez stresu... ale to pichanie v rukach ste mali alebo mavate? to bolo ako keby mi ostalo miesto ataku iba to, neviem ako si to vysvetlit... lebo aj uzkost mam skoru uz taku minimalnu, neporovnatelne mensiu, co som mala... dufam, ze idem cestou k vylieceniu... ze to bude uz takto dobre... aj tak ale viem, ze to bude Bachovymi kvetmi, lebo odkedy tie beriem, nastavaju radikalne zmeny v mojom mysleni...

janka_banka
26. jún 2016

@olivia77 jeeej super Oli, že sa Ti takto darí 🙂 ... ja mám tiež teraz pred krámamy a je mi fakt zle, ale dcérka má ovčie kiahne a ja som ich ešte nemala tak ja ako "šťastný" človek ich iste chytím tiež, našla som si už pár vyrážok ... pomooooc 😀 ...fakt že na posraného aj hajzel spadne ... 😨

olivia77
26. jún 2016

@janka_banka, dakujem, no nezakriknime to, ja mam zase nato stastie 😂😂😂 ovcie kiahne??? fuuha, tie som mala ako malá 😀 a to bola teda sranda, si spominam, vsade vyrazky... a tebe sa vzdy pred kramami velmi pohorsi??? ci? ako pocitujes tu uzkost? popis to

labajka
26. jún 2016

@olivia77 aj v mojom mysleni som ina........vdaka tebe a tvojej rade so zensenom. 5HTP sice neberiem lebo mam AD.ale "americky" zensen je super a bachovky k tomu😊😊😊😊😊😊

janka_banka
26. jún 2016

@olivia77 Oli ja som taká nervózna ako kôň a k tomu úzkosti a hlavne keď sa mi spustia ... keď vidím ako "to" zo mňa s prepáčením tečie a vidím krv, stavy na odpadnutie, ale brutál ... neznášam krámy ... ale keď som predtým psychicky v pohode, tak ani PMS nemám silný, treba sa len ustrážiť predtým ...

olivia77
26. jún 2016

@labajka, takze beries zensen??? jeeej, to ma tesi, ze ti pomaha 😉 aj bachovky beries? ja citim velky rozdiel odkedy ich beriem... aj ked este dlhsi cas to potrebuje... 5-HTP beriem presne mesiac dnes 👍

olivia77
26. jún 2016

@janka_banka, na PMS je vraj uzasny pupalkovy olej a nejest bielu muku a cukor, vtedy uuuplne odpadne PMS, minimalne sa o dost zmierni... skusala som to niekedy a bolo to perfis... no mne sa uzkost prejavi ako neustale napatie, strach, chvenie... a tiez som nervozna a vsetko mi pada z ruk😀😀

lehotka
26. jún 2016

Dievčatá, mne pomáha terapia " cesta"od brandon bays, chodím do BA na terapiu, podstatou je naučiť sa akceptovat všetky svoje pocity... Je to ťažké ale da sa to zvládnuť, mala som 6 sedení a pokračujem ďalej, verim ze sa naučím akceptovať a zvládať svoje úzkosti...

olivia77
26. jún 2016

@lehotka, o tej terapii som pocula, znie to zaujimavo...😉 a ked citis, ze pomaha, tak super, drzim palce 👍

stanka1986svk
26. jún 2016

Ahojte ja dnes 4 deň čo beriem lieky.dnes dom dokonca rzno nevzala diazepam..lebo sa cítim lepšie.klop klop klop... A le lekárka vravela že až po dvoch týždňoch lieky záberu.ale ja mám pocit že trošku už zaberajú.neviem.len ku večeru mi je ešte tak noo divné hlavne s tým videním dvojitým a rozmazanim.jeden deň to mám druhý nie.len večer..tak hádam to rýchlo zmizne...a vy ako ste dnes strávili deň?

umabell
26. jún 2016

@olivia77 ahoj ja mavam pálenie Az take stipanie v rukavh od laktov az k prstom je to velmi neprijemne mavam to hlavne rano.. Dam si rivo a adecko a prejde to... Neviem aj ked sa dozbiem zlú správu hned ma začnú pichať páliť ruky...

umabell
26. jún 2016

@janka_banka jani a ty si mala pravidelne uz nie? Ten supirid ked si zacala brat kazdy drhy tretí den sa ri tie kramy polepsili... Ci teraz ti znovu zacali haprovat? Ako dlho beries ten sulpirid takto kazdy druhy tretí den? Normalne som sa zlakla lebo teraz som dostala o 5 dni skor beriem ho tiez kazdy druhy den.. Ale pred mesiacom som bola na tej vyvolavacke tak mozno aj preto.. Len som sa zlakla aby mi zase nemeskali ked aj tebe s tym sulpirdom ci to mohli urobiť tebe tie nove ad?

umabell
26. jún 2016

@domkaaaa smutlk prišiel domi lebo neurol vyfucal.... Vidis a bolo ti s nim lepsie... Skus si jo vybaviť a bude lepsie💗

umabell
26. jún 2016

@labajka jeej super a ktoré bachovky konkrétne beies?

labajka
26. jún 2016

Momentalne dnes som akurat dobrala rock water.ale mala som aj aspen a mimulus aj krizovu esenciu.velmi pomahaju

olivia77
26. jún 2016

@labajka, super! a ako dlho si ich brala? ja presne 3tyzden beriem 7esencii a fakt pomahaju, budem ich brat minimalne do konca roka, ten ucinok bachoviek je tak badatelny, ze az... to som az necakala...

olivia77
26. jún 2016

@labajka a ty si brala tie hotove esencie, tie nenamiesane asi, vsak?

labajka
26. jún 2016

No brala som tie jednotlive bylinky.nic namiesane.brala som tak ze ked som dokoncila flasticku tak siahla som po inej

labajka
26. jún 2016

Boooze ako smiesne to vyznie s tymi flastickami😀😀😀😀a ze siahla som po dalsej😀

umabell
26. jún 2016

http://www.bachovekvapky.sk/clanky-a-oznamy/bac... tu som nasla o bachovach super idem aj na ne aj s malym pre neho mam mmulus ale asi si ho ja svacnem 😀 a pre neho sú take detské bez alkoholu...

domkaaaa
26. jún 2016

Baby kde to kupim?

sardinka335
26. jún 2016

Boze moj baby...Bachovky su placebo. Tazke stavy nemaju šancu poriešiť - nehovorím nejaku lahšiu melancholiu. Ale chapem, ze topiaci sa aj stebla chytá.

olivia77
26. jún 2016

@sardinka335, musim ta vyviest z omylu... ono je to takto... tazke stavy treba ukludnit najprv liekmi... ale bachovky naozaj zaberaju!!! vyliecili tazku formu PP, ale ozaj ze tazku... samozrejme, dotycna sa takisto snazila o zmenu v svojom mysleni, bez toho to nejde... trvalo to dost, 7mesiacov, ale natolko sa bachovkami vyladila, ze po PP dnes nema stopy... ja som este pred 3tyzdnami vstupila do obchodu s roztrasenym telom, rozcukanymi rukami a gucou v hrdle, pocitmi na odpadnutie, katastrofalnym busenim srdca... a dnes tam idem bez problemov, nehovorim, ze nemam este divny pocit, ze to moze prist, ale to sa neda porovnat... tak prosim, nesud, ked si nevyskusala... ja som clovek, co hocicomu neveri, ale ked si to otestujem na vlastnej kozi, tak preco nemam verit? lebo niekto povedal??? takyyyych je... ale to je tak so vsetkym, vzdy budu na vsetko viacere nazory, tak nech hovori kazdy za seba... a ja za seba bachovky odporucam... preco by son tu klamala? ved sme tu uz s babami ako rodina, pomahame si, poradime, podrzima sa... viem, co prezivaju, tak hadam chcem, aby im bolo dobre a dostali sa z tych hnusnych stavov, ved to mam cerstvo za sebou... dik za pochopenie...

olivia77
26. jún 2016

@domkaaaa, www.zdravyobchodik.sk, tam ti aj poradia, ake su vhodne na tvoj konkretny stav...

olivia77
26. jún 2016

@umabell, ja som to pichanie mala vcera prvy raz, ja ze to bude atak, no nebol, iba toto, bolo mi tak divne, no nie to, co som mavala, nastastie to odislooo...

olivia77
26. jún 2016

@umabell, inak ale mas lepsie, ked si namiesas viac esencii do flasticky... teda pokial sa vidis vo viac esenciach 😀 chapes, ako to myslim... len neviem, ci to na ich stranke tak maju, ze ti namiesaju, ake potrebujes... nie vsade to asi tak robia... to ta aj menej vyjde, ako si kupit kazdu flasticku bachoviek...

sardinka335
26. jún 2016

@olivia77 pozri, ja mam s OCD a uzkostami uz tiež niečo preskane za 10 rokov diagnozy a na ťažké formy ziadne bachovky nezaberaju - si predstav mam tiez odskušane ako kazdý kto hlada uzdravenie a chyta sa kazdej slamky - bachovky, kineziologia, autogenny trening, motivačna literatura...holt nič mi nepomohlo na ťažku uzkosť okrem AD. Tažku formu PP nevyliečili bachovky, u tej ,,dotyčnej,, neznámej, ale 7 mesačna tvrda praca na sebe. Čo si si dala bachovku a uz mozeš ist do obchodu? Strach sa prekonava tak, ze urobime to, čoho sa bojime znova a znova - takze tu desenzibilizaciu ti sposobilo vedomé prekonavanie strachu a nie samotna kvapka nejakej esencie. Vola sa to expozícia - vedomé a cielené vystavenie sa obrazom, situáciám, strachom, ktoré nám sposobuju paniku, uzkost a tým, že sa im ,,naschvál,, vystavujeme znižujeme citlivost na podnet, ktorého sa bojime. Nasleduje kognitívna reštrukturalizáia to je to isté ako ,,zmena myslenia,, ktoru ste mnohé urobili. Ak urobite tieto kroky, tak prichadza ulava..kvapky samé o sebe nepomozu.
Tu nejde o to aby ,,nebolo ludom dobre,, ale o to aby neboli oblbnutý len jednou stranou, ktorá dáva nadeje,ktoré su velmi neisté, ale aby sa na veci pozreli ako tak objektívne - za aj proti. Domku ,,sledujem,, dlhšie a občas si pišeme, je u nas v skupine a poznám jej pribeh a nemám dovod nepriať jej zlepšenie stavu, ale za tie roky som realista. Non stop uzkosti a myšlienkove špiraly nedaš bylinkami....ale ako sa vravi ,,tvoja viera ta uzdravila,,. A ešte niečo...na to aby mohla objektívne povedat, ze jej kvapky pomohli by musela uzívat len tie...v opačnom pripade kazde zlepšenie mohli sposobit ine lieky napr. AD ktore uziva a ktore maju pozvolny nastup učinku. A samozrejme vylučiť benzáče, ktore utlmuju ....

olivia77
26. jún 2016

@sardinka335, dotycna uzivala len kvapky 7mesiacov, ziadne lieky!!! rozumies? a nie, nemas pravdu, nesuhlasim a mysli si, co chces... vystavovala som sa aj prec branim kvapiek tomu, coho sa bojim a nepomohlo!!! asi ja viem, nie? ze mi to neslo a velmi som chcela... stale mi bolo zle a tak moc som sa prekonavala! proste veris liekom, tak im ver! ved to je v poriadku... ale neber mi moj nazor, ktory je uzatvoreny na zaklade mojej vlastnej skusenosti, ten sa cloveku zobrat neda a to je super... ja na tie kvapky nedam dopustit, pretoze viem, ako sa citim teraz a ako mi ulahcuju veci, ktore boli este predtym pre mna velmi, velmi tazke... ale ty sa rada voci tomu branis, ved uz v inej diskusii si sa vysmievala zensenu a inym veciam... nechaj tie baby, ktore tie kvapky chcu vyskusat, slobodne sa rozhodnut... ak ich budu brat, radi si vypocujeme ich nazor cca po mesiaci uzivania... a tym, ze viem, ako pomohli mne a inym, sa vobec nebojim, ze napisu nieco negativne, skor lenpozitivne...