Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivcam2
13. sep 2016

@bulica presne ako pises len som to nevedela presne opisat ako ty

bulica
13. sep 2016

jasné tieto stavy sa strašne ťažko opisujú, oni sú také neopísateľné, proste akoby pred smrťou, mne tiež keď je zle a manžel sa ma pýta, tak mi povedz ako, neviem mu to opísať presne, strašne divné pocity, nikdy by som si nemyslela, že psychika dokáže s telom narobiť takéto "divy", človek sa cíti ako by mu odchádzal nejaký orgán, buď srdce, alebo pľúca, alebo porážka, proste ma pocit akoby to bola nejaká vážna choroba a ono to je vlastne len hlava, pre mňa je to niekedy až fascinujúce, fakt nám asi nič iné nezostáva, len sa s tým nejak naučiť pracovať
LEN AKO, ŽE? Ja si však myslím, že to zvládneme, len netreba hneď prepadať pri "divných pocitoch" panike, to je asi to najhoršie, ja sa snažím vždy ostať v kľude a môžem povedať, že tie stavy už nie sú také silné ako predtým, ale sú, čo tiež nie je najpozitívnejšie. Ale ja verím, že prejdú. Mne moja neurologička povedala, že nemám čakať zázraky hneď a zaraz, lebo v tej hlave sa to kopilo možno roky a možno aj boli nejaké príznaky, akože "Ľubka spamätaj sa", len ja som si ich nevšímala, až to teda jeden deň buchlo a teraz sa to musí pomaličky ukľudniť, takže baby asi je to beh na dlhé trate, ale my sme vytrvalé a myslím si, že viacej ako muži, tak to určite nejak zvládneme a je milé a povzbudzujúce, že takto pekne spolu, človeka už do určitej miery ukľudní aj to, že nie je sám a chytá nejaké rady a rozdáva svoje skúsenosti, to pomáha. Takže kočky pekný, usmievavý deň, aj keď je vám možno práve teraz nie najlepšie. Držím nám všetkým palce, veď za každým mrakom raz musí vyjsť slniečko. 😉 😎

ametyst123
13. sep 2016

@mia002 Ahojky Mia, tak ked si nemala tie vyšetrenia, čo som písala, tak by si si ich mala nechať urobiť, a tak budeš vedieť na 100% na čom si... ok?.... Lebo zbytočne zase budeš do seba pchať nejaké adčka, a podobne.... ked to možno nepotrebuješ, ked máš nejaký iný zdravotný problém, tak podla mna treba zistiť najprv, čo Ti naozaj je, a tak budeš mať istotu, že je to psychika, a tak to potom riešiť.... 😉 😉 😉 Držím palčeky....

ametyst123
13. sep 2016

@domkaaaa Ahojky Domkaaaa, tak ja beriem Dulodet, to je duloxetín, ako aj v Cymbalte.... a k tomu stále Rivotril.... je to celkom ok, zatial sú to 2 týzdne, takže ťažko ešte povedať, čo a ako... ale mám z toho celkom dobrý pocit.... no uvidíme.... nechávam tomu čas.... Inak niekedy ma chytajú uzkosti, a ten pocit hrče v krku, zase mám... chvilu už nebol...a zase ho mám.... ale nevadí.... a ten zalúdok keby ešte nebolel, či čo to je.... ale inak dá sa.... som občas ospalá... asi je to tou zmenou liekov, ale zvyknem si,... ale dokazem aj ist povybavovať čo treba... ale vždy pre istou mám so sebou vodu, a Rivo.... keby niečo... taká poistka.... 😉 .... ale fungujem,.... a to je super.... 😉 . Tak dufam, že aj Ty si na to už lepšie ako predtým, aspon som mala taký pocit, že si nepisala, tak asi si bola na tom lepšie... čo je super... a z tých občasných uzkostí si nič nerob, občas to proste príde... ale tu sa práve musiš naučiť... zvládať to už aj sama.... hlavne nechytiť paniku.... dýchať zhlboka do celého brucha... a stále si hovoriť ... som ok, nič mi nie je, som ok, nič mi nie je... je to dobré, .... a ono to prejde.... a ked máš pocit, že treba aj benzáč, tak si daj.... To je o tom, aby sme sa to naučili zvládať, a raz ked budeme bez tabletiek, aby sme, keby nahodou to na nas prišlo, vedeli takéto niečo zvládnuť, už aj bez liekov.... proste si vsugerovať, nič sa nedeje, všetko je ok, to prejde.... a bude dobre.... 😉 . Držím palceky... drž sa moja.... 😉

ametyst123
13. sep 2016

@apolka77 Tak to je skvelé, že to vieš už takto zvládať, inač, aj ja si myslím, že ked prídu také stavy, že si proste treba "vsugerovať" do mozgu, neustále opakovať, že je to ok, to prejde, nič sa nedeje, nepoloží ma to, už to zvládam, a bude to ok, .... a máš pravdu, aj ja som si už myslela, že ked som začala brať tie nové adčka... že mi tá hrča v krku zmizla... ale asi dva dni to už zase mám... a vadí mi to... kebyže mi to nevadí, tak na to kašlem.... tak sa s tým naučím "žiť"... 🙂 .... ale vadí mi to dosť... a draždi mi to krk.... ale niekedy sa to snažím oblbnúť... napr. pijem vtedy viac vody.., dam si sirup Mucoplant na vykašliavanie, a celkom mi pomáha, alebo ked som niekde vonku, tak si dám žuvačku, Orbitku zelenú, alebo Coldrex tablety na cmulanie.... a mám pocit, že je to lepšie.... ale občas mám pocit, že to skôr ide od žalúdka, tá hrča v krku, ako keby mi vadí stiahnutý pás, nemám už rada uzke nohavice, hlavne na bruchu, ked ma tískajú, a vtedy mam pocit, že akokeby mi tie organy, a teda aj zalúdok tlačilo.... a tak mam pocit, že mám spomalené travenie, a akokeby sa mi ta strava mala každú chvilu vratiť do krku.... a z toho akokeby som mala tú hrču... neviem to nejak opísať... ale mám pocit, že u mna je tá hrča spojená s tým žalúdkom.... fakt mám taký pocit, a to trávenie mam asi nejaké spomalené..... netrávi mi tak, ako kedysi.... ale ked si dám Pancreolan, aspon dva tabletky, mám pocit, ulavy, a aj tá hrča v krku, ustupi.... takže neviem, ja skúšam čo sa dá, aby som tú hrču v krku oblbla.... 😉 ....Tak uvidím, možno že za mesiac, ked mi zaberú adčka... že sa to bude zlepšovať.... ale nechám tomu čas... uvidíme.... 😉

ametyst123
13. sep 2016

@simka1454 Ahojky Simka, tak môže byť, že máš tie bolesti aj od chrbtice, ale určite by som si dala urobiť aj testy, či nemáš nejaký zápal....krvné testy si daj urobiť určite... hlavne to CRP či máš ok.... a ostatné.... vieš ono, aj to že si prekonala zamlknutý potrat, Ti mohlo navodiť pocit, že máš bolesti vo vaječníku, a tá bolesť postupuje až do krížov....že vlastne tou psychikou sa takto vyrovnávaš s tým, čo si prekonala... a možno tie bolesti môžu byť vyvolané psychikou, ale nemusí to tak byť, a je lepšie, ak si človek dá urobiť vyšetrenia, ako potom berie lieky, čo nemá brať, a neberie lieky na to, čo mu naozaj je.... takže pochod si určite po vyšetreniach, a ostan ešte na Pn-ke, pretože si myslím, že Ti toto všetko treba najprv spracovať, a tiež sa dať dokopy.... a nadobudnúť silu, aby si mohla ísť znova do práce.... Takže zatial ostan na pn-ke, a pokial je lekár normálny, tak Ta určite neposle do práce, ked na tom nie si ok.... a pokial Ti to ani psychologička neodporúča... tak rozhodne ešte ostan doma... a v prvom rade sa treba dať do poriadku.... zdravie treba dať do poriadku, a tak pracovať.... 😉. Drž sa moja... držím Ti palceky.... budeme zdravé... uvidíš... 😉

sahenka
14. sep 2016

Ahojte baby, fakt nemáte žiadna skúsenosť s psychoanalýzou?

sahenka
14. sep 2016

Baby čo si myslíte o tom, že tehotenstvo môže všetky problémy odstrániť? Bavila som sa s mojou psychologičkou o tom, že by som chcela ešte 1 dieťa, ale že sa bojím v tomto stave, a že nechcem brať AD cez tehu ak by bolo zle. AD ešte neberiem, aj keď mám predpísané. Chcela by som byť tehu už možno budúci tok, lebo už mám aj vek taký že najvyšší čas ak ešte chcem... Ona mi povedala, že buď sa dám na liečbu, preliečim pol roka-rok a vysadím a potom nech plánujem... alebo mám skúsiť teraz a bez, lebo vraj častokrát sa stáva, že hormóny to všetko napravia.

domkaaaa
14. sep 2016

Baby co mate depku ... Zvysuje vam menstruacia depku? Mam taky cudny pocit dnes ze sa mi nicc nechce a na vsetko si vravim a naco 😢 Napr povedala som si ze pekne sa vymalujem a pojdem s pristelom do kina a vzapeti otazka a chce sa mi a naco aky to ma vyznam ... Uz ma to cele nebavi 😢 Ved uz bolo dobre

domkaaaa
14. sep 2016

Ake mavate vy stavy? Tesite sa ked mate niekam ist?

sahenka
14. sep 2016

@domkaaaa keď len niekde blízko s blízkym tak v pohode, ale keď niekde do spoločnosti alebo napr. na 2 dni tak katastrofa, už pár dní predtým mávam myšlienky, strach je mi zle

domkaaaa
14. sep 2016

@sahenka a aku mas diagnozu? Uzkost? Lebo ja nemam ani uzkost asi len sa mi nechce a som nervozna

domkaaaa
14. sep 2016

@sahenka ake ad beries?

domkaaaa
14. sep 2016

Bsby aj ste plakavli? Ja plcem ze sa z roho nedostanem je mi hrozne tazko ... Boze 😢😢😢

domkaaaa
14. sep 2016

To je cista depka ci uzkost led placem?

domkaaaa
14. sep 2016

Baby prosim poradte co robit mam uplne depresivne myslienky ... Menit lieky ci drzat? Mam pocit ze kazdym dnom ke horsie

bulica
14. sep 2016

@domkaaaa domka skús byť práveže pri takýchto stavoch v spoločnosti niekoho, rozprávať sa, aby si zlé myšlienky zahnala, alebo skús niečo čítať alebo lúštiť, proste aby bola myseľ niečím iným zaneprázdnená. Najhoršie je, keď len sedíš sama so sebou a premýšľaš nad najhorším. To ti fakt neprospeje. Aj mne sa veľakrát nechce do spoločnosti, ale premôžem sa a nakoniec to vždy skončí fajn. Ja viem, že je to ťažké, ale nemôžeš sa "opúšťať", to je to najhoršie. Ono kým sa z toho dostaneme, tieto dobré a zlé dni sa asi budú občas striedať, treba s tým rátať. Napríklad mne bolo do poslednej kontroly u neurologičky asi tri týždne predtým úplne, že super, čo som jej aj povedala a ona mi na to, že to je super a dobré, ale že mám rátať s tým, že tie "zlé" stavy sa určite ešte niekoľkokrát vrátia a môžu trvať aj niekoľko dní. Tak s tým nejak rátam a keď prídu snažím sa to predýchať a zostať v kľude. Niekedy to ide ľahšie, niekedy horšie, veď nie som čarodej. Ja viem, že sa to ľahko rozpráva a ťažšie realizuje, poznám to, ale skús myslieť pozitívne a hlavne zamestnaj svoju myseľ niečím čo ťa prinúti sústrediť sa na niečo iné ako na samú seba a svoje pocity. Držím silno päste. 😉

domkaaaa
14. sep 2016

@bulica a ak sa ti stavalao ze prisiel taky stav uzkosti ze si plakala? 😢 Ja sa vzdy zlaknem

bulica
14. sep 2016

jasné, že som aj plakala, presne ako ty, lebo mi to už išlo na nervy, že mi je znova zle, a prečo mi je zle, a dokedy bude toto trvať, ale postupne som sa už na to nejak vykašľala a neriešim to tak a ono to aj rýchlejšie potom prejde, keď sa na to tak nesústredíš, ja viem, že je to ťažké a ide to pomaly, ale neboj sa budeš to zvládať aj ty, vždy si povedz, že na toto sa predsa neumiera a ako prišlo tak odíde, uvidíš to pomáha

domkaaaa
14. sep 2016

@bulica dakujem ❤️ A aku mas diagnozu? Beries aj ad?

domkaaaa
14. sep 2016

Baby ja mam zasa tie hnusne myslienky na smrt mam si ich nevsimat? Ignorovat? Ci co s tym

ivcam2
14. sep 2016

@domkaaaa ja hej 😄

domkaaaa
14. sep 2016

@ivcam2 teraz neviem co mas 😂 Tolko otazok som sem dala naraz 😂

sahenka
14. sep 2016

@domkaaaa mam pp a predpisany seroxat, ale este som ho nezacala brat lebo sa bojim

sahenka
14. sep 2016

@domkaaaa a tiez mam uzkost a kadejaké stavy niekedy. Sa to tak strieda

domkaaaa
14. sep 2016

@sahenka a uzkosti ake prejavy? Mavate aj taky diskonfortny pocit akoby sa bojite alebo vas nieco tazi s vy neviete co? Mne psychiater povedal ze prave ten diskonfort je uzkost

bulica
14. sep 2016

@domkaaaa ja mám diagnostikované úzkostné stavy s panickými atakmi, čiže panickú poruchu. Lieky neberiem žiadne. Mám predpísané ADčka, ale stoja mi v skrini a kým to zvládam bez nich, tak sa ich ani nedotknem. Beriem bachove kvapky, magnézium a chlorelu. Občas si šľahnem (keď nezabudnem) B vitamín v kvapkách - ten má najlepšie zloženie. Nepijem vôbec kávu (čo bol predtým u mňa rituál) a snažím sa jesť počas týždňa bezmäsité jedlá, nakoľko psychika je aj celkovo o stave nášho tela. Takže sa ho snažím veľmi nezaťažovať. Mám v úmysle začať poctivo cvičiť, ale zatiaľ sa k tomu neviem dáko prinútiť. Som lenivá ☹ , pričom predtým som stále niečo robila. Myslím cvičila. Ale nenútim sa, povedala som si, že aj to príde samo, keď už budem tak v pohode, že ma to začne opäť baviť. Chodím von s priateľmi, dokonca som v lete bola na dvoch dovolenkách (kde sa objavili aj nejaké tie úzkostné dni, ale zvládla som ich). Mne keď je fakt zle a priznávam, že občas je to na nevydržanie, tak sa snažím s kolegynkami veľa rozprávať (sú veľmi fajn, vedia o mojich problémoch, nebojím sa pred nimi ukázať, že mi je pod psa a venujú sa mi), alebo lúštim krížovky alebo čítam, len aby som začala myslieť na niečo iné. Nie je to so mnou ešte 100% a dlho asi ešte nebude, ale je to omnoho, omnoho lepšie ako pred pár mesiacmi. Ono sa to dá zvládnuť, len treba na sebe pracovať a to žiaľ ide krôčik po krôčku.

bulica
14. sep 2016

@domkaaaa presne pocit alebo strach, že sa niečo stane, alebo že niečo nie je v poriadku, pritom viem, že všetko je v poriadku, alebo že niečo so mnou nie je ok, len neviem charakterizovať čo, ono sa to fakt zle popisuje

sahenka
14. sep 2016

@domkaaaa áno mne sa úzkosť prejavuje formou strachu, taky cudny pocit neviem to popisat

domkaaaa
14. sep 2016

Presne baby aj teraz mam ten pocit ... Bola som v autoskole a ja sa uz bojim ako ju uvladnem s tymito uzkostami