Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkasobanska
18. okt 2016

@ametyst123 Dakujem velmi pekne,..potom sa ozvem ako bolo,...a držte sa kočky 🙂

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junova
18. okt 2016

@slavkasobanska Slávka, drz sa,ahoj ;)

esselte
18. okt 2016

@apolka77 aj mne najlepšie sadol paretin,je to podobné ako seroxat

sahenka
18. okt 2016

Ahojte baby, kto všetko vie o vašej poruche alebo užívaní AD? Hovoríte o tom aj s ľuďmi, ktorí to nezažili? Alebo radšej nie, lebo sa bojíte, že vás nepochopia?

esselte
18. okt 2016

@sahenka vie to moja rodina,ale an priatelia. Netajim to,je to normalne ,v dnešnej dobe na tom je veľa ľudí,nehanbim sa za to,neriesim to,je to vysledok doby,uponahlaneho zivota

ametyst123
18. okt 2016

@timea179 Nie, mam tu iba psychologičku, ktorá sice robí psycholog. sedenia... ale trošku sa pozname, a tak nechcem k nej chodiť....a další sú asi tak 30km od nás.... ale tiež len psychologovia... a terapie nerobia.... 😖 a tiež ich trošku poznám, lebo tu je všetko všade tak poprepájané, že každý každého pozná, a tak ani neviem, čo môžem komu povedať, alebo nemôžem.... pre istotu.... Takže tu som sa ani nepokúšala ísť, a do vzdialených miest sa mi chodiť nechce, kedže to nemá význam... ale uprimne, ja viem, kde vznikali moje problémy, viem, čo mi toto všetko spôsobilo, mám sama v sebe rozobratý celý môj život, viem, ako som sa k tej pp "dopracovala", dokazala som odpustiť sebe aj ostatným, ale viem, že ešte potrvá, kým sa s niektorými smutnými vecami vysporiadam, resp. neviem, či sa dokážem celkom vysporiadať.... ťažko o tom písať, podstatné je, že viem, kde,kedy a čo, bolo mojim problemom, stresovým faktorom, spušťačom...atd.... A tiež viem, ako sa snažiť dopracovať k tomu, aby som sa mala lepšie po zdravotnej stránke, a že je to v prvom rade na mne, aby som sa tam dopracovala... takže pre mna nie je velmi nutné, aby som na tie terapie chodila, hoci rada by som aspon raz isla na takéto niečo, ale to skôr zo zvedavosti, ako z toho dôvodu, že by som hovorila o sebe....ale keby som takú možnosť mala, akože psychoterapeuta, tak idem..... nastastie mám v rodine ludí, ktorým sa môžem vyžalovať, a oni sa vyžalujú mne... 😅 ...a hned je nam lepšie.... 😅 ...Teraz ma neberte v zlom... 😕 ..to by som nechcela... ale ja osobne sa poznam, a ludom, ktorých nepoznám, sa absolutne nezdoverujem... Ja davam ludom čas... aby sa prejavili.... aspon taký rok-dva... a snad sa za ten čas prejavia....lebo malokto sa dokaze pretvarovať dlho, resp. stoji ho to dosť usilia, ale niektorí to dokážu, ale to už by som povedala, že sú to patologickí klamári, a oblbováci, ktorí dokážu svoje okolie tak dlho klamať.... ale niektorí proste sú takí, bez chrbtovej kosti... Nevadí....
A s tým, že ludia závidia, už som sa vysporiadala, sú to ludia, ktorým samým niečo chýba, a tak tomu druhému závidia, niekedy aj nos medzi očami, ale takých ludí neprerobíš.... ja si vždy poviem, aj ked do istého času sa mi to motto nepáčilo... ale už sa ním riadim.... "Radšej nech Ti ludia závidia, ako Ta majú ľutovať".... Viem, neznie to nejak velmi pekne.. 😖 .. ale skôr to myslím v tom znení, že je uplne jedno, či Ta ludia budu lutovať alebo Ti závidieť, vždy sa nájdu takí, ktorí závidia, a vždy sa nájdu takí, ktorí človeka lutujú.... Tak načo to budem riešiť. Napríklad u nás v práci sú napr. kolegyne, ktoré tej chudšej kolegyni od nich, závidia, že je chudšia ako oni.... A ked je v danom kolektíve aj niekto silnejší, ako oni, je zase za chudáka, a posmievajú sa mu... Takže čo je lepšie? Ani jedno ani druhé... čokolvek robíš, alebo nerobíš, čokolvek máš, aleboo nemáš, vždy sa nájde niekto, kto vám bude závidieť, a kto vás bude lutovať, to je na tom to smutné... a práve preto, si z toho nič netreba robiť! Takých ludí nepretvoríte, vždy budú toto robiť, a prečo? Nie preto, že by závideli vám, ....ale preto, že sami sa môžu k tomu dopracovať, ale nechcú, a hladajú si kopec vyhovoriek, prečo to nejde.... Mala som jednu kolegynu, ktorá druhej kolegyni závidela, aká je chudá,... lebo taká chcela byť, a na druhej strane ohovárala tretiu kolegynu, ktorá mala mierne faldičky, hoci bola kočka.... a prečo? lebo nedokázala byť spokojná sama so sebou, pocitovala frustráciu zo seba samej, a tak ju radšej nasmerovala na ostatné svoje kolegyne, len aby nemusela pozrieť sama sebe do očí, a čeliť realite, že s tým, ako na tom je, môže urobiť niečo aj sama... Tak namiesto toho, aby sa o to aspon pokusila, ostala vo svojom "duševnom pohodlí" (myslím to obrazne...) a radšej poukazovala prstom na ostatných, ako by sa mala pozrieť na seba.....Ale to je len príklad....z mojej skusenosti.... a všade sa nájde bohužial kopec takýchto ludi,.... vy to nezmeníte, oni sa nezmenia, lebo im to takto vyhovuje, a tak čo vám ostáva.... kašlať na to.... a žiť si svoj život.... 😉 😉 😉 . No nič, zase som sa rozpísala... Ahojky.... 😉

apolka77
19. okt 2016

@sandra2308
ano...

zacinala som s 20mg po 2mesiacoch mi zvysila na 30mg (tak isto to bolo aj 1x) ...ale na bud. tyzden idem na kontrolu a chcem zist znova na 20mg lebo mi je dobre...ako pisem beriem arketis po 2x , zacinala som s nim na jesen 2012, brala vyse dva roky potom rok pauza a teraz beriem arketis 5mesiacov...mam sa o 90% lepsie...

apolka77
19. okt 2016

@kutuska ano uplne presli, citila som sa uplne zdrava ako pred chorobou..len to zlepsovanie bolo postupne nie zrazu...tak na 100% zlepsienie az po pol roku...takze keby som to nevydrzala a menila lieky ani neviem aky dokaze byt paroxetin dobry...ano mam pp presne take stavy ako ty..pocit na omdlenie, podlamovanie kolien, tocaky, triaska...presne ked som mala ist von...na tvojom mieste stavim na paroxetin..urcite...benzac som brala iba cca mesiac aj pol potom vysadila uz som tri mesiace bez neho a v pohode chodim vonku, nakupujem, jaszdim na aute...

apolka77
19. okt 2016

@esselte
ano, paroxetin je na pp uplne asi najlepsi...jasne mozno nie kazdemu sadne, ale vacsinou si dievcata chvalia ze ked zabere tak na 100%...ja som ho po dvoch rokoch vysadila nahle tak sa mi to aj vratilo...

apolka77
19. okt 2016

@sahenka
no nevesiam to kazdemu na nos, ale napr. blizky ludia to vedia, dokonca sami sa niektorí priznaju ze nieco podobne prezivaju...dnes to ma vela ludi, nehanbim sa za to...aj moja veduca to vie, lebo mi bolo zle aj v praci tak som povedala a dobre som spravila..

apolka77
19. okt 2016

@ametyst123 krasne si to napisala...

presne tak isto sa na to pozeram aj ja a cim skor to clovek pochopi tym lepsie pre neho..clovek sa vela krat zbytocne trapi tym, cim by sa vobec nemusel zaoberat...ved co mam ja s tym, ze kolegyna je sprosta? ze zavidi, ohovara, klame???? ja s tym nic nemam, to je jej zivot, jej ego...ako sa surovo hovori jej problem... keby kazdy zil pre seba, zivot by bol naozaj krajsi a veselsi...lenze zaoberame sa stale zivotmi niekoho ineho hovorime o inych a pritom na com zalezi najviac sme my sami - JA -svoj osobny rozvoj samozrejme..vacsina ludi rozprava co zle sa udialo susedovi, kolegovi- malokto sa podeli o svoje radosti vo svojom zivote...stale sa len stazujeme...tym vlastne aj svoje problemy znasobujeme...
rano zacnime myslou . - MAM SA RADA A PRIJIMAM SA CELU AKA SOM. SOM STASTNA, ZDRAVA, MILOVANA A VSETKO V MOJOM ZIVOTE JE TAK, AKO MA BYT. VSETKO JE V PORIADKU. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea179
19. okt 2016

@ametyst123 je to presne tak ako si napisala 😀 😉

lenieta25
19. okt 2016

@apolka77 čiže ak správne chápem, ty si mala pp kedysi potom ti to prešlo a teraz sa ti to znova vratilo? ako je to možné keď si už z toho bola vyliečena? je tu vôbec nejaká nádej - napr. že človek s generalizovanou uzkostnou poruchou dokáže niekedy fungovať aj bez liekov

mm103
19. okt 2016

@lenieta25 lenietka lenže apolka píše že zrazu prestala, tak asi náhle vysadila, lebo sa cítila dobre a to je chyba, ktorú som urobila aj ja, ale mne sa pp vrátila až po siedmich rokov "vdaka" atb, ktoré všetko naštartovali....AD treba brať ešte pol roka po tom ako sa cítiš dobre a postupne pod dohľadom lekárky vysádzať....ja som už raz AD brala pred tými siedmimi rokmi a vrátilo sa mi to až teraz, takže som toho názoru, že vyliečiť sa z toho určite dá, len treba dopriať tomu kúsok času aj keď sa už človek cíti lepšie a nevysádzať tak rýchlo, pretože sa to potom určite vráti a možno v horšej fáze...

mm103
19. okt 2016

@apolka77 ja mám tiež paretin a zabral mi klop klop, síce nie som úplne fit ešte aj cítim sa oveľa lepšie a dokážem fungovať, čo ma teší..

lenieta25
19. okt 2016

@mm103 čiže antibiotika ti znova naštartovali uzkosť? dobre tomu rozumiem

mm103
19. okt 2016

@lenieta25 áno bol to ako vedľajší účinok, písala som si tu s jednou kočkou a tá bola taktiež dovtedy v poriadku a mala tie isté atb a dalšia takisto...takže sme už tri ktorým toto naštartovalo úzkosti...išlo o klacid...

lenieta25
19. okt 2016

@mm103 a napr. môj manžel maval uzkosti, teraz sa z nich lieči ale často byva aj chory. On napr. minuly rok bol možno aj zo 4 razy na antibiotikach

mm103
19. okt 2016

@lenieta25 ja si myslím že aj antibiotiká určite mierne zhoršujú stav, ak užíva lieky na úzkosti treba lekárovi aj spomenúť že také lieky má, pretože si myslím, že antibiotiká sú určite tiež zabiják v určitom smere.,.

domkaaaa
19. okt 2016

Baby je mozne ze zvysenie davky ad zhorsi vas stav? 😏

apolka77
19. okt 2016

@lenieta25
ahoj,
no jednak som ich vysadila rychlo bez dohladu lekara a to sa nema...treba zmensovat davky postupne aj pol roka..takze to bola chyba a ano vratilo sa mi to velmi skoro..ale som sa potom trapila este vyse roka bez liekov no to bolo strasne nedala som to...

je velka otazka ci tie lieky liecia - vyliecia- alebo maju schopnost ucinkovat IBA ked sa beru..mne sa potvrdilo ze neliecia resp., to co mi pomahalo ked som ich brala sa mi same nezacalo v mozgu tvorit ked som ich prestala brat a neviem ci maju take schopnosti..na toto ti snad ani odbornici nedaju odpoved..PSYCHIKA je velka suhra faktorov...a prave pozitivne myslenie moze ovplyvnit aj hormonalnu rovnovahu co moze mat zas vplyv- chemicky doplnit mozgu to, co mu chyba...mne raz gynekolog na temu hormonov, mala som cystu povedal, ze to, co sa odohrava vo vasej hlave ja ovplyvnit neviem..to viete iba vy, ale to ako sa citite ma vplyv na stav vasich hormonov a asi sa necititie dobre a nemate sa dobre ked je tam cysta...no a s pp je to rovnake...ked bude clovek nestastni, frustrovaní, nebude mat radost a snahu zmenit svoj zivot, tak asi sa nezbavi ani psych.chorob...aj ked je to niekedy tazke vsetko pochopit, ale kazda choroba vravi =STOP, ZASTAV SA POROZMYSLAJ O SEBE...mne osobne aj vela dala..asi tak.

ariadna08
19. okt 2016

@apolka77 urcite je pravda co pises. Ja som nikdy nemala ziadne zenske problemy a teraz mi pri preventivke dr. nasiel polypa v maternici, muselo sa to vytvorit presne v case mojich najvacsich uzkosti, lebo pred rokom tam este nic nebolo. Tak aj toto je pre mna taka vystraha, ze hej uz stacilo a dam sa do poriadku uz.

domkaaaa
19. okt 2016

@mm103 aj si ten paretin navysovala??? Ako sa dnes citis?

mm103
19. okt 2016

@domkaaaa určite je to možné že zvýšenie zhorší príznaky....ja beriem 20 mg od začiatku zatiaľ....tento tt doktorka nerobí takže musím ešte čakať na kontrolu....

sandra2308
19. okt 2016

Ahojte, potrebujem poradit. Od vcera mam crevnu virozu. No mam pocit, ze viac to zasiahlo moju psychiku. Mam pocit hrce v krku, sucho v ustach a najhorsie su elektrosoky v tele. Naposledy som to mala pri vysadeni AD ako abstinencny priznak. Co myslite, z coho to mam. Prejde to?