Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

1257
14. dec 2015

@umabell no nejde mi o taKé VYSVETLENIE ale či ma to nebuude uspávať.lebo neurol ma uspáva.

umabell
14. dec 2015

@1257 kolko mas mg lexaurin? mna neupaval ja som brala 1,5mg rano a vecer . a atarax ta urcite neuspí neboj

1257
14. dec 2015

@umabell áno 1,5mg tak to môžem jesť 2krát dene?

umabell
14. dec 2015

@1257 ano mozes.. aj ja som tak jedla... keby ta nejako uspaval povedz to lekarke ta ti to upravi ale hovorim mna neuspaval, mna príjemne ukludnil 😉 😉

dida232
14. dec 2015

k tomu uspávaniu...mne doktorka hovorila, že je to len prvých pár tabletiek, potom si na to človek zvykne a neuspáva ho to, len akosi ukludní....mňa tiež uspával neurol, preto som sa na to pýtala...mala pravdu za pár dní, ma už neuspával ale len ukľudňoval ...

1257
14. dec 2015

@dida232 No tak ja už fakt neviem.Dakujem Vám za rady

1257
14. dec 2015

@umabell dakujem Ti za rady dúfam že sa s toho vymotám 😢

eliska13
14. dec 2015

@domkaaaa ty si jedinacik?ano, je to normalne mas v nich oporu ani ja, ked som bola mladsia a hlavne okolo puberty nemala som rada, ked som bola sama doma,Preco si neveris?ja som si vzdy povedala, keby sa nieco dialo zaklopem susedom, zavolam kamararke a kusok po kusku som prestala mat uzkost
Baby uzivajt magne b6, vela b vitaminov, D vitamin a vela sportu, prechadzok

domkaaaa
15. dec 2015

@eliska13 mam brata aj sestru 🙂 sestra byva prec a som s bratom.🙂 🙂 ale mne sa zda ze to mam.navsugerovane ze vzdy ked sa s nimi lucim dostanem panicky zachvat lebo raz sa to stalo a teraz stale co ak :( mam take uzkosti ze si neviem predstavit ze raz budem byvat s priatelom sama :D to mi prejde? :(

1fifinka1
15. dec 2015

Neviem kto to povedal, ale nedavno som citala, ze ....... Keby ste vedeli aku silu maju myslienky, nikdy by ste nemysleli negativne !! a to je pravda pravduca...

domkaaaa
15. dec 2015

@1fifinka1 ano to je pravda 🙂 len ja to neviem :D kokos baby rana su u mna katastrofa cista :S

umabell
15. dec 2015

@1fifinka1 to je pravda, ja tomu verím aj ked je to tazke pochopit ked prídu tie stavy... treba si vzdy vraviet v pritomnom case... je mi dobre, som zdrava, mám dobru naladu pretoze sto krat opakovana lož sa stava skutocnostou 🙂

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa ano rana su najhorsie aj u mna , mne je najlepsie okolo stvrtej neviem preco ale je to tak... ale ked ti to pozabera tak aj rana budu pekne.... mne ked rano simorí v bruchu uz viem že je to na prd...

veronikazadana
15. dec 2015
Používateľ veronikazadana je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikazadana.

@umabell ja som teraz nedavno bola u jedneho liecitela a ten mi odporucil kazde rano si povedat som zdrava a spokojna, tak si to hovorim a je to len mesiac ale citim sa vyrovnanejsia, mozno je to naozaj o nastaveni mysle vsetko

umabell
15. dec 2015

@veronikazadana ano presne aj ja som bola a toto mi poradil tiez, som zdrava, mam peniaze, mam sa vyborne, a on mi povedal sto krat opakovana "loz" sa stane pravdou, vsetko co vysleme do vesmíru sa vrati spät.. 🙂 preto ked niekto stale vravi ze zivot je na hovno, chlapi su hnusní, nemam na nic peniaze tak to tak aj ma vratene... treba niecomu verit....

domkaaaa
15. dec 2015

@umabell baby mam sialenu uzkost ako sa ukludnit? Odozneje sama? Uz som aj poplakala

sovidzka
15. dec 2015

@dida232 didka ako dlho si uzivala neurol.

sardinka335
15. dec 2015

@domkaaaa uzkost odozneje - je to sinusoida, dtupa hore, hore a potom to prejde - alebo si daj ak maš neurol alebo nejaky uklodnovak, nechcem sa ta dotknuť, ale kurnik zdvihni zadok a prestan stale sledovať svoje pocity, stavy - su tvojou sučasťou zial takto to teraz je. Čo tak zobrať kýbel, handru a začat niečo robiť? Chod na prechadzku, chod do nakupaku, chod do knižnice, chod ku kaderničke...ku kamoške na kavu na plavaren, ak nemaš nejake zvieratko a rodičia by suhlasili tak si kup psa morča, mačku..zviera velmi pomaha rozohnať stres, napätie..... a proste niečo ROB!!! Hocičo...nech je to aj umyvanie dlažky, umy mame okna...sice dnes je zima..neurotik potrebuje činnosť, ked budeš len tak doma sedieť a jasne ze človek potom len sa citi zle, rieši ,,stav,, ta pozornost nema ako sa zmeniť, niekde presunut na niečo krajšie. Lieky a činnosť...sedieť doma na gauči a čakať ,,na učinky,, nestačí...to človeka bude len deprimovať. Ja som na AD spravila bakalara z pedagogiky ..ked som to dokazala ja, robiť niečo dokazeš aj ty - lebo ty niesi o nič horšia ako ja, a ja som vo vysledku velmi neschopný človek - zial vnimam sa tak, bojim sa vyziev, zmien...bojim sa neuspechu, problémov...no mam ,,strachov ako na kostole,, takze ja všetko robím ,,so strachom,, ale inak by som nerobila asi nič. Mojim heslom je ,,urob to bojac sa,,. 🙂 v takom stave v akom momentalne si....keby som čakala na ,,dobry stav,, tak by som čakala dlho a možno sa často ani nedočkala....

domkaaaa
15. dec 2015

@sardinka335 fuuu mas pravdu! A preto ma musia uz prepustit lebo tu clovek len rozmysla :D sardinka a kolko mas rokov?

domkaaaa
15. dec 2015

@sardinka335 aj ja som robila statnice pri zaciatkoch ad :D

sardinka335
15. dec 2015

@domkaaaa 33 rokov mam...školu som robila na materskej. Prepáč, ja som myslela, ze si doma...:(

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa daj si ten neurol netrap sa a ako napisala sardinka nepozoruj sa tolko, ja viem ze sa mi to lahko vravi aj ja som to mala len som cumela dva dni ako puk a sledovala som sa, moj ma vyhresil a mal pravdu, musis sa niecim zamestnat aj ked sa ti nechce,,, skusaj.... mozte ist na prechadzku nie? chod sa prejst prídes na ine myslienky, neboj sa vsetk odzneje,, a ked sa povies lekarovi ze ti je na prd co ti nato povie? zaujimaju sa tam o vas aspon trosku?

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa skus meditovat, lahni si dychaj zavri oci a predstavuj si ako ti je super, usmievaj sa stale dychaj a sto krat dokola si opakuj je mi dobre, nemam uzkost, ..... skusaj neboj nedovol strachu aby ta zmohol.. sme tu pre teba pozri kolke sme tu a presli sme si tým a varvím ti uz po tisic krát prejde to 😉 😉 😉 objímam ťa silno a klidek ..... ja som tiez myslela ze to uz nikdy neodíde a odislo... vzdy to odíde...

domkaaaa
15. dec 2015

@sardinka335 to vobec nevadi pojdem dbes domkov a porobim nieco alebo do mesta 🙂. Idem aj vecer na jogu ...nezaujimaju sa vobec ak mas uzkost predychaj ju 🙂 to nam hovoria

sovidzka
15. dec 2015

@umabell my chodime kade tade, snazime sa zamestnat, na pizzu, na nakupy, kavicka a dokola.. my mame otvorenr oddelenie cize tu vpodstate musime byt len na lieky a terapie..

domkaaaa
15. dec 2015

@umabell dakujem vam 🙂 prrjde to javiem ze to prejde 🙂 🙂 silno v to verim ...len uz je to dlho a nici ma to :D ja by som chcela vsetko hned ....a inak aj moj priatel mi dokola vravi musis si pomoct sama nikto iny ti nepomoze!

umabell
15. dec 2015

@domkaaaa presne pomozes si sama... ja viem aj ja som chcela hned aby to preslo po prvom hlte AD ale nefunguje to tak skoda... no vidis ked to mate otvoene zober sovidzku pod pazuchu a padajte niekam 🙂 🙂 🙂

umabell
15. dec 2015

@sovidzka tebe uz je dobre? vypada to ze lepsie pravda?

domkaaaa
15. dec 2015

@umabell ideme pekne 🙂 len cakame na obed a uzaj trielime :D :D sovidzke je lepsie 🙂 ale nech vam povyprava 🙂

agiagi
15. dec 2015
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

utekajte do prirody ta vzdy pomoze 🙂