Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 niekedy ma chyti zufalstvo ale ciste ze ja to uz nevydrxim takto :D

domkaaaa
16. dec 2015

Ja mam lekara ktory nema ani 30.:(

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa viem si to predstavit, ale ved aj zdravi ludia maju take pocity zufalstva, scasti je to normalne, nemozme byt bez citov ako roboti. Dva, tri dni na neurole a hned budes inak pozerat na svet a v pozadi uz budu pracovat ADcka. Myslim, ze na to vsetko co prezivas mas slusne reakcie.

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa ja mam pana v takmer dochodkovom veku. Bol jediny, ktory ma zobral a ku ktoremu som vladala dosoferovat. Bola som v hroznom stave a to bolo 2.1., cize sa este len ludia zzivali s novym rokom a ja som riesila, ze mi asi uplne zahrabalo.

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 presne na jednej strane som rada ze pri takej konskej davke Ad este nejake emocie mam :D

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 takze je normalne ak si myslim ze uz mi uplne hrabe? :D

1257
16. dec 2015

@kk77 ahojte baby prepáčte že sa Vám zapájem do rozhovoru ale chcem sa spýtať tie ad čka čo robia?ovplyvnujú emocie čičo?

domkaaaa
16. dec 2015

@1257 ak su spravne naatavene tak by nemali vobec 🙂

1257
16. dec 2015

@domkaaaa a čo by mali robiť?

kk77
16. dec 2015

@domkaaaa asi ano, ale co si najviac pamatam bolo ze som tuzila mat normalne problemy ako napr. Prihorene kolace, neposlusne deti atd. Proste bezny zivot, to mi chybalo strasne prestrasne... Ale za to si to teraz neskutocne vazim a neznamena to , ze by som si to pred tym vobec nevazila.

kk77
16. dec 2015

@1257 vies co neviem ti to uplne fundovane vysvetlit, ale ak sa nemylim udrzuju spravnu hladinu serotoninu, ktory zodpoveda za prezivanie emocii. Da sa povedat, ze zmensuje prezivanie negativnych emocii, aby ta neparalyzovali a tym sa moze zaroven stat, ze ti znizia aj prezivanie radostnych emocii. Je to velmi individualne. Mozu sa objavit aj problemy s dosiahnutim orgazmu a tak.

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 presne ked pocuvam kamosky naokolo s tymi akoze VELKYMI problemami taak im zavidim ze kiezby som aj ja take mala normalne mi to chyba :D a aj ja si to budem hrozne vazit 🙂. Uz sa tesim

kk77
16. dec 2015

Dobru noc dievcence!

1257
16. dec 2015

@kk77 a orgazmus nebudem mať s nimi či bez nich vieš mámich doma a neviem či s tým začať alebo ešte vyderžať

domkaaaa
16. dec 2015

@kk77 dobruuuuu 🙂

domkaaaa
16. dec 2015

@1257 zacni 🙂 necakaj pokial sa to zhorsi ...

1257
16. dec 2015

@domkaaaa ja sa od toho bojím čo ked mi to zmení osobnosť od včera ale už beriem nervol lebo sa mi začali triasťuž aj nohy.tak neviem

domkaaaa
16. dec 2015

@1257 nezmeni ti to osobnost toho sa neboj 🙂

sardinka335
16. dec 2015

Ci pana! Ze NERVOL!!!!! ako nechcem sa sta dotknut len sa smejem ako kon....ze aky nazov lieku ,,neurol,,.
Neboj prejde aj to, osobnost sa ti nezmení...treba uzivať primarne AD. Neurol je na akutne stavy ked je človeku zle...tak nech to čím skor prejde.

domkaaaa
16. dec 2015

@sardinka335 nervol :D 🙂 smejem sa aj ja

1257
16. dec 2015

@domkaaaa no vidíš aspon som Ti zdvihla náladu vieš ja len píšen a nečítam potom to ta vyzerá 😀

domkaaaa
16. dec 2015

@1257 to nevadiii stava sa :D a ano zlelsila si

sardinka335
16. dec 2015

@1257 praveze super, aspon sme zistili ze ,,sa vieme aj smiat,,...
Dam si ,,nervol a bude po nervoch,,. To poviem dokine...ze novy nazov lieku - nervol.

sardinka335
16. dec 2015

@1257 praveze super, aspon sme zistili ze ,,sa vieme aj smiat,,...
Dam si ,,nervol a bude po nervoch,,. To poviem dokine...ze novy nazov lieku - nervol.To bude ešte hlaška!
Čo sa tyka toho orgazmu tak je to individuálne...moze to byť problém a potom sa daju zmeniť lieky ale nemusí. Ulohou AD je upraviť hladinu napr. serotoninu resp. chem.latok v mozgu lebo tých chem. latok je viac - napr. dopamin atd.
Cize ulohou ad je upravit tuto hladinu, vyrovnat...nemení to nejako osobnost, len samozrejme ze človek v depresii, uzkosti nebude asi sršať humorom a optimizmom takze aj ta nalada, tie gesta, emocie, mimika, vyraz tvare zial napoveda tomu ze človek nie je vo svojej kozi, je smutny atd....

1257
16. dec 2015

@sardinka335 aj s tými ad?

1257
16. dec 2015

@sardinka335 No ja som myslela že dám tabletky a budem hihihi tak nie ked už mám ten nervol 😀

sardinka335
16. dec 2015

@1257 ano - nasadia sa AD napriklad ti predpise čo ja viem, ze rano si dáš 1tbl. lieku Elicea (tá je často predpisovaná) 😀 😀 😀 a kebyze počas dna citiš uzkost, napätie, ktoré ale nevieš zvladnut inak tak si daš napr. polku ,,nervolu,, alebo jednu, ale to sa porad s lekarom ze kolko.
Samotne uzivanie ,,nervolu,, z dlhodobeho hladiska asi nie je vhodne, lepšie su AD...
Ale viem ze podobne ako ten neurol sa predpisuje aj lexaurin, oxazepam, rivotril...ale to všetko treba konzultovať s dokim.

1257
16. dec 2015

@sardinka335 aj by som ti napísala názov tych ad ale sa obávam že zase budem zase na posmech no,ale nech myslím že je to escitopaprom či čo a k tomu som dostala mnam mnan ansilan,ale kedže som samoliečitel tak si dam neurol a uvidím či neprejde.A ak sa smiem spýtať tebe je čo?

domkaaaa
17. dec 2015

Baby dalsie rano a ja nevladzem vstat :( ako ste sa nutili k cinnosti ked moje telo protestuje :D

domkaaaa
17. dec 2015

Zalieva ma pot ked mam niekam.ist ....dnes som vravela na vizite a ze v ziqdnom pripade aa nemohlo stat ze by mi vyssia davka nesedela :/ ze ta davka je lre adolescentov.citim sa jak hypochonder