Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
2. máj 2009

kejka - dobře děláš, že nežehlíš, tolik času a energie, pak to ti prasátka vezmou na sebe a večer to jde do prádla. U takovýhle činností mám absolutní pocit zmaru, takže proto mám i paní na úklid - tuhle prostou udržovací oblbovací činnost může dělat kdokoliv.

MM elé jsou koukám univerzální- andy - dobré rady koukám u tebe taky lítají vzduchem. Já mám na hlídání hlídací tety, protože nikdo jiný není. Takže třikrát do týdne s malým jsou na písku a já vyřizuji administrativu a telefony s dodavately, aniž by mi batole rvalo telefon z ruky 😀 a hulákalo TÁTA?

tak holky, které dřív zaberou zvýšené dávky - hemi, jsi v partě 😅
10 je ale fakt jen udržovací dávka - ta mě právě teď přestala stačit, takže už týden jedu na 20mg. Víc jsem teda nikdy nepotřebovala.

kubaka
2. máj 2009

kejka - hemi - taky neví, co má ve skříni - ptá se, co si má vzít na sebe, zapomene, co má nakoupené a ve skříni to nevidí. Někdy mě to už unavuje ještě mu ukazovat, že kalhoty fakt má, že jsme je loni na podzim kupovali spolu. Zírá do lednice a ptá se, kde je máslo - úplná klasika, že - nemají periferní vidění: vidí jen zdrhající kořist před sebou. Lovci. My vidíme i za roh -syn si ze mě někdy dělá legraci, že se ani nepodívám jeho směrem a vím 😎

jsem taky zvědavá, jak pořídí Julka doma

kejka - taky mám na hlavě měděnou červenou Henu - za posledních pět let jsem tak zešedivěla, že by mi neříkali "mladá paní" jako teď, ale "babičko, to máte krásné vnouče" - to maličkému nemůžu udělat a puberťákovi už vůbec ne 😀
MM ani neví, že mám hlavu, natož jaké vlasy na ní 😝 😝 😝
zítra jdeme grilovat na posekanou zahrádku - tak snad se konečně uvolí přestat trucovat a začne se mnou mluvit. (jen tak poťouchle přemýšlím, jak dlouho že to vydrží bez sexu - už je to týden, takže maxi rekord - dobře mu tak, já se chtěla usmířit už dvakrát a on byl uražen 😝 )

dzio - taky jsi mě pobavila - trefný "ftip"

andy.a
2. máj 2009

dzio,dobrý vtip 😝 😀 😀 😀 😀

a ten hokej..ostuda pre Slovákov,teda 😠 😝 😔

MM si tiež nevšimol,keď som namiesto blond prišla jedného dňa od kaderníčky s ohnivo červenou hrivou 😝 😝 😀 😀 😀

tie grilovačky vám závidím 😉 🙂 😝 v paneláku môžeme tak akurát večer sedieť pri telke,v ktoerj nič nie je 😕 😖

dzio2
2. máj 2009

kubaka nesuhlasim stebou ze upratovanie je prosta a oblbovacia cinnost a hoc kto to tiez nemoze robyt tomu ver andy ten hokej katastrofa ale aspon nachvilu sa rozculujeme na niecom inom ako na nasich problemoch kubaka ja mam kamosku u ktorej sa bojis chodit aj obuty lebo si uspinis aj boty a to ma male deti 😲

kubaka
2. máj 2009

dzio - nevím, jak to teď myslíš, ale slovo prostá v češtině neznamená nic špatného: jako že je to pořád dokola, udržovací, stále stejné co do kvantity - jako prostá reprodukce v podniku: vyrábíš pořád stejně jako minule, ani víc, ani míň. Nebo jsem to špatně napsala: nemusím ten úklid dělat prostě nutně já, na mě jsou věci, které nejdou svěřit jiným.
Ale souhlasím, že ne každá uklízečka je dobrá: jednu jsem nedokázala přimět, aby utírala prach, kde jsem chtěla, takže mi našli jinou. Jsem docela náročná a nemám ráda, když jen objede vázu prachovkou, aniž by ji zvedla, umeje vanu, ale ne kohoutky, nevytře rohy. Ty detaily mi vadí, takže musí mít pro to smysl - ovšem profesionální uklízečka od agentury toto umět a vědět musí. Paní z ulice bych si nenajala - nebo tu tvou kamošku se špinavou podlahou 😀 😀 Dobrá uklízečka je stejně vzácná jako schopný a dobrý řemeslník - ty aby se platili zlatem, bez legrace 😉 mám bohaté zkušenosti 😝

P.s. - nejsi uklízečka??? 😵

dzio2
3. máj 2009

kubaka ja tiez nic v zlom hej kym som neotehotnela tak som pracovala ako pokojska 😀 😀 😀 kubaka nechces ma zamestnat potom ja upratujem presne tak ako to ty vyzadujes 😀 😀 😀 😢 😀 😀 😀 ja som totis strasna detailistka a moja dcera je v tom pomne a teraz to vnimam ze je to zle lebo presne moja vychova mi vadi na mojej dcere takze upratovanie je drina 😀 pa dnes je krasne kubaka nech ti vynde ta grilovacka

martina1975
3. máj 2009

ahojte kubaka, dzio2, hemi. Tak ako babenky? Mne je zatiaľ dnes fajn, dala som vyvetrať periny a idem variť. Dnes sa mi trocha presvietilo, uvidíme čo bude zajtra, ale ja dúfam, že už to bude len lepšie a lepšie. Manžela som poslala do obchodu, máme ho hneď pred činčiakom, to je výhoda. Nemáme zemiaky a chcem urobiť zemiakovú kašu a na minerálky, lebo ma stále smadí. Ale je tam krásne a teplúčko. Tak Vám prajem peknú nedeľu a keď si nájdem čas, ozvem sa. Pa, pa 🙂

hemi
3. máj 2009

Dobré ránko. Kubaka to s tou chladničkou je mi tiež povedomé: ešte sa nepozrie. " Zlatko máme doma mlieko".
Baby , zdá sa mi , že trochu lepšie , ale niekedy sa mi zdá : Musím pozorne čítať , aby som pochopila text. No nič , pôjde to asi postupne.To bude o.k. - pozitívne myslenie 🙂
Baby s tou upratovačkou uvidím, ale dobrý nápad. 🙂 🙂
Ozaj Andy , vy tam nemáte dajaký lesík na grilovanie? My tiež bývame v paneláku , ale máme cca. 3 km les.
Gril som si kúpila , taký šikovný za 30 €. Ale "stejne" rodinný dom je rodinný. To by som aj ja brala. 🙂
Pekný deň každej.

kubaka
3. máj 2009

hemi, marti - nechci zakřiknout, ale úzkost v žaludku je o hodně menší 🙂 , můžu dýchat volněji, manžel už se zase kamarádí.
dzio - tak to jsi můj člověk 🙂
jdu udělat lehký oběd - nějaké zapečené brambory a pak hurá na zahrádku - ven z paneláku na ten kousíček, který nám říká PANE

kejka
3. máj 2009

🙂 🙂 🙂
Hezké dopoledne
Holky jsem se nařechtala 😀 😀 😀 ,dobrýýýýý,jste skvělé,hned jste mi zvedly náladu. 😉 😉
Mno ještě se musím teda pochlubit,že v sob.a ned.zásadně nevařím-vaří totiž můj synátor.Má to coby koníčky a baví ho to. 😀 😀 😀 Takže já vesměs asi fakt dělám h.... 😀 😀
Kubaka supr,že je ti líp,mě dnes taky-večer se mi taky blbě dýchalo,nevím proč-neměla jsem žádný důvod k nervům 😒
Malej hajzlíček domů ještě nechce,teda zatím,on si vzpomene najednou a jedu.Mám to tak 10minut autem,takže buď půjde dneska nebo ne,u babičky je obskakovanej,jak malej princ.No pak tam nezůstaňte že jo????? 😀
Marti je líp?????????Dzio 😀 😀 supr vtípek 😀
Zítra má prý pršet-teda u nás 😖 😖 ,to je fakt na pěst.
Jo v hokeji jsme vám to nandali heč 😅 😅
Kubaka užijte si zahradu,já už se těším,až tam s Tomem půjdeme,samotný mě to tam nebaví. 😝
Mějte se zatím co nejlíp,ještě napíšu páááááááá kočky 🙂

martina1975
3. máj 2009

Ahojte babenky, hlásim sa. Právem sa dorobila piškótovú roládu, našla som si na nete recept, tak skúšam 🙂
Dúfam, že bude dobrá. Čakám malú kým príde od svokrovcov, nejako sa odtiaľ neponáhľa. Vôbec ju netrápi, že ešte nie je naučená zajtra do školy. No čo už s ňou. Ona to má aj tak za 5 minút zmáknuté a bere korčule a nie je jej. Tak sa majte a píšte. Pa 😉

hemi
3. máj 2009

Dievčatá , ja som to ale fakt asi zariekla. Teraz póbede som dostala zase tie pocity: že sa zbláznim..., rýchlo som si dala Rivotril a zaľahla ( pomohlo). Ale Rivotril som si už 2 dni nedávala. Ale aspoň som sa nezľakla tak veľmi , čo to je vlastne , ale rýchlo konala.
Andy , myslím , že tie stavy sa môžu aj vracať, že? ☹
Inak , mám dobý recept na Tiramisu a je z toho veľa , vôbec nie drahé :
4 tégliky nátierkového masla( alebo u Nás v Bile sa dá dostať Mascarpone Light ( je to tuším 400 g - z toho jedno stačí a stojí to okolo 89 sk - viem to ešte v korunách cca.3 €.)
2 šlahačky - vyšľahať
Uvariť kávu zalievanú ( ja robím bez kofeínovú , aby aj deti mohli), do toho naliať trochu mandľového likéru , ale môže to byť rôzne napr. rum , whisky, vaj. koňak - čo máte doma - mám to odskúšané.
1 balík piškót( veľký) , ak máte tie dlhé ešte lepšie.
Piškóty namáčate do kávy+ alkohol a dávate do formy na pečenie , alebo jenskej misy ( pozor , aby sa nerozmočili).
Mascarpóne( nátierkové maslá)+ 4 lyž . cukru , zmiešame so vyšlahanou smotanou.- táto masa ide na piškóty . Posypete grankom ( kakaom) a znovu opakujete : piškóty , masa , granko.
Takto to necháte v chladničke , stačí pól dňa.
Naozaj je toho veľa a je to výborné.
Maťka , ten koláč by bodol, akurát si robím bez kofeinovú kávu. 🙂

kejka
3. máj 2009

Ježíš holkyyyyyyy takový dobroty 😝 😝 😝 😝 Já nechci tloustnout 😉 😉 Už jsem nabrala a začíná mi to nějak vadit.Budu se muset krotit,páč fakt se cpu jak nezavřená,kalhoty,co jsem nosila už sotva dopnu 😖 😖
Celý den utekl jako voda,za chvíli se jdu naložit do vany.Dítě je pořád u babičky a nechce domů. 😲 Maximálně do úterý,pak maže,máma už toho musí mít plný kecky.
Tak se hezky vyspěte,žádný divoký sny a zítra ahojjjjjjjj 🙂 🙂

dzio2
3. máj 2009

hemi to ma mrzi ze ti je nedobre budem ti drzat palce nech sa ti cim skor polepsi martina nerob chute taku roladku by som v mojom stave zblajzla za 3 pikosekundy no ja som taka pekarka ako vystrihnuta s casopisu v uvodzovkach ja piect vobec neviem ja peciem iba lyzickove kolace to sa volaju preto tak ze aj keby som tam dala kanagon tak to vobec nedrzi po hromade moja dcera mi minule povedala ze by som mohla upiect aj taky co drzi v kope 😀 😀 😉 kejka s tym varenim super posli syna aj kumne to sa mas 🙂 kubaka to ma tesi ze s manzelom ok drzim palce 😉 babky ja mam velku zahradu za domom vetsi potvocik super susedou takze grilovanie nieje problem 😎 babky neviete neaku fintu sniva sa mi s ocom ale ja mam zoseba pocit ze psychyka ok tak neviem kde je problem niekedy mam pocit ze to strasne potlacam a bojim sa ze to jedneho dna zase buchne ako atomova bomba dajte neaku radu len ma neposielajte k doktorovy to nechcemzelam vam vela sil a krasny vecer 😎 budem vas sledovat jednym okom

kejka
4. máj 2009

🙂 🙂
Dobré ránko

Jak jste hajkaly kočky?
Dzio holka zlatá,to je ti moc líto-ty sny.Víš já to znám-mám někdy taky sny.Hlavně o mém muži.Ale ty jsi jsou většinou takové,že mě rozhodí.Jak u něj sedím ve špitále,hladím ho po vlasech a zůstávají mi v ruce,sundavám mu snubní prstýnek,připravuju oblek.............. 😢 😢 Já ti v tomhle neporadím,myslím si,že už se nám to bude zdát po celej život,je to v hlavě. 😒 😒 Ten porůček závidím,musí to být krásný posezení.Jak je ti dneska?
Já nevím Andy-co myslíš?????
Fakt holky,mám doma kuchaře,prostě oba starší kluky uměj vařit.Baví je to. 😉
Marti,Hemi už je to lepší?
Kubaka?Moc zdravím,jak bylo na zahrádce?
Hlásím že před chvílí ještě pršelo a je zima-cca 10st.Mno nic moc teda. 😲

anymac
4. máj 2009

tuším sú tí chlapi všade na svete rovnakí 😀
Ten môj po 20 r. manželstva ani nevie kde má ponožky, vlezie do vane a potom začne - kde mám zubnú kefku? uterák? čisté veci na oblečenie? atď. Doteraz mu kupujem veci na oblečenie, dokonca aj topánky, viažem viazanku / on to nevie/.
Ale naposledy, ked som mu kúpila nohavice / bol nie príliš dobre naladený, ako hovorila Kubaka- prepracovaný a vtedy je problém s ním čokoľvek riešiť / a bez toho aby na ne pozrel, skákal 3 m do výšky, že on si bude veci na seba kupovať sám a podľ svojho vkusu blá - blá. No a dopadlo to tak, že sú to jeho najobľúbenejšie nohavice a stále ich vláči na sebe 😀
Neveril mi, koľko je veľa práce v domácnosti a s deťmi dovtedy, pokiaľ som neostala 3 týždne v nemocnici kôli chrbtici a následnej operáci cysty na vaječníku / ono totiž najprv tvrdili, že tie bolesti ktoré mám sú od chrbtice a potom sa z toho vykľula 10 cm xcysta prirastená o hrubé črevo, ktorá tlačila na tepnu / a MM sa tri týždne ani neholil- nebol čas 😀

dzio2
4. máj 2009

kejka nespala som do 3.30htak ma tie sny rozhadzali som velmi unavena manzel isiel do prace 4.30 a spsla som jednym okom ☹ musim sa dat do kopi viem ze to zvladnem 🙂 musim kejka tvoje sny su tiez strasne anymac tie cysty su strasna vec viem ake su to bolesti poznam to tiez ☹ kejka pocasie skarede si poslala kunam ze? 😀 😀 😀 aj unas zacina kosa babky idem nieco robkat nech stihnem teraz som pomalsia pomaly 7mesiac tak sa len uz gulam 🙂 🙂 🙂 zelam kazdej krasny den 😎

janaj15
4. máj 2009

Ahojte, moj psychiater nepracuje momentálne /sestricka mi povedala akurat to ze bude az posledny majovy tyzden/ a ja potrebujem predpisat lieky. Ja som v BA, lekara mam mimo BA. Viete mi poradit v BA psychiatra, ktory by mi bol ochotny predpisat lieky bez toho aby som k nemu patrila?

martina1975
4. máj 2009

Ahojte babenky hemi, kajka, dzio 2. Dnes je zasa o krôčik lepšie. Poupratovala som si a mám strašnú chuť na zemiakové lokše, tak si idem dať variť zemiaky. 😉 Dieťa som ráno vystrojila do školy, už o 6.30 hod. som bola v obchode kúpiť jej raňajky. Takže aktivita mi dnes nechýba. Dúfam, že už to bude po krôčikoch len a len lepšie a pirulky zaberú. Tak ešte vyvesím prádlo a budem trocha oddychovať. Veď aj to treba nie? Tak sa majte krásne a prajem pekný a hlavne optimistický deň 🙂

kejka
4. máj 2009

Dzio 😖 😖 noc nic moc teda,naspi to přes den.Už sedmý měsíc?To letí viď.Už abys měla miminko v náručí 🙂 🙂 🙂 No s tím počasím asi joooooo,tady začíná svítit sluníčko. 😉 😉
Marti tak to jsi ranní ptáče,takhle běhat hned po ránu.To jsi dobrá.Supr,že se cítíš líp. 🙂 🙂
Jani jednou se mi taky stalo,že jsem neměla prášky a dr.tam nebyl,tak jsem si normálně zajela na pohotovost a vysvětlila o co jde a tam mi je napsali.Měla jsem jen kartičku na objednávání k psych.Možná jsem narazila na dobrýho doktora,co se nademnou smiloval,asi bych sebou plácla,nemít prášky.Zkus to.

donakaran
4. máj 2009

☹ Ja som dnes prvykrat natrafila na tuto stranku a velmi ma zaujala pretoze s depresiami uz bojujem tri roky.
Zacalo to ochorenim stitnej zlazy, udajne to spolu suvisi stitna zlaza a depresia. Potom ako som zacala brat lieky
na stitnu zlazu/euthyrox/ sa to trochu zlepsilo ale nastal iny problem. Nemozem brat ziadne antidepresiva, lebo mi
uplne potlacia ucinok liekov na stitnu zlazu. Takto som uz vyskusala Tritico, Cipralex, Mirzaten a Xanax a najdlhsie
som ich brala 2 tyzdne. Psychiatricka sa som mnou uz odmieta bavit, mysli si ze si vymyslam jediný kto mi veri,
kto si dal tu namahu a nieco si o tomto nastudoval je moj obvodný lekar a ten tvrdi, ze som asi jedna z
10 az 100 tisic pacientov, ktorý takto reaguje. Takze sa krmim neurolom a asi pred pol rokom mi ta neliecena depresia presla na zaludok a mam strasne vela kyseliny. Absolvovala som 3x gastro vysetrenie, ktoré je uplne negativne a lekari si tiez asi myslia, ze si vymyslam. Takze teraz beriem leky na znizenie produkcie zaludocnej kyseliny
ale pomaly mi prestavaju zaberat, lebo problem nie je v zaludku ale v psychike. Co budfem robit dalej neviem.
Ak niekto mate podobne skusenosti alebo nieco o tomto viete poradte mi.
Dakujem, dakujem, dakujem.

dzio2
4. máj 2009

janaj kym som brala lieky tak sa mi to tiez stalo a isla som k inemu lekarovy normalne na terapiu ale cez pohotovost nebol ziaden problem donakaren tebe radim v prvom rade zmenit psychiatra taky lekar co ti neveri ti je na dve veci a tie si vies domysliet len nesmies zacat stresovat hlavne vklude bude to ok 🙂 martina tvoju energiju by som potrebovala kejka na mimco sa strasne tesime lebo podla lekarov som uz nemala nigdy otehotniet som po 2operaciach pravyvajecnik nemam a este som bola aj na prefuk vajcovodou a vtedy to nepomohlo ale prislo to ako z jasneho neba a hrozne sa tomu tesime 8rokou sme dufali a vyslo to nadej zomiera posledna 😀 treba vzdycky verit v kazdom smere 🙂 donakaren verim tonuze dame hlavy do kopi a urcite neaka babenka z nasej zachrannej misie pomoze ja taketo skusenosti nemam so stitnou zlazou drzim palce

hemi
4. máj 2009

Dzio2 super , tak vytúžené bábätko ti len prospeje. ( zase nemusí byť tak veľmi hyperaktívne) 🙂
Najedla som sa , idem si ľahnúť a potom ma čaká učenie so synom.
Zatiaľ čaute

donakaran
4. máj 2009

Jani ja s tým sice nemam skusenosti ale moja suseda berie antidepresiva uz tri roky ako ju opustil manzel a tej ked vysli lieky a psychiater nerobil normalne jej ich predpisala obvodná lekarka. Radim skusit.

kejka
4. máj 2009

Tak jsem se na chvíli natáhla,dala jsem si hodinovou dvacku. 😀 Venku to docela jde,ale proti včerejšku se dost ochladilo a fučí 😒 😒 Dítě jde domů od babičky zítra-já si před tím sjedu pro drogy,už musím,tenčí se mi zásobárna. 😝
Dnakaran vítám tě.Já ti taky neporadím,ale počkej na Andy,chodí mezi nás,je to psychiatrička a všem nám pomáhá,vyspětluje,má s náma svatou trpělivost.Určitě ti poradí.Taky to nemáš jednoduchý,je zajímavý kolik převleků deprese má a přitom je jakoby stejná 😖 😖
Jano jak holky píšou,neboj se a běž si pro léky.Napsat ti je někdo musí.
Hemi hezky si odpočiň.
Dzio no to je úžasný,že se vám to povedlo. 🙂 🙂 Takže vytouženej mimísek,to moc blahopřeju. 😉 Hlavně se holky držte,dneska lítá tlak nahoru a dolů. 🙄

dzio2
4. máj 2009

tak zvladla som to mam navarene aj upratane babky vazim si toho ze sa somnou tesite 😉 idem asi nachvilu do hajan babky normalne ked som dnes upratovala tak ma prepadla panika taky zivy pocit myslienka ktora sa dufam nikdy nenaplni ze keby nam zrusili nas pokec ja by som sa asi zblaznila 😠 ze co by som robila 😢 hnusne pocity

martina1975
4. máj 2009

Ahoj donakaran. Mám s týmto skúsenosti. Bola som liečená na štítnu žľazu asi v roku 1994. Užívala som na to Carbimazol a tiež L-thyroxin. Len som hrozne priberala tak som sa na to vykašľala. Vtedy som mala zvýšenú hladinu hormónov. Keď ma prepadli v roku 2005 depresie, tiež som myslela že to má s tým súvis. No nemalo. Išla som na endokrinológiu a čuduj sa svete hormóny v poriadku. Lekárka povedala, že sa mi to v tehotenstve upravilo. TAkže berem antidepresíva Citalopram 1/2 tablety denne. Tiež sa mala pocity, stále sa mi s prepáčením ryhalo. Myslela som, že to bude kyselinou. Ale bohužiaľ boli to nervy. Nikdy by som tomu neverila, že aj niečo takéto to môže spôsobiť. Ja ti radím vyhľadaj inú psychiatričku. Inak mám sestranicu, čo má vyštudovanú farmáciu a tiež tvrdila, že antidepresíva znižujú účinnosť liekov na štítnu žľazu. Ale veď nejaký kompromis sa musí nájsť nie a niekdto Ti musí už pomôcť. Neviem, či antidepresíva predpíše aj obvodný lekár, ale Neurol mi, ked potrebujem predpíše. A myslím, keby si mala papier od psychiatričky, čo si užívala, že nie je problém. Pa

hemi
4. máj 2009

No dievčatá . Asi sa to aj na mňa lepí ( hádka MM). Vlastne ani nie hádka , povedala som mu , čo si myslím a odišla . On by si tiež mal uvedomiť dajaké veci .

kejka
4. máj 2009

🙂 😉 Den je v čudu a už je tu zase večer.Byla jsem v Hypce na nákupu-pro maloše-rajčátka,jahody,pudinky,sýry atd.Doplnit zásobárnu,od babičky se vrací strašně nenažranej.Prý se na mě dneska ptal-Jako co dělá máma.Babička-Zítra pro tebe přijedeš,pojedeš domů.Mladej-A proč,mě se nechce 😠 😠 Malá bestie nevděčná se u mámy zabydlela.Ale jo,zejtra maže,at si máma odpočine,už je u ní přes týden a vím jakej je to s ním záhul. 😝 😝
Dzio neboj,pokec nám nezruší,snad tu budeme krafat ještě hodně dlouho.Jsem ráda,že jsem vás tu našla. 🙂 😉
Už je ti líp?????
Je zajímavý,že každá bereme jiné léky a všechno je to na depku. 😕 😕
Marti to je fajn,že máš štítnou žlázu v pořádku,vím od kámošek,co dokáže udělat za paseku 😖 😖
Hemi občas se potřebuje proluftovat vzduch,asi se to v tobě nahromadilo,tak si bouchla,to se stává.Určitě se ti ulevilo a bude to dobrý. 😉

bambulik
4. máj 2009

kočky berete tu někdo citalon?