Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

astora
14. júl 2009

kejka rozumiem ti ale aj tak by som svoje veci radsej prebrala v klude ako na nete kde si to prečita kazdy neviem ci ma chapes je to pre mna samu dost tazke stravit preto hladam niekoho kto mi pomoze sa s vecami vyrovnat s takymi ake su neviem ci ma chapes nie je problem to napisat verejne - ale je to problem pre mna.

kejka
14. júl 2009

Astora chápu.Kdyby to nebylo už tak dávno,co se mi to stalo,taky bych o tom nedokázala veřejně psát,možná bych to neustála.Klidně mi napiš ip-já ti taky napíšu,můj muž nebyl jejiný,o koho jsem přišla..................můžeme si popovídat,budu jen ráda.

dvojka
14. júl 2009

kejka -děkuju.
tak to jsi měla taky hrozný a asi ještě máš,páč tohle asi nikdy úplně nepřebolí a vždy člověk narazí na situace,kdy se mu vybaví události které prožíval s onou osobou.
Měla sis o tom aspoň s kým popovídat.Mám totiž takový pocit,vlastně to neni pocit,je to tak doopravdy,že to,jak se cítim nebo co prožívám je všem fuk.Co mě mrzí víc,že se nemůžu svěřit ani příteli,ten je v tomhle směru ,,krutý"
Nevim jak tobě,ale mě pomáhá se z toho vypsat,alespon holkám z koníku,jelikož nemám v okolí nikoho kdo by si mě vyslechl.Ale i to je málo jestli mi rozumíš.Vždy se tak maximálně někdo zeptá:,,Jak to jde?"No odpovim:,,Je to těžký."No a pak a to téměř vždy ten druhý odpoví:,,Nojo,co naděláš,každý tam musí,někdo dřív ,někdo později."Tohle mi irituje.Protože většinou po týhle větě se debata převede úplně na jiné téma.
Vim,4 měsíce je krátká doba,ale copak se takhle dá žít dál?S neustálými výčitkami?Myslela jsem si,že čas vše bude pomalu hojit,ale vůbec to tak zatim neni,je mi hrozně líto,že si neužije vnuček.Vždy,když vidim nějakou babču s vnoučaty je mi hned do breku.Doma se musim krotit abych nebrečela při filmech,při hádkách,pokud přece jenom nevydržim a začnu fnukat jsem označena za blázna,někdy i hysterku.
No,je to fakt těžký ☹

deborah1
14. júl 2009

Dvojka,
mne tiež zomrela mama,keď som čakala 1.syna,bola som asi v 4.mesiaci. ☹ Tiež sme si veľmi rozumeli,bola to moja najlepšia kamarátka 😔 Bolo to ťažké obdobie,stále som na ňu myslela,tiež som mala výčitky,čo všetko som mohla pre ňu urobiť a neurobila som..Dlho mi chýbala,istým spôsobom aj chýba stále,ale je to teraz iné ako vtedy,vtedy to bola boľavá rana,teraz už zahojená,i keď tam je.Je mi smutno,keď si pomyslím,že sa nedožila svojich vnúčatiek,ako by ich ľúbila a oni ju a bola im dobrou babičkou. 😔 Ale je to iný smútok ako vtedy.Neskôr si povzdychneš,že je ti to ľúto,no pôjdeš ďalej,nebude ti do plaču a nebude ti to trhať srdce. 😔 😉

Astora,
chápem,čo píšeš,ja by som sa koľkokrát tu rada otvorila,vyrozprávala,no hneď ma napadne,predsa tu má prístup kdekto,čo keď ma tu niekto spozná,zneužije,čo píšem a pod.,tak si aj premyslím,čo napíšem,niek.ani radšej nenapíšem..Aj keď viem,že som tu prijatá a pochopená,ale ozaj človek nevie,kto tu zablúdi 🙄 .Celkovo mám "pekné" skúsenosti s nepochopením,tak som aj opatrná.

Dzio,
ďakujem za IP 🙂 ,potešilo ma.Drž sa! 😉

Kubaka,
máš pravdu,aj si to myslím.Podľa mňa,moja dr. chce samu seba akože chrániť,aby sa ona cítila kľudne,že nič neriskuje alebo ako to povedať,to si myslím.Lebo ja som ju aj minule prosila,nech sa na to popýta,a ona si stále myslí to isté.Keby si pozisťovala a verila tomu,musela by dospieť k záveru,že kojiť s AD nie je nič nové a riskantné. 🙄 Si myslím,že vždy je lepšie materské mlieko so štipkou serotonínu ako umelé mlieko.
Vymeniť ju za inú psychiatričku nie je také jednoduché,lebo najbližšia je od nás nejakých 20km,aj to neviem,aká je.Táto je v niekt.veciach fajn,aj keď viem si predstaviť aj lepšie,ale prísť k novej,kt.môže byť nanič
😖 ,to je risk.Táto má ambulanciu neďaleko od nás,a keby som od nej odišla,nemusela by ma potom prijať,ak by som k nej dobehla 😒 Prinajhoršom podpíšem,že budem brať lieky pri kojení na vlastnú zodpovednosť.
Vysadiť sa majú AD pred pôrodom vraj preto,aby sa to telo nejak očistilo,teda aj bábatko,aby nemalo nejakú závislosť,abstinenčné príznaky,či čo 😒 Hoci,Andy mi písala,źe to nerobí moc dobrotu. 🙄

Kejka,ahoj 🙂

evagy
15. júl 2009

Ahojte, mám 33 rokov, rok a pol sa liečim na schizoafektivnu poruchu a depresie.. Ešte nemám dieťa, ale chcela by som v blízkej budúcnosti... Beriem velaxin, trittico, zeldox.. nemáte niektorá s týmito liekmi skúsenosti počas tehotenstva?

simona55
15. júl 2009

cawte.depresia?fuha viem co to slovo znamena,bola som v tom a citila som ju .ale chvala bohu uz je fuc. zacalo sa my to prejavovat ked som mala asi 32rokov 3deti manzel.bola som ten typ cloveka co rada sedi alebo rada je sama. mam dobru rodinu ,manzela lubiacich deti. co my mohlo este ku stastiu chybat? nevedela som co chcem ,stale som chcela niekam ist a ist a ist len daleko a daleko. ked som to uz nechcela davat na javo ze my je usko racej som sa skryla a plakala potom sa my ulavilo a bolo dobre .no a le to nebolo koniec stacilo ked my manzel povedal ze teraz nie, uz mi bolo zle tazko uz som musela plakat. sama na seba som bola nahnevana.uz manzel my vravieval.naco my je pekny dom peniaze ked ty si takato vies uz my chut odide od zivota .potom som sa prebrala a robila som sa ze sa smejem ale to nebol smiech lebo zaroven aj slzy tiekli. a ked to nebolo dost tak my zomrel clovek ktoreho smrt som necakala, moj dedo no a toma tak polozilo ze sm sa dostala na neurologiu. bolo to hrozne som nou. dostala som miernu porazku,a ta depresia sa este viac vomne prejavila uplne som sa zarela do seba .doktorka sa ma pitala ci sa mi nahodou neprihodila nejaka vazna vec lebo ze taka mlada ako ja a nevie sa tesit zo zivota , 3male deti a este ktomu dobry manzel.?potom som jej porozpravala co ako a hned my nariadila psychiatra.a ked som sa vyrozpravala doktorovy hned sa my ulavilo.ako by som sa znova narodila.ale este som sa stale neviliecila po rozhovore ani som necakala, prisla som domou z nemovnice musela som brat lieky, naukludnenie atd....brala som sanax feronal ... no ale po tretej tablete som si povedala ked ja sama sa neprekonam na mojej uskosti tak lieky nepomozu. zacala som pocuvat vesele pesnicky , napriek smutku. povedala som si dedo sa nevrati ale ja som mlada a rodina ma potrebuje. viac som bola medzy ludmi ,a snazila nebit sama vzdy sa nieako zamestnat.chodila somm do roboty a tam som nato zabudla ze co my je. a teraz chvala bohu.je to ok. odvtedy som porodila 4dieta ktore my dava silu.ktoreho milujem nadovsetko najviac.

damiana
15. júl 2009

ahojte, su tu dake tehulky, ktore uzivaju AD ???

dzio2
15. júl 2009

cauko kocky tak ako citam tazka tema ☹ to co citam je smutne kazda niecim prechadza a bojuje sniecim ale smrt je strasna a velmi bolestiva budem vam len drzat palceky 😅 aby ste to cim najlepsie zvladli evagy drzim palceky tiez a k babu budem drzat palceky deborach nemas zac drzkaj sa a babo pozdravujem kejka som rada ze sa citis lepsie kubaka zdravim ako moja ja zatial drzim pokope 😀 depka zatial v prdeli chvala bohu uz aj lepsie hajuskam len sa mi vratili sny s ocom do prdele snim 😠 ale zvladnem to ze? tak pa

kubaka
15. júl 2009

evagy - to ti poví Andy, až sem nakoukne, tak vydrž - tohle my nevíme 🙂
holky - zdravím vás všechny

iva30
16. júl 2009

ahojte. neviete za ako dho vymiznu neziaduce ucinky pri brani diazepamu2mg?

deborah1
16. júl 2009

Ahoj Iva,a aké máš nežiad.účinky?A inak,ako sa máš,ako sa cítiš?

Baby,čo sa mi včera stalo 😲 .Sedela som pred domom na lavičke a jeden chalan puberťák mi kopol futbalovou loptou riadnu pecku do boku 😠 Bola som potom na pohotovosti,dr.ma vyšetrila,urobila aj sono,vďaka Bohu všetko je OK.Stačilo kúsok vedľa,a mohlo to byť do brucha 😠 😨 ,nechcem si to ani predstaviť 😒

dalli
16. júl 2009

Ahojte, veľmi ďakujem za vaše rady. Zatiaľ som ešte nikde nebola, snažím sa sama, manžel má teraz dovolenku, tak je to lepšie...uvidíme čo to prinesie, dnes oki, zatiaľ som ešte nerevala 😅 Držte sa všetky.

hella78
16. júl 2009

Ahojte,ja som tu prví krát,lebo mám pocit,že sa ma táto téma týka.Už dlhšiu dobu som pocitovala bolest hlavy vzadu,točenie,pocity na odpadnutie,hrozné vyčerpanie,strata koncentrácie.Začala som si namýšlať,že mám nejaký nádor v hlave.Išla som neurologovi,robili mi akútne CT,EKG monitoring24hod,kr,očné a ušné vyšetrenie a nič nezistili.Začala som si hľadať čoho by sa mohli tieto príznaky týkať a lekári keď mi nič nezistili naznačovali či nemám nejaké osobné problémy.Ja nemám s manželom žiadne ani s dieťatom žiadny problém,ale jedna vec ma štve,že som po materskej a nemám prácu a žijem na dedine a nemám tu moc kamarátky.dosť si to beriem do hlavy a som úzkostilivý typ človeka.Poraďte mi mohlo by sa jednať o depresie?Veľmi som sa zľakla aby mi náhodou neruplo.Kúpila som si PERSEN forte,ale neviem či to zaberie.Beriem ešte len 3deň.Som dosť domýšľavá a to mi stav zhoršuje.Včerá som mala dobrú náladu a dnes som zasa hrozná.Bola tu kamaratka z dediny kde som predtým bývala a normálne som mala problém ju vnímať,ale nikto si nič nevšimol,akurát manželovi som o tom hovorila.
Svojej obvodnej by som nechcela ísť,lebo bývame na dedine kde sa poznáme a veľmi sa zato hanbím a už vôbec nie psychiatrovi.Na to potrebujem asi aj odporučenie,však?Neurologička ma včerá nevzala,že až v auguste,lebo bude mať dovolenku,tak ma odbila sestrička,že všetký výsledky mám dobré,tak nie som akutny pacient.Skúšam hľadať ešte inú,žeby mi mohla dať nejaké lieky nato.Keď som si neprečítala vašu diskusiu,neverila som,že takéto príznaky by mohli byť pri depke.Snažím sa byť kľudná,ale chvílami sa skľučuje hrozná úzkosť a strach čo to mám,či depresia,ale iné ochorenie.Pozorujem sa ako blbá.Prosím poraďte.

hella78
16. júl 2009

Ešte som sa chcela opýtať či pri AD si tie začiatočné stavy pri užívaní vždy také hrozné???

iva30
16. júl 2009

ahoj.deborah. mam tocenie hlavy, som taka malatna. myslis ze po case tieto priznaky vymiznu? inak sa mam no nie je to este ono. a ty ako?

evagy
17. júl 2009

Ahoj hella78 prečitala som tvoj príspevok a máš podobné príznaky ako ja.. Tiež som sa nevedela sústrediť, mala som raz super náladu a na další den zlú.. Určite neotálaj a chod priamo k psychiatrovi, tam tuším netreba doporučenie ale nie som si istá. Dobre, že vieš opísať čo ti je, lebo ja som sa takto trápila aj roky a ťahala som to až do najhoršieho štádia, ked som už mala bludy, halucinácie. Zistili mi schizoafektivnu poruchu depresívneho typu. Ak sa z toho nechceš dlho liečiť zájdi k lekárovi čo najskôr, lebo sa to potom pomaly lieči, ja sa na svoju diagnozu liečim rok a pol a ešte stále som na vysokých dávkach.. A to by som už chcela bábatko, lebo mám 33 rokov.. Len neviem či tie lieky čo beriem neškodia na plod. Zatial ahoj a napis.

hella78
17. júl 2009

Ahoj Evagy,dnes som išla k psychiatričke.Dala mi seronax a neurol.Dala som si ten seronax a zostala som ako namotaná.Ten neurol som si nedala,lebo sa bojím,že mi zostane ešte horšie.Premýšlam,že to nebudem už zajtrá brať.Čo keď si tak naruším nervy,že sa z toho už nedostanem.Veď koľko krát som mala takého pocity a nevedela som,že to je depka a prešlo to.Keď si budem odbúravať stres snád sa dá zládnuť aj bez liekov.Mama mi hovorí,že na mne nie je nič vidieť,ale čo sa deje v hlave tak to je už iné.Som z toho zmätená.Keď sa dám ráz na AD už sa z toho asi nezbavím.Veď koľko ľudí ma nejaké napätie aj ich bolí hlava a neletia k lekárovi.Ja sa hrozne tých liekov bojím.

deborah1
17. júl 2009

Hella,
neprestaň brať lieky,ony ti určite pomôžu,viem to z vlastnej skúsenosti. 😉 Je známe,že kým AD zaberú /teda u teba konkrétne ten Seroxat/,môže sa ti stav prechodne zhoršiť,ale to vydrž.Zaberú za cca 10-14 dní,príp.o pá r dní ešte neskôr,dovtedy to môže byť trochu horšie-úzkosti,nevoľnosť,slabosť a pod.,ono aj niek.ťažko povedať,či je to z liekov alebo zo psychiky,ale po tých cca 2 týždňoch sa ti skutočne začne stav zlepšovať,zo dňa na deň ti bude lepšie a lepšie.Mne kým lieky zabrali,bolo mi hrozne,ale potom zo dňa na deň sa to prelomilo,a bolo mi normálne,a potom lepšie a lepšie,až som bola úplne fit.Inak AD sa vôbec nemusíš báť,dnešné AD sú kvalitné a účinné lieky,keď ich budeš dlhšie brať /min.asi rok/,tak sa z týchto stavov dostaneš, a potom sa dajú postupne vysadiť.Mnohým sa síce stáva,že sa im po čase tie stavy vrátia a musia znova brať lieky,ale to nie je závislosťou,ale jednoducho tým,že ich zdravot.stav to vyžaduje.Ale sú aj takí,čo už lieky potom brať nemusia. 😉 A naozaj,čím skôr začneš s liečbou,tým lepšie.Ten Neurol je na také rýchle ukludnenie,teda kým AD zaberú,aby si tie prechodné nepríjemné stavy čo najlepšie zvládla.Ja som mala Frontin,to je podobné.Teraz v tehu berem Guajacuran,ale ten je taký slabší. 😝 Ak by sa ti chcelo,prečítaj si celú diskusiu,už je tu síce toho hotová kniha 😅 😀 ,ale veľa by si sa dozvedela,aj čo iné baby prežívali-podobné pocity ako ty,by ťa to možno povzbudilo. 😉
Hella,ty máš depresiu,či úzkosti?

Iva,
to asi nemáš z Diazepamu,podľa mňa skôr zo psychiky,ale neviem. 😕 Ja som také pocity mala,kým mi zabrali AD-slabosť,nevoľnosť,také závraty..Ja sa teraz držím,ale už by som mala začať vysádzať lieky,vôbec sa mi do toho nechce,bojím sa,že mi bude zase zle. 😖 Ale snáď mi tiež dr.dá niejaké oblbováky 😅,možno tiež Diazepam,som zvedavá. Musíme to zvládnuť. 🙄

Evagy,
to je aká schizoafektívna porucha depres.typu?To som ani nepočula. 😕 Lieky ti pomáhajú?

hella78
17. júl 2009

Deborah,
ja ani neviem či mám depku,alebo úzkosti.Od novembra mi skončila materská,malý išiel do škôlky a vtedy mi to nejako začalo.Plakala som každý deň,že nemám prácu.Mala som nervy zo škôlky,ako sa malý adaptuje,a či sa to vo mne nejako ukladalo,neviem,ako to je.Nemám tu v dedine moc kámošky.Chytali ma stavy úzkosti,bolesť hlavy a triaška.Tak ja neviem čo mám.Napr. dnes má ísť mama domov od nás tam ma chytá úzkosť,že odíjde.

Dnes som si dala tú prvú polku serotínu asi po troch hodinách po užití mi ostalo hrozne,ale prišiel manžel z roboty a kecali sme aj náladu mám dobrú,tak snád to už zabera.Len stále si vyčítam,že som nebola na tom až tak,aby som si musela dať AD.Neviem,ale keď píšete mi tak ako píšete,tak to už nechám tak.Kedy je najlepšie si dať tie AD ráno,alebo večer?
Deborah čo si zbláznila,že rok to brať,však ja rátam,že využijem balenie a koniec.

andy.a
17. júl 2009

čaute ,kočky 😎 😎 😎

len odkaz pre Hellu:prečítaj si aspoň pár strán dozadu,lebo si úplne mimo obraz,čo sa týka depresie,antidepresív a pod..neviem,aká Serotín,či Seroxan či čo to spomínaš...žeby Seroxat ?? 😕 😕 😕 alebo Seropram ? Seroquel/ale to nie je antidepresívum.../
všetko,čo písala Deboraj je pravda 😉
želám ti čo najskoršie uzdravenie, 😵 😵 😵
ale ver-a to mi všetky kočky z tejto diskusie potvrdia-jedna škatuľka AD to nevyrieši 😕 😒 😝
predsa psychiater ti musel dať info o liekoch,ktoré ti predpisuje 😕 😕 😕 a poučiť ťa aj o tom,akú máš diagnózu,ako sa prejavuje,aj ohľadne medikácie,dávkovania,nežiadúcich účinkov,dĺžky užívania liekov a pod.... 😕 😕 😕

ak nie,tak rozmýšľaj o inom lekárovi 😖

sorry,kočky,lúčim sa,neskôr sa možno zastavím,ale mám toho hodne na práci 😎 😎 😎
tak pá zatím
😉 😵 😵

andy.a
17. júl 2009

Deborah,prepáč ten preklep v tvojom mene/nicku/ 😉 🙂

andy.a
17. júl 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/z...

link pre Evagy 😉

Zeldox vyslovene teratogénny nie je/teda škodlivý pre plod/,ale keďže chýbajú klinické štúdie,v tehot.by sa mal užívať len naozaj v nevyhnutných prípadoch 😕
Evagy,Velaxin by som počas tehot.nahradila AD zo skupiny SSRI/napr.citalopram,ten je v tehot.určite bezpečnejší ako duálne AD-venlafaxíny a pod./ 😝 😕 😉

Trittico..neviem,tiež by som veľmi neriskovala,ale ešte to neskôr mrknem v odb.materiáloch 😝

schizoafektívna porucha je laicky vysvetlené kombinácia príznakov ako pri schizofrénii-poruchy myslenia-napr.paranoidity,poruchy vnímania-halucinácie....a afektívnej poruchy-depresie alebo mánie,alebo aj-aj/vtedy je to zmiešaný typ,inak depresívny typ alebo manický typ/.. 😕
V liečbe sa kombinujú antidepresíva,stabilizátory nálady/pri manickom type/ ,ale aj sedatíva a antipsychotiká/pri halucináciach a bludoch a aj ako prevencia repalsov-návratu ochorenia/ 😉

to je vysvetlenie pre Deborah 😉

Iwa,2 mg Diazepam by ti nemal robiť nežiad.účinky,len ťa skľudniť,predpisuje sa aj malým deťom a napr.aj na febrilné kŕče bábätkám sa dáva 2-5 mg...niektoré deti užívajú aj vyššie dávky,ale myslím,že deti tolerujú lepšie Diazepam ako dospelí 😕

a čítala som tu,že niektorá berie ráno nejaké SSRI AD-neviem či sertralin alebo citalopram..a večer Fevarin 50 mg...tak túto kombináciu 2 SSRI-AD nechápem,to môže sposobiť akurát tak serotonínový syndróm/predávkovanie serotonínom/-príznaky sú napr.hnačky a iné tráviace ťažkosti 😕

andy.a
17. júl 2009

zasa preklep-repals má byť RELAPS 😕
ospravedlňujem sa 😔
aj za ostatné preklepy,ak tam sú,ale ponáhľam sa 😝 😀

andy.a
17. júl 2009

Dalli,Simona,Dvojka a Astora,držím vám palce 🙂 😉 😵
je vás tu toľko nových,že neviem,ktorá ste ktorá 😕 😅 😝

Deborah,no to bolo ešte šťastie s tou loptou,že to takto dopadlo 😕 😔 😒
A Dzio,ty ako ? 😒
tehuľky,ako znášate tieto horká ?? 😕 😝 😉

Damiana,je tu zopár tehuliek,ktoré užívajú AD,napr.Deborah 😉 🙂

dzio2
17. júl 2009

ahojky deborah skoro ma zmrazilo co som citala stou loptou ale chvala bohu je vsetko ok andy tie tepla katastrofa dnes som skoro odpadla ale rozdichala som to baby to teplo strasne andy ako sa mas ?ty si take zlaticko strasne si vazim ze nam tak pomahas a radis aj napriek tomu ze mas urcite vela prace kejka kubaka zdravim aj martinu je ok pisala som jej ip zdravim nove kocky drzim palceky ja celkom ok da sa len ma prepada panika z porodu tak sa majte nemozem uz dlho sediet lebo mi tvrdne brusko babky drzte sa

kubaka
17. júl 2009

já těhulka nejsem 😅 ale stejně snáším tyhle vedra přímo otřesně. Na mě tohle počasí není. Náš malý ho taky snáší mizerně, protože jsme přijeli domů v pět odpoledne, kňučel a nakonec usnul v kuchyni pod stolem - probudil se před chvilkou, vycucl mlíko a teď je fit 😒
Humorná vsuvka, teď k věci

hella - potvrzuji co píše Andy i co ti napsla Deborah - beru léky už asi 7. rok - jedna krabička je jakobys ji spláchla do záchodu. Fakt nalistuj pár stran, je tam prakticky popsané úplně všechno o těchto problémech., A rozhodně ti AD a jiné tyto léky nepoškodí nervy. SPíš naopak - uškodíš si, když nebudeš léky brát - je to o mnoho těžší se z toho pak dostat - jak píší shodně holky. Když se nemoc nechá moc rozjet, trvá déle dostat organismus zase do rovnováhy a stability.
Dobrou, jdu uspávat batolátko.

nany50
18. júl 2009

Ahojte na depresiu su dobre antidepresiva, ale najlepšie je tomu sa vyhnut vypadnut niekde trebars poilovna , bicykel hudba, tanec ak mato chyta pustim dobru hudbu trebars ABBU čo najhlasnejšie a tancujem a pritom sa trebars schudne, alebo si nacvičiš nove prvky v tanci čaute ☹

kejka
18. júl 2009

Ahoj kočky po delší době
Kubaka já jsem to samé.V tom vedru jsem byla totál a malej taky.Na dnešek jsme spali na prd,hromy se tady od skal odrážejí,že jsou to rány jak z děla,takže půĺku noci jsme oba pročumákovali. 😒 Takže nic moc.
Ale zase je dneska příjemně venku i když mokro. 😅 Si člověk nevybere.
Hella holky mají pravdu.Zbytečně se netrap.
Dzio drž se holka,už to máš za pár.Pak bude kolotoč kolem miminka,ted odpočívej jak to jen jde.
Marti zdravím tě-ozvi se.
Nany když máš depresi,tak ti nějaký ježdění na kole,nebo posilovna fakt teda nepomůže-dost blbá rada. 🙄
Andy ahojjjjjj
Hlásím jen,že jsem okej v mezích normy 😝 😀
Všechny budte v pohodě,jdu si dát dvacku s malým,doženeme tu noc blbou.Tak pá 😉 🙂

lenka00
18. júl 2009

Ahoj holky, vcera jsem sepsala dlouhy prispevek, pak mi spadl net 😝 jsem myslela, ze me picne...

Deborah1, dvojka: pisete mi z duse... ohledne maminky, jak jsem tu psala- me maminka umrela 2 dny po porodu, dnes je to presne 3 mesice..motaji se ve me vsechny pocity - strach, uzkost, vztek, litost atd. Deborah1 zvladla jsi to bez prasku? ja uzivam AD, ale nevim zda na tento typ deprese zaberou, ale je pravda, ze jsem neuveritelne uzkostliva - vseho se bojim a to drive nebylo...

andy.a : ja jsem brala Citalec, ale nedelal mi dobre - porad se mi vracely uzkosti, nespavost- a zaroven pak velky strach z nespavosti, tak mi dr. misto citalecu napsala Fevarin 50mg na noc...Kojim, myslis, ze ten fevarin na kojeni nevadi? porad si to dost vycitam...Ten fevarin, mam dojem, se uz moc nepredepisuje? Je to nejake starsi AD? beru ho uz skoro 3 tydny, no zatim nevim...Dekuji za radu

Preji pekny vecer a vikend

andy.a
19. júl 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/f...

Link pre Lenku-viď vyššie

Inak ahojte 😎 😎 😎

Leni,na SK sa Fevarin už málo predpisuje,je to myslím druhé SSRI AD,ktoré prišlo k nám,prvý bol Prosac 😝
Fevarin je skôr utlmujúce AD,dávka 50 mg,ktorú máš,je minimálna,v podstate udržovacia 😕

nestretla som sa ešte s nikým,kto by ho užíval pri kojení 😕 aj v spc-čku,ktoré je na tom linku sa píše,že by sa kojiť nemalo 😕 sertralín by bol asi bezpečnejší,ale ten pri ňom by si zasa mohla horšie spávať 😕
sám liek osebe je kvalitný,originál...zaujímavé,že všetky SSRI originály/Zoloft,Seroxat,Seropram,Prosac/ majú generiká,ale Fevarin nie 😕 😅 😝

Leni,drž sa,dúfam,že bábo máš dobré a vyspíš sa aspoň trocha 😉
je to smutné,keď človeku odíde blízka bytosť ☹ 😒 čokoľvek napíšem,bude znieť ako klišé 😔
časom sa bolesť troška otupí,ale človek nikdy nezabudne 😔 😢