Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monika236
21. jan 2014

@172 ahoj no ved to, a ked niekto ešte povie, ved sa vzchop, taku by mu praskla 😅 😅 , ja by som sa chcela vzchopiť, tam vzadu v hlave máme niečo rozumné 😀 , ale aj tak pýta cukríky 😠 😠 . aj ty máš?? čo?

172
21. jan 2014

@monika236 ja mam depresiu uzivam velaxin 150mg treti tyzden...ty mas ake lieky?

172
21. jan 2014

Babeny chodi niektora z vas k dr. do PE?

lucinka0921
21. jan 2014

@esselte adresy mam z netu...No neviem ci by ma vzali,mne by to uz bolo hlupe,ked som im uz volala.Nemam problem vydrzat,ved mne tak nic nie je,tak sa citim fajn,len to ze nikam nechodim.....Takze ja si pockam a viem,ze pojdem k tej najlepsej lekarke co je v pardubiciach 🙂 Len ma ste to,ze 22.3 idem do BB na party a ked mi da nejake ine lieky,tak ci dovtedy mi bude aspon tak ako teraz,ci mi nebude zle,kedze sa vie stav trochu zhorsit ked sa nasadia AD...

lucinka0921
21. jan 2014

@monika236 to asi ano,ale tak co narobim,ked ma nikde nevezmu,uvidim,zajtra este zavolam,ak nie,tak pockam a pojdem k tej najlepsej.Mne tak nic nie je,tak ja pockam v pohode,len to ze nechodim na nakup,priatel ked ide na tyzdovku,tak mi nakupy na cely tyzden a hotovo 🙂 Ja napriklad sa citim dobre,smejem sa,vsetko v pohode,takze neviem ci by som sa vedela tak urobit,ze mi je zle :D Urobit sa viem,ale inak 😀 😀 😀 A ja deti este nemam a zatial neplanujem,lebo neviem ako by som sa o dieta starala,chodila s nim vonku a tak.Najprv sa musim z toho dostat

edimamija
21. jan 2014

@aneta174 ako si to vtedy zvladla? Ako to preslo minule?

adriana1861986
21. jan 2014

@kachita ahoj mozem sa spytat akym sposobom sa davas dokopy potrebujem radu som natom ako ty vysadila som sama lieky a vratilo sa to spat

kachita
21. jan 2014

@adriana1861986 Ja som sa uz vratila na lieky, drzala som sa velmi, ale bolo to utrpenie a potom som uz nevladala, stratila som menstruaciu, nefungovala som ani v praci ani doma, tak som to vzdala a som rada. Este nie som ok, ale je to aspon o kusocek lepsie.

monika236
21. jan 2014

@172 ja som tiež mala velaxin, teraz mám depant to je to isté len lacnejšie a Eliceu, aj tebe sa vracia špina hnusná?

kachita
21. jan 2014

Baby, mam taku dilemu. Dostala som ponuku ist tlmocit na jeden den. Je to vsak take mini turne a na cely den. Ja som este len 12.-ty den na AD, este neberiem ani len plnu davku. Citim sa vselijako, nemam to take hrozne ako pred dvoma tyzdnami ale mavam pocas dna velku unavu, ked nevnimam poriadne co mi kto hovori. Na jednej strane chcem ist tlmocit, na druhej strane sa obavam, ze ked mi telo povie dost a zacnem mat stav (ktore ini nevidia), tak budem posobit ako nekompetentny tlmocnik. Aku mate skusenost vy ? Je lepsie sa hodit do prace, nech sa deje co sa deje, alebo sa najprv preliecit a po case ist do prace ?

adriana1861986
21. jan 2014

@kachita ja zatial bojujem bez liekom a chodim na sedenia ale zatim nic moc dufam ze to pojde nechcem lieky uz....ako dlho sa uz liecis ...ako zvladas tie stavy co ti pomaha som za kazdu radu

kachita
21. jan 2014

@adriana1861986 Mne pomahali prechadzky a pocit, ze v tom nie som sama. Ale ja som sa potom uz akoby hystericky bala a hlavne, mala som stavy a myslienky v hlave, ktore mi uz narusali zivot a bala som sa samej seba. A to je najhorsi strach. Nie bat sa o seba ale samej seba. Nic horsie nepoznam. Mne to prislo tak, ze dovtedy mrcha menila formy, kym nenasla sposob, ako ma polozit....lebo najprv som mala fyzicke potiaze hocijakeho razu, potom som mala strach, uzkost, depku, agarofobiu ale toto som vzdy nejako prekonala. Ale ked sa to otocilo roti mne, tak ze som sa zacala bat seba a svojich myslienok ktore mi bol cudzie, tak som cuvla....v tomto ma mrcha dostala. Mozno ju raz v buducnosti dostanem ja.

esselte
21. jan 2014

@monika236 Ja mám jedného 11 ročného chlapca, chvalabohu už samostatná jednotka

edimamija
21. jan 2014

Ake mate dnes pocity,hlavne teraz navecer. Tie co mate frontalnu depresiu,necitite zmenu pocasia?

monika236
21. jan 2014

@esselte ja mám 6 ročného, jáj a odkedy to máš? ja užn v tehu som musela brať od 5 mesiaca, ale je uplne zdravý 🙂

kachita
21. jan 2014

@edimamija co to je frontalna depresia ?

172
21. jan 2014

@monika236..hej aj na mna si opat sadla mrcha jedna ..ako dlho beries velaxin ci teda depant? A kolko denne?ja mam dcerku 18 rocnu

kachita
21. jan 2014

@172 a ako dlho mas mrchu ?

172
21. jan 2014

@kachita..vratila sa mi po 5 rokoch

edimamija
21. jan 2014

@kachita nie som si inak ista ze sa to tak vola :-/ ale ked je niekto citlivy na zmeny pocasia,proste vyciti fronty..

bety222
21. jan 2014

@lucinka0921 mala si aj ty take divne pocity v hlave,ako keby hlava trpla,ako keby som nevedela rozmyšlať,ani to neviem popisať,ja beriem ešte len od 16decembra coaxil,je to ešte malo času aby to zabralo,myslíš že to možu byť nežiaduce učinky,že treba ešte vydržať,no mam divny pocit v hlave,

lucinka0921
21. jan 2014

@bety222 ja som mala skor bolesti,hlavu ako vo zveraku a strasne tocaky...To ze by som nevedela rozmyslat,som mala aj ja,ako keby som mala milion myslienok,ale nevedela sa sutredit na jedno....A nezabral ti coaxil aspon trochu?Beries uz mesiac,to zase nie je dlha doba,mne take priznaky vymizli az po 4 meciacoch uplne... Beries aj nieco k tomu?

esselte
21. jan 2014

@monika236 Ja to mám tri roky, začalo sa to po potrate, nevydala som to zo seba a prišlo to

esselte
21. jan 2014

@edimamija Áno, ja veľmi cítim zmenu počasia, na mňa vplývalo už pred tým ako som ochorela na tú hnusnú pliagu.ak je zmena počasia, hneď to cítim

adriana1861986
21. jan 2014

@kachita
@kachita je to strasne ja mam zatial len stavy uzkosti a nedokazem byt sama musi byt niekto pri mne vtedy som uplne v pohode ako by mi ani nic nebolo ale ako nahle som sama tak hned navaly tepla a pocit na odpadnutie.neviem ako z toho von lieky nechcem lebo by sme uz chceli babo ale pokial sa toho nezbavim tak ani babo nebude som uz zo seba zufala....a chodis aj na terapie k psychologovi nejakemu ci len lieky....

esselte
21. jan 2014

@bety222 nechcem ti radiť, ale zmeň si ten coaxil, je podľa mňa slabý, viac dievčat už tu písalo, že veľmi nezaberá, nech ti predpíšu niečo iné, je kopu iných hlavne účinnejších AD a určite niečo k tomu, nejaký neurol,lexaurin

kachita
21. jan 2014

@adriana1861986 chodim aj na terapiu, ale myslim, ze ten zaklad som este nezvladla....viem sa prekonat, viem vela veci spravit, ale aj tak som bez liekov do toho spadla. v tychto stavoch by som nechcela byt tehotna, lebo to musi dietatom riadne mavat....radsej pokoj na liekoch. nechcela som tomu verit, ale je to tak.

esselte
21. jan 2014

@adriana1861986 Sú AD, ktoré môžeš aj v tehotenstve,netráp sa zbytočne, daj si nasadiť nejaké lieky, baby tu písali, že to na dieťatko nijako nezapôsobilo

esselte
21. jan 2014

@172 ty máš už 18 ročnú slečnu? No super, aspoň sa máš s kým poriadne porozprávať a určite i aj pomáha, ak nevládzeš

esselte
21. jan 2014

@monika236 presne tak, ak ti ľudia povedia, musíš to prekonať, to neznášam, nevedia ako sa cítime, kto nezažil,nevie